E34 524TD kütusefiltri soojendaja

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

E34 524TD kütusefiltri soojendaja

Postitus Postitas bmwsõltlane »

Olles kaua diislitega sõitnud ja talvel kütuse hangumisega filtripotis võidelnud tahaks leida selle soojendajat. Olen kuulnud, et 12V pidi olema mingi soojendaja aga kus neid liigub ja kas kellelgi on kogemusi??

Ja kui on mingi hea kütuse soojaks saamise nipp, siis arutaks seda kindlasti!!! Külmade tulekul ei tahaks metsavahel külmuda ja autokumme lõkketagemiseks tarvitada :)
Tinavile
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 07.09.2006 09:48 19
Asukoht: Päälinn

Re: E34 524TD kütusefiltri soojendaja

Postitus Postitas Tinavile »

bmwsõltlane kirjutas:Olles kaua diislitega sõitnud ja talvel kütuse hangumisega filtripotis võidelnud tahaks leida selle soojendajat. Olen kuulnud, et 12V pidi olema mingi soojendaja aga kus neid liigub ja kas kellelgi on kogemusi??

Ja kui on mingi hea kütuse soojaks saamise nipp, siis arutaks seda kindlasti!!! Külmade tulekul ei tahaks metsavahel külmuda ja autokumme lõkketagemiseks tarvitada :)
Su küsimused ei viita küll kuidagi sellele, et sa oleks nagu kaua diisliga kokku puutunud.
Meie kliimas pole küll sellist asja vaja. Piisab kui regulaarselt filtrit vahetad ja korraliku diislit tangid, paagist kondentsi eemaldus aegajalt ei tee ka paha.
E39, 523i Touring '97
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

Postitus Postitas bmwsõltlane »

No siis sa pole õige diislivend ja oled praegu oma mõtetega kuidagi liiga soojale maale sattunud:)

Aga tore kui selgeltnägija oled ja oskad öelda autot tankides, kui kvaliteetset diislit vastavalt ilmale parasjagu paaki tangid... äkki ütled mulle ka selle saladuse?
Mis sa arvad, mille pärast siis diisel autod -15-20c juures teede äärde vahel jäävad... diiselautoga sõidavad need, kes säästavad(kas keskkonda või rahakotti).

"Meie kliimas pole küll sellist asja vaja"- ütled... äkki on siin inimest, kes arvab vastupidi või jällegi sama?
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

olen diisliga sõitnud ka -30 külmaga ;)

filtril eelsoojendust pole, meil müüakse ju tanklates tänapäeval sellist diislit mis -30 on veel vedel ilusti :D
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

Postitus Postitas bmwsõltlane »

Aga ma pole kahjuks tänapäeva inimene ja tanklas end naljalt ei tangi, ma suht retro inimene, kes juba vanasti suured varud reservis hoidis ja ka edaspidi.
Isegi ühel saksast tulnud sõiduautol oli filtrisoojendus peal, kuid see polnud kahjuks bmw:(
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

2,5tds´idel on osadel küll juba kütusesoojendi peal, aga kui sa oled suutnud kolhoosi ajast endale pikalt ette "varuda", siis soeta tanklast säästetud raha eest kleen flo kütuse vedeldajat ja hangumise mure kaob.
Kogemus, kui tuisu käes hangus kütus süsteemis ära, siis tilk vedeldajat ja peale mõningast tühikäigul tuksumist töötas masin jälle normaalselt.
525 TDS´a EXECUTIVE
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

ei tea tõesti lihtsalt väike hoole enne talve ja kõik mu 3 diisel bmw- on talvel küte ok olnud pigem lihtsalt masin kargete külmadega käima ei lähe
eks ta aitab kaasa kindlasti ja kindlasti säästab mootorit ja selle resurssi sama palju kui blokisoojendus
olen näinud paaril volvol selliseid asju
Goodyear
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 25.02.2006 15:21 54
Asukoht: Raplamaa

Postitus Postitas Goodyear »

Biodiisli mees äkki?? :P
Jalgrattaga maad ei kaevata...
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

Postitus Postitas bmwsõltlane »

Biodiisliga sõidaks, kui seda oleks :D aga mul seda suvist diislit ja see parafin külmaga jääb filtrisse kinni :(
Nii tegin odava lahenduse, filtrisse mineva toru vedasin ümber radika lõdviku palju tiire ja peale mässisin külma eest ka soojustust peale... see pisike rats täitsa toimib :D
Goodyear
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 25.02.2006 15:21 54
Asukoht: Raplamaa

Postitus Postitas Goodyear »

Tahad biokat? sebin, anna teada ;)
Jalgrattaga maad ei kaevata...
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Olen oma 2.5 TDSiga proovinud Saksamaal biodiislit, kütusekulu tõusis, minek läks kehvemaks ja lõppkiirus langes :D
Eesti biodiisliga tõusis kütekulu väga palju, väljalaksest tuleb lebra oli vastik ja minekust ei räägi üldse.

Kütusesoendamisega ei ole tänapäeval eriti palju vaja vaeva näha, mina kasutasin 2.4 TDl kütuselisandit (kahjuks ei mäleta nime) mis oli liitrises pakendis ja jagus seda 2000 liitrile, maksis see lisand ca 150 eeku

Talvekütusega ei tohiks tõesti tänasel päeval enam probleemi olla, vähemalt kui kütus on pärit enamvähemgi normaalsest tanklast.
Mercedes EQS 450+ 2022
Goodyear
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 25.02.2006 15:21 54
Asukoht: Raplamaa

Postitus Postitas Goodyear »

arvesta ikka filtrikulu ka juurde, ise vahetasin ikka iga kuu ühe filtri ära kui selle kanaõliga sõitsin. 524 td-le istub muuseas veel ka scania filter, oluliselt odavam kui originaal julla ;)
Jalgrattaga maad ei kaevata...
bmwsõltlane
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 05.10.2007 01:11 15
Asukoht: PÄRNU
Kontakt:

Postitus Postitas bmwsõltlane »

ma pole veel oma 524td-le biodiislit juua andnud aga 3 a jooksul panin ka ühe uue kütusefiltri :) ,sest auto ei arendanud suuremat kiirust kui 95km/h... isegi opelid sõitsid mööda :shock:
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas confu »

endal vahepeal ka külmaga ei läinud tööle.. õnneks on webasto..
aga jah.. kuigi praegu ei ole eestis siis ei saa auto kallal nokitseda, aga plaan panna uued küünlad, kontrollida pihustid üle ja kütusefiltri.. kütuselisand on juba lisatud see eest.. aga tundub et aitas küll.. palju lihtsamalt läheb tööle..

ja mis krdi biodiisel.. need bioasjad on küll kahtlased tegelt.. kuigi TopGearis oli saade kus näidati, et lasti paaki toiduõli ja siis lisati veel midagi, ei mäleta mida.. mingit eetri moodi asja ehk :D ja siis läks tööle küll..

kisub OT'ks ka.. mees tahtis filtri soojendajat
Vasta