e36 ukseklaas kakub kinni

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

e36 ukseklaas kakub kinni

Postitus Postitas djarx »

jama siis selles kui hakkan juhipoolset akent kinni laskma kakub nagu sealt peegli juurest kinni kas see renn võib kõver olla mida mööda klaasi tõstuk jookseb või milles jama võib olla ? :
E39 530D
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Klaas võib soonest väljas olla, mul oli selline juhus, kontrolli üle.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
visitor
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 17.09.2006 17:07 06
Asukoht: Võru

Postitus Postitas visitor »

ma ühte vw parandasin ükskord.. seal oli sama jama.. aga probleem oli selles et seal tõmbas akent kahe trossiga ja üks ots oli lihtsalt läbi roostetanud ja kakkus viltu.. siis ilmselt kui käega aitad peaks normaalselt käima..

ei usu eriti et nii kergelt need rennid kõveraks lähevad
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Viga võid otsida ka nendes valgetes junnides seal all siini küljes. Kui see kinni poob, ei liigu ka aken normaalselt. Uus junn maksab 29 eeku UM :)
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

Segan veits vahele, aga mul kõrvalistuja pool se renn lahti mis käib klaasi külge, millega oleks se kõige parem sinna tagasi kinnitada?
Kasutaja avatar
Marko
Huviline
Postitusi: 1431
Liitunud: 18.06.2006 22:43 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marko »

visitor kirjutas:ma ühte vw parandasin ükskord.. seal oli sama jama.. aga probleem oli selles et seal tõmbas akent kahe trossiga ja üks ots oli lihtsalt läbi roostetanud ja kakkus viltu.. siis ilmselt kui käega aitad peaks normaalselt käima..

ei usu eriti et nii kergelt need rennid kõveraks lähevad
Mul sama jama, kui 3cm veel vaja kinni lasta lõpuni, siis hakkab peeglipoolne õrnalt kinni jääma, siis ma kas nõksutan lülitiga või aitan käega kaasa aga plaanis on asja uurima hakata, muidu läheb kinni küll. Hea et keegi teema üles tegi :cool:
Viimati muutis Marko, 05.02.2007 20:40 15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

mul aga tugevalt vajutades(et klaas alt-üles korraga kinni sõidaks) lülitab ennast välja, st. pean 3x vajutama,et kinni saada,ei lase end ühe joruga üles...
ise mõtlesin,et peaks äkki nupu lahti võtma ja ära puhastama? :roll: või on milleski muus asi?!
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

meelis k kirjutas:Viga võid otsida ka nendes valgetes junnides seal all siini küljes. Kui see kinni poob, ei liigu ka aken normaalselt. Uus junn maksab 29 eeku UM :)
mul läks üks see junn puruks juba ja asendasin ära aga ikka ei liigu a vb peaks miskit jama sinna laskma ,et libedamalt liiguks :D a kõige parem lahendus oleks vist täielikult lahti võtta ja uurida asja..
E39 530D
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

djarx kirjutas: mul läks üks see junn puruks juba ja asendasin ära aga ikka ei liigu a vb peaks miskit jama sinna laskma ,et libedamalt liiguks :D a kõige parem lahendus oleks vist täielikult lahti võtta ja uurida asja..
Uuri uuri, ma uurisin pool päeva, õhtuks ikka sama tark, aken üles ei liigu mootori jõul.
Kindlasti on vaja uut junni libedamaks muuta, muidu hakkab üks pool halvemini liikuma.

Nüüd ma olen kuulnud, et üks kruvi on seal, millest annab kogu värki reguleerida natuke. Kui ilmad soojemaks lähevad, kisun lahti ja katsetan :D
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

sama siin ei ole eriti viitsimist külma ilmaga jamada :D mul liigub küll nupust üles aga lihtsalt peegli juurest jääb aken kinni a kui käega kaasa aitan siis saan akna kinni
E39 530D
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Võta polster eest ära, õlita hoovastikku, peale selle pane tiba määrdeainet ka siinidele mida mööda need kaks jublakat jooksevad. Ühtlasi vaata üle ka tihendite need osad, mis jäävad uste sisse ja kas klaas jookseb nende vahel ilusti. Mõni kord vöib see tihend sealt olla välja hüpanud. Samuti võib oma osa mängida ka niiskus kui akent üles liigutades üks kipub viimane lõpp väga vaevaliselt sulguma. Võib olla sõltub ka see mingil määral tihendite vanusest, ei oska öelda.
Igatahes loodan et midagi saab selgemaks siit jutust.

Terv,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
XTR
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 09.07.2006 12:45 12

Postitus Postitas XTR »

Hoovad kõverad,puksid kulunud.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=10
Nr kolmest saab natike alla regullida ja pane nii alla kui võimalik.



nii siis-sain selle akna ilusasti jooksma
nimelt vahetasin need nr 2 puksid ära
ja siis reguleerisin veel seda hooba-ei saagi pildilt eriti hästi aru aga vist kuskil seal 3 ja 4
nimelt siis-üks nn. SIIN (või mida iganes ta on) seal liigub ka mingi liugur sees- mäletamist järgi ainuke mis on kinnitatud ukse pleki külge ja seda saab lahti keerata 10 võtmega-seda annab natuke reguleerida,seal selline soon sees-surusin selle alumisse asendisse ja asi toimis ilusasti!
mul sai mure murtud!
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

mul oli aknaga sama jama...
vahetati need valged plastmass osad ära ja hakkas käima jälle korralikult...aga tuli välja et el. akende üks osa on kõver...ja seda on tunda kohe tunda, akent üles lastes uksepolster hetkeks punnitab väljapoole...seega minu akna jama on see, et hoovasti käib kõveralt, sellepärast arvatavasti lõhkus need plast osad ka ära :?
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

mul lõhkus kah selle nr 2 plast jubina ära ostsin uue a ikka kõvasti kinni a eks tuleb ära õlitada ja vaadata kas midagi on seal kõver või ei
E39 530D
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

h82lose kirjutas:mul aga tugevalt vajutades(et klaas alt-üles korraga kinni sõidaks) lülitab ennast välja, st. pean 3x vajutama,et kinni saada,ei lase end ühe joruga üles...
ise mõtlesin,et peaks äkki nupu lahti võtma ja ära puhastama? :roll: või on milleski muus asi?!
:?:
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

h82lose kirjutas:
h82lose kirjutas:mul aga tugevalt vajutades(et klaas alt-üles korraga kinni sõidaks) lülitab ennast välja, st. pean 3x vajutama,et kinni saada,ei lase end ühe joruga üles...
ise mõtlesin,et peaks äkki nupu lahti võtma ja ära puhastama? :roll: või on milleski muus asi?!
:?:
Nupp vist lülitab välja ka kui mingi tõrge ees on :roll: Et mootorit säästa.

On sul ikka 2 astmelised nupud? :D
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

meelis k kirjutas:
h82lose kirjutas:
h82lose kirjutas:mul aga tugevalt vajutades(et klaas alt-üles korraga kinni sõidaks) lülitab ennast välja, st. pean 3x vajutama,et kinni saada,ei lase end ühe joruga üles...
ise mõtlesin,et peaks äkki nupu lahti võtma ja ära puhastama? :roll: või on milleski muus asi?!
:?:
Nupp vist lülitab välja ka kui mingi tõrge ees on :roll: Et mootorit säästa.

On sul ikka 2 astmelised nupud? :D
jap, sellep. küsingi,kuna teine aste ei toimi korralikult,kui aken peaks ühe joruga kinni sõitma... hakib
On the 8th day, God created boost.
hawk542
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 04.04.2007 15:27 07
Asukoht: tartu

Postitus Postitas hawk542 »

nu aga tegelikult kui hoob on kõver või need junnid kulunud sis kui käega kaasa aidata peaks ikka käima aga mul ei käi. see õige et mootor lülitab ülekoormus korral ennast välja aga ma ei saa aru miks ta ei tööta ka käega klaasi kaasa aidates. ikka liigub nii paar sentimeetrit
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Võimalik, et aken ongi oma siinist välja jooksnud ühe nurgaga. Piean silmas neid siine, mida mööda aken üles ja alla liigub. Vaata igaks juhuks üle.

Terv,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Täna tegin enda akna korda. UMst see valge plastik uus ning üks polt lahti ja väike reguleerimine. Hakkas normaalselt liikuma.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
Envy25
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 24.02.2007 23:20 43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Envy25 »

Sama jama E36 kaassõitjapoolse elektrilise aknaga. Lahti jookseb ilusti aga kinni lastes jookseb vahel viltu...takerdub ja laseb siis hoopis nõksu tagasi ja jääb siis seisma. Olen siis klaasi käega aidanud. Sellest , et viltu kakub tõmbab vahel ka klaasi välimist tihendit vahele. Ise vist kordategemisega hakkama ei saa nii et kas teab keegi kedagi soovitada kes sellise "pisiasjaga" jubida oskab ? Võiks ju ka remondikotta kuhugi minna? Palju aega kulub ja kui palju teenus maksab ehk teab keegi?
Tänud abistajatele!
Dannuuu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 06.08.2006 11:52 21
Peamine sõiduk: e36 325i

Postitus Postitas Dannuuu »

sain endal väga edukalt parandusega hakkama..natuke jama on neid valgeid jublakaid sinna toppida aga saab hakkama ... :)
nüüd tekkis hullem jama.. käis iolgeraks ja enam ei liigu aken ....
kiskusin polstri eest ära ja mida ma nägin :D
see hoob mis kohe mootori küljes põhimõtteliselt on, oli pooleks :D:D
nagu misasja :D:D
keevitusjäljed olid ka juba peal.. ei tea miks ta ära murdus ... :(
peab vist kogu uue hoovastiku ostma..
keevitus suht jama ...
mootor õnneks terve... :)
Kasutaja avatar
UFO-N_A_U_T
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 13.05.2007 14:44 29
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas UFO-N_A_U_T »

mul ka sama jama kaasreisija aknaga....
mul tuli siin akna küljest lahti ning aken oligi hopsti kohe viltu...
täna aretasin siini mingi x liamaga sinna tagasi(kahe komponente liim)
ilge jama on sellega.... vahet ei ole kas on el. aken või vändaga, ühtemoodi vaeva peab nägema.

tundub et see on E36 tüüpviga....
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

UFO-N_A_U_T kirjutas:mul ka sama jama kaasreisija aknaga....
mul tuli siin akna küljest lahti ning aken oligi hopsti kohe viltu...
täna aretasin siini mingi x liamaga sinna tagasi(kahe komponente liim)
ilge jama on sellega.... vahet ei ole kas on el. aken või vändaga, ühtemoodi vaeva peab nägema.

tundub et see on E36 tüüpviga....
Sul on õigus, lihtsalt tuleb siine õlitada aegajalt ning kui valged plastikud näitavad kulumise märke, siis ka need välja vahetada.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
tiirat
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 01.08.2008 18:50 35

Re: e36 ukseklaas kakub kinni

Postitus Postitas tiirat »

Oli endal sama probleem,kuid viga oli lihtne.Allpool on üks varras,mis kinnitub M6poldiga ukse külge,tuli selle asendit natuke reguleerida ja töötab tänaseni.
Kasutaja avatar
tamekas
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 07.02.2009 15:02 17
Asukoht: tartumaa

Re: e36 ukseklaas kakub kinni

Postitus Postitas tamekas »

Mul endal oli täpselt sama probleem.Määrisin need valged liugurid ära ja määrisin akna siinid silikoniga ära.Nüüd töötab väga hästi!
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Re: e36 ukseklaas kakub kinni

Postitus Postitas Margo_325 »

Viga on enamasti jah nendes valgetes plastikutes, kuid üks koht, kust teraselt uurida, on see hoob, mis nr 1 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/c/189.png küljest otse alla läheb ja selle siini sees jookseb. Nimelt kipuvad need mingil põhjusel kõveraks minema (keegi ilmselt füüsiliselt kuidagi aidanud) ja tänu sellele hakkab kogu asi valesti jooksma. Lõpuks võib see rullik seal siini sees katki minna ja siis pmst kukub aken natuke alla. Sellisel juhul ei aita reguleerimine ka eriti midagi. Ise pole veel aru saanud, kuidas seda rullikut sealt kätte saada, sest mingi pressitud otsaga seal.
Vasta