E60 523 130kw mootor puterdab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
tagor
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 02.09.2007 14:24 21
Peamine sõiduk: bmw 523i e60
Asukoht: loo

E60 523 130kw mootor puterdab

Postitus Postitas tagor »

Tere.Mure siis selles ,et järsul kiirendusel hakkab mootor puterdama ja lööb kollase mootori tule põlema.Rahulikult sõites pole probleemi ,ka mootrori tuli kustub ära kui rahulikult sõidad.Tean et diagnost aitab ja on plaanis sinna ka minna,aga ehk on kellelgi olnud sama jama siis teaks juba ette miskit arvata.
eesti-rootsi
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: E60 523 130kw mootor puterdab

Postitus Postitas Jaakk »

Kuna küünlad vahetatud?
Ma vahetasin enda 3.0 160kw -l just küünlad ära ja tundus, et need oli väga otsas, kui ma gaasipedaaliga provotseerisin siis oli lausa detonatsiooni kuulda, nüüd peale küünalde vahetust on probleem kadunud. Eelmisest vahetusest oli ametlikult 73K km möödas aga küünlad olid väga koledad.
NGK küünlad sain hea hinnaga ja nii väike kulutus võrreldes sellega kui palju probleeme see võib tekitada kaasa arvatud suurenenud kütusekulu, mul kukkus kütusekulu umbes 2l võrra lausa.
Ma usun, et detonatsioon võib vabalt mootoritule põlema panna.
Kui plaanis ise vahetada siis teadmiseks, et vajalik on spetsiaalsemat küünlavõtit ehk õhukese seinaga ja pikka võtit, 14mm.
Kasutaja avatar
tagor
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 02.09.2007 14:24 21
Peamine sõiduk: bmw 523i e60
Asukoht: loo

Re: E60 523 130kw mootor puterdab

Postitus Postitas tagor »

kyynaldest ei tea ausalt öeldes miskit,esmasp sain diagnosti aja eks siis paistab mida näitab,huvitav oli see ,et kui mootoritule põlema lõi ja puterdama hakkas ei andnud yhtki veateadet.....
eesti-rootsi
Jaakk
Huviline
Postitusi: 666
Liitunud: 18.02.2009 17:00 05
Peamine sõiduk: BMW 525i E60 2007
Asukoht: Tartu, Raadi

Re: E60 523 130kw mootor puterdab

Postitus Postitas Jaakk »

Hmm, miks sa lähed diagnostikat tegema autole kui sa ei tea kuna elementaarne asi tehtud on?
Küünlad on nii odavad võrreldes sellega kui palju aega ja raha sa võid kulutada vea otsimisele. Mina sain küünlad umbes 50 euroga kätte (6tk) ja kogu vahetus ei ole raketiteadus, vaheta enne diagnosti ära siis on see vähemalt välistatud.
Kui mõni andur läbi oleks/segast paneks siis ilmselt mootorituli ära ei kustuks ja veateade jääks ka alles.
Vasta