E39 530d tosooli lööb välja

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
j21
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.10.2011 23:03 21

E39 530d tosooli lööb välja

Postitus Postitas j21 »

Auto: 530d 142kw 2001a.
Mure:
Ehk oskab keegi öelda mis viga on kui mul lööb tosooli paisupaagi äravoolu torust tühjaks?
Kolm nädalat tagasi sai ära vahetatud autol paisupaak ja lõdvik kuna paisupaaki tekkis pragu, ei tea mis põhjusel täpselt, kas kork oli puruks või kinni keeratud? Igatahes oskab keegi öelda miks paisupaagist tosool välja jookseb? Seisva mootoriga jookseb tühjaks. Kas sellepärast, et süsteemis veel õhk sisse jäänud kui tosooli valati kolm nädalat tagasi, et siis lööb välja? Või mingi suurem probleem? Keema mootor ei lähe. Sund ventilaatori viga kui see ei tööta äkki?

Loodame, et murest aru saite ning oskate aidata!
Ette tänades!
j21
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.10.2011 23:03 21

Re: E39 530d tosooli lööb välja

Postitus Postitas j21 »

kui tosool oli välja jooksnud ja siis hakkasin korki maha keerama siis tuli küll sisinat, ma seda rohkem ei keeranud, ka kui auto tööle panin pärast oli mul paisupaagi kork lahti ning lõdvikust tulev see pealevoolu torust tuli tosooli ilusti ja siis õhki ja siis tuli jälle ilusti tosooli ja siis jälle õhku. midagi sellist, aga ma ise arvasin, et see on halvasti lihtsalt õhutatud kui tosooli valati juurde vm?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: E39 530d tosooli lööb välja

Postitus Postitas TimoA »

pane auto hommikul külmalt käima, lase paar minutit käija, jäta seisma, siis keera tosooli kork maha ja kui juba on surve sees, siis otsi viga vigasest kaane tihendist, või kõverast kaanest.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: E39 530d tosooli lööb välja

Postitus Postitas Svenp »

InterFace kirjutas:No aga siis õhuta ära/kalla täis ja sõida mootor soojaks ning keera kork kohe peale väljasuretamist maha. kui välja purskab siis on liiga suur rõhk ehk kaanetihend.
See on sama hea, kui soovitada põleva tikuga proovida kas paak on bensiini täis või tühi. Kuuma mootoriga ja eriti eeldatava liigse surveprobleemiga hoia piip ja prillid kui paisupaagi korki "kohe maha keerad". Teisisõnu, ava aeglaselt ja ettevaatlikult.

Kas korgi klapid on korras?
Sõidurõõm
j21
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 02.10.2011 23:03 21

Re: E39 530d tosooli lööb välja

Postitus Postitas j21 »

nonii, sai siis testitud ja uuritud seda asja. Rõhk mootoris on normis. Sõitsin mootori soojaks ning andsin paaru ning paisupaagi korki vaikselt lahti keerates käib vb-la mingi väike sisin ja ei midagi muud, üle ei aja ega midagi. Ehk siis tuleb lihtsalt mootor korralikult ära õhutada! Tundub, et seekord läks hästi! :) (Y)
Tänud!
Vasta