BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsikaga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsikaga

Postitus Postitas Filjar »

Tere Foorumlased! Paar päeva tagasi hakkas auto põhja alt undavat heli kostuma. Aktiveerid püsika ja undamine algab, paned püsika kinni, undamine kaob. Tundub, et viga süveneb kuna eile hakkas undamine ka gaasipedaali vabastamisel. Kas on kedagi kelle autol on sarnane mure olnud?

Juhin tähelepanu, et vahekast sai aasta algul ja garantii raames vahetatud. Rehvid on ühtlase kulumisega.

Mul on BM Autosse juba aeg pandud, ent siiski kuulaks maad mida teised arvavad.

Kõike paremat, Viljar
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas ttsys »

Kannatust. Pannakse arvuti külge ja see auto "räägib ise kõik oma mured ära".
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas Filjar »

ttsys kirjutas:Kannatust. Pannakse arvuti külge ja see auto "räägib ise kõik oma mured ära".
Tere, tänud vastamast. Mul sai eile õhtul kannatus otsa...läksin taha kaitsmeplokki, kiskusin vahekasti 30amprise kaitsme pesast välja ja etskae, undamine kadunud. Igastahes nüüd sõidab auto nagu siidi ja tagaveolisena. Veendumaks, et ikkagi vahekastist urr urr urr tuleb, sai kaitse tagasi ühendatud ja uuesti proovitud ning viga ilmnes taas. Ainus mis hetkel viga kuvab on peale kaitsme eemaldamist tekkinud 4x4 veateade(drive moderately) ja veojõukontrolli puudumine, muus osas OK.

Ausalt öelda aru ma ei saa miks vahekast jälle uriseb. Mõõtsin eile esimeste versus tagumiste rehvide mustri sügavuse erinevust ja tulemuseks sai ca. 0,4mm. Veljed on BMW originaalid 20 toolli mõõdus, rehvid pirelli pzerod(ees 245/40/20 ja taga 275/35/20). Muus osas on auto aus ja korralik.

Juhin veel tähelepanu ühele asjale. Nimelt vahekasti külge on kruvitud Longitudinal torque module https://www.etkbmw.com/bmw/EN/search/se ... CE/27_0054" onclick="window.open(this.href);return false; joonise peal nr. 13 jubin. Minu mäletamist mööda vahetati vanemate mudelite moodulite sees olev hammasratas uue vastu. See pagana hammakas oli plastmassist ja ajapikku kulus ära. Äkki ei olegi vahekasti enda viga...

Ootan oma aja ära ja seniks sõidan tagaveolisena ringi...
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas Filjar »

Filjar kirjutas:
ttsys kirjutas:Kannatust. Pannakse arvuti külge ja see auto "räägib ise kõik oma mured ära".
Tere, tänud vastamast. Mul sai eile õhtul kannatus otsa...läksin taha kaitsmeplokki, kiskusin vahekasti 30amprise kaitsme pesast välja ja etskae, undamine kadunud. Igastahes nüüd sõidab auto nagu siidi ja tagaveolisena. Veendumaks, et ikkagi vahekastist urr urr urr tuleb, sai kaitse tagasi ühendatud ja uuesti proovitud ning viga ilmnes taas. Ainus mis hetkel viga kuvab on peale kaitsme eemaldamist tekkinud 4x4 veateade(drive moderately) ja veojõukontrolli puudumine, muus osas OK.

Ausalt öelda aru ma ei saa miks vahekast jälle uriseb. Mõõtsin eile esimeste versus tagumiste rehvide mustri sügavuse erinevust ja tulemuseks sai ca. 0,4mm. Veljed on BMW originaalid 20 toolli mõõdus, rehvid pirelli pzerod(ees 245/40/20 ja taga 275/35/20). Muus osas on auto aus ja korralik.

Juhin veel tähelepanu ühele asjale. Nimelt vahekasti külge on kruvitud Longitudinal torque module https://www.etkbmw.com/bmw/EN/search/se ... CE/27_0054" onclick="window.open(this.href);return false; joonise peal nr. 13 jubin. Minu mäletamist mööda vahetati vanemate mudelite moodulite sees olev hammasratas uue vastu. See pagana hammakas oli plastmassist ja ajapikku kulus ära. Äkki ei olegi vahekasti enda viga...

Ootan oma aja ära ja seniks sõidan tagaveolisena ringi...
Jutu jätkuks. Hoolduses käidud ja vahetatud sai mõlemi diffri õlid + esimese diffri üks simmer, mis nati lekkis. Ühtlasi tehti VTG kalibreerimine. Tagumise diffri õli oli normaalne olnud, esimese oma seevastu kole...viga väidetavalt ei tuvastatud ja proovisõidul mingeid koledaid helisi polnud.

Istusin autorooli ja kuskil nii 50km/h sõites ning gaasi lahti lastes viskas salongi jälle selle sama undava heli. Suurema kiirusega gaasi lahtes võõras heli valjeneb. Sama heli lööb sisse ka adaptiivset püsikat kasutades. Püsika deaktiveerimisel heli kaob. Samuti kaob heli kui tagumises kaitsmeplokis 4x4, 30amprine kaitse eemaldada. Et siis harkseis ja hetkel ei teagi mäs autol viga. Endal mõlgub peas, et ju mingi mehaaniline viga kuskil on :mrgreen: ...
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas ttsys »

Esmases kliendikaebuste valguses proovisõit peale kõike neid hooldusi-remonte ka tehti? Või oligi nii, et proovisõit jäi kliendi ülesandeks? ;)
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas Filjar »

ttsys kirjutas:Esmases kliendikaebuste valguses proovisõit peale kõike neid hooldusi-remonte ka tehti? Või oligi nii, et proovisõit jäi kliendi ülesandeks? ;)
Tervitus. Eks nad ikka tegid proovisõite jne :D. Olen loomu poolest rahulik ja postituse eesmärk ei ole negatiivse kogemuse õhutamine. Mehed teevad okeid tööd ja olen tänaseni rahul olnud. Aga nohhhhh, läks sel korral nagu läks. Minu kui kliendi lootus on ikka peale remonti kohe asjad jonksu saada :lol:. Aga siiski, on ehk veel mõtteid ja kogemusi?
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas ttsys »

Mõtte on see, et enne kui õli vahetada on vaja viga tuvastada. Tuleta seda neile meelde, mida koolis õpetati, lisaks sellele, et kliendile kompleksteenust pakkuda. ;)
Filjar
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 05.02.2008 13:00 53
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW F07 530XD - Undab gaasipedaali vabastamisel ja püsik

Postitus Postitas Filjar »

Tere ja head reedet! Sotid said selgeks suhteliselt järgmisel päeval. Palusin, et auto uuesti üle kontrollitaks. Palusin töökoda enda juuresolekut ja tahtsin lihtsalt põhimõtte pärast näha kogu protsessi ja oma kõrvaga asja kuulata. Auto pandi uuesti tõstukile, põhjakatted maha, auto tööle ja gaasi. Polnudki palju vaja kuulata ja asi vask, esimene differ laulab. Lisaks vahetatud simmerile lasi see uuesti õli läbi. Vibras olev veovõll lõhkus simmeri ära. Lahe on see, et paar aastat tagasi sai mõlemad veovõllid vahetatud. Nüüd võib juhtuda, et sõitja poolne veovõll lisaks uuele difrile vajab ka vahetust :mrgreen: .

Natukene olen nagu pettunud ka kuna esimesel korral öeldi, et undavat heli nad ei tuvastanud jne. Vahetasid simmeri, õlid ja küsisid töö eest raha :mrgreen: . Okei, töö eest tohib ikka raha küsida kui ma annan korralduse mõlemi difri õlivahetuseks. Aga no ilmselgelt läks neil kuidagi kõrvust mööda minu kirjeldatud murekoht :D . Pole lugu, elame ja õpime.

Lõpetuseks, tellisin juba pooltoore(kasutatud) difri. Differ pärineb 2016 3-seeria XD mudelilt, koodi järgib sobib kenasti ka minu suksule. Läbisõit väidetavalt veidi üle 1600km. Piltide peal näeb sile ja puhas välja, näis kui kohale jõuab. Kui differ vahetatud, siis võtan vana pulkadeks ja vaatan sisse, lihtsalt sportlik huvi on. Jätkuvalt head reedet!
Vasta