E91 3.0 xdrive ABS-i probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Robert226
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19.05.2016 00:27 08
Peamine sõiduk: BMW 330d xdrive

E91 3.0 xdrive ABS-i probleem

Postitus Postitas Robert226 »

Tere

Autoks 2012a 330 xdrive E91. Läbisõit u. 180000km. Probleem ABSiga. Mõni aeg tagasi lõi armatuuris kõik pidurite, veojõukontrolli ja -jaotuse ning ka reghvirõhu hoiatused põlema. Nii lihtsam (Carly) kui ka mingi asjalikum (BOSCH) diagnostikaseade näitasid veaks 5E3B, mis on siis tagumise vasaku ratta rattalaagri magnetvöö puuduv hammas (Wheel speed rear left: missing tooth RAD RL). Laager ise mingit häält ei tee. Võtsin välja ka anduri, millel oli tugevad kulumis/hõõrumis jäljed. Kui auto seisab mingi aeg (12h), siis kohe käivitades viga ette ei viska vaid alles peale natukest sõitmist (u 15m). Siit ka minu küsimus, et kas tasub nüüd diagnostikat usaldada ja hakata otsima rattalaagri remondikohta või on veel mingi moodus kuidas asjale kindlust saada? See vahetus tundub üsna kulukas töö olevat, et tahaks lihtsalt selle vajaduses kindel olla.

Aitäh vastuse eest

R.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E91 3.0 xdrive ABS-i probleem

Postitus Postitas teet82 »

Selline veakood saabki ju ainult liikuval autol tulla.
Arvutiga saab vaadata ratta kiirust sõidu ajal, tühi koht on näha signaali hüppamisest. Magnetvöö võib olla lihtsalt roostetanud ja lagunenud.
Laagri vahetusel on tavaliselt suurimaks probleemiks nuuti roostetanud pooltelg, aga paari tunniga peaks hakkama saama, pole ju väga kulukas kokkuvõttes.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Robert226
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19.05.2016 00:27 08
Peamine sõiduk: BMW 330d xdrive

Re: E91 3.0 xdrive ABS-i probleem

Postitus Postitas Robert226 »

Aitäh vastuse eest. Jah, ma tõesti sõites diagnostikat signaali hüppamise kohta ei teinud. Tekkis lihtsalt kahtlus, kas see rattalaagri sees olev magnetvöö võib puruneda/rikneda. See veovõlli otsamutter liiga roostes ei paistnud, et siis äkki saab ikka lahti.

Igatahes aitäh!

R.
Vasta