E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
luka
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 27.06.2011 21:12 53
Peamine sõiduk: BMW 530D

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas luka »

Margusja kirjutas:luka: kontakteeru Patrikuga või siit foorumist mõne tegelasega, kes edukalt on ASC plokke lahti võtnud ja taastanud. Väidetavalt mõnel juhul on võimalik üle tinutada. Juhul kui pädev tehnik annab lõpliku hinnangu, siis saad juba järelturult teise ploki hankida. Minule juhtus selline hea tehnik, kellel oli prooviplokk kohe võtta ja saime katsetada, et kas ikka 100% ploki viga.



kes sul selle ploki ära tegioleks heakui saaks ka nii proovida saaks selle inimese nrvõi midagi
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Margusja »

Ma isegi ei mäleta täpselt enam. Igal juhul sain ma selle kontakti, kui lugesin selle teema otsast lõpuni läbi.

Jõudu.
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas patrik »

luka kirjutas:
Margusja kirjutas:luka: kontakteeru Patrikuga või siit foorumist mõne tegelasega, kes edukalt on ASC plokke lahti võtnud ja taastanud. Väidetavalt mõnel juhul on võimalik üle tinutada. Juhul kui pädev tehnik annab lõpliku hinnangu, siis saad juba järelturult teise ploki hankida. Minule juhtus selline hea tehnik, kellel oli prooviplokk kohe võtta ja saime katsetada, et kas ikka 100% ploki viga.



kes sul selle ploki ära tegioleks heakui saaks ka nii proovida saaks selle inimese nrvõi midagi
patrick 5028520
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas andre731 »

luka kirjutas:
Margusja kirjutas:luka: kontakteeru Patrikuga või siit foorumist mõne tegelasega, kes edukalt on ASC plokke lahti võtnud ja taastanud. Väidetavalt mõnel juhul on võimalik üle tinutada. Juhul kui pädev tehnik annab lõpliku hinnangu, siis saad juba järelturult teise ploki hankida. Minule juhtus selline hea tehnik, kellel oli prooviplokk kohe võtta ja saime katsetada, et kas ikka 100% ploki viga.



kes sul selle ploki ära tegioleks heakui saaks ka nii proovida saaks selle inimese nrvõi midagi
Ma arvan, et see võisin mina olla...?

Antud kasutaja plokki küll kahjuks taastada ei õnnestunud :oops:

Andres
tel: 533 274 38
533 274 38 Andres
Margusja
Huviline
Postitusi: 1602
Liitunud: 06.11.2005 16:36 24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Margusja »

Jah just. Taastada polnud küll võimalik, kuid väga meeldiv diagnoosimine. Kiire ja korralik, peale mida sain vastu võtta olulise otsuse.
... -> BMW E34 '92 -> BMW E39 '97 -> Audi A8 '98 4.2 Quattro -> E39 523 '00 -> E60 523 '05 -> F10 523 '11 (http://margus.roo.ee)
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

probleem: sai vahetatud vasakut esimest amorti e39 96a peale seda abs ja veojõukontroll põleb , sai muidugi ka lahti keeratud absi andur käändmiku küljest töökäigus ja siis ilmselt sai ta viga või vms kuigi väliselt tundub ok.
küsimus siis et mis peaks olema selle anduri takistused töökorras asjal ja kas seda saab mõõta ülce ?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas ooDDoo »

Takistus peab olema enamvähem sama mis teistel anduritel. Kuid mina kardan, et sul lihtsalt ei saanud andur õigele kaugusele paika tagasi. Ka seda annab mõõta kas andur annab signaali või ei anna, aga seda on lihtsam mõõta abs/asc aju pistikust
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Hirmufaktor
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 07.05.2011 19:22 24
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Hirmufaktor »

Kui palju võiks maksta DSC-ga E38 740 ABS mooduli (või on tegu juhtplokiga, ajuga - siin erinevad nimetused kasutusel, ma ei tea kas need on üks ja seesama asi :roll:) remont? Tallinnas siis mõistlik pöörduda Patriku poole?
BMW E34 520 1992 > BMW E38 730i 1996 > BMW E38 735i Facelift 1999 > BMW E65 735 2002 (õudusunenägu) > BMW E39 525tds Touring 1999 > Kand/varvas > Chrysler 300C 3.0CRD 2008
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas werks »

Oleneb hinnast
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas andre731 »

Hirmufaktor kirjutas:Kui palju võiks maksta DSC-ga E38 740 ABS mooduli (või on tegu juhtplokiga, ajuga - siin erinevad nimetused kasutusel, ma ei tea kas need on üks ja seesama asi :roll:) remont? Tallinnas siis mõistlik pöörduda Patriku poole?
Tegijate käest, kellel ka asjad kestma jäävad olen mina kuulnud hinnanumbreid alates 100.-


Krooni ajal oli Patriku juures remondi hind 4500.- (st siis 300 EUR-i)

P.S pakun ka välja alternatiivi remonditud ploki ostmise näol:

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... #p14499221

(hind on läbiräägitav ja teen ära ka kodeerimise autole vastavaks ning initsialiseerin rooliasendi anduri)
533 274 38 Andres
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas RAINER S »

Päris nii lihtne see asi ikka pole, et kisud lahti ja kukud tinutama, tavaline tina sinna külge ei hakka (juhtmed vist alumiiniumist seal ja jahutuspind ka alumiinium). Rakvere kes taastavad, ütles et selle plaadi külge mille peal see kogu kupatus on ei saa joota, et sinna ei jää tina kinni või kui ka saaad kuidagi kinni siis lühiajaline pidi selle ploki tööaeg olema, nemad seal aga pidid kuidagi kruvi või polt ühendused tegema (minu jaoks müstika klemmid kõik nii väiksed seal ju)

zaz kirjutas:Tere
Sama jama siis minu E39-l. Kuna 99a siis ei julenud sõita põlevate tuledega. Aga siis uurisin netist ja leidsin mõned õpetused ja kiskusingi abs-i aju maha ja asusin uurima. 5 ühendust jootsin üle ja 66km olen sõitnud niiet tuled põlema pole hakanud(enne sain 5km). Kui asi tõesti sellega piirdub siis soovitan teistelgi töö ette võtta. Pilt

Kõike head
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Robska »

Õeeeh, on ikka joppamine nende anduritega. Teema siuke,et lööb ABS/ASC tuled põlema, vahepeal täiesti lambist ja no raudteest hooga üle tõmamta on 90% kindel,et tuled süttivad.. Täna pidin ühes maakohas ukerdama ja tundus,et igakord nii kui hästi ebatasane koht oli, läksid ka tuled kohe põlema. Peale uut käivitust kustuvad ka tuled. Paar korda ringi peal keerates või kui lihtsalt rängalt painutad on ka spido oma õigelt kiiruselt kukkunud. Andur ise on kõvasti kinni, juhe kuni selle kohani kus ta läbi kere läheb , kaasa arvatud ka pistik tundub kõik korralik olevat. Mulle tundub,et anduri viga ei ole - kuskil on ühenduse viga, või võib poolvigane andur ka siukest nalja teha? Samas sel juhul mai usu,et ta alati peale uut käivitust toimida saaks. Ainuke, mida veel kontrollida oskaks ongi just see koht kus juhe läbi kere läheb ,aga pole varem nagu silma jäänud,et kellelgi oleks jama olnud sellega. Mainin ka selle ära,et diagnot näitas ainult juhipoolset tagumist andurit. On kellelgi ideid ?
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6160
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Reimers »

Jäädki jamama nendega :mrgreen: Lihtsam on tglt käia ühes ja samas töökojas kes eeldatavalt tegeleksid ainult bmwdega ja annaks tööle ka mingi garantii siis on endal lihtsam ja saad vea korral tgsi sinna minna ;) Mul lõpuks tehti asi Energia tnva bmw services korda ja anti ka garantii asjale ;)

Seal võib vigu palju olla relee,abs andur katki,mõni ühendus või juhe katki,määrdunud ABS anduri pesa või korrodeerunud alumiinium pesas,vigane rattalaager ja alates 09.98a probleemid ABS ajudega


EDIT: tagumised abs andurid korrodeeruvad alumiinium rummi kinni niiet nende vahetamine on paras peavalu peab võtma maha pidurikettad ja asjad et seestpoolt see katkine andur välja puurida

Mul võttis eluisu ära need andurid (kokku sain vahetada eest 3tk ja tagant 1)
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Robska »

Jah, ma taga ühe vahetasin ära juba. Oli küll päris hull töö. Esimesed andurid ka kusjuures jebisid,aga seal piisas anduri kinnitus koha puhastamisest ( oksiidi kiht oli anduri vahel, mis surus ta rattalaagrist eemale) . Peale puhastamist pole rohkem jama olnud. Sellepärast uuringi ,et ehk kellelgi on sarnane juhtum olnud ja oskab soovitada enne kui jalad selga võtan ja uue anduri järgi lähen. Kui relee või ajuga midagi oleks, siis oleks ka diagnostika seda näitand ma arvan.
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6160
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Reimers »

Aa sa seda mis jebib pole vahetanud veel või ? Juhtmetes ja ühenduses vaevalt et probleem on mul oli lihtsalt see andur pulbriks oksüdeerunud eks sellepärast katki läkski.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

Nii tagasi teemas e39 abs andurid , et sai siis tagumist vasakut rattalaagrit vahetatud , tulemus laager korras , spido ei tööta kiirust ei näita , küttet ei näita, tujurikkuja nullis, peale 300km läbimist oli ette kerinud 10km :D ( et mingi signaal tuleb?) , anduri pistik sai lahti võetud logari alt ja täpselt õieti tagasi pandud peale laagri vahetust , kas uue laagri magnet võru ei suuda signaali anda ? või vana andur lihtsalt kutu ja ei sa läbi uue laagriga(topran) ,testriga sai mõõta vist ka töökorras olekut mis need nrid olema pidid korras asjal? oeh hakkab pihta jälle se kamm ***** :D
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas enn1 »

NB! Topran ei ole tootja, vaid ainult pakendaja, kes tihti pakendab ka hiina toodangut :?
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

enn1 kirjutas:NB! Topran ei ole tootja, vaid ainult pakendaja, kes tihti pakendab ka hiina toodangut :?
Eks ta ole jah nüüd vahetasin uuesti sama laagrit mida viimati oli juba vahetatud teisel pool vist veereb siiani tehase oma , aga se selleks sai avastatud et anduril endal mõra sees ja kui liigutada siis vahe suureneb , ilmselt kutu siis , sai proovitud lahti keerata seda polti et andur ära võtta ja läks kohe pooleks se polt ja andur väga kõvasti kinni seal ilmselt siis tuleb uus andur ja vana vaja välja puurida ja polt samuti välja puurida ja uus keere sisse ja eks näis kas hakkab tööle. julm peavalu ikka se abs andur sest jääb ikka nii kinni sinna et võimatu kätte saada tervelt
Kasutaja avatar
protas
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 01.01.2009 21:21 23
Peamine sõiduk: bmw 520i
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas protas »

Mul oli kunagi sama viga et ABS ja veojõukontorll põlesid..Kustusid siis ,kui vahetasin tagumised piduriklotsid ,piduri andur ja käsipidur( klotsid ja muu).Käsipiduri klotsid olid omadega väga läbi,kui lahti tegin siis nad lihtsalt kukkusid välja..Nüüd kõik Ok . ;)
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

Nii nüüd sai vahetatud tagumine vasak absi andur kõik kenasti kokku pandud anduri polt välja puuritud uuspolt uus andur uus rattalaager peaks nagu töötama spido aga ikka ei tuhkagi ei näita kiirust , kas on vajalik diagnostis mingi nullimine või millest veel tasuks viga otsida et spido ei tööta ja tujurikkuja ka ei tööta :( muidugi lõpetas spido töö peale rattalaagri vahetust eelmine kord mis veel valesti võib olla ??
Kasutaja avatar
Jurik22
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 31.10.2008 10:40 23

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Jurik22 »

Tere!

Mul oleks vaja inimest Tartus kes teeks korda ABS.
BMW e36 coupe
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas enn1 »

Spetsialistide poole ei taha pöörduda? http://dialab.ee/index.php?option=com_c ... 5&Itemid=7
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

E39 sai vahetatud tagumine vasak abs andur (hüco toodang , ei tööta ikkagi kas tegu jama firma toodanguga või tasub viga kusagilt mujalt otsida ?? spido ei tööta ajab ikka päris korralikult närvi
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas enn1 »

Kui auto on uuem, kui 09/98 siis võib ABS'i juhtmoodul ise vigane olla.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4480
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas AZL »

enn1 kirjutas:Kui auto on uuem, kui 09/98 siis võib ABS'i juhtmoodul ise vigane olla.
auto on 97a ja absi juhtplokk oli ennem juba lahti ühendatud kuna eest oli ka üks absi andur läbi , aga taga sai vahetatud rattalaagrit vasakul ja vigastatud absi andurit samal ajal ning se tõttu sai pandud uus andur , mis ei tee mitte kui midagi , mõtlen nüüd et kas saata tagasi se andur ja sebida kindlalt töökorras orginaal andur või on lootust tööle saada ka selle anduriga
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas ooDDoo »

Andur ei pruugi olla õigel kaugusel . samas mõõda ära abs aju pistikust klemmide 12 ja 13 vahelist takistust mis peab jääma 2500 -4500 oomi vahele . Kui takistus on õige siis saad mõõta voltmeetriga signaali kõikumist. Seda siis nii,et + otsa testril ühendad klemmi nr 13 alla (abs aju pistikus) tese otsa keresse ja keerutad ratast ning mõõdad voolu kõikumist mis peaks kõikuma 0,5 ja 2,5 voldi vahel. Kui voolu kõikumist ratast keerutades pole tuleb andurit magnetvöö suhtes liigutada.

Klemmid takistuse mõõtmiseks abs aju pistikust kuni 08/98 a autodel on :
P. esimene pin14 ja pin15 2500-4500 oomi
V. esimene pin 10 ja pin 35 2500-4500 oomi
P. tagumine pin11 ja pin 38 2500-4500 oomi
V. tagumine pin 12 ja pin 13 2500-4500 oomi

Pöörlemis impulssi saab mõõta
P. esimene + pin15 ja mass 0,5v-2,5v
V. esimene +pin 35 ja mass 0,5v-2,5v
P.tagumine +pin 11 ja mass 0,5v-2,5v
V.tagumine +pin 13 ja mass 0,5v-2,5v

Loodan ,et kõik kellel vaja teada saavad aru.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
reix08
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 17.11.2009 19:49 23

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas reix08 »

Oskab keegi mulle öelda, kus ma tallinnas saaksin enda ABS blokki näidata või kes nendega tegeleb(andurid korras aga blokis mingi viga).(väljaarvatud UM).

Tänades,
Kasutaja avatar
Jaanus_V
Klubiliige
Postitusi: 1266
Liitunud: 17.08.2010 12:05 03
Peamine sõiduk: BMW F11 530d xDrive 2012

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas Jaanus_V »

Teema algataja kindlasti!
E39 3.0D 2001 --> E61 2.5B 2005 --> E60 3.0 2005 --> E61 3.0D 2004 --> F11 3.0D 2012 --> E46 320CI 2003 --> E46 328Ci Praegu: F11 3.0xD, E46 328Ci
Kasutaja avatar
grupijuht
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 06.06.2011 14:21 43

e39 ABS ja ASC häired.

Postitus Postitas grupijuht »

Tere,

1999a. 523iT e39-l oli vasak esimene ABS andur saba andnud.Panin uue BOSH-i anduri.Armatuuris ABS ja ASC tueld ikka põlevad.Arvuti taha ja selgus, et oli ka aju läbi kärssanud.Sai siis mikroskoobi all 2 katkist liini kokku tinutatud.Remonditud aju peale ja ikka tuled põlevad õhtul 7 paikku.Hommikul kell 8 käivitades kustusid ASC ja ABS hoiatustuled :D Mõne aja pärast suretasin välja ja käivitasin uuesti, kõik toimis!Nüüd kell 10 käivtasin uuesti ja tuled ei kustu enam :shock: Võtsin igaks juhuks ABS pistiku ajul tagant ära, et enam liine läbi ei kärsataks.

Minu küsimus on, et kas tuled võisid uuesti süttida kuna veakoodid on mälust kustutamat?Kui jah siis miks öö läbi seistes hommikul kõik toimis?

Kindlasti lähen otsejoones diagnostikasse aga seal ka järjekorrad meil Saaremaal.Oskab keegi nõu anda miks need anomaaliad?

Aju ise selline - http://www.upload.ee/image/1802985/P1040864.JPG
T.Ivar
Kasutaja avatar
grupijuht
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 06.06.2011 14:21 43

Re: E39 ABS ja ASC või DSC tuled läksid põlema! mis teha?

Postitus Postitas grupijuht »

..jätkame...

täna sai siis diagnostikas käidud ja veakoodiks oli tagumine parem ABS andur.Vahetasime selle Boshi anduri vastu ja kõik täpselt sama mis ennegi.Seisab paar tundi ja siis sõidab mõne aja ilma, et tulukesed süttiksid.Mootor soojaks ja no "tere Tallinn" jälle on spidoplokk nagu jõulupuu.ABS ja ASC hiilgavad täiega:( uuesti siis diagnostika kaabel taha ja jälle sama veakood - tagumine parem ABS andur pekkis.Vägisi hakkab tunduma, et siin aitab vaid Statoili stardikas...

Mis siis ikka, homme kisun jälle aju maha, lasen selle nagu konservikarbi avada ja vaadata mis seal sees siis toimub.


Kena sügist:)
Vasta