e-46 parktuledesse led pirnid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: e-46 parktuledesse led pirnid

Postitus Postitas tramtram »

kas lihtsalt auto tuledeplokki kodeerida led tulede peale ei aita?
M.A.custom
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 14.09.2008 12:15 13
Asukoht: Kadaka tee 74B
Kontakt:

Re: e-46 parktuledesse led pirnid

Postitus Postitas M.A.custom »

Oled Sa siis tõesti kasutanud selleks otstarbeks 5W takistit?
Mina jään endiselt oma jutu juurde ja teen vastavalt oma eelnevale jutule.
5W takisti eraldab kindlasti rohkem sooja kui 5W pirn kuna takistil läheb kõik soojuseks aga pirnil mingi osa valguseks ja ülejäänud osa soojuseks.
Kuidas Sul 5W takisti 1000 kraadi kannatab? Selle kraadi juures peaks ta juba pilbasteks olema või suure leegiga põlema.
Kui on 5W radika versioon, siis ikkagi pidev 5W ajab selle üpris kuumaks. Üldiselt auto kere pole hea pinnaga, et teda oleks sinna hea kinnitada ja eraldi radikat kasutama hakata on minu arvates kallim ja gabariidilt vb isegi suurem kui minu 4x17W takistid kokku.
Takisti trükkplaadile panek ei anna jahutuse mõttes ju midagi. Trükkplaadi jahutusvõime suht väike.
Keskmisel trükkplaadil vasepinna paksus ca 35um mis on ikka vääga õhuke, et suudaks vastu võtta 5W soojusenergiat ja seda juhtida ümbritsevasse keskkonda.
Kui teed talle vesijahutuse siis ma olen Sinuga nõus, muidu aga mitte.
Saan Su murest aru, et kui kasutan 4x17W takisteid, siis tundub see raha röövimisena. Keskmine 5W takisti maksab 4.-, mina aga küsin enda koormuste eest 40.-
Kuna aga üldiselt koormused lähevad peitu polstri alla, kus ei ole eriti head tingimused jahutamiseks ja üks külg jääb vb isegi vastu polstrit siis ma arvan, et mu ettevaatus on õigustatud.
Igaljuhul hea, et keegi mu otsuseid vaidlustab. Vaidluses peitub tõde. :roll:
Kasutaja avatar
Toomas_K
Klubiliige
Postitusi: 980
Liitunud: 17.10.2007 13:04 32
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: e-46 parktuledesse led pirnid

Postitus Postitas Toomas_K »

Vabandan sellise variandi eest aga, et seda soojus juhtimist näiteks vältida võib sinna ühendada 24v 5w hõõglamp mida võib vabalt isoleerida(kuna ei lähe kuumaks) ja peida kuhu tahad.
525I-->323I-->540I-->528I-->530d-->530d
Vasta