bmw e60 käigukast

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tavalinemees
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.03.2017 17:08 44
Peamine sõiduk: Bmw 530d

bmw e60 käigukast

Postitus Postitas tavalinemees »

Tere

Kas keegi oskab öelda mis viga on, et käigud ei taha hästi sisse minna, teeb vahepeal imeliku jõnksu läbi, nagu pooks kinni ja 70-80 sõita ja vaikselt kiirendama hakkan käib imelik korin läbi käiguvahetusel, nagu hakkas välja surema auto. Tegin alles dünaamilise õlivahetuse aga selles asi polnud. :roll:
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas Volum »

Vii remonti.
Buumer Auto / 56826000
tavalinemees
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.03.2017 17:08 44
Peamine sõiduk: Bmw 530d

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas tavalinemees »

Käisin, tehti diagnost, seal ei näitanud midagi, siis arvati et äkki vaja õlivahetus teha ja sai tehtud, ikka jamab
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas Volum »

Kuskohas? Käi ikka seal, kus reaalselt parandatakse käigukaste. Hõbenool jne.
Buumer Auto / 56826000
tavalinemees
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.03.2017 17:08 44
Peamine sõiduk: Bmw 530d

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas tavalinemees »

Haapsalus, Evas auto-s
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas TELK »

Järelikult on see ebapädev ettevõte Bmw käigukastide diagnostika alal. Julgen ka soovitada Hõbenool OÜ-d.
Huvi pärast küsin, et palju dünaamiline õlivahetus maksma läks koos õli ja õlifiltriga. Nende kodulehelt küll välja ei loe, et nad andud teenust pakuks.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas Rist0 »

Tallinnas laagris M.T.autokoda peaks ka sulle head nõu anda.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4356
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas PeeterA »

Kas pildil olevad tihendid vahetati õlivahetuse käigus kah ära? Nende korrasolekust sõltuvad kasti sisesed õlisurved ja käiguvahetuste kvaliteet. Solenoidid(rõhuregulaatorid) ei pruugi kah korras olla. Nende rikked ei pruugi alati veakoodi anda.

Pilt

Pilt

Pilt
tel. 51 949 859
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas kaupo.k »

Kas kadrinas vahetatakse need tihendid välja? Ma ei tea,et mu autol oleks vahetatud. :?
tavalinemees
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.03.2017 17:08 44
Peamine sõiduk: Bmw 530d

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas tavalinemees »

Õlivahetus koos õlidega 410 euri
iffiff
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 11.05.2014 22:57 06
Peamine sõiduk: e91 m47

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas iffiff »

Oleksid teise sama palju juurde veel pannud, oleksid kasti ära saanud taastada juba.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas Rist0 »

kaupo.k kirjutas:Kas kadrinas vahetatakse need tihendid välja? Ma ei tea,et mu autol oleks vahetatud. :?
Mul esimese hooga ei vahetatud,aga siis kui helistasin ja mainisin,et kas tehti ja miks ei tehtud kutsuti tagasi ja vahetati siiski ära.
Kasutaja avatar
Tauri_T
Huviline
Postitusi: 729
Liitunud: 20.12.2012 15:45 14
Peamine sõiduk: F31 320d M-pakett 13.
Asukoht: Läänemaa

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas Tauri_T »

TELK kirjutas:Järelikult on see ebapädev ettevõte Bmw käigukastide diagnostika alal. Julgen ka soovitada Hõbenool OÜ-d.
Huvi pärast küsin, et palju dünaamiline õlivahetus maksma läks koos õli ja õlifiltriga. Nende kodulehelt küll välja ei loe, et nad andud teenust pakuks.
Broneeri hoolduse all täitsa võimalik panna linnuke Dünaamiline õlivahetus taha.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4356
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas PeeterA »

Nendest firmades tasuks eemale hoida, kus autom. käigukasti rikete korral pakutakse võimaliku lahendusena õlivahetuse(vahet pole kas tavalist või dünaamilist) teenust ;)

Umbes sama mõttekas on vilkuva õlirõhu märgutulega mootoril teha õlivahetus lootuses, et probleem kaob :D
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas allstarz »

rustisan kirjutas:
kaupo.k kirjutas:Kas kadrinas vahetatakse need tihendid välja? Ma ei tea,et mu autol oleks vahetatud. :?
Mul esimese hooga ei vahetatud,aga siis kui helistasin ja mainisin,et kas tehti ja miks ei tehtud kutsuti tagasi ja vahetati siiski ära.

Väga nõme olukord siiski tuntud kui parima käigukasti remondi firmana. Auto omanik justkui peaks ise käigukasti siseelu tundma ja teadma mida vahetada vaja. Juba töö käigus peaks kliendiga suhtlema ja konsulteerima. Lihtlabase tihendi vahetuse võiks juba profülaktika pärast vahetada. Ise samuti lasknud teha turbiini taastamise jne. Suhtlus minu kui kliendiga oli väga napisõnaline. Kast nüüd küll korras, kuid tulevikus eelistaks pigem Lätti minna. Hõbenool jättis tunde, et nüüdsel ajal puhtalt kasumi peal väljas. Varasemalt tundus rohkem, et asja tehakse hingega
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas kaupo.k »

Läksin sinna sellepärast et kast tegi mingil hetkel (60kraadi juures) väikese jõnksu ... Viga nad ei tuvastanud ja pärast õlivahetust ära ka ei kadunud. Aitas softi vahetus. Kui mingi jama juba oli siis oleks võinud need tihendid muidugi ära vahetada.
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas A.Karro »

Kastis tihendid ning sees puksid lisaks klappide pesad kulunud. Mõni solenoid ei toimeta piisavalt kiiresti. Millal inimesed saavad aru, et seda kõike ei ravi mitte ükski õlivahetus. Täiesti mõttetu raha loopimine. Dünaamilise õlivahetuse asemel saaks õli ning filtri ja lisaks Sonnaxi ZIP kiti 6hp26 kastile. Kui kast veidi ainult jamab, siis mina läheks seda teed. ZIP kit on mõeldud kulunud klappide lekete tõttu rõhukadude kompenseerimiseks. Teine variant on viia kusaile kus reaalselt remondiga tegeletakse. Jah ka sellel kastil on sees asju mis tüüpiliselt kuluvad sees ning parima tulemuse saamiseks tuleks kast maha võtta ja ka seest üle vaadata.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
rainis1225
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 07.06.2016 18:14 44
Peamine sõiduk: BMW 535D E61 2008

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas rainis1225 »

Kas võib olla ka et nookur väsinud?
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas A.Karro »

käigukastis pole nookurit...
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas R129 »

Kui käiguvahetusel on mingi nõks, siis maakeeli tähendab see seda, et sidur pannakse kas valel ajal või veidi liiga tugevasti kinni. Miks ei jõua õlisurve õigel ajal siduriketasteni?
Solenoid on nagu transistor, tema avab enda juhtrõhuga klappi, mille kaudu omakorda liigub õli läbi juhtploki edasi, läbi ülalmainitud tihendite käigukasti. Sõltuvalt sellest kas tegemist on siduri või piduri lülitusega, liigub õli edasi kas läbi korpuse kolvi taha (piduri puhul); või läbi korpuse, AL trummlisse, sealt omakorda plastiktihendite vahelt võlli, sealt omakorda mööda võlli edasi kuni uuesti läbi plastiktihendite kovini kus asub kolb (siduri puhul). Osades kohates kasutatakse tihendi asemel veel pronksist puksi mis on piisavalt väikese lõtkuga, et töötavad nii laagri kui ka tihendina.

Väga lihtne on hõigata, et miks ei vahetata neid tihendeid ära - reaalne põhjus on, et kui sellest ei lähe viga ära, siis on kliendi pahameel VÄGA suur. Mehhatroonika ploki maha ja peale panemisele kulub aega ja samuti maksavad ka tihendid kuigipalju. Lisaks on kogu ahelas veel VÄGA palju muid komponente mis võivad olla ebatihedad või ka lihtsalt sidurite lõtkud juba liiga suured. Enamlevinud probleem on tõesti plastiku purunemine mistõttu langevad kastis surved - kuid tavaliselt avaldub see ikka täiskiirendusel käigukasti tugeva häirena mitte tavalise jõnksuna. Kerget jõnksu põhjustab enamasti ikka kulnud juhtplokk, viletsad solenoidid või liiga suure lõtkuga sidurikettad. Kõigi nende vigade ravimine on juba suhteliselt kallis ja enamasti ei soovita niipalju raha investeerida.

Keegi ei ole täiuslik, eksime ka meie ja paneme aegajalt ka otse puusse, aga ma ei pea õigeks lihtsalt niisama tihendeid vahetama hakata, eriti kui kogemus ütleb, et pigem ei ole selle viga.
VÄGA tihti läheb käiguvahetus paremaks kui panna uus õli ja teha tarkvara uuendus. Õli friktsioonarvust olen varemgi rääkinud. Saan öelda, et me kindlasti ei proovi õlivahetust pähe määrida ja ca korra nädalas soovitame kliendil seda mitte teha, sest kindlasti pole sellest tolku. Katkist kasti õlivahetusega ei remondi.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas R129 »

rustisan kirjutas:
kaupo.k kirjutas:Kas kadrinas vahetatakse need tihendid välja? Ma ei tea,et mu autol oleks vahetatud. :?
Mul esimese hooga ei vahetatud,aga siis kui helistasin ja mainisin,et kas tehti ja miks ei tehtud kutsuti tagasi ja vahetati siiski ära.
Kas saad anda infot enda auto kohta. Ma hea meelega uuriksin, et miks selline asjade käik on olnud!
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas kaupo.k »

Kastis vigu ja läbilibisemist ei olnud ja õli läks lihtsal vahetusse. Sellepärast sinna tulingi :D Samas kui mingite tihendite tüüpviga,siis tahaks need ikka ära vahetada...win C141093.
R129
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 10.01.2011 15:29 57

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas R129 »

kaupo.k kirjutas:Kastis vigu ja läbilibisemist ei olnud ja õli läks lihtsal vahetusse. Sellepärast sinna tulingi :D Samas kui mingite tihendite tüüpviga,siis tahaks need ikka ära vahetada...win C141093.
Antud tihendite vea puhul ei alustata KINDLASTI õlivahetusest, vaidöeldakse kliendile, et viga on tõsisem. Niisama õlivahetuse käigus neid ei vahetata, see oleks sama kui mootori õlivahetuse käigus vahetatakse igaks juhuks väntvõlli huultihend.

Kasutaja Rustisan auto puhul oli tegemist ilmselt (pole veel arve numbrit saanud) käigukasti pistikuga, mis asub käigukasti tagumises otsas. Õlivahetuse käigus seda ei puudutata. ZF ja BMW ei näe ette, et seda tihendit peaks õlivahetuse jooksul vahetama. Kui mehhatroonika plokk võetakse maha, siis küll.
Käigukasti tootja ZFil on remondijuhendites nõue - staatilised tihendid vahetatakse välja siis, kui need lahti võetakse. Dünaamilised alati kui selleks on võimalus. See kehtib siis käigukasti remondi puhul. See tähendab, et kui turbiin näiteks välja vahetatakse, siis läheb ka õlipumba huultihend vahetusse. Antud sõidukil ilmselt hakkas uue õliga hiljem käigukasti pistik lekkima, kuid see ei olnud seotud halbade töövõtetega. Ma tean, et selliste juhtumite vältimiseks oleme hakanud kõigil 6HP kastidel käigukasti pistikuid vahetama. Statistiliselt teeme ilmselt enamus klientidele liiga (pistik on ju korras), aga et vältida ühte tilka tõrva meetünnis oleme seda praktiseerinud.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas teet82 »

R129 kirjutas:ZF ja BMW ei näe ette, et seda tihendit peaks õlivahetuse jooksul vahetama.
Sellest tulebki lähtuda ja midagi pole valesti tehtud kui see tihend jääb vahetamata õlivahetuse käigus.
Kui kliendid hakkad liigselt sõna võtma tehnilistel teemadel, siis tasub küsida, et kus koolis seda õpetati, siis tõmbavad tavaliselt tagasi natuke :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: bmw e60 käigukast

Postitus Postitas kaupo.k »

Kuidas nende tihendite viga väljendub kui lekivad? Kadrinasse läksin sooviga õli vahetada,aga kaebuseks oli ka kohalt mineku jõnks 60 °c juures. Õlivahetus viga ei parandanud ja soovitati softi vahetust mida seal teha ei saanud. Läksin tuuliku tänavale A osasse ning seal kontrolliti õli taset. Auto jäi ööseks tõstukile jahtuma ja hommikul lisati liiter õli.(ei tea kas reaalselt ka ja kui palju,sest ise juures ei olnud). Kõik jäi endiseks.... Läksin Lauri juurde kes tegi softi vahetuse ning sellega sai asi ühele poole.Nüü on mõned aastad möödunud ja võiks jälle õli värskenduse teha,aga kas on mõtet seda teha koos eelmainitud tihenditega või koguni Sonnaxi ZIP kiti peale mõelda...... :?: :? :D
Vasta