Mõningad küsimused E28 kohta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
sild
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 19.04.2006 13:30 39

Mõningad küsimused E28 kohta

Postitus Postitas sild »

Selline mure siis.Et kui soendus panna 3 astme peale tööle käib mingi klõps.Nagu mõni klapp sulguks.Ja hakkab sooja asemel külma tulema.Kui jätta seejärel seisma ja panna 1-2 astme peale töötab ilusti.Kolmandaga jälle sama pull.Ja sama asi tekib ka siis kui sõita 120nega või üle selle.Milles võib viga olla??

Siis veel küsimus mootori kohta.Tegu 83.a 2.8 mootoriga.
Kuidas nii suur mootor suuri pöördeid kannatab.Või läheb varsti laiali?
Palju tal normaalne kütte kulu oleks ning kas tal peabki piiraja 5500 pöörde peal olema?

Selline värk siis veel.Et bensiini ja tempi näidikud panevad segast.
Pentsu oma lihtsalt valetab aeg ajalt.
Aga tempi oma teeb erilisi lollusi.
Sõidu ajal kipub põhja minema.Ja käib ka niisama edasi tagasi.Kuidas kunagi.Aga kui jätad mootori seisma Ja paned süüte sisse on kõik normis.Nigu käima oaned ja sõidad umbes 100m jälle sama pull
Viimati muutis sild, 26.10.2006 17:05 44, muudetud 1 kord kokku.
truumu

Postitus Postitas truumu »

Siis veel küsimus mootori kohta.Tegu 83.a 2.8 mootoriga.
Kuidas nii suur mootor suuri pöördeid kannatab.Või läheb varsti laiali?
Palju tal normaalne kütte kulu oleks ning kas tal peabki piiraja 5500 pöörde peal olema?

Pööret kannatab lõdvalt, olen omanud sellist autot ja minu sõidustiili juures istub mootor pidevalt piirajas :D
Piiraja ise on mehaaniline, pöörete arv olenab sellest, kui väsinud on vedru jagaja rootoris
Vedru üldse eemaldada ei soovita, võid mootori ära lõhkuda
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

Pööret kannatab lõdvalt, olen omanud sellist autot ja minu sõidustiili juures istub mootor pidevalt piirajas
Piiraja ise on mehaaniline, pöörete arv olenab sellest, kui väsinud on vedru jagaja rootoris
Vedru üldse eemaldada ei soovita, võid mootori ära lõhkuda
mul tekkis ka üks küsimus :D
et kas kõigil e28 2.8 mootoritel on piiraja :oops:
ma nagu proovisin, aga piirajat ei tulnud kuskilt vastu :lol:
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

redline - ju siis sul see vedru puudub mis vajalikul pöördel süüte lühistab

sild - tundub, et sul sulgub mõni klappidest mida saad nendest kolmest liugurist reguleerida, vist kelsmine suleb ja avab välimise klapi, otsi viga murdunud liuguri taga olevast silumiinhoidikust, või siis sealt edasi, trossist või ei teagi kust veel.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
truumu

Postitus Postitas truumu »

Cardo kirjutas:redline - ju siis sul see vedru puudub mis vajalikul pöördel süüte lühistab
Või on vale rootor
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Piiraja peaks ikka olema, aga arvatavasti siis jah rootori viga. Oma 82a. 528 samuti piiraja ei töötand ja kiirendamisel käis tahho vabalt teisel pool 7000 ära ja 2.käiguga sai 110km/h-ni lasta :D Aga mootorile see loomulikult positiivselt ei mõjunud :(
Aga salongisoojendusega oli mul ka sama pull värk, et maanteel möödasõidul järsult kiirendades oleks nagu konditsioneer tööle hakanud :shock: Talvel -15 kraadi juures polnud see muidugi tore nähtus :lol: Ja kui lasid kiiruse 90-100 kanti, siis hakkas jälle sooja tulema. Ma nüüd täpselt ei teagi miks see probleem lõplikult ära kadus, sest kahest autost sai ükskord üks kokku laotud ja pärast seda nagu probleem kadus.
Kasutaja avatar
Põrna Märt
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 15.05.2006 10:20 10
Asukoht: Tallinn, Jüri, Saaremaa

Postitus Postitas Põrna Märt »

selle kolmanda asendi kohta ei oska küll midagi arvata, aga mu kunagisel e28 M535-l oli kiirendamisel sama pull, et sooja õhku enam ei tulnud. Probleemiks tol korral jahutussüsteemi sattunud õhk. Peale voolikute pressimist ja vedeliku lisamist kadus ka probleem.
sild
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 19.04.2006 13:30 39

Postitus Postitas sild »

tänud kõigile kes vastasid.Hakkan homme õhtul katsetama milles viga.
Aga kui keegi veel midagi tarka teab rääkida,siis tõik nõuanded tere tulnud
Vasta