Starter kulunud või kutu?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
altf4
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.09.2009 16:26 58

Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas altf4 »

Lugu selline:
Käivitades tegi starter plõksu , kuid pool sekundit hiljem hüppas auto ikkagi käima. Päev hiljem, käivitades lõi kõik tuled kustu ning kogu autolt voolu ära. Kas starter võib mingit lühist anda? Oleks vaja harjased või relee ära vahetada või on starter ise kutu?

Ükskord juhtus ka selline lugu, et autot seisma jättes kadus kogu autost vool ära ning tuli lambist 2 tunni päraast tagasi.

(...külmema ilmaga alla +5 C ei taha auto väga käima minna, jääb selline tunne nagu oleks aku tühjavõitu.)


On kellelgi kokkupuuteid olnud?
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas RAINER S »

Kontrolli auto pluss ja mass juhtmed üle! Pigem tundub, et starter ei saa voolu piisavalt. Aku võiks ka koormustestriga üle kontrollida!
Kasutaja avatar
altf4
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.09.2009 16:26 58

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas altf4 »

RAINER S kirjutas:Kontrolli auto pluss ja mass juhtmed üle! Pigem tundub, et starter ei saa voolu piisavalt. Aku võiks ka koormustestriga üle kontrollida!

Teine tutikas aku olemas, aga ikka samad jamad. Eile tulin pikast sõidust ning täna auto käima ei läinud. Samas süüdety sisse keerates on aru saada, et akut on piisavalt, kõik tuled ja puhur jms hakkab kohe normaalselt tööle, käivitades aga teeb plõksu, ringi vedama üldse ei hakkagi mootorit.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas arnis »

160 postitust...
Ma ei tea mitu korda sul juba nägu täis sõimatud on, aga minu poolt tuleb veel üks.
Mis auto sul on?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
altf4
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.09.2009 16:26 58

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas altf4 »

arnis kirjutas:160 postitust...
Ma ei tea mitu korda sul juba nägu täis sõimatud on, aga minu poolt tuleb veel üks.
Mis auto sul on?

Ei saa sinu postituse sisust aru, mida sa sellega öelda tahad? Mul pole keegi nägu täis sõimanud

....3620 postitust

Autoks on muidu e39 530D 10/1998 a, automaatkastiga, sedaan
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas arnis »

Nii tore, nüüd me teame, et tegu on BMW-ga, lisaks teame et tegu on E39-ga ja teame ka seda,
et akuklemm on padruniga. Uuri ja isegi kuula, kas aku juures mingit kahtlast heli ei teki
siis kui süüde kolme peale keeratakse. Samas soovitan ka multimeetriga mõõta pinget
kapoti alt just sel momendil kui süüde 3 peale keeratakse.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
altf4
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.09.2009 16:26 58

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas altf4 »

arnis kirjutas:Nii tore, nüüd me teame, et tegu on BMW-ga, lisaks teame et tegu on E39-ga ja teame ka seda,
et akuklemm on padruniga. Uuri ja isegi kuula, kas aku juures mingit kahtlast heli ei teki
siis kui süüde kolme peale keeratakse. Samas soovitan ka multimeetriga mõõta pinget
kapoti alt just sel momendil kui süüde 3 peale keeratakse.

nii, aga mis need asjad annavad? näitab seda kas aku või starter on kutu? Aku igal juhul ei ole, kuna mul tutikas aku olemas, millega on samad mured.
Kasutaja avatar
altf4
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.09.2009 16:26 58

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas altf4 »

Kuno_T kirjutas:Kasulikum oleks mõõta pingelangu sellel klemmil käivitamise hetkel.

Küsin, et mida see sellisel juhul näitab? seda kas aku on kutu või terve?
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: Starter kulunud või kutu?

Postitus Postitas brucevilli »

kontrolli tulemüürist läbi minev + ära siis vaata edasi.
Vasta