Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Tere, et selline küsimus siis targematele, et plaanis teha E60 automaat käigukasti õlivahetust enne talve ja mul vajab ka nagunii vahetust käigukasti pistik, et siis üks tegemine. Aga kas teha õlivahetus täiesti nii, et saada käigukast täiesti tühjaks õlist imuritega või siis nii nagu esindus on ette näidanud, et aint ca. 6 liitrit õli vahetad ära ja ülej22nud ca. 3 liitrit jääb kusgile käigukasti turbiini kinni vms. Ja Carmasters ütles, et nemad teeksid ka nii nagu esindus on ette näidanud ja vahetaksid ca. 6 liitrit õli ära ja käigukasti pistiku, et see l2heks maksma siis 300 euri. Ja Kadrinas on mees, kes on spetsialiseerunud automaat käigukastidele ja tema vahetaks kõik 10l õli välja imuritega ja see maksaks 360 eurot terve vahetus koos õlide jms. Ja tema ja paljud on soovitanud ikka seda täis õlivahetust ikka.

Palun aidake nüüd mind, et mis teha? Või äkki on kusagil keegi targem ja parem koht kus üldse vahetada õli käigukastis?

Ardo.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas toivoku »

Mina teeks täisvahetuse ku isee ainult nii vähe rohkem maksab.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas Rain. »

Kindlasti täisvahetus käigukasti õlile. See 360 euri Kadrinas on alates hind, kõik sõltub kui palju õli kokku läheb, et viimnegi vana õli kätte saada. Lisaks resettitakse Kadrinas adaptsioonid ja õpetatakse käigukastile kõik käigud uuesti selgeks - seda peab tegema autoga sõites. Ise käisin ka Kadrinas ja olen rohkemgi kui rahul. Kas aga UM ja CarMasters ka pärast õlivahetus adaptsioonid nullivad ja uuesti käigud kastile selgeks õpetavad, seda ma ei tea, kuid seda tuleb teha.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Rain530 kirjutas:Kindlasti täisvahetus käigukasti õlile. See 360 euri Kadrinas on alates hind, kõik sõltub kui palju õli kokku läheb, et viimnegi vana õli kätte saada. Lisaks resettitakse Kadrinas adaptsioonid ja õpetatakse käigukastile kõik käigud uuesti selgeks - seda peab tegema autoga sõites. Ise käisin ka Kadrinas ja olen rohkemgi kui rahul. Kas aga UM ja CarMasters ka pärast õlivahetus adaptsioonid nullivad ja uuesti käigud kastile selgeks õpetavad, seda ma ei tea, kuid seda tuleb teha.
Selge pilt, Rain! Ma ei teadnudki nt. et tuleb käigukastil adaptsioonid nullida ja uuesti käigud selgeks õpetada. Igal juhul suured tänud sulle, hakkan ise ka pooldama seda varianti vaikselt. Muidu, on sul Kadrina mehe nr. olemas? Kui on, äkki saad mulle ta nr. PS saata?
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas meego »

http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php? ... #p14663599" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas alvaruus2 »

Soovitan ka neid Kadrina mehi. Käinud ja tulemusega rahul.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

Pole veel käinud, 22. lähen . Jutu järgi poiss teadis mida räägib!Eks räägib edasi omadest kogemustest oma auto teemas.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas bmw e60 :) »

maarekl kirjutas:Pole veel käinud, 22. lähen . Jutu järgi poiss teadis mida räägib!Eks räägib edasi omadest kogemustest oma auto teemas.
Ootan huviga!

Rain530 jutujärgi oli kõik veri nice!
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas Rist0 »

Kõik ongi very nice,ma olen juba 1,5aastat peale seda sõitnud ja väga super on kõik. ;)
marks
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 05.08.2008 20:01 22
Asukoht: rapla

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas marks »

saaks mle ka selle Kadrina mehe kontakti keegi anda?endal e 60-ga sama jama pöörded kõiguvad kergelt maanteel ja kerge vibra lööb ka läbi kere :D
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Igal juhul, ma võtan nüüd lähipäevil Marteniga Kadrinast ühendust ja üritan ka mingi aja kokku leppida millal tema juurde saab auto viia. Päris palju kiidusõnu on selle Kadrina mehe peale tuld. Et ühesõnaga loodan ise ka rahul olla tehtud tööga lõpuks.

Igal juhul, tänud.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 621
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas zaruljom »

keegi e46/e39 on ka teinud seda, mingi 200.000+km pealt? Muidu oli häda, et loputab rämpsu lahti, aga kas läbipesu ja täisvahetusega ei ole seda probleemi?
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas alvaruus2 »

Mul oligi e39. Loptab jah rämpsu lahti ja kui pärast ei tööta, siis oli kast nagunii korrast ära. Korras kastile ei tee õlivahetus midagi. Puhas müüt.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas R129 »

marks kirjutas:saaks mle ka selle Kadrina mehe kontakti keegi anda?endal e 60-ga sama jama pöörded kõiguvad kergelt maanteel ja kerge vibra lööb ka läbi kere :D
Minu nr on 5265900 ja minu vennal Märtenil 5283600
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas R129 »

Kuno_T kirjutas:Mismoodi loputab rämpsu lahti?

/ Pole lollimat juttu hulk aega lugenud/.
Ilmselt mõeldi siin levinud müüti, et hüdromuhvist lendab sobi välja ja rikub õlipumba juhtpinnad või siis juba liugelaagri ära (olen seda isegi kuulnud). Samas kui auto foori all seisab töötab muhvis üks "tiivik" 1000 p/min ja teine seisab - väga korralik loputus igal tühikäigul juba.
laurielias
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25.08.2012 18:47 06
Peamine sõiduk: bmw 530d
Asukoht: tartu

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas laurielias »

Endal 1999a. 530d ka plaanis automaatkäigukasti õli vahetada. Auto on sõitnud reaalselt 250000 km.
Kast toimib ilusti, mingied probleeme ei ole ning selle teema arutelu järgi ei tohiks kastiõli vahetus mingied probleeme tekitada(olen ka kuulnud, et uus õli peseb mingi sodi lahti ja samas ummistab mingid õlikanalid). Olen ka kuulnud kasti läbipesu kohta mingeid jutte. On veel räägitud, et kui kast toimib siis ära torgi jne. Aga
kui riskantne on sellises olukorras kastiõli vahetada? Ootaks huviga teiste kogemusi ja ja erinevaid proovitud variante.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

laurielias kirjutas:Endal 1999a. 530d ka plaanis automaatkäigukasti õli vahetada. Auto on sõitnud reaalselt 250000 km.
Kast toimib ilusti, mingied probleeme ei ole ning selle teema arutelu järgi ei tohiks kastiõli vahetus mingied probleeme tekitada(olen ka kuulnud, et uus õli peseb mingi sodi lahti ja samas ummistab mingid õlikanalid). Olen ka kuulnud kasti läbipesu kohta mingeid jutte. On veel räägitud, et kui kast toimib siis ära torgi jne. Aga
kui riskantne on sellises olukorras kastiõli vahetada? Ootaks huviga teiste kogemusi ja ja erinevaid proovitud variante.
Kui kast toimib ilusti, siis igal juhul vaheta õli ära. Uus õli ei tee kunagi paha. Kui vahetad siis ikka kõik õli. Soovitaks Märtenit Kadrinalt. Esindused ei vaheta kõike õli välja.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 621
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas zaruljom »

e46 328 vahetasin 5hp19 kastis õli (dünaamiliselt) äsja 215k km pealt. vana õli oli korralik tökat juba (15-nes aasta läks). Peale vahetust ei saanud väga aru, et midagi oleks muutunud. natuke sujuvamaks ehk läks. aga kui kast korras, siis ei olegi vahet tunda.

aga mis paar päeva nüüd hiljem juhtus oli see, et EML tuli läks koos ASC-ga põlema ja mootor lonkab. aga need ei tohiks omavahel seotud olla ;)
tono
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 25.10.2012 21:22 12
Peamine sõiduk: bmw530xd
Asukoht: Viljandimaa

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas tono »

sai õlivahetus koos filtri ehk põhjavahetusega ise tehtud (E61 / 2006), ei mingeid ataptsioone ega sõitma õpetamist.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas arnis »

Kadrinas ei tehta siis kõike nii nagu vaja. Üks proff teise varba otsas.
Note: DO NOT clear adaptation values unless directed to do so by technical assis-
tance. Clearing pressure adaptations should not be done to resolve a customer
complaint. The only time that you would need to do so is after a transmission or
valve body replacement or software change.
Also it is important not to confuse pressure adaptation with AGS features. ....
AGS features are not stored on a long term basis and will not be cleared when
the pressure adaptations are cleared. Note: Driving style is NOT stored.
Õlivahetus EI ole koht kus peaks neid tõsiseid adaptsioone resettima.
Õige automaatkasti õlivahetus koosneb kõigest filtrist, tihendist, õlist.
Vaja õli välja lasta, pann maha võtta, magnetid ära puhastada, filter vahetada,
eelmisest pannitihendist servad puhastada, panna pann tagasi uue tihendiga,
kallata õli täis, auto tööle panna, klõbistada käigud läbi, soojendada kast
töötemperatuurini ja veel kord ära täita hoides autot sirgelt, ei mingeid kaldeid.
Ja ongi teooris käigukastis 100-200 tuhandeks kilomeetriks rahu majas.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

Tehakse küll, ma olin ise juures ja nägin mida mees tegi. Kasti adaptsioone pole vaja nullida, kui kast toimib. Minu autol ta vahetaski ainult õli ja filtri. Ja see õli tuli ikka täielikult vahetatud. See mis viimane postitus siin oli, sellega saad ainult osaliselt õli vahetatud. süsteemis on ikka tunduvalt rohkem õli, kui seal karteri põhjas.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas Rain. »

Tegelikult oleks vaja adaptsioonid resettida, mis sest, et mingid manualid seda ei eelda, sest case on ju täpselt sama, mis uue aku tutvustamisega. Uus õli on uus ikkagi ja vahe vana õliga on nagu öö ja päev.

Kõige lõpuks ei tee adaptsioonide resettimine midagi halba autole, eriti veel kui auto kasutatuna ostetud ja eelmise omaniku sõidustiil oli uimane. Ise olen ka rahul Kadrina meeste tööga, kuna kast toimetas ennem kuidagi lohakalt, aga pärast õlivahetust ning adaptsioonide resetti oli auto kohe uuesti sündinud. Ja isegi pool aastat hiljem on olukord sama.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

Rain530 kirjutas:Tegelikult oleks vaja adaptsioonid resettida, mis sest, et mingid manualid seda ei eelda, sest case on ju täpselt sama, mis uue aku tutvustamisega. Uus õli on uus ikkagi ja vahe vana õliga on nagu öö ja päev.

Kõige lõpuks ei tee adaptsioonide resettimine midagi halba autole, eriti veel kui auto kasutatuna ostetud ja eelmise omaniku sõidustiil oli uimane. Ise olen ka rahul Kadrina meeste tööga, kuna kast toimetas ennem kuidagi lohakalt, aga pärast õlivahetust ning adaptsioonide resetti oli auto kohe uuesti sündinud. Ja isegi pool aastat hiljem on olukord sama.
Tegelt ei pea. Kast harjub uue õliga ruttu ja seadsitab ise ennast. vähemalt seda seletas märten ja ei hakanud minu autole midagi tegema. Ja peale õlivahetust on muutunud kasti töö aremaks küll.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

Mul lükkas hästi aeglaselt liikudes (näiteks valgusfoori , ristmiku juurde liikudes) teiselt esimesele kerge jõnksuga. Peale õlivahetust on see kadunud.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas arnis »

Kõige lõpuks ei tee adaptsioonide resettimine midagi halba autole, eriti veel kui auto kasutatuna ostetud ja eelmise omaniku sõidustiil oli uimane. Ise olen ka rahul Kadrina meeste tööga, kuna kast toimetas ennem kuidagi lohakalt, aga pärast õlivahetust ning adaptsioonide resetti oli auto kohe uuesti sündinud.
SEE ON MÜÜT, SÕIDUSTIIL EI SÄILI KASTI MÄLUS.
Ma just tsiteerisin ühest targast PDF'ist:
AGS features are not stored on a long term basis and will not be cleared when
the pressure adaptations are cleared. Note: Driving style is NOT stored.
Kahjuks mul puudub inf, kas kast harjub ka uue õliga, ehk teeb kulumisadaptsioone teises suunas (paranemine).
Samas puudub ka info, kas resetitud adaptsioonid taastuvad kiiresti (kui kastis sidurid on 30% kulunud, kas 1 kuuga adaptsioonid jõuavad tagasi sinna 30% juurde kui nad said 0% peale resetitud).

See, mis kasti tööd parandas, oli uus õli, mitte kulumisadaptsioonid. :)
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas maarekl »

see teema läheb vist läbuks ära. Nagu teame, õli omadused muutuvad. Kui õli on vana, siis ta pole enam nii libe kui vaja jne. Märten seletas mulle, et audil ka sama kast, mis minu autol ( ei tea mis audil) aga audi vahetas kasti õli markki ja pidi tänus sellele ka kasti ümber programmeerima. Tänapäeva kastidel saab väga palju ära teha kasti õli vahetusega. Kuna neid ei vahetata eriti ja sealt need jamad pihta hakkavad.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas arnis »

No sõnastuse asi. Halb/vana/reostatud õli hakkab raskendama sujuvaid käiguvahetusi ja tekitab anomaaliaid ja põhjustab kiirendatud kulumist.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas R129 »

Kuno_T kirjutas:Mida tähendab "paremaks"? Lülitushetki kasti jõuseadmed ning hüdraulika (sinna peaks õlivahetus mõju avaldama) ise välja ei mõtle ja õlivahetus neid ka ei muuda.
Õli friktsioonarv muutub ajas (enamasti kuumuse mõjul) ja seda silutakse softiga kuni teatud piirideni.

Käiguvahetuse kohta õlivahetus ei mõjuta. Ainult väga vanade tarkvarade puhul kus muhvi lukustust ei kasutatud, seal on vana õli viskoosus niivõrd muutunud (muhvis libiseb rohkem läbi), et inimene autoomanik vajutab lihtsalt samasuguse tõmbe saamiseks veidike rohkem gaasi ja sellest on tingitud hilisem vahetus.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas R129 »

Kuno_T kirjutas:Sisuliselt sa väidad seda, et viidatud kastide tarkvara on puudusega ja seda puudust üritatakse leevendada niivõrd ressursimahukal moel, et raisatakse õli. Kuigi tegelikult oleks vaja tarkvara vahetada, muuta või seadistada.

Kastide puhul, kus muhvi lukustust ei kasutatud, oli kasti juhtimine reeglina hüdrauliline ja seal tarvaralisest juhtimisest jutustamine on kohatu.
Näiteks W203 C270 (vanem variant) või näiteks vanad ML Mercedesed, nendel tuleb lukustus alles 110 km/h ja lahti lastakse alles 90 km/h. Enne seda on kast löda ja vana "vesiõliga" sõites tulebki rohkem gaasi vajutada sest muhvi kasutegur on liiga väikese viskoosusega õliga lihtsalt madalam ja libiseb rohkem läbi.

Kui tahta nendele masinatele teha tarvara vahetust eeldas see uut aju, sest aju ei olnud üle fläshitav lihtsalt.

Ja ka Audi näiteks annab pidevalt välja uusi kasti tarkvarasid. Ja muutused kasti töös peale tarkvara vahetust on olnud mõnel juhul üpriski suured.
Viimati muutis R129, 05.03.2013 00:32 03, muudetud 1 kord kokku.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: Küsimus e60 automaat käigukasti õlivahetuse kohta?!

Postitus Postitas R129 »

Kuno_T kirjutas:Viimane lause tähendab vaid autotootja suhtumist. Tegelikult tuleks sel puhul vahetada EEPROM või oleks võinud mõned kasti parameetrid pidanud olema programselt seatavad. Selle üle, et tootjad tahtlikult essu oskavad keerata, me siin vaidlema ei peaks, see peaks olema üldtunnustatud tõde.

Kuigi samas ma natukene su väites kahtlen, minuteada 722.6xx kastidel hakati turbiini väikesel koormusel blokeerima juba 50-60 km /h kanti. Kust sa selle 110 tõmbasid, jääb mulle arusaamtuks.
No ma ei mõtle seda 110 km/h juttu ise välja vaid vaatan reaalselt seda testriga. Hr Talimaa, mitu korda oled sa sõitnud tester süles sõitnud ja jälginud lukustuse parameetreid (pöörete diferentsi, lukustuse tellimisväärtust ja lukustuse saavutatud väärtust). Need konkreetsed näited põhinevad reaalsel sõitmisel, ma ei ole statistikat teinud kas näiteks W210 on osadel mudelitel ka selline tarkvaralahendus või mitte.
Vasta