K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

Küsimus nendele Persoonidele kes on installind mäluta autosse mäluga istmed, et kuidas juhiistme tööle olete saanud?
On olemas see juhtmejupist üleminek, kuid niisama ühendades tööle ei hakka v.a istmesoojendus(üks juhtmekimp jookseb ette otsa ilmselt peeglite ja el. rooli mälu ja teine taha istme alla tõenäoliselt, mille jaoks see?)..
Proovisin ja kõik funktsioonid töötavad kui otse mootorile 12v anda.
On juhiistme jaoks veel eraldi kusagil kaitse?

Ette tänades,
Taavi
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas iaanek »

..
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5626
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas eero »

Ei mäleta enam isegi, aga vaata, kas saad siit mingeid vihjeid.
Samas mäletamist mööda kui sai paika õige kaabel, siis hakkas kõik toimima ilma tagaistme all käimata. Aga vbla jäi mul kuskile mingi sild peali ikkagi.

Skeemid võivad erineda mõnevõrra mudelist (varustustasemest ja sellest tulenevast tehasepoolsest valmiskaabeldusest) ja aastast olenevalt.

EDIT: link ka, mille enne unustasin lisada :)
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... &start=150
Viimati muutis eero, 20.09.2011 10:20 14, muudetud 1 kord kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas Rain. »

Minu arust on sul üks juhtmekimp puudu - see mis algab mäluplokist juhiistme alt ja hargneb kaheks, millest siis üks jookseb mööda juhiukse äärt juhi jalgade juures oleva kõlarini ja teine mööda ukse ääri ning tagumise istme eest vaiba alt suure ringiga kõrvalistuja jalgade juures oleva kõlarini. Need on siis peeglite juhtmed. Mälude tööle hakkamiseks oli vist vaja kõiki asju, aga kindel pole. Elekter tuli ka mul sisse kohe kui juhiistme all oleva pistiku mäluplokki ühendasin. Rohkem ei oska aidata, seega ehk eero jutul tõsi sees, et paljuksi sõltub auto varustusastmest.
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

eero kirjutas:Ei mäleta enam isegi, aga vaata, kas saad siit mingeid vihjeid.
Samas mäletamist mööda kui sai paika õige kaabel, siis hakkas kõik toimima ilma tagaistme all käimata. Aga vbla jäi mul kuskile mingi sild peali ikkagi.

Skeemid võivad erineda mõnevõrra mudelist (varustustasemest ja sellest tulenevast tehasepoolsest valmiskaabeldusest) ja aastast olenevalt.

EDIT: link ka, mille enne unustasin lisada :)
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... &start=150
Eerol siis uuem juhtmestik mis tuli peale 93 aastat?
Plää, üritan õhtul süveneda..
Rain530 kirjutas:Minu arust on sul üks juhtmekimp puudu - see mis algab mäluplokist juhiistme alt ja hargneb kaheks, millest siis üks jookseb mööda juhiukse äärt juhi jalgade juures oleva kõlarini ja teine mööda ukse ääri ning tagumise istme eest vaiba alt suure ringiga kõrvalistuja jalgade juures oleva kõlarini. Need on siis peeglite juhtmed. Mälude tööle hakkamiseks oli vist vaja kõiki asju, aga kindel pole. Elekter tuli ka mul sisse kohe kui juhiistme all oleva pistiku mäluplokki ühendasin. Rohkem ei oska aidata, seega ehk eero jutul tõsi sees, et paljuksi sõltub auto varustusastmest.
See juhe on olemas, kuidas muidu ma istet ühendada sain, need juhtmejupid mille teekonda Sa kirjeldasin on ära lõigatud, kuid sellegi poolest peaks iste töötama(v.a mälufunktsioon ise) netist leidus üks õpetus küll kus mäluelemendi mass ühendada istme põhimassjuhtmega aga(too trikk oli uuema juhtmestikule kusjuures jutu järgi istme mälufuntsioon jäi toimima ).. on ka keegi seda teooriat proovinud, ei ole eriti huvitatud sellest, et istmemälu maha põleks.

Aga täname (:
Taavi
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5626
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas eero »

Vaata seal minu teemas eelmisel leheküljel olen näidanud kuhu mass ja kuhu pluss tuleb panna, et töötaks iste.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

Mis aasta masinast Sul need istmed olid?
Mul pistikud üldse teistsugused(kinnituvad mooduli alla ja pistikuid kokku 4).
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas Rain. »

Eerol oli minu teada juba see uuem süsteem (see süsteem tuli eerol Martini vana 530 V8 pealt ja V8-d olid juba igas mõttes facelifitud igalpoolt). Minul on aga just see vanem süsteem, võtsin ta ühe E32 735-i pealt ja kui nüüd õigesti mäletan, siis oli vist 1990-nda aasta masin.
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

Rain530 kirjutas:Eerol oli minu teada juba see uuem süsteem (see süsteem tuli eerol Martini vana 530 V8 pealt ja V8-d olid juba igas mõttes facelifitud igalpoolt). Minul on aga just see vanem süsteem, võtsin ta ühe E32 735-i pealt ja kui nüüd õigesti mäletan, siis oli vist 1990-nda aasta masin.
No minu istmed tulid 93. a. 740-ist ja moodul näeb selline:
Pilt
See peaks vanem mudel olema jah?
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas iaanek »

Vanem jah.
Selle asjanduse töötamiseks on vaja ainult 3-e plussi ja 2-e massi.
Mul ta nii töötab igatahes.
Peeglite ja rooli juhtmestik ei puutu asjasse.

Istmealune pistik siis:
e32..............e34
rohe-must... rohe-must (valgustuse +)
lilla-valge... rohe-must-kollane (süüde sees +, ees kaitse 16)(soojendus ja ristseljatugi)
puna-kollane...puna-sini-kollane (pidev +, taga kaitse 42)
pruun-oranz... mass
pruun... mass
..
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

iaanek kirjutas:Vanem jah.
Selle asjanduse töötamiseks on vaja ainult 3-e plussi ja 2-e massi.
Mul ta nii töötab igatahes.
Peeglite ja rooli juhtmestik ei puutu asjasse.

Istmealune pistik siis:
e32..............e34
rohe-must... rohe-must (valgustuse +)
lilla-valge... rohe-must-kollane (süüde sees +, ees kaitse 16)(soojendus ja ristseljatugi)
puna-kollane...puna-sini-kollane (pidev +, taga kaitse 42)
pruun-oranz... mass
pruun... mass
Suured tänud iaanek.
Nüüd sedasorti küsimus kas mällu salvestatud istme asend jookseb paika nuppu all hoides või korra nupule vajutades(esimesed korrad jooksis paika nuppu klikates ja peale prooviringi enam mitte)?
Siis veel selline küsimus kas keegi on proovind/teab kes on proovind e32 mäluga peegli sisu e34-ja m-tech peegli sisse lapata?
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas Rain. »

Peeglid on erinevad E32-l ja E34-l ning ka peegli sisud. Tava peegli sisu kinnitub 4 kruviga, mäluga peeglil 3 kruviga (või oli vastupidi) ja kruvi augud ka ei klapi. Seega mina nende sisude ümber viskamisest loobusin ja ostsin E34-ja mäluga peeglid.

Ahjaa, kui huvi, siis mul ühed E34-ja mäluga peeglid üle, ainukese miinusena on need UK versiooni auto pealt ehk seal on väike erinevus peegli jalgade pikkuses. Eks auto juures võin selgitada ja näidata täpsemalt.
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas TaaviK »

Aga suured tänud ja vast võib lukku panna.
Kasutaja avatar
Tadzikk
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 04.09.2008 19:55 08
Asukoht: Viljandi mk võhma..

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas Tadzikk »

Tere!

Äratan vana teema ellu.
Tegu on el-mäludega istmega, mis pärit e32-st
Nimelt: kas keegi oskab öelda, kuhu tuleks peale lasta pluss ja kuhu miinus, et iste liiguks? Iste on kodus ja oleks vaja aku pealt otse voolu lasta.
Tegin ka paar pilti istme küljes olevast pistikust, üks ühelt, teine teiselt poolt. Nummerdasin klemmid ära, et teil oleks lihtsam seletada. ;)


Pilt

Pilt

Ärge siis näkku lööge, sest seda teemat juba palju arutatud - aga mis teha, kui mulle kohale ei jõua.
56393697
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 14.03.2011 00:42 27
Peamine sõiduk: BMW E34 520i
Asukoht: Tallinn / Kärdla

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas 56393697 »

11, 3 ja 5/2. loe seda, mis jaanek kirjutas, seal on ju öeldud, mis värvi juhtmele peab + tulema.

kuna ütles, et lilla/valge ja nii 5 kui 2 on lilla/valge, siis pead proovima/skeemi vaatama, et maha ei põletaks.

pruun-oranz & pruun peaksid olema massid, aga sul seal üks suur paks pruun-oranz.

pane siis 12 massi, 11 ja 3 + poolele. hästi korraks võid panna ka 5 + poolele ning hoia juhtmeid peos, kui lähevad soojaks ( hoia hästi korraks! ) siis panid valesse kohta ning edasi hoides hakkab süsteem sulama. kui panid õigesti, siis ei juhtu eriti midagi, ehk hakkavad pirnid tööle ehk valgustus ning saad liigutada
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: K: e34 mäluga el. istme juhtmestiku kohta

Postitus Postitas iaanek »

56393697 kirjutas:
kuna ütles, et lilla/valge ja nii 5 kui 2 on lilla/valge, siis pead proovima/skeemi vaatama, et maha ei põletaks.
2 on lilla/valge
5 on valge/lilla
Esimene värv näitab alati juhtme värvi. Teine on pikitriip seal peal. Kolmas on ristipidi vöödid-täpid.
..
Vasta