E39 kliima tempi reguleerimis nupud

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Nimi
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 26.05.2008 00:35 49

E39 kliima tempi reguleerimis nupud

Postitus Postitas Nimi »

Selline mure, et mul kukkus pidevalt soojemaks reg nupp ära. Üks päev oli vaja korra kiirendada ning see nupp pani koos muude asjadega sealt eest topsihoidjate juurest minema. Enam seda aga autost üles ei leia.
Oskab keegi äkki öelda, kust võiksin sellise uue nupu saada? Ning kas selle paigaldamiseks peab kogu selle jama lahti lammutama või saab selle sinna niisama tagasi torgata? Vanal nupul oli üks kõrv alt ära murdunud.

Tänud
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8277
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ei tea, mis kliima Sul seal on, aga ilmselt vist see displeiga (digitaalne)? Sel jah nupud kukuvad. Selleks ka asendusnupud müügil:
http://bmwfans.info/original/E39/Lim/54 ... l-64_0678/
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas siim .j »

aga kas tuleb terve kliimapaneel eemaldada? nuppude vahetamiseks siis :roll:
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

jah kogu selle ploki peab välja võtma ja ega nuppe eraldi ei saagi vahetada. koos esipaneeliga aint.
Sellepärast eraldi igat nuppu ei müüda vaid komplektis.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ragnar kirjutas:jah kogu selle ploki peab välja võtma ja ega nuppe eraldi ei saagi vahetada. koos esipaneeliga aint.
Sellepärast eraldi igat nuppu ei müüda vaid komplektis.
Saab ikka vahetada. Natuke nikerdamist ainult vaja. Mu autol eelmine omanik oli Coca't valanud kliimapaneeli täis - võtsin lahti, nupud küljest, puhastasin kõik kenasti ära. Käib lahti küll. Jõuga lähenedes muidugi on oht palju asju ära lõhkuda aga ... rahulikult ja mõistusega lähenedes piisab noaotsast, vist läks ka pisikesi näpitsaid vaja.
Indrek
Kasutaja avatar
Nimi
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 26.05.2008 00:35 49

Postitus Postitas Nimi »

Mul jah see displayga kliima. Aga kuidas ma selle kopsiku sealt kätte saan?
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Indrek_M kirjutas:Saab ikka vahetada.
kui mina lahti harutasin selle paneeli siis mulle paistis küll, et need nupud on kahel plastmassi vahel, mis on omavahel kokku sulatatud.
tahtsin mõraga nupud superliimi abil remontida.
eks peab siis uuesti vaatama.
Nimi kirjutas:Mul jah see displayga kliima. Aga kuidas ma selle kopsiku sealt kätte saan?
midagi õhemat lapikut serva vahele ja tuleb ettepoole välja.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ragnar kirjutas:
Nimi kirjutas:Mul jah see displayga kliima. Aga kuidas ma selle kopsiku sealt kätte saan?
midagi õhemat lapikut serva vahele ja tuleb ettepoole välja.
Ma võtsin topsihoidjad eest ja tekkinud august tuli alustuseks lükates ära istmesoojenduste jms paneel ning seejärel ka kliima paneel. Põhimõtteliselt jah - tõmmates/lükates, iseasi kas saad kuidagi ilma servi ära rikkumata tõmmatud.
Indrek
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Ma siin alles üle eile jamasin selle +- nupuga ..alguses murdus ka alumine naga ära ja nupp enamvähem püsis aga kui näpp oli natuke higisem siis tuli nupp uuesti eest ära, siis ühekorra lolli peaga ei vaadanud kui sõiduajal nupp ära oli kukkunud ja panin valepidi sisse nii et murdus ka teine naga ära.käisin lammarites küsimas et äkki mõni rikkis kliima olemas millelt nad nupud saaks mulle ärida aga vastus oli eitav. Niisiis tükkkaega mõtlesin et kuidas neid nagasi uuesti teha,proovisin ettevaatlikult plastmassi jublakad sinna sulatada aga kuna tegu nii sileda pinnaga siis murdusid need kohe ära.Lõpuks siis panin superatack Geel liimiga,vedelaga ei saa mäkerdad nupu ära,peab olema just geel.Ettevaatlikult surusin nupu sinna pessa ja seima ta sinna jäi igaljuhul,ainuke probeem on selles et mingi liimist tekkinud nurk ei jäänud vist korrektne ja - poole nupu tugevamal vajutamisel jääb nupp alla nii et tuleb ise korra plussi poole tagasi lükata.
Viimati muutis IvoMei, 07.08.2008 12:53 47, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Nimi
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 26.05.2008 00:35 49

Postitus Postitas Nimi »

Pole asjaga eriti kursis, aga kas neid nuppusid saab UM-st ka? Kas lammutustes selliseid asju ei vedele?
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Ikka on: 64118375645 Kliimapaneeli nupud 1157.22 EEK :shock:
See siis UMis ,Lammaritest saadeti mind sellise jutuga minema ilusti
Kasutaja avatar
Nimi
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 26.05.2008 00:35 49

Postitus Postitas Nimi »

IvoMei kirjutas:Ikka on: 64118375645 Kliimapaneeli nupud 1157.22 EEK :shock:
See siis UMis ,Lammaritest saadeti mind sellise jutuga minema ilusti
ok :roll:
Vasta