E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Paar kuud tagasi, paduvihmas, sõidu ajal, lõpetasid kojamehed lihtsalt sõidu ajal töö ja täna jälle sama asi.
Ei jää kuskile keskele seisma vaid pühivad ilusti klaasi puhtaks ning jäävad siis alla seisma ja enam üles tagasi ei tule. Mõlemad korrad pidasin auto kinni, lülitasin välja, logistasid kindalaeka kaitseid ja kangutasin kojamehi. Panin auto tööle mingi 5 sekundit mõtles ja hakkas tööle jälle.

Tulepesuritega ka mingi väike kala sees. Peaks iga 5. pesu järel tulesid vist pesema, aga mul pihustab alati tulede peale.

Ideesid?
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

See kollakas-pruunikas relee vaata üle, või sebi uus :)

Pilt

Parandamise kohta mingit infot leiad siit http://www.dgce.co.uk
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

See on tehasealarmi puhul kapoti lüliti. Kui avatakse alarmi mahavõtmata, paneb karjuma. Mul seal ainult pistik, lüliti on keegi ära võtnud :D
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Eks siis peab minema garaazi lammutama mingi päev ja teise poole ka laiali lammutama, äkki on endal ka selline bassein nagu H_Margus-sel :D
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

Ma endal võtsin ka laiali teisepoole ja oli ka seal vett, aga mitte palju. Traadiga surkisin läbi ja nüüd ilus kuiv.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Mul ka vanasti pihustas mingi aja tagant aga nüüd iga kord. Klaasipesu ainet läheb meeletult :D
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Tauri_K »

Oled asja korda saanud? Endal sama geiss aga mul seisavad kesetklaasi :?
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Ei ole veel aega olnud garaazi lammutama minna. Kui relee viga siis lihtne UM-ist 360.- eest uus ja vana minema :D
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Tauri_K »

topfuel kirjutas:Ei ole veel aega olnud garaazi lammutama minna. Kui relee viga siis lihtne UM-ist 360.- eest uus ja vana minema :D
Sai proovitud mitte essu ka istub ja haiseb seal keskel :D
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Hoovastik/mootor?
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

Ega sa enne kindlalt ei tea kas sul ka mitte essugi, kui pole proovinud. Asjad võivad erinevalt olla. Mul isal jäid samamoodi algusesse seisma ja oli selle relee viga, sai ära parandatud ja siiani kõik töötab. Niiet ega sul muud teha pole kui proovida kas aitab või ei.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas vahur_s »

BMW TIS: Windshield Wiper Inoperative - One or Both Stages Failed

EDIT
E39 mootoriruumi kaitsmekarp (peaks olema 8/97-03):

Pilt

Pildike pärineb Wipers wont shut off - DIY for WIPER MOTOR replacement ??
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Tauri_K »

topfuel kirjutas:Lammuta juppideks ja siis osta uus :D
Ega jah muud vast ei jää üle vaatasin siis ringi kojamehe mootorit müüakse mingi 300-400rahaga ise alguses arvasin sinna 1k kanti :mrgreen: Ei tea kust sellised nr võtsin aga jah mul läks see relee juba ca pool mootorit maksma :mrgreen:
-RV-
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 12.01.2007 10:08 11

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas -RV- »

Natuke teemast küll mööda aga, mul selline geiss, et kojamehed jäävad nagu peale oma nn ''töökäiku'' nõksu üles poole, käivad seal ilusti oma koha peal ära ja siis jälle uuesti nõks ülesse, häirib natuke. Äkki kellelgi on sama probleem olnud?
namistai
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 12.01.2005 17:34 48
Asukoht: Viimsi

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas namistai »

-RV- kirjutas:Natuke teemast küll mööda aga, mul selline geiss, et kojamehed jäävad nagu peale oma nn ''töökäiku'' nõksu üles poole, käivad seal ilusti oma koha peal ära ja siis jälle uuesti nõks ülesse, häirib natuke. Äkki kellelgi on sama probleem olnud?
Täpselt teemasse, osta uus kojameeste lõpurelee ja kõik toimib. Remontida pole selle relee juures midagi, järgiproovitud.
E70 N52B30
-RV-
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 12.01.2007 10:08 11

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas -RV- »

Kas tõesti siis katkine relee muudab ka kojameeste nn ''sammu''?
namistai
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 12.01.2005 17:34 48
Asukoht: Viimsi

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas namistai »

Asi pole mingis "sammus", vaid selles, et lõpurelee üks kontaktipaaridest on läbi põlenud. Sealt saab mootor vajaliku massi, lõpetamaks töötsükkel õiges kohas.
Kui ei usu, katku see relee maha ja võta lahti. Eeldatavasti näed samasugust pilti kui juba teema alguses mainitud lingil http://www.dgce.co.uk/ . Seal seda pealejootmisega remonditud on, millest võibolla on kasu paariks kasutuskorraks (oma nahal järgiproovitud), aga mitte enamat. UM'st uus ja koheselt puhtam-kuivem tunne.
E70 N52B30
-RV-
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 12.01.2007 10:08 11

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas -RV- »

Hmmm, mul vastakul pool üldse polegi seda releedekogumikku, paremal on, aga seal ma küll ühtegi pruuni releed ei silmanud. Auto toomisaastaks 1996 ja mudel 535.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Kui ma õigesti mäletan, siis vanematel autodel oli seal kus on see pruun relee kaks erinevat releed (pildi peal relee kõrval tühi koht).
-RV-
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 12.01.2007 10:08 11

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas -RV- »

Eih, siiski siiski on minu isendil hoopis paremal pool salongiõhufiltri all ja relee on lillat värvi. ABS relee ( peale on kirjutatud) sellest siis salongi poole. Ega siis muud kui uus relee ja külge ja siis peaks toimima :)
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Tauri_K »

Topfuel aga mina sain oma kojapoistele lahenduse :lol:
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas topfuel »

Minu poisid töötavad ilusti ei pea lahedusi otsima. Aasta jooksul oli 2 streiki rohkem ei ole olnud :D
AllarH
Huviline
Postitusi: 1174
Liitunud: 06.10.2007 10:23 53
Asukoht: Tartu

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas AllarH »

Ei hakka uut teemat tegema aga endal selline probleem et kojamehed töötavad ainult kõige kiiremas asendis ja seda ka ainult vahepeal.Korra töötavad ja siis jälle 5 minutit ei tööta.Samuti ei toimi intensiiv pesu ja tavaline klaasipesu.Kõige viimaselt astmelt lülitades teisele astmele kojameeste töötamise ajal siis veab väga vaevaliselt kojamehed oma asendisse tagasi, aga kui lülitan üldse kojamehed välja või esimesele astmele siis jäävad keset klaasi.Kui alguses üldse jama pihta hakkas siis vedas esimesel astmel hästi vaevaliselt ja nüüd üldse ära kadunud.Ja kui vahest laseb klaasipesu kasutada siis sellele ei järgne kojameeste liikumist :D oleks abi vaja.
AllarH
Huviline
Postitusi: 1174
Liitunud: 06.10.2007 10:23 53
Asukoht: Tartu

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas AllarH »

Ok ise küsin ja ise vastan :D
Sai siis proovitud teist kojameeste releed aga asi ikka sama et ainult viimases astmes töötab, täna käisin diagnostis ja selgus et kojameeste mootor on kahe massiline vms ja see annab veateadet.Ehk siis üks osa mootorist veab ringi kojamehi esimesel ja teisel astmel ja teine osa mootorist kõige kiiremal astmel, mul siis läbi põlenud see osa mis liigutab kojamehi aeglasematel astmetel.Nädala lõpus proovib teist mootorit ja eks siis näha ole kas mure laheneb.
antselK
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 25.12.2009 14:03 33
Asukoht: Tallinn, Võru

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas antselK »

Mul lõpetasid ka kojamehed keset vihmast sõitu töö. Kõrvalistujapoolne seisab keset klaasi kinni, aga juhipoolset saab käega liigutada (üles-alla nii palju kui tahan). Kui süüte välja / sisse keeran ja kojamehi liigutada proovin, siis kõrvalistujapoolne teeb käikse jõnksu, aga liikuma ei hakka.
Mida soovitate? :)
Autoks 2002 a. 530d sedaan.
530d 2002.a.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

Võta juhipoolne salongifiltri karp maha. Hoob mis juhipoolse klaasipuhastaja külge läheb, peaks olema lahti tulnud. Endal oli täpselt sama teema.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Indrek_M »

Uus hoob maksab esinduses mingi paarsada krooni, seega mõistlik on ära vahetada, muidu järgmise vihma ajal kargab jälle lahti.
Indrek
antselK
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 25.12.2009 14:03 33
Asukoht: Tallinn, Võru

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas antselK »

Klots kirjutas:Võta juhipoolne salongifiltri karp maha. Hoob mis juhipoolse klaasipuhastaja külge läheb, peaks olema lahti tulnud. Endal oli täpselt sama teema.
Ja nii oligi, tänan :)
Seal oli juba ajutist lahendust kasutatud - paar kihti kilet oli vahele pandud, et lahti ei tuleks. Hetkel panin ka kilet, kuni saan uue jupi.
530d 2002.a.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Klots »

antselK kirjutas:
Klots kirjutas:Võta juhipoolne salongifiltri karp maha. Hoob mis juhipoolse klaasipuhastaja külge läheb, peaks olema lahti tulnud. Endal oli täpselt sama teema.
Ja nii oligi, tänan :)
Seal oli juba ajutist lahendust kasutatud - paar kihti kilet oli vahele pandud, et lahti ei tuleks. Hetkel panin ka kilet, kuni saan uue jupi.
Palun palun :)
Rennokas
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 27.08.2007 09:38 01

Re: E39 Kojamehed lõpetasid töö keset sõitu

Postitus Postitas Rennokas »

Endal sama teema, aga kas seda nö isase otsaga liigendit mis seal otsas käib (pildil: http://www.upload.ee/image/872797/pilt.JPG) kas seda ka kusagilt uut saab ?

Nr.15 osa sain vahetatud aga probleem on endiselt olemas...ja keerab kojamehed tuksi niimoodi veel.
Vasta