E39 ei lülita viimast käiku...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

525 Tds ei lülita viimast käiku sisse enam! Umbes 125-130km/h ja 3500 pöörde pealt alles lülitab, vahest harva õigel kiirusel ka :( Mis sorti veaga võiks tegu olla?
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Rain »

ega ABS anduritega probleeme ei ole, ma siin mõnda aega tagasi maadlesin ise suhtkoht sama asjaga.
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas extsy »

Mul oli juhus,kui pidin panema tagvara ratta alla 15".Teised rattad olid 16".Tegi täpselt sama trikki mul,aitas kui ise manuaalselt vahetada.Kui sul rattad kõik ühte mõõtu siis ilmselt ABS andur trikitab.
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

extsy kirjutas:Mul oli juhus,kui pidin panema tagvara ratta alla 15".Teised rattad olid 16".Tegi täpselt sama trikki mul,aitas kui ise manuaalselt vahetada.Kui sul rattad kõik ühte mõõtu siis ilmselt ABS andur trikitab.
Diagnostika ei näita vigu ei abs ega muud peale kasti mingit sorti veakoodi, mis oli vist 39(kood), aga sama programm ei leidnud seda viga enda tarkvarastki üles, mis koodiga tegu, ei tea!!! Rehvid ees 225/40 ja taga 235 40/18, imeväike mõõdu vahe, aga enne ei teinud sellist nalja:) Kastis oli õli ka vähe, 1,5 l panin juurde, kuhu see sai kaduda, ka ei tea! Aga paremaks ikka ei läinud! Manuaalselt ei vaheta ka!
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

Oskab keegi soovitada, kelle poole pöörduda?
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Rain »

kuskohas sa diagnostis käisid? Ma käisin alguses seal truumus ja sõitsime ka pika maa maha läpkas süles mööda linna. Näitas ka mingit transmission errorit aga ei näidanud miskipärast abs anduri viga. Siis sain sealt Lauri nr. ja läksin Troost autosse. Ta ka jandas seal autoga garaazis tükk aega ja siis samamoodi läpakas sülle ja sõitma. Juba esimese 200 m pealt sai selgeks et viga oli esiratta laagris mille ära vahetasin.
Sellel oli aga nagu pärast selgus abs vöö muljumisjäljega ja sealt viga tekkiski. Panin vana laagri tagasi ja kõik korras jälle. Vanal laagril ei olnud ka tegelikult suurt miskit häda, imepisike lõtk oli, mõtlesin et see väristab natuke ratast aga hiljem selgus et rehv oli ise muhuga. Selle hammasvöö oleks tegelikult saanud ka ümber visata vana pealt aga ma olin juba piisavalt tige selle laagri peale ja panin ta riiuli peale paremaid aegasid ootama.
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

Rain kirjutas:kuskohas sa diagnostis käisid? Ma käisin alguses seal truumus ja sõitsime ka pika maa maha läpkas süles mööda linna. Näitas ka mingit transmission errorit aga ei näidanud miskipärast abs anduri viga. Siis sain sealt Lauri nr. ja läksin Troost autosse. Ta ka jandas seal autoga garaazis tükk aega ja siis samamoodi läpakas sülle ja sõitma. Juba esimese 200 m pealt sai selgeks et viga oli esiratta laagris mille ära vahetasin.
Sellel oli aga nagu pärast selgus abs vöö muljumisjäljega ja sealt viga tekkiski. Panin vana laagri tagasi ja kõik korras jälle. Vanal laagril ei olnud ka tegelikult suurt miskit häda, imepisike lõtk oli, mõtlesin et see väristab natuke ratast aga hiljem selgus et rehv oli ise muhuga. Selle hammasvöö oleks tegelikult saanud ka ümber visata vana pealt aga ma olin juba piisavalt tige selle laagri peale ja panin ta riiuli peale paremaid aegasid ootama.


Mis su autol viga oli?
Kas autol armatuuris tuled ei põlenud? MInu omal igatahes ei põle ja viga ka ei näita:) Pean siis ka arvutimehe sõitma viima :) Panin täna kõik ühesugused rehvid ka alla, ikka EI midagi!!! Sama nagu enne...
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

extsy kirjutas:Mul oli juhus,kui pidin panema tagvara ratta alla 15".Teised rattad olid 16".Tegi täpselt sama trikki mul,aitas kui ise manuaalselt vahetada.Kui sul rattad kõik ühte mõõtu siis ilmselt ABS andur trikitab.
Täna jälle diagnostis, ei midagi ega ühtegi viga! Rehvid samas mõõdus küll, aga esimene vasak on tutikas, parem aga kulunud. Teeb siis sellist trikki, et kui sõidan umb sajaga ja keeran vastassuunda ja sealt nats järsemalt oma ritta tagasi, siis vahetab kohe!!! Kas rehvi mustri kõrgus võib ka seda mõjutada?
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

Viga käes, viga oligi vasakus esimeses rehvis, mis on pm uus ja muster 4mm sügavam kui vasakul. Vasak jällegi rohkem kulunud ja nii lugeski kiirust valeks. Kapriisne auto :D
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Kasutaja avatar
Vanapeer
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 22.04.2010 21:18 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tavaliselt Läänemaal.

Re: E39 ei lülita viimast käiku...

Postitus Postitas Vanapeer »

Nüüd kõik ok, sõidab kenasti ja vahetab kõik käigud õigeaegselt!
I like to live in my OWN WORLD ! ***** the regular life...I have my own La-la-land!
Vasta