E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
kozik
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 16.10.2008 22:00 46

E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas kozik »

Tere!

Mure on selline: talvel tekkis parktronicuga probleem, kord töötas, kord ei töötanud... Käisin nüüd paar nädalat tagasi teeninduses ja öeldi, et üks parkimisandur annab veateadet ja seega ei tööta. Soovitati ära vahetada. Diagnostika käigus selgus ka see, et 4 eelsüüteküünalt ei tööta. Küsisti kas talvel oli probleeme käivitamisega? (2 korda auto ei läinud käima kui väljas oli -30C, muidu läks omal jõul käima, ilma eelsoojenduseta).

Nüüd, paar nädalat hiljem, parktronic töötab nagu peab... Tekkis küsimus, kas on ikka vaja vahetada parkimisandur? Ja kas on ikka vaja vahetada eelsüüteküünlaid?

BMW teenindus, nagu ikka, on tuntud ülelaskmise poole pealt... Sellepärast ongi omad kahtlused, töötavate juppide vahetamise asemel saaks autole täispuhastuse teha ja vaha peale panna, ära poleerida. (parkandur: 2400.-)

Ettetänades, Aleksander
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas TiitR »

Ime, et see auto üldse käima paugutas, kui tervelt 4 küünalt rivist väljas :shock: Vahetada on neid muidugi jebla - pidi vist sisselaske kollektori eelnevalt eemaldama.
Kusjuures, mul jebisid ka need parkimisandurid mingi aeg ja lõpuks UM-i jõudes, paigati ära anduri juhe ja summa oli vist ca. 200.-, olin ise samuti eelnevalt juba paari tuhhise väljaminekuga arvestanud :mrgreen:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
kozik
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 16.10.2008 22:00 46

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas kozik »

TiitR kirjutas:Ime, et see auto üldse käima paugutas, kui tervelt 4 küünalt rivist väljas :shock: Vahetada on neid muidugi jebla - pidi vist sisselaske kollektori eelnevalt eemaldama.
Kusjuures, mul jebisid ka need parkimisandurid mingi aeg ja lõpuks UM-i jõudes, paigati ära anduri juhe ja summa oli vist ca. 200.-, olin ise samuti eelnevalt juba paari tuhhise väljaminekuga arvestanud :mrgreen:
Mul ongi selline kahtlus, et nad ajavad mulle kärpseid pähe... Pole tegelt vaja midagi vahetada. Kui parkimisandur on katki siis ta on ikka katki. Katsusin käega läbi kõik andurid ja kõik töötasid, kui on miski katki siis tõesti on mingi juhe pigem...
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

kas sul viskas kirja ka ette? PDC failure? mul täna tekkis ka selline probleem ja katsudes tagumised anudrid nagu ükski ei surise
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Surisemisest ma ei tea midagi, aga mida tsekkisin andureid selle õpetuse järgi ja leidsin oma mitte töötava anduri üles.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

Tuleb siis minna ja kuulata. Aga kuidas muidu need andurid küljest käivad?
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Kui aus olla, siis pole hetkel õrna aimugi, kuid eeldan, et stange tuleb igal juhul maha võtta. Üritan natuke googeldada, ehk leiab midagi huvitavat.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

Jap viga ongi yhes anduris. proovisin sulatada, kuid ei aita midagi, ilmselt ikka läbi täitsa!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

Kas tasub üldse ebay-st tellida?

Seal neid nii erinevate hindadega. Mõtlesin ise midagi sellist http://www.ebay.com/itm/BMW-PDC-PARKING ... 2a2959b16e
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Ma küsisin sama tüübi käest neid andureid, kuid ütles, et need pole originaalid. Muidu ise plaanisin ka algul sealt tellida, aga praegu pole kindel kust uue võtan.

Sul siis tagumine otsakorral? Pildil seal ongi muidu tagumine, esimene andur on teistsuguse kujuga.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rist0 »

Mul proovitud hiinakad ja töötavad nagu kellavärk need!
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

rustisan kirjutas:Mul proovitud hiinakad ja töötavad nagu kellavärk need!
Kuidas muidu nende vahetus on, lihtne või tuleb omajagu pead murda. Mul muidu andur vahepeal töötab ja siis jälle mitte. Tundub, et ühenduse viga, kuid samas võib ka viga olla selles, et hakkab vaikselt ära surema. Igal juhul millalgi ma selle lahti kisun.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

peaks vist saama ilma stanget eemaldamta ka vahetada, ainus probleem on see et seal kinnituse ümber sellist liiva-kivi jama, et ei saa alumist kinnitust lahti. ei julge eriti kõvasti suruda ka veel, kuna pole midagi asemele panna, kui andur katki läheb.
eko89
Huviline
Postitusi: 372
Liitunud: 02.07.2008 22:08 37
Asukoht: jõhvi

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas eko89 »

Lihtsam variant on stange lahti lasta.

Esimesi andureid vahetada on 5 min töö:)
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

peab vist ikka jah, ei tahaks neid kinnitusi stange küljes ära lõhkuda!
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rist0 »

Mina võtsin ka stangenaha maha,seal anduril sellised klambrid küljes mida vaja lahti nats väänata et kätte saada.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

ja hiinakad töötavad? kui suur töö stange maha võtmine on?
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rist0 »

Stange maha võtmine oli max 10 minutit,midagi keerulist ei ole.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Kas keegi oskab öelda, kuidas ja mismoodi diagnoosida PDC anduri juurde tulevaid pistikuid? Nimelt üks andur ei toimi ees, kuid kui see sama andur tõsta toimivasse pessa, siis ta töötab ideaalselt. Seega probleem ei ole mitte anduris, vaid näiteks esistanges olevas juhtmestikus või pistikus. See andur, mis ei tööta, on 3-s, neljases andurite jadas. Uuriksi, et mida sealt testriga mõõta, kui üldse on midagi mõõta ja diagnoosida.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rist0 »

Mul oli sama keiss,Neljast kolmas ei töötanud.Ma ei mõelnud kaua vedasin pistikust uue juhtme ja nüüd töötab ilusti.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas PeeterA »

Anduri pistikusse tuleb 3 juhet: toide, maandus ja signaal.

Ma võtaks esmalt pagasiruumis PDC plokilt kõik pistikud küljest. Samuti eemaldaks probleemse anduri pistiku küljest. Seejärel sildaks peene vasktraadiga pagasiruumis olevas pistikus omavahel 2 anduri juhet ning mõõdaks anduri pistikust nende takistust. Kui tester katkestust ei näita, siis prooviks sillata kolmanda juhtme ühega eelpool nimetatuist. Sellisel moel saaks teada, kas ja milline juhe katki on. Kui juhtmed terved, siis viga ilmselt kehvas pistikühenduses anduri vahel.
tel. 51 949 859
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Stange on täiesti originaal veel ja laksust küll jälge pole. Pigem mulle tundub, et see pistik on veits kehvake, aga eks selle saab varsti üle kontrollida. Läks liiga kiireks ja stange tuli ette tagasi panna, sest plaan oli esialgu uus andur külge panna. Tegelikult on tahaks leida mingisuguse pdc el. skeemi.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

Mul ka sai siis täna andur vahetatud ja PDC toimib taas! Oli jah maru lihtne stanget ära võtta. Rain kus su auto seisab :P
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Rain. »

Eks mu auto seisab ikka kodus öösiti :D Praegu sai kogu kupatus kokku tagasi pandud ja üks andur nüüd tagavaraks. Kui aega saan, siis hakkan selle probleemiga edasi tegelema, praegu sõidan lihtsalt ilma PDC-ta.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas maarekl »

ega talvel neist eriti abi polegi...piipitavad kogu aeg!
Tavo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 14.12.2011 19:14 48

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Tavo »

ei hakanud uut teemat tegema, aga mured PDCga - PDC failure ja vilgub PDC tuli (tule vilkumine tähendavat, et plokk ise korras?)
paar päeva tagasi andis korraks errorit ja kadus. nüüd sai tanklasse sõidetud ja jäi viga pidama. tuuseldasin internetis ringi ja leidsin resettimise suhtes mõtte:

* hoida PDC nuppu all 10 sekki ja käivitada auto - ei aidanud;

edasi panin süüte sisse ja käisin ning kuulasin kõik andurid üle. mingit undamist ega klõksu kusagilt ei käi, st ei suuda väljaselgitada milline võiks probleemne olla.
proovisin sõrmega suruda neid - üks läks kenasti sissepoole - võiks arvata, et selle ühendusega midagi lahti?

pakiruumi vaatasin ka, varuratta kohal mingit vedelikku ei vohanud, st ju ikka andurihäda. m-paketi stange ka, st ilma stanget eest võtmata kuidagi ligi vist pääse, aga ei tahaks nüüd nii eest kui ka tagant lahtikruvida, et teada saada, milline faulty on ning siis edasi oodata ebay andurit (lugesin, et need pidavat isegi töötama, st hinnavahe ca 20x)

... või on mingeid ideid, mis teha võiks? :evil:
Mrko
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 22.08.2012 20:04 29
Peamine sõiduk: E60 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Mrko »

Tavo kirjutas:... või on mingeid ideid, mis teha võiks? :evil:
pane autole juhe järele ja vaata andurite väärtusi ja asi selge...
Tavo
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 14.12.2011 19:14 48

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Tavo »

Mrko kirjutas:
Tavo kirjutas:... või on mingeid ideid, mis teha võiks? :evil:
pane autole juhe järele ja vaata andurite väärtusi ja asi selge...
sinihammas ja telefon koostööd ei teinud, viga ei näidanud.
paremat varianti sinihambast käepärast ka võtta pole. :/

e: kaabel sai soetatud, aga kuramuse INPA-t tööle küll ei saa. v5.0.2. st soft ise käivitub, aga autoga paaritatuks kuidagi ei saa, ei taha nad omavahel suhelda...

on mingit lihtsamat softi, mis K-Line kaabliga toimetaks ja oskaks vähemalt vigugi lugeda?
Mrko
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 22.08.2012 20:04 29
Peamine sõiduk: E60 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E60 Parkimisandur ja Eelsüüteküünlad! ABI!

Postitus Postitas Mrko »

Kaabel siis vale.
Vasta