E34 524 TD 89a. eelsüüteküünalde ja relee tuled

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tarxwanted
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 03.03.2006 14:32 09
Asukoht: Tartu

E34 524 TD 89a. eelsüüteküünalde ja relee tuled

Postitus Postitas tarxwanted »

Avastasin et ei lähe kumbki põlema süüte keeramisel.Vaatasin kaitsmeid need paistsid korras olevat.Ei oska viga otsida.Ja öö paistab ka külm tulevat.Nõuandeid oleks ruttu vaja.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

aga kui sa süüte sisse keerad ja ootad natuke ning kas auto käivitub sama hästi nagu varem või siis halvemini.
tarxwanted
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 03.03.2006 14:32 09
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tarxwanted »

Mootor pole veel maha jahtunud.Eelsüüte tulest saan aru et soojalt ta ei peagi põlema aga relee tuli on alati põlenud mingi aeg.Nüüd ei midagi.Käima veel läheb.Kusjuures klõps käib kui süüde natuke sees olnud.Ma loodan et see on ikka relee.Ei te täpselt kus asub ka.Tuled tegid rohkem muret et miks ei põle.
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

Ajukarbis on võimas eelsüüteküünalde kaitse vaata üle.
F01 :)
Kasutaja avatar
janekman
Huviline
Postitusi: 241
Liitunud: 28.06.2007 17:51 27

Postitus Postitas janekman »

oskab keegi öelda milline relee seal ajukarbis on eelsüüteküünalde oma 524td-il
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Vaata äkki sul konsoolis lambikesed läbi põlenud.....jabur variant aga on ette tulnud ;)
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

vaata jah pirnid üle, olen ise just sellise probleemi ees. pirn läbi, istun autose keeran süüdet ootan kuni käib kõps ja starterit. käivitub sama hästi.
kui sul eelsüüdet ei annaks, ei läheks ta külmast peast mitte just kõige lühema käivitusega, käima kui üldse.See on muidugi minu arvamus.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

TD kirjutas:vaata jah pirnid üle, olen ise just sellise probleemi ees. pirn läbi, istun autose keeran süüdet ootan kuni käib kõps ja starterit. käivitub sama hästi.
kui sul eelsüüdet ei annaks, ei läheks ta külmast peast mitte just kõige lühema käivitusega, käima kui üldse.See on muidugi minu arvamus.
tegelikult on vist liiga hilja kui pärast kõpsu käivitada, tegelt peaks enne seda käivitama :roll:
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

tuluke kustub ja klõps käivad samal ajal minu teadmist mööda.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

mul pole kunagi see tuluke töötand, aga üks tüüp ütles nii, vb eksis :D
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

mul tekkis nüüd taoline probleem, aga eelsüüte küünlaid ei võta enam taha :?

Vahetatud kõik releed ja jullad mis eelsüüte küünalde kohta käib. Kaitsmed kõik korras, süütelukk korras....

Otsisin viga mitu tundi ja asjatult. Vahepeal nagu hakkab tööle ja siis jälle ei tööta :? Armatuuris lambid ka ei põle....
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

Keegi ei oska nõu anda?

Kui ise hakkama ei saa, siis tuleb ikka elektriku juurde pöörduda :?
Kasutaja avatar
rt23
Huviline
Postitusi: 911
Liitunud: 11.04.2007 14:45 36
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas rt23 »

TD kirjutas:tuluke kustub ja klõps käivad samal ajal minu teadmist mööda.
ei käi, tuli kustub varem. sellel hetkel kui tuli kustub on küünlad veel järel ja punased- see see mõte ongi.
tel.53365288-Toomas 56285941- Taavi
Asukoht: Viljandimaa.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Tuli peab tõesti varem kustuma kui relee tagant läheb, seda nimetaksin mina järelsoendamiseks.

E28 asub eelsüüte kaitse eestvaadatuna paremal pool rattakoopa peal mustas karbis.
E34 asub eestvaadatuna vasakul poole vastu salongisena olevas ajude karbis.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

ma kõik jõudnud laiali lammutada ja juhtmeid kontrollida, aga tulutlut :?
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

ma unustanud kirjutada mis siis viga oli, vb kui kellelgi sama viga esineb siis tuleks kontrollida eelsüüte kontrollboxi massi. Endal polnud seal massi ja sellepärast ei töötanud :)
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Mul ei käivitunud mootor hommikuti- pikk käivitus: sai maha võetud paagi pump mis oli ilusti töökorras (puhastasin sõelad ära) ja edasi otsima, testriga sai mõõdetud kõik küünlad üle, kõik toimis ei käivitu, siis aga kui lootus kadus keerasin kõik küünlad välja ,releed ja mõni pihustvoolik tuli lagedale kaks peaaegu töötavat küünalt (töötab kuid - ots ei lähe kuumaks) sai siis kõik puhastatud ja tagasi (paar ostetud) - käivitub nagu paugupill....
Järeldus : kui 1 või 2 küünalt juba teise takisusega siis kogu süüteküünlasüsteem peaaegu ei toimi.....
See siis e39 525tds peal...
soovitan: 2,4td peal on neid lihtne välja keerata ja teha profülaktika- puhastada 1000 liivapaberiga ja panna aku peal tööle... Muidu jäädki vigasid otsima.... Nagu mina kunagi siin otsisin päevad läbi :D
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

Danil523 kirjutas:Mul ei käivitunud mootor hommikuti- pikk käivitus: sai maha võetud paagi pump mis oli ilusti töökorras (puhastasin sõelad ära) ja edasi otsima, testriga sai mõõdetud kõik küünlad üle, kõik toimis ei käivitu, siis aga kui lootus kadus keerasin kõik küünlad välja ,releed ja mõni pihustvoolik tuli lagedale kaks peaaegu töötavat küünalt (töötab kuid - ots ei lähe kuumaks) sai siis kõik puhastatud ja tagasi (paar ostetud) - käivitub nagu paugupill....
Järeldus : kui 1 või 2 küünalt juba teise takisusega siis kogu süüteküünlasüsteem peaaegu ei toimi.....
See siis e39 525tds peal...
soovitan: 2,4td peal on neid lihtne välja keerata ja teha profülaktika- puhastada 1000 liivapaberiga ja panna aku peal tööle... Muidu jäädki vigasid otsima.... Nagu mina kunagi siin otsisin päevad läbi :D
see kes diagnosti tegi mul, ütles ka, et kui mõni küünal ei tööta, siis kogu mäng enam ei tööta õieti, et peaks vahetama ära. Endal on hetkel kaks eelsüüteküünalt teise takistusega ja peaks ära vahetama :P
Vasta