Sumpast eraldub suurtes kogustes valget haisvat tossu...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Sumpast eraldub suurtes kogustes valget haisvat tossu...

Postitus Postitas Lepard »

Nimelt mingi nädal aega tagasi avastasin, et sumps ajab välja hirmsat tossu.
Kuna aga sõitsin hommikul vara ning külmalt, mõtlesin, et sellest. Aga oh ei.
Nädal aega juba nii soojalt kui külmalt tuleb seda haisvat tossu ja mitte vähe. Nagu mingi vana diiselauto oleks.
Ja eriti kehv on olukord just tühikäigul. Pöördeid andes läheb nagu vähemaks - aga võibolla on see ka silmapete.

Autoks E36 320i 1993a.

Ülevaatus läbitud kuu aega tagasi CO ja muude gaaside kohapealt ilusti!

Palun abi näpunäidete ja nõuannetega. Tänan.
Viimati muutis Lepard, 11.10.2006 09:38 13, muudetud 1 kord kokku.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Hele või tume?
Mille järgi haiseb?
V8 :cool:
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Aimar kirjutas:Hele või tume?
Mille järgi haiseb?
Pigem hele kui tume.
Haisu ei oska küll millegagi võrrelda.
Olen tundnud sidurikärsakat, aga selline see ei ole. Rohkem haisu kohta ei oska öelda.
fisher
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 07.06.2006 14:40 59

Postitus Postitas fisher »

Kui lambda ära on siis kah vähe imelikku lebra ajab.. vaevalt et bensiini viga..
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

fisher kirjutas:Kui lambda ära on siis kah vähe imelikku lebra ajab.. vaevalt et bensiini viga..
koguaeg olen sõitnud 95ga ja tankinud nestes. kui paagis oli veel 20l 95te sees, hakkas see toss pihta.
Kuna aga nüüd kütusehind kukkus eelmine nädal jälle, siis kui paak tühjaks sai, tankisin 98t. Ikka tossab.

Käisin nuusutasin peale 1km sõitu praegu.
Toss pigem jah valge kui tume.
Hais meenutab õlikärsakat mingisugust.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Lepard kirjutas:Käisin nuusutasin peale 1km sõitu praegu.
Sõida ikka korralikult maantee peal soojaks, ca 20-30 km, nii et mõni km pöörded üle 3000 oleks, ja siis uuri, mis sumpsist tuleb.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Svenp kirjutas:
Lepard kirjutas:Käisin nuusutasin peale 1km sõitu praegu.
Sõida ikka korralikult maantee peal soojaks, ca 20-30 km, nii et mõni km pöörded üle 3000 oleks, ja siis uuri, mis sumpsist tuleb.
1km sõitsin asja pärast ja siis mõtlesin, et nuusutan juba järgi ka selle.
Ja enamuse ajast sõidan linnas, 99%.
Seega ka linnas sõites peaks ju sama haisu eraldama.
Iga häda pärast ei saa ju maanteele ralllima minna.

Või tahad öelda, et pärast 20km maanteel peaks õhk ja nina puhas olema, aga linnas on hais ja toss normaalne?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Lepard kirjutas:
Svenp kirjutas:
Lepard kirjutas:Käisin nuusutasin peale 1km sõitu praegu.
Sõida ikka korralikult maantee peal soojaks, ca 20-30 km, nii et mõni km pöörded üle 3000 oleks, ja siis uuri, mis sumpsist tuleb.
1km sõitsin asja pärast ja siis mõtlesin, et nuusutan juba järgi ka selle.
Ja enamuse ajast sõidan linnas, 99%.
Seega ka linnas sõites peaks ju sama haisu eraldama.
Iga häda pärast ei saa ju maanteele ralllima minna.

Või tahad öelda, et pärast 20km maanteel peaks õhk ja nina puhas olema, aga linnas on hais ja toss normaalne?
ei ma arvan, et ta tahab seda öelda, et võibolla on keegi sulle mingi surnud orava sumpsi pistnud ja sa kuumuta ta selt korralikult välja... ehk kaob probleem ära
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Samas võimalus ka õlirõnga purunemises.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

meph kirjutas:Samas võimalus ka õlirõnga purunemises.
kuidas seda kontrollida, kindlaks teha?
Kas see avaldab veel mingit mõju masinale?
Mingi kuu aega tagasi käis masin õlivahetuses Valdeku juures-sisse läks Castroli täissünt 5W40.
Et kui õlirõngas purunes, kas siis õli peaks hakkama kõvasti vähenema ka või see ei avalda mõju õli kogusele vms?

Ei tea auto teemast suurt midagi, niiet andke andeks mu võhiklikud küsimused.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Kui segu liiga rikas, hakkab katt mädamuna haisu tekitama
Peaks alustuseks E-testi tegema ja gaasid üle mõõtma...
fisher
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 07.06.2006 14:40 59

Postitus Postitas fisher »

No kui rõngas puru siis vaikselt küünlad maha keerata.. seal kus rõngas katki peaks küünal kah vähe must olema.. a seda varianti ei usu eriti.. Enda autol oli selline jama siis kui vänt- või nukkvõlliandur läbi oli, aga siis ei läinud auto üle 3500 pöörde.. ajas kah vastikut lebra välja..
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

fisher kirjutas:No kui rõngas puru siis vaikselt küünlad maha keerata.. seal kus rõngas katki peaks küünal kah vähe must olema.. a seda varianti ei usu eriti.. Enda autol oli selline jama siis kui vänt- või nukkvõlliandur läbi oli, aga siis ei läinud auto üle 3500 pöörde.. ajas kah vastikut lebra välja..
Auto liigub edasi täpselt samamoodi nagu enne. Kiirendusel pole häda ja kiirust kogub ka samuti normaalselt. Pöörded lähevad ka vabalt lõpuni välja.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

truumu kirjutas:Kui segu liiga rikas, hakkab katt mädamuna haisu tekitama
Peaks alustuseks E-testi tegema ja gaasid üle mõõtma...
Käisin 31.aug ülevaatusel ja siis oli veel kõik korras. Mõõdeti hea tulemus gaaside kohapealt. Ja paari nädalaga asi eriti hulluks läinud.

Kas tõesti plokikaas?
Dude66
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 11.09.2006 19:28 26
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas Dude66 »

mul ka vist sama jama
3 nädalat tagasi sai ostetud 525i 92a.
algul ei tulnud ei külmalt ei soojalt mingi tossu, siis hakkas tasapisi tulema ja nüüd ikka päris auruvedur juba.
mootor käib nagu normaalselt temp ei tõuse ka üle normi.
...elagu reas kuuene:)
Dude66
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 11.09.2006 19:28 26
Asukoht: Tartumaa

Postitus Postitas Dude66 »

sorry et 3 seeria all oma murega aga vaatasin et sama asi
...elagu reas kuuene:)
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Algu »

ma arvan et sõidate vähe ja tekib kontentsvesi ja sellepärast ongi nagu aurumasinad.ilmad on läind niiskeks.viga annab parandada nagu E30 Ix mees ütles.Tuleb KUUMA anda masinale. see siis minu arvamus.
BMW-See On Auto
Kasutaja avatar
rando87
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 18.08.2006 14:48 21
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rando87 »

No kui rõngas puru siis vaikselt küünlad maha keerata.. seal kus rõngas katki peaks küünal kah vähe must olema.. a seda varianti ei usu eriti.. Enda autol oli selline jama siis kui vänt- või nukkvõlliandur läbi oli, aga siis ei läinud auto üle 3500 pöörde.. ajas kah vastikut lebra välja..
Mul sama jama autol :(
Mul läheb ka kuskil 4000 pöördeni ja tegelikult läheb edasi ka aga siis hakkab imelikku häält tegema ja kui gaas lahti lasta siis sureb hoopis välja :( Sõites pole madalate pööretega pole,probleemi,aga kui on vaja vajutada siis on peale 3500 pööret hing kinni :(
Nuusutasin sumba juurest,aga mingit haisu nagu erilist ei tundnud...oli natuke imelik aga see nüüd eriti hull hais küll polnud :?


Äkki oskaks keegi mulle ka nõuandeid anda?Oleks ülimalt tänulik :D
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Algu »

:cool: Mis mingi BMW katk on liikvel ve.Järsku niipaljudel ühesugune viga küljes ja ei taha käia. :?
BMW-See On Auto
straatus
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.06.2006 12:01 19

e 36

Postitus Postitas straatus »

heh mul 325 el oli sama jama ja lõpptulemus oli mootori kappremont vahetasin kõik vidinad mootoris. ja ka uus plokikaas sai ostetud sest vana läks lihtsalt nässu. muide mootori vidinad tellisin janeku käest siit foorumist
ctu
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 09.04.2005 00:34 02
Asukoht: tln

Postitus Postitas ctu »

Valge toss on tavaliselt jahutusvedeliku oma.....

Kuidas selle tasemega on?Ei kao?
Kasutaja avatar
Algu
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 20.04.2005 21:57 31
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas Algu »

Üks võimalus on veel, et Hakkate aga järgemööda Truumu Tommi juurde aegu ritta laduma.Ja Diagnoosi saama.
BMW-See On Auto
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Algu kirjutas:Üks võimalus on veel, et Hakkate aga järgemööda Truumu Tommi juurde aegu ritta laduma.Ja Diagnoosi saama.
Ma paneks diagnostiku juurde aja alles siis, kui on selge, et peale 30-40 minutit maanteesõitu pööretel vähemalt 3000rpm ikka valge suits kadunud pole.
Lühikeste linnaotstega ja madalate pööretega võtab selle sumpsi soojenemine isegi tund aega.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

peale niisket ööd on mul ka tagant aur väljas... aga kui tööle jõuan (kalamja>rocca keskus) siis enam pole... muidugi ma lasen ikka torud puhtaks kah selle vahe sees
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

kusjuures ka mul see probleem, aga vahest tossab vahest mitte, oleneb täiesti kytusest kah olen seda täheldanud aga siiamanai ei tea milline kyte oleks hea sest kui kord võtan alekselast 98t siis tossab siis nestest eitossa siis statoilist tossab ja kui alexelast peale siis ikka veel tossab, aga ise kardan kah,et pigem asi selles,et miski seal ei lähe soojaks, sõidan kah suhtkoht nagu vana pensionär sellega suht harva kui yle 3500 pöörded peaksid minema :) 750i siis autoks :) aga diagnosti lähen kohe kui finants tekib ja osad pisemad probleemid kõrvaldatud saab.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

priitv8 kirjutas:
Algu kirjutas:Üks võimalus on veel, et Hakkate aga järgemööda Truumu Tommi juurde aegu ritta laduma.Ja Diagnoosi saama.
Ma paneks diagnostiku juurde aja alles siis, kui on selge, et peale 30-40 minutit maanteesõitu pööretel vähemalt 3000rpm ikka valge suits kadunud pole.
Lühikeste linnaotstega ja madalate pööretega võtab selle sumpsi soojenemine isegi tund aega.
Mul see jama hakkas siis kui elukohta vahetasin. Kodust tööle on tsirka 1-2km, olenevalt kust kuhu sõidan. Vahepeal sõidan ka töölt kooli ja vastupidi. Samuti distants 1km kandis. Enne seda muret ei olnud (töö ja kodu vahe oli 6-7km ja sama palju töö ja kooli vahel).
Lugedes aga foorumit, on iga teine diagnoos valge suitsu puhul klapikaas jms.
Kui aga nüüd lähen sõidan maanteel 30km ära keskmiste pööretega, siis tõenäoliselt kui ongi klapikaas, mõjub see ju suht hävitavalt mootorile jne?

Kasutajad, pange teie ka kirja enda distantsid, kui pikkasid vahemaid läbite korraga oma valge suitsu saatel, saame targemaks kuidagi äkki!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

päevläbi täna ei sõitnud eile õhtust alates... kell 17 läksin sõitu ja auras tagant... tegin mingi 50km otsa ja umber 10km hiljem ei auranud midagi
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Postitus Postitas Svenp »

Lepard kirjutas:Mul see jama hakkas siis kui elukohta vahetasin. Kodust tööle on tsirka 1-2km, olenevalt kust kuhu sõidan. Vahepeal sõidan ka töölt kooli ja vastupidi. Samuti distants 1km kandis. Enne seda muret ei olnud (töö ja kodu vahe oli 6-7km ja sama palju töö ja kooli vahel).
Hea mees. Sõidad jaheda ja niiske ilmaga 1 km otsi ja siis keerutad siin tolmu üles, et mootor ei tööta. Tunnike põhjagaasi maanteel ja no problem :) Ja miks sa jalgsi ei käi nii lühikest maad?
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Svenp kirjutas:
Lepard kirjutas:Mul see jama hakkas siis kui elukohta vahetasin. Kodust tööle on tsirka 1-2km, olenevalt kust kuhu sõidan. Vahepeal sõidan ka töölt kooli ja vastupidi. Samuti distants 1km kandis. Enne seda muret ei olnud (töö ja kodu vahe oli 6-7km ja sama palju töö ja kooli vahel).
Hea mees. Sõidad jaheda ja niiske ilmaga 1 km otsi ja siis keerutad siin tolmu üles, et mootor ei tööta. Tunnike põhjagaasi maanteel ja no problem :) Ja miks sa jalgsi ei käi nii lühikest maad?
No egas ma varem siis teadnud, et lühikestest distantsidest võib hakata sumpast tossu jms tulema. Täna-homme võtan ka maanteel teekonna ette ja annan siis teada, mis on tulemuseks.
Inimene on mugavuse ori ja eks ma praegu tasapisi harjutangi trammiga sõitmist 2 peatuse võrra ukse eest ukse ette :oops:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

nii täna kõvasti talda antud linnavahel ja värki ja näed ei tossagi enam :D aga sumpsist eritub ikkagi vastikut bena haisu, hyppan palgapäeval truumu juurest läbi siis vaatame mis on kutu mis mitte :)
Vasta