Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

Tere,
võitlen juba pikka aega mingi imeliku kobinaga. Talvel ei olnud, aga enne seda oli ja nüüd taas, kui ilmad soojemad.

Sõites on auto täiesti vaikne. Kohapeal seistes või 1 käik ja madalad pöörded siis tekib mingi kobin, nagu midagi kuskil väriseks kuskile vastu, selline plõgin või kõbin. Ei saa aru, kust see tuleb, väljast nagu ei kuule, põhja all ei näe, kapoti alt aru ei saa. Kui gaasi anda, kaob ära see hääl ja totaalne vaikus, ainult tasane mootori käimise hääl. Seda juba natukeste pöörete lisamise juures. Kui pöörded tühikäigul, tekib taas kõbin.

Sooja mootoriga siis see kõik.
Manuaalkast. Arvasin, et summuti käib kuskile vastu. Täna käisin põhja all, ei old midagi, kõik ok, see häält ei teinud.

Kas keegi oskab öelda, milles asi? kellelgi sama asi? Mingi padi ära või midagi kõbiseb kuskile vastu või mis see on? Olen kuulnud et 520d puhul pidi see hääl tavaline olema, kuid miks? Ja tahaks vabaneda.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas redline »

nagu meentuab õrnalt ketihäält ka ilmselt?
Kunagi sai ühel isegi omaniku soovil kett vahetatud selle hääle pärast, aga ei muutunud midagi. Sai UMi juures kuulatud paari teist masinat ja tegid ka sama kõrvalhäält. Ilmselt enamus teeb seda häält, aga mina ei ole siiani leidnud miks :lol:
Üldiselt kui väga häirib, siis tuleb valida teise mootoriga masin :D
56792145
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

no ma ei saa ka aru, mis see on. vahepeal mõtlesin ka ketti. aga ei usu. äkki keegi siiski on vabanenud sellest?
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas redline »

vasp kirjutas:no ma ei saa ka aru, mis see on. vahepeal mõtlesin ka ketti. aga ei usu. äkki keegi siiski on vabanenud sellest?
Kett ei ole kindlasti ja samas tuleb nagu mootori tagant poolt (kett käigukasti poole peal).
Keti vahetuseks võtsin mootori maha ja vahetatud said kõik tallad, pingutid, tihendid, õlid, filtrid. Mootori juures füüsiliselt midagi vastu kuhugi ei käi, et sellist häält tekitaks. Mootor käis maas ja pärast komplekteerimist sai kõik hoolikalt tagasi, kuid hääl oli endine.
Külma mootoriga oli mäletamist mööda suhteliselt vaikne, aga soojenedes muutus heli tugevamaks.
UMist öeldi ka muidugi, et see ongi neil selline iseloomulik hääl, seal ka olla ühel masinal ketti vahetatud tulutult.
56792145
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

Täitsa jama, mind nagu totaalselt häirib see. Arvan, et võib-olla mingi leevendi kuskile vaja panna või ma ei tea, summuti need tripid järsku annavad kuidagi seda häält edasi autosse sisse. Ei saa proovida ka, vahest teeb nii vaikselt, et ei saa arugi. Täna just maadlesin, nagu mainisin, kanali peal ei teinud üldse ja ei saanud seega kuidagi proovida ka..
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas Holari »

Kas Te hooratast ei ole kahtlustanud? Tundub kuidagi sarnane kirjeldus
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas redline »

minu masin oli automaat, seda masinat ei oska kommenteerida :)
56792145
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

Minul on manuaal, hooratas see pole. See on selline, nagu midagi kuskil plõgiseks vastu.
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

Nüüd ma sain VIST jälile, mootorikate + õhufiltri korpus vms, õhutorud jne. Aga täpselt veel ei tea kahjuks. Proovige keegi.
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas redline »

No ilmselt ajame me siiski erinevaid hääli taga, mulle tundub.
võta see mootorikate pealt ära, vaata kas midagi muutub.
56792145
vasp
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 09.11.2004 18:52 50
Asukoht: Tartu

Re: Mingi kobin E61 520d kuskilt mootori-põhja juurest?

Postitus Postitas vasp »

Läks meelest kirjutada.
Et ma sain probleemile jälile.
Õhuvõtu toru, mis tuleb eest õhufiltrini, see kobisebki seal ja annab oma nn kobiseise heli edasi kohe keresse, kust tuleb see ka salongi rõveda kobinana. Panin vahtkummist nagu tihendid igale poole vahele, ka ette, kus toru kinnitub kere külge (maski külge).
Nüüd on vaikus :)
Vasta