E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
san
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 28.05.2006 10:51 07
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas san »

Üldiselt olen aru saanud, et talvel peaks just kitsam rehv parem olema.
Seda siis eriti lume ja lörtsi puhul, kuna rehv ei pea nii suurt kogust lund eest ära pressima.
Ja füüsikatunnist on meelde jäänud ka, et haardejõud ei sõltu rehvi laiusest.

Ise lähen vist ka 205/65 15" varaindi peale

Keegi siin märkis, et taastatud kummid on jamad, aga mäletan kunagi mingit äripäeva testi, kus taastatud talverehvidel oli pikkisuunaline pidamine isegi parem kui uutel, samas külgsuunalise pidamisega jäid uutele väheke alla.
Artikel leitav: http://www.aripaev.ee/pdf/erilehed/303401.pdf
Arvatavasti valin majanduslikel põhjustel taastatud talverehvid.
matigmail
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 23.08.2011 16:40 02
Peamine sõiduk: BMW 520D

Re:

Postitus Postitas matigmail »

Korjasin vana teema ülesse sest oleks tarvis teada kas mõõdus 205/60/16 on e39-le sobiv mõõt talveks.
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas taff911 »

Olen sõitnud 2 talve 205/60/R16 mõõdus Nokian lamellidega (ostetud kasutatuna). Minumeelest oli pidamine hea ja mina soovitaks. Rehvikalkulaatoriga arvutades sobib ka see mõõt (spidomeetri näit ei muutu). Kuigi see talv tahan proovida 225/55/R16 lamelle, eks näis kuidas nendega on. Tehasemõõt siiski nii et peaks ok olema kui normaalne rehv peal.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas HrHuu »

Naastudega pole kunagi sõitnud.
Varasematel aastatel olen lasknud 205/60/R16 mõõdus lamellidega talviti. Eelmisel talvel sai juhuslikult 225/55/R16 alla pandud, kuna sain jooksu hea hinnaga. Alguses küll kartsin, et jääb libe, aga ise tagumikuga mingit vahet ei tundnud. Vahe tuli esile ainult ühes kohas. 205 olin pidevalt hommikuti maja ees lumes kinni, kuna rehv vajus suht kergesti läbi lumesodi ja auto jäi põhja peale. 225 nii kergesti läbi ei vajunud ja jama oli oluliselt vähem, kuigi eelmine talv oli väga lumerohke. Maanteel lörtsivallidest läbi sõites jällegi ma nagu mingid vahet 205 ja 225 laiuse vahel ei tundnud.
Nii et ise jään e39 puhul 225 laiuse juurde.
Kasutaja avatar
520buumer
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 02.08.2011 23:19 43
Peamine sõiduk: BMW 520i
Asukoht: Põlvamaa

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas 520buumer »

Kas keegi siin on talvel sõitnud ka madaldusvedrudega e39 sedaaniga ? Kas sellega üldse on talvel võimalik liikuda? - auto kõrgus maast on esiosas ikka väga madal, ca 12-13cm.(seda 205/55/R16 suverehviga) Probleem just selles, et ise neid madaldusi sinna alla ei toppinud, ostes olid all. :)
Autospordi ja tavalise spordi vahe: sport on sport - autosport on ravimatu haigus.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas Indrek_M »

Mul tehasemadaldusega E39 universaal. Talvel on valus - pehmes lumes pole vahet aga kui on juba tekkinud sellised kõvast lumest vaalud kahe rattajälje vahel, siis oma auto stangega lükkasin neid veel paar cm madalamaks ... kuigi originaalstange on kõva asi - midagi katki ei ole mul läinud aga kõrvadele on valus kuulata. Üldiselt tuleb üritada rööbastesse vajumisest hoiduda ja igale poole mitte ronida. Sellel talvel näiteks Lasnamäele polnud mõtet autoga minna - see oli pigem auto põhja peal edasi lohistamise kui sõitmise moodi.
Kinni jäämine/mittejäämine oleneb rohkem rehvist ja enda sõiduoskustest. Mu autol on kogu aeg talvel all olnud 235/45R17 Continental WinterViking 2 ja nelja talve jooksul olen kinni jäänud täpselt kaks korda, mõlemad korrad oma lollusest.
Indrek
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas Anti »

205/55 16 on natuke liiga madal tehasemõõduga võrreldes.
Ise vahetasin eelmine talv 225/55 16 lamellid 205/60 16 Gislavedi naastude vastu.
Läbivus paksus lumes läks küll paremaks, samas asfaldil mingit olulist sõiduomaduste halvenemist küll ei märganud.
Madaldusega saab sõidetud küll, kõige hullem olid peale lume sulamist ja uuesti külmumist tekkinud kivikõvad konarused väiksematel teedel, siis saab küll autopõhi parajalt vatti. Kevadel õnneks ühtegi suuremat kahjustust altpoolt silma ei jäänud.
Kasutaja avatar
520buumer
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 02.08.2011 23:19 43
Peamine sõiduk: BMW 520i
Asukoht: Põlvamaa

Re: E39 talverehvi valimas. Mis mõõtu soovitate

Postitus Postitas 520buumer »

Tänud põhjalike vastuste ees. :) Loodetavasti saan ka madaldustega hakkama.
Autospordi ja tavalise spordi vahe: sport on sport - autosport on ravimatu haigus.
Vasta