e39 esiistmed

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jan523
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 09.06.2010 17:13 37

e39 esiistmed

Postitus Postitas jan523 »

autol siis tavalised riidest manuaalsed istmed aga sattusid kätte elektrilised nahkistmed ja siit küsimus kas on võimalik tõsta istme padjad (seljatugi ja see alumine istme osa) ümber manuaalse riidest istmete raamile. äkki on keegi teinud :)
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Günther »

peaks saama küll... hakka aga lammutama
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas extsy »

Ma arvan,et targem oleks uutele istmetele toide tuua.
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Günther »

extsy kirjutas:Ma arvan,et targem oleks uutele istmetele toide tuua.

Juhtmete vedamine võib isegi raskem töö olla!!!
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Indrek_M »

Günther kirjutas:
extsy kirjutas:Ma arvan,et targem oleks uutele istmetele toide tuua.
Juhtmete vedamine võib isegi raskem töö olla!!!
Oleneb ... kui tahta mälud ka tööle, siis jah. Muidu pole ju suurt väga vedada midagi.
Indrek
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Günther »

no jah oleneb mida omanik teha tahab... tegelt on ju suht lihtne ka need istme katted ümber lüüa ;)
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas maarekl »

Kas e39 polegi el istmete valmidust olemas?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas enn1 »

Ühtegi üleliigset juhet pole sellesse autosse pandud, kui tehasest pole el istmeid siis pole ka juhtmeid :|
Spooner
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 14.06.2004 13:45 15
Asukoht: Harjumaa

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Spooner »

Olen vahetanud hallist riidest istmed heleda naha vastu mis sai inglismaalt toodud seitsmesest. Juhtmete valmidus oli olemas, turvavöö ülemise kinnituse liigutamise tross vastavalt istme kaugusele roolist ka sobis, ja kõik töötab siiani.Pista pea istmete alla ja vaata kas pistikud olemas. Ainus mida minu puhul tegema pidi, oli airbagi istme anduri ümberprogemine alati avanevaks, kuna see oli katki ja vahetama seda eriti ei kipu kuna väga töömahukas ja kallis ning ka kergesti purunev.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas maarekl »

Spooner kirjutas:Olen vahetanud hallist riidest istmed heleda naha vastu mis sai inglismaalt toodud seitsmesest. Juhtmete valmidus oli olemas, turvavöö ülemise kinnituse liigutamise tross vastavalt istme kaugusele roolist ka sobis, ja kõik töötab siiani.Pista pea istmete alla ja vaata kas pistikud olemas. Ainus mida minu puhul tegema pidi, oli airbagi istme anduri ümberprogemine alati avanevaks, kuna see oli katki ja vahetama seda eriti ei kipu kuna väga töömahukas ja kallis ning ka kergesti purunev.

siit mul kohe küsimus? kas e38 istmed sobivad e39-le? tean, et e32 istmed sobisid e34-le tagumine iste oli veits laiema, aga ära ta sobis? kas e38 ja e39 tagumine iste sana teema?
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas pedalos »

ei hakanud uut teemat tegema, siin pea-aegu tuli juba vastus, mida ma otsin. Saad ehk täpsustada, kuhu kinnituvad need trossid istme külge, mis liigutavad turvavöö ülemist kinnitust? Vaatan ja vaatan, aga aru ei saa...
Spooner kirjutas:Olen vahetanud hallist riidest istmed heleda naha vastu mis sai inglismaalt toodud seitsmesest. Juhtmete valmidus oli olemas, turvavöö ülemise kinnituse liigutamise tross vastavalt istme kaugusele roolist ka sobis, ja kõik töötab siiani.Pista pea istmete alla ja vaata kas pistikud olemas. Ainus mida minu puhul tegema pidi, oli airbagi istme anduri ümberprogemine alati avanevaks, kuna see oli katki ja vahetama seda eriti ei kipu kuna väga töömahukas ja kallis ning ka kergesti purunev.
e39 525tds touring siiamaani meeldib
e90 525i sedaan meeldib veel rohkem
Spooner
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 14.06.2004 13:45 15
Asukoht: Harjumaa

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas Spooner »

1)E38 esiistmed lähevad E39le üks ühele. Tagumise istme puhul peab seljatoe kinnitused veidi ümber tegema ja külgedel olevaid n.ö. "tiibu" ( mis küljeklaaside kolmnurga juures on) kitsamaks tegema, muidu peab ust jõuga kinni hakkama suruma. Selleks tuleb "tiibade" juurest nahka konksude otsast ära võtta ja istmetagust plekki ning porolooni veidi lõigata, painutada ja nahk uuesti konksude otsa tõmmata. Nahka ei tule täitsa ära võtta istmelt, vaid küljelt natuke. Istme põhjaga on see asi, et istme põhja all olevale vertikaalsele seinale ja istmepõhja esiosale jääb 3-5 cm vahe kuhu mahuvad näpud vahele. Aga kui seda ei tea siis ei märka. Tagumiste turvavööde istmealuste vastustega oli ka midagi, aa... seitsmesel tõmbad taga vöö peale keskelt, viiesel uste juurest. ehk siis taga vasak istuja jääb ilma turvavöö kasutamise võimalusest, üks variant on romulast otsida trossi otsas olev alumine vastus ja see poldiga istme alla kinni keerata.Parem taga istuja saab kasutada keskmise turvavöö vastuse kinnitust. Peale vahetust oli märgatavalt mugavam istuda, mitte ainult see, et nahk, vaid ka istumisasend oli teine. Taga reisijad jagavad kiidusõnu, et nii mugav ja mõnus viiene ja et uni tuleb vägisi peale jne.
2) Esiistmete turvavöö ülemise kinnituse liigutamise tross peaks jooksma juhiistmel vasaku liikuva relsi küljest läbi põranda ukseposti alt sisse. See peaks näha olema. Vb ka selline asi, et üldse puudub osadel mudelitel, ega ega ma kindel pole. Kontrollida saad nii, et liigutad istet edasi tagasi horisontaal suunas ja jälgid kas ükseposti sees vöö kinnitus ka liigub.

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
wrz
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 05.02.2008 18:12 32

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas wrz »

Ehk siis vahe pole, mis aastaarvuga e38 pealt võetud, näiteks kas 1998 aasta e38 omad lähevad 2002 a e39-e?
Kasutaja avatar
pedalos
Huviline
Postitusi: 208
Liitunud: 04.08.2006 14:15 29

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas pedalos »

ma väljendasin ennast segaselt, tahtsin teada, kuskohas nad istme külge kinnituvad, millegipärast oli trossiots lahtiselt istme all ja ei suuda leida kohta, kuhu need klambrid sobivad.
Spooner kirjutas: 2) Esiistmete turvavöö ülemise kinnituse liigutamise tross peaks jooksma juhiistmel vasaku liikuva relsi küljest läbi põranda ukseposti alt sisse. See peaks näha olema. Vb ka selline asi, et üldse puudub osadel mudelitel, ega ega ma kindel pole. Kontrollida saad nii, et liigutad istet edasi tagasi horisontaal suunas ja jälgid kas ükseposti sees vöö kinnitus ka liigub.
e39 525tds touring siiamaani meeldib
e90 525i sedaan meeldib veel rohkem
Kasutaja avatar
siim .j
Huviline
Postitusi: 1849
Liitunud: 06.09.2006 16:44 26
Peamine sõiduk: F10 535i M Performance
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: e39 esiistmed

Postitus Postitas siim .j »

krt, kui ma endal istmel riiet uuendaisn ei tulnud ka meelde pilti teha :? , pmst seal on siuke konstrui kuhu see metallist jup kinnitub, kaks auku ka kus nn tihvt läbi läbi, loodan et saad aru midagi, tagant poolt sai kõige paremini sellele ligi minu mäletamist mööda. Kui abi ei saa siis ma teen homme valges pildi istme alt ;)
Die Freude am Fahren liefert nur der "i" - N55
Vasta