Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d touring

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas ooDDoo »

Ei viitsi rohkem vaielda. Teoreetiliselt pole uuel autol võimalik õõtshoova puksist silda nihutada. Kuid praktika näitab, et enamustel e39 tel on juba seal väike lõtk. juba 1,5 mm sealt puksist aavaldab rattakaldele suurt mõju.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas jargo »

Kuno_T kirjutas:1,5 mm külglõtku tähendab täiesti lagunenud laagrit. Lõtku mõju saad välja arvutada nurga sin või tan-i abil, lubatud kalde viga on kuskil 0,5 kraadi.

Muideks, ülemise laagripuki poldiauke saab viiliga suurendada.
minu teada antud autol ei ole rattalaagris mingitki lõtku.ülemisel amordilaagril on vist laager lihtsalt niipalju kinni jäänud,et liigub lihtsalt jõnksudega.ilmselgelt ka see mingit mõju külgkaldele ei avalda.amordi vars on ilusti püstaku ja laagri keskel ja ei liigu mingiski suunas.seega ei ole ka üleval tegelikult lõtke.

ise panustan kahjuks mingis etapis läbitud avariid.kas on õõtsa kõveraks lõõnud või lansekas paigast ära.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas RAINER S »

Nüüd siis tuleb jutt välja, et auto on mingi avarii läbinud.
Sellised asjad oleks pidanud esimeses postis kirjas olema ja siis ma pakun välja, et juba teises postis oleks mainitud, et äkki on lansekad ära löönd või õõtsad kõverad.
Ja see teema, et õõtsa poldi aukude lõtkust silda on võimalik reguleerida on ju ka ikka paras teadus, teoreetiliselt on see jah võimalik aga kuidas seda nüüd täpselt teha saab, pigem tõesti juba viilida tugilaagri poldiauke piklikumaks, sealtkaudu on see töö kordades lihtsam kui õõtsa poldi lõtkudest.
Jan320
Huviline
Postitusi: 1070
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Jan320 »

Autol viilida lansekat, kas keegi parema idee peale ei tule, teeks pesumasinale parem uue trumli!
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas fiziks »

see on tõesti juba huumorirubriik rohkem :lol: millised ideed. ma arvan, et ka minu autol võis kuni 1mm ehk olla poldi ja poldiaegu erinevus, aga vot krt isegi ei tulnud õõtsasid vahetades nagu selle peale, et mõni mees sellist asja ka külgkalde reguleerimise võimaluseks võiks pidada.

üldiselt aga ma ütleks sellise asja kohta, et katsuge ikka oma fantaasiat natuke piirata...või siis tehtagu test, pangadu sealt sillast esmalt see 1mm ühte äärde, katse...ja siis teise äärde, katse. ja pandagu kirja kui palju rattakalle muutus :D mõnel siin oleks igatahes kasulik geomeetriat õppida!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui sa ise pole asjaga hakkama saanud siis ära aja sitta. ma küll ei usu ,et sa ühtegi e39 alumist õõtshooba vahetanud oled. muidu sa seda juttu siin ei ajaks.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas jargo »

RAINER S kirjutas:Nüüd siis tuleb jutt välja, et auto on mingi avarii läbinud.
kes seda ütles?
mina pakkusin vaid oletatavat varianti välja.mingit moodi pidi ju külgkalle muutuma.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas fiziks »

ooDDoo, no wattafakk mind kotib kas sa midagi usud või usu...ilmselt sa ei usu ka seda, et võrdhaarse kolmnurga haarad on võrdsed, aga täitsa savi ju. küsimus oli praegu selles kui palju sa oma millimeetriga sealt loksuvast poldist külgkallet REAALSELT muuta suudad. mind väga huvitaks see tulemus näiteks...olgugi, et ma ise vastust 99% kindlalt juba tean.
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Randofer »

Kas teemaalgataja on saanud oma auto silla paika??
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Tarass »

Hetkel veel ei ole...
Kohevarsti lähevad tugilaagrid vahetusse ja siis mõnda teise kohta silda regullima...
No või vähemalt saan teada milles viga on.
Eks ma annan teada mis juhtuma hakkab!!!
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Tarass »

Täna sai sillaregullis käidud ja kõik sai Tip-Top paika!!! Vähemalt väideti nii. Olgu öeldud et kritiseeriti ka eelmises kohas tehtud "õnnestunud" tagumise silla reguleerimist. Ei olevat asi väga hea olnud.
Olgu ka öeldud et vahetatud said eesmised amordi tugilaagrid ja kettad/klotsid enne tänast reguleerimist.
Kokkujooks oli nii vale et juhipoolsel esimesel rehvil sisemisel serval nöör väljas.

Tänud kõigile kes sõna võtsid!!! Diskussioon läks vahepeal päris teravaks siin :cool:
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas fiziks »

olid need tugilaagrid siis ka tõesti nii läbi, et pulk loksus sees sentimeeter paar edasi tagasi?

ja kas lõpuks lihtsalt keerati ikkagi rooliotsast asi õigeks ja kogu muss?
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Tarass »

Ei olnud jah laagritel midagi hullu viga... lihtsalt tegi vastikut häält ja 1laager roostes ja liikus n.ö. nõksudega.
Laagrite vahetuse käigus selgus ka et laagrid ja amordid olid valesti paigaldatud. Aga ka see ei oleks tohtinud midagi segada ma arvan. Kuna autol on õhkvedrustus siis täna panin tähele et auto oli tagumendi alla lasknud millegipärast siis kui autot rattaid sätiti mingite asjade peale (ei tea mis nende nimi on) enne regulli. Ehk eelmine kord oli ka auto nii teinud...seda ma ei tea sest ma olin auto taga koguaeg.
Sild saadi paika ja rool on otse ja süda on rahul. Ei oska kommenteerida mida mul seal Alvedis tehti. Kindel on see et sinna ma rohkem ei lähe :evil:
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Randofer »

Tundub, et eelmises kohas ei teadnud mida ja kust regullida saab, võib olla ei tee mehed kaldel ja kokkujooksul arvuti ekraanil vahet. Aga lõpphea kõik hea.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas Tarass »

Ma ei ütleks seda... olen seal käinud päris mitu korda ja seni on läinud kõik hästi... ja see vana kes seal on, on ka väga asjalik... aga suhtumine on natukene vale ja ehk oli regullimisaparaadil midagi viga või oli viga tõesti mõnes eelloetud detailis minu autol.
Olgu mis on aga vähemalt minu tutvusringkond sinna enam ei lähe.
urks
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 29.05.2009 21:06 38
Peamine sõiduk: BMW f11 530D
Asukoht: Harjumaa, Rae vald

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas urks »

Siia teemasse,käisin ka elus esimest korda stendis kokkujooksu reguleerimas ,kuna peale roolilati vahetust läks kiirusega rool raskeks ja endal polnud aega põhjust selgitada. Peale regulli (keerati ka tagumisi rattaid) läks asi hullemaks. Rool jäi viltu ja auto üritas iga konarluse peal teelt minema minna(pole vahet paremale või vasakule) .Kodus keerasin asjad paika ja nüüd ok.(aga mille eest maksin 40€?). Kuidas on võimalik nii valesti panna? Kas tõesti kompuuter pani peeti või lihtsalt mõni velg kõver(need mõõte jubinad kinnitati 4-ja punktiga velgede külge)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas toivoku »

Ytleme nii,et ka enda autoga ja klientide autodega on juhtunud yhes sillastendi kohas kus arvuti ja asjadeg apannakse asju paika samamoodi, olen sõitnud 1-2km ja rool viltu kisub sinna ja siia jne, olen alati tagasi läinud ja siis on nad selle paika saanud, samas noh väga ebameeldiv mitu korda käia edasi ja tagasi.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas fiziks »

järelikult lihtsalt ei viitsita autot korralikult stendi paika sättida. seda, et viga masinatest tuleb ma usuksin viimase asjana...ja kui masin eksin siis ta eksib IGA kord, aga sellisel juhul ju neil vendadel tuleks putka üldse kinni panna varsti või siis iga tööd tasuta 10 korda ümber teha katseeksitusega.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Sillastendis ei õnnestu reguleerida esilsilda? 530d tour

Postitus Postitas redline »

Probleem on ikka tegijates jah, velje kõverust näitavad paljud pingid ära, kui asja õigesti teha, aga tihti seda ei tehta.
56792145
Vasta