E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

Tere.
Tahaks küsida arvamust mootoris oleva plagina kohta. Mootor ise käivitub ilusti, tühikäigul pöörded ei kõigu, ühtlane hääl aga kui vähe rohkem anda pöördeid järsku (nii kohapeal kui ka sõiduajal kiirendamisel) siis tuleb imelik plagin sisse. Tõukurite hääl ka ei tohiks olla, sest need tiksuvad. Vähemalt Audi 80 oli kunagi nii. Sai ka Rakveres ühe diagnostiku juures käidud, ei tuvastatud seal mingeid vigu mootoritöös. Lamdad olid natuke tahmunud aga see pigem minu sõidustiiliga seotud, et ei lase pöördeid liiga üles jne. Et üks õlinippel pakkus veaks kulunud saaled jne. Sõber ise arvas, et vbl kui lihviti plokikaant, aeti süüde paigast ära, et süüde nüüd liiga varajane. Plaan ikka järgmine kuu mõne pädevama tehniku juurde viia Tallinna. Aga lihtsalt uuriks maad mis Teie siin foorumis arvate veaks olema.
Kasutaja avatar
TambetB
Huviline
Postitusi: 1220
Liitunud: 25.02.2008 21:59 18
Peamine sõiduk: Ford Falcon XR6 4.0

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas TambetB »

Kuna meie siin seda häält ei kuule ja loogilised variandid pakutud, tuleb oodata mil auto sul lõpuks remondikotta jõuab. Õlitase ikka normis?
muuseas
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 14.12.2008 17:54 36
Asukoht: Tartu

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas muuseas »

Mis kütusega Sa sõidad ? Nii teeb 2,0 mootor ka siis kui küte on madala oktaanarvuga (vene küte). Lisa veidi 98 ja kui "tirin" ära kaob on asi korras.
Kasutaja avatar
TambetB
Huviline
Postitusi: 1220
Liitunud: 25.02.2008 21:59 18
Peamine sõiduk: Ford Falcon XR6 4.0

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas TambetB »

Pole kuulnudgi midagi sellist, olen sõitnud vene bensiiniga ikka tuhandeid km. Eelmise bmw-ga ja mingit sellist häält küll ei kohanud selle ajajooksul. Mootori tiks pigem; saaltest, tõukuritest, vahetamata õlist või madalast õlitasemest. Õliga seonduv on ikka bmw-l tavaliselt põhiprobleem, tihtilugu kaob see klõbin õlivahetusega ära.
Kasutades otsingut võib leida sellekohta väga palju juttu.
PS! Ei väida, et see nii olla ei võiks, aga pole sellist asja kuulnud kordagi.
Kasutaja avatar
jvc
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 18.08.2007 21:40 10

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas jvc »

Kas sul vanosega mootor? Mul teeb sellist lagina/plagina moodi heli vanos aegajalt.
E34 525tds`95 & E39 Kaubavagunid :)
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

TambetB kirjutas:Kuna meie siin seda häält ei kuule ja loogilised variandid pakutud, tuleb oodata mil auto sul lõpuks remondikotta jõuab. Õlitase ikka normis?
Võiks ütelda, et õli pole kunagi peale pidanud valama peale vahetust. Et kõik 11 000 km olen sõitnud ilma õli juurde lisamata, ehk siis tase on olnud koguaeg normis.
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

muuseas kirjutas:Mis kütusega Sa sõidad ? Nii teeb 2,0 mootor ka siis kui küte on madala oktaanarvuga (vene küte). Lisa veidi 98 ja kui "tirin" ära kaob on asi korras.
Viimane poolaastat olen tankinud Statoilis 95 ultimat. Auto ise soetasin 2007, siis sai ikka enamasti sõidetud 98-ga ja tankisin põhiliselt Alexelast. Ei ole ka siiani saanud kummagist solkkütust. Vene kütust ei ole minu ajal see auto saanud grammigi.
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

TambetB kirjutas:Pole kuulnudgi midagi sellist, olen sõitnud vene bensiiniga ikka tuhandeid km. Eelmise bmw-ga ja mingit sellist häält küll ei kohanud selle ajajooksul. Mootori tiks pigem; saaltest, tõukuritest, vahetamata õlist või madalast õlitasemest. Õliga seonduv on ikka bmw-l tavaliselt põhiprobleem, tihtilugu kaob see klõbin õlivahetusega ära.
Kasutades otsingut võib leida sellekohta väga palju juttu.
PS! Ei väida, et see nii olla ei võiks, aga pole sellist asja kuulnud kordagi.
mnjah. Ma olen üritanud alati, kui miski kõrva või välimust riivama hakkab, kohe korda teha. Vbl siis on muusika minu autos liiga tasa olnud, et kõike kuulma olen hakanud. Tunnistan, et peale õlivahetust, oli vaiksem mootori hääl. Vahetusvälpa pole ma üle lasknud. Pigem olen õli vahetanud mitmeid tuhandeid km varem ära kui isegi oleks pidanud. Otsingut olen kasutanud, ja sealt lugenud, et pigem on diislitel mingeid lisa hääli kui bensu omadel.
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

jvc kirjutas:Kas sul vanosega mootor? Mul teeb sellist lagina/plagina moodi heli vanos aegajalt.
Mootoriks on M52. Nii annab vähemalt Real om vastuseks.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas pikk66 »

Sellise väljalaskeaastaga on kindlasti Vanosega ja see võib imelikku häält teha küll. tallinnas minu teada Kuno_T (siinse foorumi kasutajanimi) tegeles nende remondiga.
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
pikkpold
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.05.2012 19:18 12
Peamine sõiduk: BMW 740i
Asukoht: soome/võrumaa

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas pikkpold »

ma usun kah et vanos. kuna mu sõbra bemmil oli just see läbi. vanose plastik osad olid väsinud vms. ja siis tekkisselline kahtlane plagin sisse. mootor ise töötas ideaalset aga selline kahtlane heli mis ldse ei meenuta bmw mootori. Sõber on muidugi soomlane ja lasi soomes selle korda teha. Maksma läks mu teada 1200€ vms. usun et eestis see nii kallis pole aga odavate juppide nimekirja kah ei lähe.
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

pikkpold kirjutas:ma usun kah et vanos. kuna mu sõbra bemmil oli just see läbi. vanose plastik osad olid väsinud vms. ja siis tekkisselline kahtlane plagin sisse. mootor ise töötas ideaalset aga selline kahtlane heli mis ldse ei meenuta bmw mootori. Sõber on muidugi soomlane ja lasi soomes selle korda teha. Maksma läks mu teada 1200€ vms. usun et eestis see nii kallis pole aga odavate juppide nimekirja kah ei lähe.
Egas vana auto omamine ja korrashoid ei olegi teab mis lust ja lillepidu aga vähemalt tean mida oodata on. Tnx.
Kasutaja avatar
pikkpold
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.05.2012 19:18 12
Peamine sõiduk: BMW 740i
Asukoht: soome/võrumaa

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas pikkpold »

Nii. Otse laenaus http://www.autoleht.ee" onclick="window.open(this.href);return false; " VANOS klapiajastussüsteemiga esineb samuti suuremate läbisõitude juures probleeme. Vanose remondi maksumus jääb u 600 euro kanti"
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

Käidud siis diagnostis ja ilmselt on teada ka plagina põhjustamine. Või siis vähemalt üks põhjustaja. Tuli ilmsiks, et silindrites on rõhk suurem kui lubatud normaalne. Ühes oli mingi 15 ja teises 16. Põhjustajaks peaks olema ilmselt liigne kaane lihvimine oskamatu poolt ja hiljem ei ole mõõdetud kas tuleb õhem tihend või paksem tihend vahele panna. Järgmine nädal läheb auto CarMastersi, tuleb kui kulukas ta tuleb aga tahaks ikka korda saada ta. Siit ka loo moraal, elad sa kus elad, eemal suurtest linnadest ja olgu see remondikoht mis tahes ligemal, iga remondikoht ei ole remondikoht ka. Õppe elu ülikoolis jätkub. :cool:
Kasutaja avatar
Vaim
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 26.03.2008 09:43 47

Re: E39, 520i, 110kw 96a mootoris imelik plagin

Postitus Postitas Vaim »

Teema võib lõpetatuks lugeda, kuna autole sai pandud peale teine mootor.
Vasta