Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas 01tuner »

Lugu selline, et sõbra masin ei taha käima minna. Kui ennast seal ei olnud, oli nagu lubanud 3-el korral, korra läks käima ja siis suri välja. Kütet viimane kord sai sisse kallatud 8l kindlasti, ehk mingi tilgake nagu oli veel seal. +9l juurde. Viskab bensiinilõhna ka käivitamisel.

Peaks sellest piisama ju ehk? Küünlad vaadatud, puhastatud- märjad nagu ei olnud need otsad.
Bensupump häält ei tee kui süüde sisse panna, mingit pininat ega midagi ei ole. Mõõdetud kuidas voolu peale tulemisega on- bensupumpa ennast mõõta ei õnnestunud, ainult seda klappi, andurit (seal klemmid kuhu lähevad juhtmed, 8V tuli peale), samas kui sinna tuleb vool peale, siis peaks olema okei või ei? Bensupumpa ennast ei õnnestunud lihtsalt mõõta. Samas vool releedessse tuleb ka peale- ka sinna ajuga samas kastis olevatele releedele. Seal küll sinist värvi releed polnud, kuid kõigile tuleb vool peale (10V)
Süüdet sisse andes klõpsub ka nagu võtaks voolu sisse.

Oli mõttes panna bensupumba releel 2 klemmi kokku manuaalselt, aga mismoodi see kate sealt ära käib releel?
Väntvõlli ja nukkvõlli andurid kus asuvad täpsemalt? Vaatasin mingisuguseid 3-e andurit kollektori juures ja seal poolel, aga need paistsid viisakad.
Mingi variant, et saab kuidagi katkendlikult kütet peale, et korra käima läks
Seda mõtet, et bensupumba relee välja võtta ja gaasiga mängida, ei ole vist mõtet teha kuna küünlad pole märjad?
?
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas Svenp »

Aku on kutu järeldub, eeldades, et edastatud info oli täpne. Kasuks tuleb ka aurust toekam kogus bensiini paagis hoida.
Sõidurõõm
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas 01tuner »

Aku kutu tõesti. Samas teise akuga proovides ta teeb ikka samamoodi, veab kenasti aga käima ei lähe.
Seda ma tean et peaks aurudest rohkem kütet sees hoidma, aga pole minu masin :)

Hetkel kindlalt sees 8+9l= 17l+ veel midagi ehk. Peaks nagu jaguma.

Võimalik, et bensupump alt filtri juurest sitane või pump ise läbi ehk....? Või veel soovitusi? Ja mismoodi see kate bensupumba releel ära käib?
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas Svenp »

Vabanda, aga kui Sa 8 või 10 V pinget mõõdad koormuseta, siis, tee või tina, see aku mootorit käima ei vea.

Kui Sa endiselt bensupumba kallal pusida tahad, siis esmaseks kontrolliks võta pealevoolu lõdvik lahti ja proovi starterit andes, kas bensiini tuleb. Teadmiseks, et sissepritsesüsteemi kütusesüsteem on rõhu all. Ohutushoid!
Sõidurõõm
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas 01tuner »

Endal oli ka selline asi mõttes. Samas kui tahaks ikka pumba kätte saada ja alumise filtri ära puhastada ja otse voolu peale lasta, siis mis juhe on + ja mis on -? Seal nagu 2 juhet. Lilla ja pruun, mis mutritega kinni ja jooksevad kütuse taseme andurini.
kaksvenda
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 16.04.2012 18:02 49

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas kaksvenda »

Ma pakuks sellist varianti, et tõmba õhulõdvik lahti ja lase sealt mingit motor start gaasi või karburator gleanerit sisse. Kui läheb, on kütte viga. Kui ei lähe, on miskit muud.
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas 01tuner »

Õhufiltri juurde eetrit lastud mitu korda. Ketras paremini, aga käima ei läinud peale seda.

Mismoodi kütusepumba kätte saab, oskab keegi seletada? Mingi nõksuga käib?
Ma kahtlustan, et kuna ta korra käima nagu läks, siis on viga äkki mõnes kanalis või hui teab milles, et sitta täis. Enne seda on pump kuivale ka jäänud. Niiet ei imestaks kui midagi vaakumisse seal tõmbas sitta enda külge.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas pikk66 »

01tuner kirjutas:Lilla ja pruun, mis mutritega kinni ja jooksevad kütuse taseme andurini.
Bmw-l on pruun alati mass e. siis "miinus"!
BMW-le kindel
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas 01tuner »

Ja viga sai paar päeva tagasi lahenduse. Bensupumba alumine peenfilter oli paska täis. Lisaks tuli pump välja võtta, sai pandud see lahtilõigatud kankusse koos ühendatud voolikuga ja kankusse bensu. Sai lastud bensupumbale otse voolu peale, bensiin mootorisse ja siis käima proovitud. Käis. Siis välja suretatud , pump tagasi pandud ja töötab siiamaani. Puterdab ka kõvasti vähem madalatel pööretel :)

Aitäh nõuandjatele.
Kasutaja avatar
Kotkas2002
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 23.04.2006 22:39 34
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kontakt:

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas Kotkas2002 »

Mul ka vist sama jama. käima tõmmates läheb käima aga võtmest mitte.vabandan rumala küsimuse eest aga kust ma bensupumbale ligi saan?
BMW 320i E36
1991.a
Timpzzz
Huviline
Postitusi: 493
Liitunud: 03.01.2009 00:12 50

Re: Bmw 520A 90´ 110kw ei käivitu...

Postitus Postitas Timpzzz »

Kotkas2002 kirjutas:Mul ka vist sama jama. käima tõmmates läheb käima aga võtmest mitte.vabandan rumala küsimuse eest aga kust ma bensupumbale ligi saan?
Pagasnikust põhjamatt välja seal all on paremal pool ristpeakruvidega selline kaane taoline asi see lahti...siis omakorda seal all pealevool ja äravooluvoolik...need lahti ehk siis ujuk välja ja voilaa seal põhjas ongi sul bensupump! :)
Vasta