e-46 323 laadimise ja aku kohta küsimus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Keith120
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 11.08.2006 13:55 12
Asukoht: Tallinn

e-46 323 laadimise ja aku kohta küsimus

Postitus Postitas Keith120 »

Tere,
Oskab keegi öelda,et kas varjatud menüüst vaadatuna 13,9 ja 14,0v on normaalne laadimisvool. Koha peal tühi käigul kui absoluutselt kõik tarbijad sisse lülitada (tagaklaasi soendus,kaug,-udutuled kliima põhja puhuma, kont jne.) siis pendeldab 12,4 ja 12,6v vahel ja kui pöördeid tõsta kuskil 1500-2000 siis pendeldab ka kõikide nende tarbijatega 13,8-14,0v vahel. Aga samas üle 14v ei lähe laadimine mitte mingit moodi, mitte mingite pööretega, on tarbijad taga või mitte. Testrit,et otse akult laadimist mõõta,polnud käepärast,sellepärast varjatud menüüst vaatasingi.
Probleem selles,et unustasin ukse maal hoovi peal esimesse astmesse ja salongi tuled jäid põlema ning umbes 5-6 tunni pärast auto käima ei läinud,aku tühi. Tekkiski küsimus,et kas viga laadimises või akus. Aku kuskil 3 aastat vana ainult. Samas olen kuulnud,et kui aku on kunagi juba täiesti tühjaks saanud, pidi see vähendama aku eluiga. Mõned korrad on suvel hoovi peal muusikaga aku täiesti tühjaks saanud küll. Lisan ka,et mingeid woofreid ega ulme helisüsteeme,mis palju voolu võtavad,ei ole.
Lisaks veel ka selline küsimus,et oskab keegi öelda,et kui kaua on geneka tableti (harjade) eluiga umbes. Auto on mul sõitnud 330000, ise olen sellest sõitnud poole ja minu aja jooksul pole seda tabletti kordagi vahetatud.
Ettetänades vastuste eest!
E-46 323 98a. 125kw
Kasutaja avatar
Kassu01
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.04.2009 16:41 59
Asukoht: Tallinn

Re: e-46 323 laadimise ja aku kohta küsimus

Postitus Postitas Kassu01 »

Viga võib ka olla pingeregulaatoris.Seda tasub peale harjade kontrollimist vaadata kui harjad on korras ;)
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: e-46 323 laadimise ja aku kohta küsimus

Postitus Postitas ratteh »

Kus saaks Tallinnas soodsalt asjalikku abi elektrisüsteemi ülevaatuseks?
Nimelt tundub mulle, et mul kuskil jääb mingi tarbija taha, sest aku tühjeneb pidevalt.
Mul on küll ulme helisüsteemid aga no kui eile õhtul parkisin auto kenasti ära, ilma et midagi tööle oleks jäänud ja täna hommikul on tühi siis mul juba flipib.

Olen saanud oma 3-4 korda akut laadida sel aastal juba.
Aku on 2008 a. ostetud, seega mitte eriti vana...

Või ehk on lihtsaid võtteid asjade ise kontrollimiseks?

Patricu juurde minna ei taha, seal neil hinnad nii laes ja mul on masu täiega hoos...
1,8l E46 coupé 12/1999
Keith120
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 11.08.2006 13:55 12
Asukoht: Tallinn

Re: e-46 323 laadimise ja aku kohta küsimus

Postitus Postitas Keith120 »

Tere,
Oskab keegi öelda,et kas pingeregulaatori vahetuseks tuleb genekas maha võtta või saab ka nii,et ainult õhupuhasti eest ära ja geneka ümbert plastmassid. Mõtlen,et kas häda korral teepeal on võimalik vahetada pingeregulaatorit kui harjad kuskil teepeal otsa saavad, selles mõttes ,et genekat teepeal ei viitsiks eriti maha tirida ja seda lamerihma aga õhupuhasti võiks veel häda korral teepeal maha võta ja selle tableti ära vahetada. Kunagi mingil autol vahetasin teepeal ära ,täpselt ei mäleta aga vist oli vectra.
Tänud vastuste eest.
E-46 323 98a. 125kw
Vasta