M57 EGR Jahuti

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
imbi21
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 14.10.2014 21:06 12
Peamine sõiduk: bmw e61 535d

M57 EGR Jahuti

Postitus Postitas imbi21 »

Tere
Kuidas tuvastada (arusaada) , et just EGR jahuti on õhtal omadega?

Sai siis enda autol,sisselaskekollektor maha võetud selleks, et Pöördklapid asendada pimedatega. See töö sai edukalt tehtud. Sai vahetatud ka kõik tihendid mis sinna juurde kuuluvad ka EGR-i O tihend. Kui juba EGR maas oli siis puhastasin tahmast teda nii palju kui võimalik. Kui masin oli kokku pandud ilusti, sai proovitud sõita. Kõik tibin tobin. Järgmisel hommikul panin käima, lõi kohe Coolant Level ette, ja valge suits järel kohe. Mootor seisma, valasin jahutusvedelikku juurde. Käivitasin mõne aja pärast ja suits kadunud.
Kas ma võisin midagi peeti keerata selle pöördklappide vahetuse ajal?
Valge suits ei haisenud õli järgi.
Kas võibolla asi EGR jahutis? see jahuti on pealt nagu natuke märg küll, aga ilmselt on see õli.
Kasutaja avatar
OneWheel
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 11.10.2011 20:06 39
Peamine sõiduk: Bmw E60 525D

Re: M57 EGR Jahuti

Postitus Postitas OneWheel »

See "märg" (õli) võib tulla sealt vaakumpumba o-ringi tihendi lekkest(asub kohe jahuti üleval, ümmarguse kujuga) ja sealt tilgub/immitseb õli jahuti peale.
Egri jahutit saad testida, kui paned otsad pimedaks(need kust jahutusvedelik läbi käib) ja kui sõites/käivitades viga ei kordu siis tead kust otsida või võta küljest ja tee survetest.
BMW E60 525D
imbi21
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 14.10.2014 21:06 12
Peamine sõiduk: bmw e61 535d

Re: M57 EGR Jahuti

Postitus Postitas imbi21 »

OneWheel kirjutas:See "märg" (õli) võib tulla sealt vaakumpumba o-ringi tihendi lekkest(asub kohe jahuti üleval, ümmarguse kujuga) ja sealt tilgub/immitseb õli jahuti peale.
Egri jahutit saad testida, kui paned otsad pimedaks(need kust jahutusvedelik läbi käib) ja kui sõites/käivitades viga ei kordu siis tead kust otsida või võta küljest ja tee survetest.

Selle tihendi olen juba korra vahetanud. Okei, eks nädalavahetusel võtan asja käsile ja proovin Teie soovituse ära.
Eks annan Teada siis, kas on viga Cooleris või mitte .
Tänud !
imbi21
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 14.10.2014 21:06 12
Peamine sõiduk: bmw e61 535d

Re: M57 EGR Jahuti

Postitus Postitas imbi21 »

Teema Lukku!
Sai siis proovitud, voolikud pimedaks panna ja toimis. Enam ei tulnud valget suitsu ega tulnud kirja check coolant lvl. Sai Pärnust kohe kellegi vana minu uus EGR cooler ostetud. Esmalt vana maha ja siis survestasin polnudki palju survet vaja kui jiba kuulsin vuhinat. Siis olin kindel, et cooler õhtal omadega. Läks siis uuus EGR cooler peale ja sai paar päeva kärutatud ning siia maani toimib!
Vasta