ABS jamab (e28)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

ABS jamab (e28)

Postitus Postitas Tom »

Niisiis kui üle 140 kmh sõita siis hakkab ABSi tuli põlema ja ABS enam ei tööta, kui auto välja suretada ja uuesti käima panna on kõik jälle korras.
Äkki keegi teab mis tal viga on, ma ise mõtlesin et võibolla andur roostes/sitane/puruks aga ma pole eriti kindel.
Kasutaja avatar
Andry
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 03.10.2002 10:13 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andry »

olen tähele pannud huvitava asja, kui ees ja taga on erineva kõrgusega rehvid võib ka ABS mitte toimida.
Mul oli ees 215/40/R15 ja taga 225/45/R17 ja ABS ei toiminud, aga kui panin ette 215/40/R17 või kõrgemad, siis toimis ideaalselt.
Ja probleem tekkis samuti just suurematel kiirustel.
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

[quote][i]Algselt postitas Andry[/i]
olen tähele pannud huvitava asja, kui ees ja taga on erineva kõrgusega rehvid võib ka ABS mitte toimida.
Mul oli ees 215/40/R15 ja taga 225/45/R17 ja ABS ei toiminud, aga kui panin ette 215/40/R17 või kõrgemad, siis toimis ideaalselt.
Ja probleem tekkis samuti just suurematel kiirustel. [/quote]
See on ka loogiline, kuna ABS saab igalt rattalt eraldi impulsi ja kui sul eri kõrgusega rehvid, siis ABS arvab et jama on majas.
Kõigist sõidan mööda välja arvatud bensujaam...
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

ABS ei tööta seda proovisin, lohises nii mis kole.
Ma lasen ainult möödasõitudel üle 140 ja vahest harva lõbu pärast ;)

Ja rattad peaks ühte mõõtu olema, see jama oli talvel kah ja siis olid kindlalt ühesugused rattad ees ja taga, praegult võibolla on ees tsipa pisemad.
Seda ka ma olen kuulnud ,et ainult taga pidavat ABSi andur olema e28-l. Mu omal vähemalt ees on kummalgi supportil ainult üks andur, see mis klotsi külge läheb ja need andurid kah täitsa piixus :P
Vasta