E39 530d esimeste rehvide kulumine ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

E39 530d esimeste rehvide kulumine ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Autoks on e39 530d 142kw 2000.a. Probleem siis järgmine, 15000 km tagasi vahetasin ära esisillas sirged õõtsad ja kõverate õõtsade suured puksid,peale seda sai käidud sillastendis.

Praegu esisillas mingisuguseid kolinaid ega värinaid ei ole,kuskile ei kisu ega ei ole vibratsiooni pidurdamisel. Kunagi oli selline probleem, et autol oli tagasild paigast ära, sai selle remondigi samuti ära tehtud koos esisillaga,siis sõi tagasild rehvidel mõlemad ääred ära treppi,siis tõstsingi tagumised veljed ette ja esimesed taha.Kusjuures tollel hetkel kui esisillas olid sirged õõtsad lõtkudega ja kõverate õõtsade puksid pehmed, ei söönud esisild üldse rehve.

Nüüd saigi pikem sõit tehtud, umbes 900km kuskil. Koju jõudes avastasin, et esimesed rehvid on väga naljakalt kulunud. Ma ei julge väita, et nad kulusid selliseks selle 900km-ga, kuna täpset hetke ei mäleta millal nii täpselt rehve kontrollisin. Juhipoolne rehv on kulunud seest poolt ja kõrvalistuja poolne rehv on kulunud rohkem väljaspoolt. Rehvimõõdud on muidu 225/55 R16.

Igaljuhul kontrollisin esisilla üle ja ei avastanud mitte ühtegi loksu ega lõtku, sõiduajal ei kuule samuti mitte kui midagi. Sõidustiil on mul ka väga ettevaatlik ja autotsäästlik, et aukudest üldjuhul läbi ei sõida ja kruusateid ei sõida üldse.
Imelik ongi see,et rehvid nii imelikult kulunud on. Ise mõtlesin, et Eesti teed on ikka **** rööpas ka ja sõiduajal on kohe tunda, et laia rehviga auto rööpas tee peal nagu kisub. Nii et sellisele kulumisele võis ilmselt kaasa aidata ka rööpas teed ? Üks asi ka veel see, et sõidan autoga tööle, töölt koju ja tööle sõites tuleb mul sõita läbi 5 suurema ringtee(olen kuulnud rehvitöökojas selliseid müüte,et ringteed kulutavad samuti rehve ilmelikult)

Pikk jutt **** jutt, ühesõnaga, kas on mõtet minna sillastendi, kuigi autol ei tundu mitte kui midagi paigast ära olevat ? Või panen uued rehvid alla ja vaatan mis juhtub :) Ei tahaks sillastendi mehi niisama tülitada ka...
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

Re: E39 530d esimeste rehvide kulumine ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Heh, lappasin auto ajaloos tsekke ja avastasin,et need rehvid, mis niimoodi on kulunud, on alla pandud siis kui autol oli odomeetri näit 243121 ja nüüd on 322232, nii et ilmselt on need rehvid isegi hästi kestnud....(35000 olen nendega ise juba sõitnud :D )
Aga igal juhul kui kellelgi on mingeid mõtteid, siis andke teada :)
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E39 530d esimeste rehvide kulumine ?

Postitus Postitas Alari. »

Ei teeks paha ja käia kuskil pädevas sillaregullis kontrollis.
Üldjuhul kulub rehv treppi vanadusest.Tootmis kuupäevaa oled rehvidel vaadand?
Veiks1
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 23.07.2012 12:23 51
Peamine sõiduk: 530D

Re: E39 530d esimeste rehvide kulumine ?

Postitus Postitas Veiks1 »

Tundub, et sain probleemile jälile. Sai esisilda käänatud ja väänatud. Lõpuks võtsin roolilatil kaitsekummid maha, et näha visuaalselt kas sisemistel rooliotstel on lõtkusid. Huvitav oli see, et kõrvalistuja poolsel sisemisel rooliotsal oli silmaga näha õrn lõtk sees, enne seda ei avastanud kui silmaga vaatamisel alles... Niisiis vahetasin sisemised rooliotsad ära, minu üllatuseks olid need sisemised rooliotsad välimiste küljes väga kõvasti kinni, keerasin phmt 1 meetri pikkusega toruga kruustangide vahel nad üksteisest lahti :D.
Tekibki küsimus, et eelmine suvi käisin sillastendis ja seal ta keeras mul väidetavalt esisilla paika,kahtlen selles,kuna need olid seal ikka nii kõvasti kinni, et vaevalt ta väikse silmusvõtmega jõudis seal midagi keerata(siis vahetasin ära sirged õõtsad,kõverate õõtsade puksid,stabika puksid).
Seekord käisin uues 3D stendis. Töömees oli isegi üllatunud,et tagasild on korras, kõik kalded ja asjad paigas. Enne stendi loksutas auto läbi ka,pidavat väga hea olema :D.
Phmt oligi esisillas kokkujooks suurem, aga see tuli ilmselt sellest, et panin joonlauaga jooksu paika :D.
Nii et kui mõnda sillastendi kuhugi lähete, siis kontrolliga enne parem üle,kas need asjad mis liikuma peavad ka seda teevad.
Vasta