e39 tagasilla pukside vahetus küs. ja juhis TEHTUD

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

e39 tagasilla pukside vahetus küs. ja juhis TEHTUD

Postitus Postitas Sammalhabe »

..e39 2001 touring - tagasilda tekkis päris kobe tümps, kolks , müdin , lappasin siis teemasid ja esialgne kahtlus et tagasillapuksid. Käisin siis masinaga tõstuki peal ära ja kahtlused leidsid kinnitust :(
Kas olete ise neid 4 tk. puksi vahetanud ja kas on ka väga konti murdev teema , kui ainult kanaliga garaaži saab kasutada?
Leidsin ka pildiseeria vahetuse kohta
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1183593" onclick="window.open(this.href);return false;

..selle järgi tundub kõik imelihtne :D :D , aga praktika näitab et kõige lihtsamad asjad kisuvad tavaliselt raskeks kätte.
NB! UMist sain ka pakkumise kätte - jubinad + töö kokku ( mingi allahindlusega ) 390 €uri - päris karm laks
Viimati muutis Sammalhabe, 31.05.2012 11:40 05, muudetud 1 kord kokku.
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas Svenp »

Tõmmitsa pead konstrueerima, ilma teed kilplasetööd. Korralikud haamrid ja torn on selliste tööde juures hea käepärast hoida, sest tihedalt istuvad metalldetailid võivad suhteliselt kinni olla jäänud vanal autol. Kui kummidetail kinni on, siis aitab puhuriga soojendamine.

390 euri on köki möki, ma olen saanud E30-le kahe esisilla ja kahe tagasillapuksi vahetamiseks hinnapakkumise 2000 GBP :)
Sõidurõõm
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas Sammalhabe »

..... ega meil kuskil sellist tõmmitsat laenutuses , müügil ei ole mida juhises kasutatakse, või midagi samalaadset ???
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
avicii
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 09.02.2012 11:39 59
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: siinseal

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas avicii »

Ise raiusin julmalt vanad puksid ribadeks nii, et pesa ei kahjusta.
Seejärel uued seebiga kokku ja auto enda raskuse all vajutasin õiges asendis sisse.
Tõstukit oleks tarvis, kanali peal seda tööd eriti ette ei kujuta.
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas Svenp »

Sammalhabe kirjutas:..... ega meil kuskil sellist tõmmitsat laenutuses , müügil ei ole mida juhises kasutatakse, või midagi samalaadset ???
Ostad uued puksid ära ja nende pealt saad mõõdud tõmmitsa ehitamiseks. Ega tõmmits pea nii uhke olema nagu seal piltidel. Paksud seibid (d=3+ mm) ja ja sobivad torujupid ajavad asja edukalt ära. Näiteks FEB poes on igasugu torujuppe müügil. Metallitöökoja ülejääkide kast on ka suurepärane materjaliallikas. Vanad laagrisaaled jne. Võimalusi on palju.
Sõidurõõm
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas Sammalhabe »

.. noor tehnik valmis :D ... Autoasi tegi ka pakkumise kokku 228 € aga järjekord on 1 kuu :(

kui veel garaažis ka selline riistapuu oleks " onclick="window.open(this.href);return false; siis ma enam siin juba tähti ritta ei topiks vaid aitaks ka kellelgi teisel jubinaid vahetada, vot kus on riistapuu :D
..tänud heade mõtete eest ...
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas azlka »

Kuda see järjekord 1 kuu saab olla ???? Millises Autoasjas sa käisid ? vast ika 1 nädal.
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küsimus ja juhis

Postitus Postitas alvaruus2 »

Tartu jaama tänava carstop vahetas mul need samad puksid ära umbes 60€-ga. Puksid ostsin Forssist umbes 180€ eest ja kogu vahetus seega umbkaudu 240€ Parem kui UM-i pakkumine ja see tagasilla pukside kättesaamine on üks korralik ettevõtmine. Juhul kui korralikke tõmmitsaid pole, siis ei tasu see vaev ennast kuidagi ära..
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: e39 tagasilla pukside vahetus küs. ja juhis TEHTUD

Postitus Postitas Sammalhabe »

.... jutt kokku - noort tehnikut minust kahjuks ei saanud :( , Autoasi's vahetatud kokku koos jubinate jms 212 € ja kõik. puksid olid suht kehvad
... nüüd puhas kulgemise rõõm jälle :D
Tänud kõigile kes hea sõnaga meenutasid
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Vasta