E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Villu147
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 22.11.2006 14:31 41
Asukoht: Tallinn, Pelgulinna

E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas Villu147 »

E34; 518i; 1995.
Vahetati ära pidurikettad, klotsid, käsipiduriklotsid.
Korraga hakkas aga põlema armatuuris see tuleke, et pidurid liiga kulunud.
Remontija ütles, et tühiasi, et kui järgmine kord midagi vahetama tulen, et siis vaatab üle.
Aga ma sugugi ei tea, millal ma remontija juurde uuesti satun ( vaja raha ka ju korjata), aga see tuleke armatuuris käib närvidele.
Järsku on mingi lihtne veakene, krutin ratta alt ära ja lükkan (näit) selle anduri kruvikeerajaga paika.
Tahtsin küsida, et kus need andurid asuvad? Kas kõigil ratastel?
head...V.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas fiziks »

jah, kõigil ratastel.

võta tule pirn siis välja kelladeplokist :D problem solved forever! ja ega neid piduriklotse nüüd ikka niiväga tihti ka vahetama ei pea. see on tõesti paras paari aasta pärast üle vaadata, selleks ajaks vast raha koos ka ja puha :D ma ei mäleta hetkel kumbapidi seal oli, et kas andur oli lühises kuni kulumiseni või oli lahti kuni kulumiseni, ilmselt ikkagi lühises - siis lihtsalt ühenda anduri pistiku juhtmed kokku näiteks...kui probleemist mingil muul moel jagu ei saa.
Villu147
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 22.11.2006 14:31 41
Asukoht: Tallinn, Pelgulinna

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas Villu147 »

mul esimene amort ka täitsa läbi, pean seda vahetama minema. Pidasin seda silmas. Loomulikult on mul ettekujutus sellest, et uued klotsid peavad ikka mitu aastat vastu pidama.
Mõtsin et kui muud ei aita, panen isoleerpaele jupi selle pirni kohale klaasi peale :)
Kasutaja avatar
Jemmivend
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.11.2009 18:35 35
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas Jemmivend »

Minu E34-jal ainult kaks andurit, üks ees ühelpool ja teine taga teiselpool.
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas marko9bbb »

On kaks andurit, üks esisillal ning teine tagasillal. Kui andurit vahetada ei raatsi, siis võid ka anduri juhtme otsad kokku ühendada ja asi korras.
Sceleton
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.03.2009 14:32 24
Peamine sõiduk: BMW E39 525dA
Asukoht: Tartu

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas Sceleton »

fiziks kirjutas:jah, kõigil ratastel.

võta tule pirn siis välja kelladeplokist :D problem solved forever! ja ega neid piduriklotse nüüd ikka niiväga tihti ka vahetama ei pea. see on tõesti paras paari aasta pärast üle vaadata, selleks ajaks vast raha koos ka ja puha :D ma ei mäleta hetkel kumbapidi seal oli, et kas andur oli lühises kuni kulumiseni või oli lahti kuni kulumiseni, ilmselt ikkagi lühises - siis lihtsalt ühenda anduri pistiku juhtmed kokku näiteks...kui probleemist mingil muul moel jagu ei saa.

Minu teada on ka ainult kahel rattal, ees juhi pool ja taga kõrvalistuja pool.
Ja no see ei ole küll probleemi lahendamine, kui armatuurist pirn välja keerata. Nii võiks ju paljude asjadega teha, näiteks õlitule korral võiks ka ju pirni välja keerata, ennast enam ei häiri, aga huvitav mis auto selle peale kostab. Mingi aja sõidab ikka.
Mõni inimene näiteks tahab, et tal oleks auto ilusti korras ja kõik töötaks nii, nagu peab, mitte et pooled andurid on kokku ühendatud ja sõita lootuses, et ükspäev midagi konkreetselt p....e ei läheks! Näiteks mina küll ei viitsi auto alla ronida piduriklotse kontrollima kui selleks ettenähtud andur korralikult töötab ja mind ise teavitab klotside kulumisest(olgugi, et pean sinna vaid ronima ehk kahe aasta jooksul korra)

Korralik lahendus on ikka andur ära vahetada, see andur maksis krooniajal max. 150eeq, kui mina enda autol vahetasin. See ei ole ju miskine tappev summa!? Mul oli sama asi, tuli jäi põlema, vahetasin anduri ära ja kõik toimib ilusti edasi.
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas marko9bbb »

Kui armatuuris süttib piduriklotside kulumise tuli, siis on hilja vana anduri allesjätmiseks. Kui klotsid vahetada enne tule süttimist( kui peaks juhuslikult märkama, et hakkavad otsa saama vms), siis on võimalus, et saab veel anduri tervelt kätte, kuigi need üsna rabedad ja mõistlik vahetada iga kord klotsidega. Anduri tööpõhimõte ongi selles, et kui klotsid hakkavad lõppema, siis hakkab ka lõpus andur vastu ketast käima ning üks hetk jõuab kulumine sinnamaani, mil katkeb ühendus anduris kahe juhtmepoole vahel ja süttibki armatuuris tuli.
Anduril endal suhteliselt mõttetu hind E34 puhul, natuke alla 3€, seega ei tohiks võtta tükki küljest ka selle ost.
al101
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 17.02.2007 23:18 24
Asukoht: Oma kodu

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas al101 »

Õlituld piduriklotside kulumise tulega võrrelda on küll kohatu, üks on ohtlik viga ja väga vajalik tuli, aga piduriklotside kulumise tuld enamikel autodel polegi.

Aga minu teada on uut andurit vaja, osadel autodel näiteks sierral tuli osta piduriklotsid, millel andur sees, aga osadel autodel tuleb andur eraldi osta, nagu Näiteks Opel Vectra C.
Mõnel autol on vaja ka diagnostikas piduriklotside tuli ära kustutada.

Siis selline küsimus, et kas piduriõli taseme tuli on eraldi?
Sest kui see on ühe tule all, siis on ohtlik, see pirn välja võtta.
Kuigi piduriõli madala taseme tuli vist on käsipiduri tulega ühes või ma eksin?

Muidugi kahjuks liigub asi sinnapoole, et mõnel autol pole enam isegi mitte mootori temperatuuri seierit, võibolla mingi tuli on, ma ei tea.
Aga uus mersu kaubik on selline juba miski 2008a saadik.
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas marko9bbb »

Piduriõli taseme tuli on klotside omadega sama ning käsipiduri tuli eraldi.
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas fiziks »

ei tea, minu autodel pole need andurid kunagi alles jäänud (olen juba uutelt klotsidelt ise need minema lennutanud), kuid minumeelest kunagi klotsipaare ostes on ikka mõlemal poolel olnud jupp ja juhtmed küljes. võibolla siis mäletan valesti...kuigi natuke imelik minumeelest oleks ainult ühe poole variant. klotsid võivad väga erinevalt ka ära kuluda...kuluda mingi väga lolli nurga alla jne.


pirni väljavõtmine oli lihtsalt üks idee või võimalus asja lahendada, ma ei suru seda ju kellelegi peale ega väida ka, et see oleks mingi ainuõige asi, mida tuleks teha. samas kui inimene (nagu näiteks mina) on oma autoga ise pidevalt nii kursis, et tal pole sellist meeldetuletust kunagi vaja siis milleks neid tulukesi põlema ja lisavidinaid sinna vaja on? alati on võimalik pirn tagasi panna ja süsteem toimima, kui soovi on.
Sceleton
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 12.03.2009 14:32 24
Peamine sõiduk: BMW E39 525dA
Asukoht: Tartu

Re: E34 pidurite kulumise ohutuli armatuuris k..b ajusid..

Postitus Postitas Sceleton »

fiziks kirjutas:ei tea, minu autodel pole need andurid kunagi alles jäänud (olen juba uutelt klotsidelt ise need minema lennutanud), kuid minumeelest kunagi klotsipaare ostes on ikka mõlemal poolel olnud jupp ja juhtmed küljes. võibolla siis mäletan valesti...kuigi natuke imelik minumeelest oleks ainult ühe poole variant. klotsid võivad väga erinevalt ka ära kuluda...kuluda mingi väga lolli nurga alla jne.


pirni väljavõtmine oli lihtsalt üks idee või võimalus asja lahendada, ma ei suru seda ju kellelegi peale ega väida ka, et see oleks mingi ainuõige asi, mida tuleks teha. samas kui inimene (nagu näiteks mina) on oma autoga ise pidevalt nii kursis, et tal pole sellist meeldetuletust kunagi vaja siis milleks neid tulukesi põlema ja lisavidinaid sinna vaja on? alati on võimalik pirn tagasi panna ja süsteem toimima, kui soovi on.

No eks ta sul jutt kõik õige samas ole jah, aga mina siiski näen, et lihtsam on klotsidega koos vahetada see andur(seda enam, et ta 3€maksab) kui hakata spidoplokki maha kakkuma ja pirne sealt välja...

Seega siis teema tegijale, et raiska see 3€ ja vaheta see andur ära ja ongi sul asi korras;)
Vasta