E34 salongi soojendus radikas!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
tfk
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 30.11.2006 09:52 20
Peamine sõiduk: 730d
Kontakt:

E34 salongi soojendus radikas!

Postitus Postitas tfk »

tahaksin salongi soojendus radikat vahetada! kus kaudu ma sinna ligi saan kas salongist või mootori ruumist? ja kuidas kõige õigem oleks toimida mul radikas vajab puhastamist!
:(
Viimati muutis tfk, 31.01.2007 11:09 00, muudetud 1 kord kokku.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Ainult nii saad teada et küttet võtab palju ! :D
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Minuarust sai seda teha osillograafiga! Või siis mine Truumu juurde!
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

testriga saab ka näiteks kui pinge ei muutu või muutub väga
väikeses vahemiksus eri pööretel. (peaks olema kõikuma ~0,6 kui õieti mäletan)
Ise nii mõõtsin ja sai aru küll, kumb lamda mul ei töötanud korralikult.
KappOtt
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 11.08.2005 12:04 44
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas KappOtt »

No kui see lambda ikka täitsa surnud on,siis saab seda tuvastada sooja töötava mootoriga ka väga lihtsa lahendusega - ühenda lambda pistik lahti ja vaata,kas lahtiühendamise hetkel toimub mingi muutus mootori töös,ning ühenda pistik kinni tagasi,ning kuula uuesti,kas mootori pöörded muutuvad. Kui ei,siis võib eeldada,et antud lambda ei tööta. Täiesti kindel sellele meetodile olla ei saa,aga sageli esialgseks diagnoosiks annab suht õige pildi. Tähtis on see,et mootor peab olema normaalselt töösoe (et lambda töötaks) ja auto peab töötama.
Kui lambdal ei tööta lisasoojendus,siis seda saab kontrollida testriga.
senka
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 26.10.2006 01:51 19

Re: lamda

Postitus Postitas senka »

tfk kirjutas:selline küsimus kuidas ma saan kindlaks teha ise et lamda andur ei tööta!
Näiteks kui ma anduri ühendusest eemaldan kas siis on kuulda ka et moototri töökaik muutub?
kui sul on terane kõrv siis on kuulda lamda tööd tyhikäigul.mingil määral mootori hääl muutub kui segu reguleeritaxe.
lamdat saad mõõta niiviisi et võtad signaali juhtme(vist oli hall) ja seal peaks pinge kõikuma 0-1 voldi vahel.lamda võib katki olla arvuti jaox ka siiskui pinge kõigub liiga kiiresti või aeglaselt,just vananedes kipub lamda aeglasex jääma.muidugi yhex probleemix võib olla ka see et lamdal puudub kyte siis ei köeta andurit parjalt soojax ja jääb samuti signaal puudulikux.kytte juhtmed peaksid olema valget värvi vool peaks olema koguaeg peal ja massiga juhitaxe tööd.seda kõige parem kontrollida lambiga.on ka juhtunud seda et kyttekeha on korpusega lyhises. kindlasti mõõta lamda korpust nende kytte juhtmetega,takistust ei tohi olla.veel üks häda võib olla ka selles kui sul on 3 juhtmega lamda siis mass võetaxe summutajast endast ja võib ta kehv olla.kui need mõõtmised tehtud siis peaks olema selge mis viga on.
jõudu tööle
Viimati muutis senka, 25.01.2007 01:26 35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

senka-le:

Foorumi keel.

Foorumi ametlik keel on eesti keel. "Eesti keel" nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele. Internetijututubade slängi (ks = x, ü = y, ts = c, s = z, a la “teeks yhe zuicu”) kasutamine Foorumis on äärmiselt ebasoovitav.

Korduval reeglite rikkumisel on administraatoril õigus kasutaja foorumist kõrvaldada ehk bännida.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
senka
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 26.10.2006 01:51 19

Postitus Postitas senka »

Hans kirjutas:senka-le:

Foorumi keel.

Foorumi ametlik keel on eesti keel. "Eesti keel" nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele. Internetijututubade slängi (ks = x, ü = y, ts = c, s = z, a la “teeks yhe zuicu”) kasutamine Foorumis on äärmiselt ebasoovitav.

Korduval reeglite rikkumisel on administraatoril õigus kasutaja foorumist kõrvaldada ehk bännida.
võite mind kõrvaldada või bännida kui tahate ma pole sellest foorumist veel kordagi abi saanud ainult seda pakkunud ja kui tõesti teil on siin peaga vendasi kes midagi jagavad siis andke minna
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

senka kirjutas:võite mind kõrvaldada või bännida kui tahate ma pole sellest foorumist veel kordagi abi saanud ainult seda pakkunud ja kui tõesti teil on siin peaga vendasi kes midagi jagavad siis andke minna
Kohe nii keeruline on normaalselt kirjutama, et enne laseks end pigem bännida?
truumu

Postitus Postitas truumu »

senka kirjutas:... ma pole sellest foorumist veel kordagi abi saanud ainult seda pakkunud ...
Veel üks ninatark muna, kes õpetab kana kuidas muneda...
Kahju ainult, et valesti
Lambda impulsi juhe on must mitte hall, nagu Sa pakkusid
Ja mida kiirem kõikumine impulsil on, seda parem, aju seda veana ei registreeri
Mis kasu sellisest aitamisest kui Sa ise täpselt ei tea, mida kirjutad?
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

Kuda siis nii et teema muutund , ennem oli probleem LAMBDAS ja nüüd äkki soojendus radikas :shock:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Vasta