e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Maximaator »

Selle kunde jaoks ei kavatse enam lillegi liigutada.
Niipalju kui teada olen saanud siis ta on terve maailma peale tige, kõik keda ta vähegi tunneb ja teab pidid selliseid ähvardavaid ja sõimavaid sms-e pidevalt saama, jne. Ma loodan et see kes järgmisena tema auto ette võtab, samasuguse portsu otsa ei satu. Aga ta petab nii hästi sind ära kui näost näkku rääkimine toimub et midagi sellist ei oska oodatagi :(
Aga see pump küll suht hea hinnaga, võtaks või tagavaraks endale. Kunagi ei tea millal vaja võib minna ;)
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas TimoA »

Ütleme nii et see klient ei julge näost näkku meiega rääkida, ta ei julge isegi Oma mobiilile vastata kui me talle helistame, siis ta lihtsalt lõpetab kõne ära. Ma ei näe isegi varianti teda tagasi kutsuda. Ta pidi kolmapäeval eestisse tulema, ja kohtu kaudu meiega edasi suhtlema, eks näis, kas siis saab temaga jutu peale või ei.

Ja rikke põhjuse me talle põhimõtteliselt ütlesime, ja soovitasime tal karla autosse sellega minna mitte soome kuskil 300 kildi kaugusele. Kuna kõik pihustid suht pees, kui mitte öelda et kasutuskõlbmatud, ja pump soojast peast ei löö survet üles, siis tõenäoliselt ajab pump juba sodi välja mingil määral mis on tal need pihustid aastaga täiesti ära söönud. Aga tema meie soovituse peale sõitis ikka soome.Mis me sealt siis ikka järeldada oskame.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas TimoA »

Ütleme nii, et kuipihustid käisid kontrollis,siis küsisime ka sealt et kas oli miskeid märke, et pumpoleks mingit sodi sisse ajanud või midagi taolist, aganemad ütlesid et niipalju kui nad pihusteid lahti võtsid siis midagi seal otseselt näha ei olnud. Ka niipalju kui me kütust lahtiselt lasime topsikusse voolata ei olnud mingist metalliega muust sodist haisugi. Nii et eeldan et on lihtsalt solkkütusega sõidetud kunagi või siis ta ise sõitnud vms. Kui me oleks sealt rauda või miskit sillerdavat sealt kütusest leidnud siis me tõenäoliselt ei oleks seda kohe kindlasti edasi teinudki, ilma talle teatamata. Aga see tuli välja alles siis et pump ei löö soojast pärast kui auto käimasai, ehk siis starter, pihustid, eelsurve klapp, kütuse filter vahetatud.

Aga praeguste sms sisude järgi ma võiks öelda et ta ei mäleta mitte ühtegi lauset mis me talle siin rääkisime.

Soovitasime pumpülekontrollida kohe kui võimalik, mittesõite kesk soome.

Aga noh jah, oleme seda talle rääkinud ka sms teel veel 10 korda, aga ta nagu ei loeks seda osa...
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Maximaator »

Egas see asi nüüd nii hull kah pole :)
Kuskil kütuses ega ka pihustites polnud miskitki jälge miskist sodist. Järelikult pump läbi või see klapp mis pumba küljes on. Sellepärast soovitasingi tal esmajoones karlasse minna ja ära kontrollida.
Sai talle ka mitu korda öeldud et soojast peast auto käima ei lähe kuna ei saa survet ülesse aga noh see vist läks kõrvust mööda. Kuigi ta küsis veel ennem ära minekut et ei tea kaua mootor maha jahtub, et ta läheb otse laeva peale ja kas selle laevasõidu aja peale on piisavalt maha jahtunud või ei. Eks ta kuskil seal soome maal siis jättis ikkagi auto seisma ning siis oli ÜLLATUS suur kui enam käima ei läinud ?????? Tõenäoliselt nüüd kui auto jälle maha jahtunud on siis läheb ka käima.
Ega ei tahtnud siia hullu arutelu tekitada vaid lihtsalt teisi hoiatada ette kellega ja millega tegu
pikk100
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 05.06.2006 23:15 33
Asukoht: Tartu

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas pikk100 »

Tere , küsiks ka oma probleemi kohta, käima läheb ilusti ja kiirendab ka ilusti kuid ainult 3000 pöördeni, sealt edasi hakkab jõnksutama. Hakkas see pihta umbes samal ajal kui sai õhufiltrit vahetatud. Äkki oskab keegi ka selle probleemi kohta midagi öelda?
Terv Andres
530dT ´99
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas TimoA »

tõenäoliselt kas põhja alune pump või siis paagi sisene pump, hakkab vaikselt saba andma, või siis eelsurve regull klapp
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

Tere? Mul on sama mure mis pikk 100! E39d!.Mure selline et kohapeal ei lähe üle 3000pöörde ja sõites u 2000max. Just vahetatud kytusefilter õhuvilter, õhu lugeja juhtme yhendasin lahti, ei aidanud. Kohapeal töötab ilusti, välja pole surnud. Et siis emb-kumb pump või siis eelsurve regull klapp? KAS sõita võib nii edasi?
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Maximaator »

Sõita ikka võid. Ainult et üks hetk võib lihtsalt seisma jääda, muud ei midagi :)
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

Siiamaasi veel pole surnud.:D Umes nädal aega tagasi sai pea tyhja paagiga sõidetud kuna see bensukas kust tahtsin võtta oli diisel otsas ja siis sai umbes 10km aurudepealt sõita nagu et näidiku järgi oli nullis. Et siis suht loogiline et pump? Samas kes teab igast asju kirjutataxe turbo,katt,kes teab mis andur,jne. Muidu mul turbo poolaastat tagasi Lätis taastatud.
Tänud vastamast.
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

Kas United Motoris peas saama vea teada?
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

Siis veel selline asi kas võib olla lamda andur. Küttuse kulu mul 7-8 sõidan iga päev umbes 100 km. Selline kütuse kulu on olnud juba mitu mitu kuud. Kus lambda asub?
530d
e39
142kw
2002
Pls vastake:D
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4354
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas PeeterA »

Lambda võid välistada, kuna seda diislile ei paigaldatud ;)
tel. 51 949 859
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

PeeterA kirjutas:Lambda võid välistada, kuna seda diislile ei paigaldatud ;)
Tänud! Sain juba teada jah et ei ole :D
Võimali siis et pump ikka aga samas välja ei sure aga kütet on 50l paagis.
Räägitaxe et sureb välja siis kui on alla kolmveerandi.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas TimoA »

minul suri siis välja alles, kui pump päris seisma paagis jäi :) aga ma millegipärast arvan et kui sul pöördesse ei lähe siis on põhjaalune pump.

Paagisisesega on veel see jama, et kütuse torudes peaks õhk sees olema kui on see paagisisene.
Kui õhku ei näe, siis kas ei hoia sul see eelsurve klapp survet (Vähem tõenäoline) või põhjaalune pump.

Mina nii interneti diagnoosina ütleksin põhjaalune :)

aga kui arvuti takka saaks toppida siis ütleks kindlamalt mis on vigane...
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

TimoA kirjutas:minul suri siis välja alles, kui pump päris seisma paagis jäi :) aga ma millegipärast arvan et kui sul pöördesse ei lähe siis on põhjaalune pump.

Paagisisesega on veel see jama, et kütuse torudes peaks õhk sees olema kui on see paagisisene.
Kui õhku ei näe, siis kas ei hoia sul see eelsurve klapp survet (Vähem tõenäoline) või põhjaalune pump.

Mina nii interneti diagnoosina ütleksin põhjaalune :)

aga kui arvuti takka saaks toppida siis ütleks kindlamalt mis on vigane...

Tänud vastamast.
Arvatavasti jah see põhjaalune pump!
Ma pärnust muidu et vast teie juurde väga ei tule :D Aga palju Diagnost maksab?
Ehk saan homme kuskil ärakäidud. Aga suured tänud vastamast!
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

pikk100 kirjutas:Tere , küsiks ka oma probleemi kohta, käima läheb ilusti ja kiirendab ka ilusti kuid ainult 3000 pöördeni, sealt edasi hakkab jõnksutama. Hakkas see pihta umbes samal ajal kui sai õhufiltrit vahetatud. Äkki oskab keegi ka selle probleemi kohta midagi öelda?
Terv Andres
Tere!
Sain oma probleemist lahti, oligi põhjaalune pump.
Kohapeal oli surve norm aga kui 3000 pööret oli siis kadus surve ära.
Ilmselt pikk 100 sul sama jama!
Timo a, tänud hea neti diagnoosi eest :D
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas TimoA »

Aitan alati kui oskan :)
pikk100
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 05.06.2006 23:15 33
Asukoht: Tartu

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas pikk100 »

Tere.
Arvasin isegi , et põhja alune pump. Aga nüüd pumba juurde, olen siin foorumist loetust järeldanud ,et soovitatakse ainult originaal pumpa. Kas tõesti ükski b osa ei kannata kriitikat, um-is see 4832.91 eek ikka suht kallis?
Terv. Andres
530dT ´99
Pobo
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 08.11.2010 17:46 53

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas Pobo »

Tere!
Ei tea, mulle soovitati pierburg pump! Pidi suht sama olema. Hind on kah ikka vähe mõistikum3100
Töötab ilusti :)
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4478
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas AZL »

Mure 530d 135kw sai vahetatud ks pump kōik oli ok 2 päeva ,nüüd üks päev hakkas välja surema kui tuled pōlema panna ja kui uuesti käivitada siis jääb eelsüütetuli pōlema , imelik on et täis tulesid vilgutades parkide asendi pealt ei sure auto välja aga kui pooltuled panna sureb kohe välja , pool tuled enne sisse panna ja siis käima panna toimib auto aga ära ei kustu eelsüütetuli ,sōites ei ole muutusid ja välja pole (veel) surnud geneka laadimine 13,9-14 kohapeal , kusagil mingi ühendus? mis veel jätab eelsüüte ja dde tuled pōlema ?
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas hansu »

http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php? ... #p14603182" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4478
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas AZL »

jaa oligi viga xenon plokis , korras nüüdseks
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas acidmaze »

sama auto mul, M57 mootor. kas tal paagis mingit kütuse filtrit ple mis umbes võib olla või on ainuke filter see mis kapoti all?
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas acidmaze »

minult täna küsiti et kas sul kütuse filtri küljes mingi andur ka on peale vea tutvustamist.. tuli meelde et on ja see diislist läbi imbunud oli kui filtrit vahetasin.. kas see võib sellist jama tekitada?
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: e39 530d kiirendamisel sureb välja.

Postitus Postitas acidmaze »

võtsin selle filtri anduri lahti.. ei osand muud teha kui brake cleaneriga puhastada.. peale seda näitas auto kompuuter viga.. teisel käivititamisel oli kõik korras.. samuti sai mul paak tyhjaks mis koosnes alexela talvediislist ja mingist talve diisli lisandist. selle asemele panin statoili diislit.. igatahes viga on kadunud nüüd ja auto käitub hästi.
530d
Vasta