K: 91a 318 83kw roolivõimendi??

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

K: 91a 318 83kw roolivõimendi??

Postitus Postitas ametivend »

Selline asi, et hommikul külmaga undab mingiaeg ja siis jääb vakka!!

Vaatasin õlitaset se pea normis, aga sees on mingi hall ollus, et kui peale valada siis millist?
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Millal viimati vahetasid õli, oled kindel, mis seal sees on?
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

elm kirjutas:Millal viimati vahetasid õli, oled kindel, mis seal sees on?
Olen autot 2 nädalat omanud, ei tea millal roolivõimu õli on vahetud!

Ja ei sa aru ka mis ollus(hall) seal sees on!! Punane vist pole, hallix ta vast ikka ei lähe!!

Rool pole ka just kõige kergem, tuuga ka just pole aga sõbral rool kergem!
Kasutaja avatar
kingpool81
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 04.01.2007 22:20 26

Postitus Postitas kingpool81 »

lase vana "hall" välja ja pane uus õli sisse... kui paremaks ei lähe, siis hakka edasi otsima
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

kingpool81 kirjutas:lase vana "hall" välja ja pane uus õli sisse... kui paremaks ei lähe, siis hakka edasi otsima
Pole kunagi roolivõimu õli vahtanud, kuidas se muidu käib?

Palju õli läheb süsteemi?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

vii parem kuskile kus sellega leiba teenitakse... ma võtsin yhekorra kohustuse seletada kuidas tosooli vahetada ja õhutada... lihtsalt loogiliselt tuleb asjasse suhtuda ja saab hakkama ka tänaval sellega... aga kui ei tunne ennast kindlalt, siis lase teha... roolivõimu õli sa liiga palju panna ei saa... topsik saab täis
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

hollow kirjutas:vii parem kuskile kus sellega leiba teenitakse... ma võtsin yhekorra kohustuse seletada kuidas tosooli vahetada ja õhutada... lihtsalt loogiliselt tuleb asjasse suhtuda ja saab hakkama ka tänaval sellega... aga kui ei tunne ennast kindlalt, siis lase teha... roolivõimu õli sa liiga palju panna ei saa... topsik saab täis
Valasin rohelist roolivõimu õli juurde, eks hommiku vaatab mis saad, kui ikka undab siis lasen õli ära vahetada!
Kasutaja avatar
matu665
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2006 20:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas matu665 »

Ja tulemus?Endal sama jama.
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

matu665 kirjutas:Ja tulemus?Endal sama jama.
Parem on, hommikul korraks teeb ainult häält, ennam ikka pea pool minutit undas, ilmad nüüd soojemad ka, eks näin kui jälle külmax läheb :)
Kasutaja avatar
matu665
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2006 20:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas matu665 »

Läks külmaks...oli tolku?
Kasutaja avatar
matu665
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2006 20:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas matu665 »

Ise küsin ..ise vastan.Mul igatahes ei olnud kasu roolivõimu õli vahetamisest.
Kasutaja avatar
ametivend
Huviline
Postitusi: 239
Liitunud: 28.12.2006 19:11 47
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas ametivend »

matu665 kirjutas:Ise küsin ..ise vastan.Mul igatahes ei olnud kasu roolivõimu õli vahetamisest.
Külmad käes ja roolivõim ka undab :evil:
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

siis kas roolivõimu pump või latt vahetusse... odav ei ole ta kummalgi juhul
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Postitus Postitas prigo »

Ei hakanud uut teemat tegema, niiet räägin siin enda mure ära.
Autoks 91a. 318i
Külmade tulekuga undas roolivõim pidevalt kuskil 10 minutit, siis kadus ära.Täna sama moodi, alguses undas ja siis kadus ära, olin saanud sõita kuskil 20km ja hakkas järsku soojalt kh undama. :? Samas rool raskemaks ei läinud vms.Lihtsalt undab.Sõitsin siis ühte remondi töökotta ja seal valati mulle natuke ATF õli juurde ja kahtlustati pumpa.Sõitsin siis koju ära ja jätsin auto tühikäigul kohapeale käima.Rool tegi oluliselt vaiksemat häält, kuid rool lõppu pöörata siis hakkas taas imelikku häält tegema.Õli vaadates, ei saanudgi aru mis värvi ta seal oli, kas roheline või punane, asetses seal pigem musta värvi õlimoodi ollus, mis oli imelikult vahtu aetud!? :shock:
Terve see aeg mis ta undas ja jamas, raskemaks siiski rool ei läinud.
Panin praegu auto parklasse ära ja ei julge enam kuhugi sõita. :cry:
Loodan, et keegi oskab aidata.
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Siin justkui kõik juba enam-vähem ära räägitud, lisada ei oska enam midagi. Ja kui sõita ei julge, telli evakuaator :lol: ... lähimasse töökotta ehk ikka kannatab sõita.
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Postitus Postitas prigo »

elm kirjutas:Siin justkui kõik juba enam-vähem ära räägitud, lisada ei oska enam midagi. Ja kui sõita ei julge, telli evakuaator :lol: ... lähimasse töökotta ehk ikka kannatab sõita.

Sellised sisutühjad postid hoida endale palun. ;)
Siin ei ole põhjalikult mitte midagi räägitud.Kasutaja hollow-i postidest saab ehk targemaks. ;) Samas ma mõtlesin, et ehk vesi on süsteemi sattunud ja nüüd kuhugi nn ``tropp`` ette sattunud. :roll:
Esmaspäeval mõtlesin, et lasta vana õli välja ja panna sinna mingit pesuainet ja hiljem uus õli.Eks siis näis kas ka kasu sellest on.Siiski, ehk keegi teab, miks seal see õli nii vahtu on aetud?Peaks vist nagu niiskuse ja vee pärast olema aga ei ole kindel. :?
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Seda ma silmaaugus pidasingi, et see vana soga sealt ikkagi ära tuleks likvideerida, aga ma ei arva, et ma siia teemasse nüüd midagi uuemat juurde kribasin. Kasutaja kingpool81 tegi seda varem. No hard feelings :|
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Postitus Postitas prigo »

Peab jah esmaspäeval selle asja ära tegema.Aga kas on mõtet seda millegiga pesta?Mõtlesin mingi odavama jama sinna tunniks kaheks sisse kallata ja hiljem castroli sisse. :roll: Siiski tahaks teada miks seal potsikus on õli vahule aetud? :?
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
matu665
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2006 20:26 49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas matu665 »

Vahetati ka õli ära ja puhastati.Undab ikka külmaga alguses kuni 5 sek.Töökojas öeldi ,et pump.Aga miskit hullu ei pidanud see undamine tegema.
Kasutaja avatar
prigo
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 17.05.2006 17:29 51

Postitus Postitas prigo »

Tänaseks siis probleem lahendatud, kui nii võtta.
Esiteks lasin vana õli välja, lasin pumbaga igast voolikust ja kohast õhku sisse, siis panin voolikud kinni ja valasin ATF õli sisse.Lasin tal sellega 10 minutit kohal käija ja siis hakkasin rooli ratast keerutama, lõpus ka kõrgemate pööretega.Siis lasin selle õli välja, potti joostes oli juba suhteliselt musat ollust meenutav asi.Lõpuks panin siis sisse BP ATF õli sisse ja panin masina käima.Ja oli vaikne.Tegin siis ühes töökojas, mille ees oli suur plats, driftis siis seal natuke.Saan ju nii kõrgemaid pöördeid hoida ja samas rooliratast keerutada.Sõitsin koju ära ja lisasin sirka 100ml juurde ja pole veel hääli teinud.Rool läks vast natuke kergemaks kh kui varem.Nüüd, kui külmaga homme undab siis undab, pole midagi teha, peaasi, et see undamine mootori soojenedes ära kaob.Ma loodan tõesti, et siit saavad veel sama probleemiga inimesed abi.Edu teile ;)
E36 M50B20 91a.
Kasutaja avatar
Marko28
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 04.05.2006 22:51 12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko28 »

Mul ka undas, niikaua kui lõi korgi pealt ära ja õli välja :mad: püüa ikka asi korda saada muidu pead hakkama uut latti vaatama :!:
Valdek pani uue lati, kas ka ta korraliku õlivahetuse tegi seda näeb siis kui külmaks läheb
Lennart Meri: Olukord on ****, kuid see on meie tuleviku väetis
Vasta