E39 530dA: plaks+suits kapoti all, hais salongis

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

E39 530dA: plaks+suits kapoti all, hais salongis

Postitus Postitas Annely »

Mõista, mõista, mis see on?

Istun autosse, sõidan tanklasse, panen paagi kütust täis, sõidan 5km ja peatun. Auto käib, ootan kedagi.
Vaatan telekat, kui äkki käib kapoti all plaks! (nagu elektripirn oleks läbi läinud), tuleb natuke valget suitsu ja lööb salongi rõveda haisu!
Veateadet ei anna.
Mootori töös mitte mingit muutust.

Jätan mootori seisma, uksed lahti, kapott üles... aga mitte midagi silma ei jää. Et oleks midagi kärsanud või tahmanud. Nina järgi saan teada, kust hais tuleb, aga millest....?

Vaja koju sõita, 35km. Kuna ühtki anomaaliat ei esine, panen auto uuesti käima, käik sisse ja minek. Asfaldile märga laiku ei jää. Jõuan koju, mootor nurrub endiselt, aga kapoti all endiselt rõve hais. :?

Millise meistrimehe poole ma pöörduma pean?

Tänan!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 530dA: plaks+suits kapoti all, hais salongis

Postitus Postitas Indrek_M »

Annely kirjutas:Nina järgi saan teada, kust hais tuleb, aga millest....?
Kust siis?
Indrek
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Pilt
sealt alt siis kuskilt.
Isegi praegu veel on hais tunda, kuigi auto on 18 tundi seisnud.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4223
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Üks koht on pealinnas :D http://www.rehabilitatsioon.invainfo.ee ... 10,5,13,65

Aga anna siis teada kustkohast see hais tuleb, kapotialune BMW-l on suur ja lai...
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

haisu suudad kirjeldada?
pidil näidatud piirkonnas asub jäme elekrikaabel...kontrollige selle kinnitused ja ühenduskohad üle.
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Hais on... hais :D No kuidas ma kirjeldan haisu :D
Ei ole magus tosoolikas, pigem selline mürgine kärsakas, plastmassi põlemise kõrbehais? 19 tundi peale intsidenti panin auto käima ja lõi jälle haisu salongi, justkui oleks just alles see plaks käinud :?

Elektri osas on asi ka kummaline - kõik, mis töötama peab, töötab. Tuled põlevad (nii sees kui väljas), ventikad, istmed, näidikud, raadio... Mitte kuskilt ei saa aru, et midagi EI töötaks.
Äkki midagi akuga? Genekas? Auto käivitus iseenesest ideaalselt.

Nagu te aru saate, olen ma ikkagi NAINE ja ei mõika kapotialusest suurt midagi... seega ära mu kahtlustusi päris välja naerge :roll:

EDIT: ja naise mõistus mõtles Webasto peale. Võib olla?
bemary
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 18.01.2008 11:56 36
Asukoht: aex
Kontakt:

Postitus Postitas bemary »

sama jama oli e28ga.oli hoopis sidruketas lõi tüki välja ja oligi kärsakas salongis. sellin rõve hais nagu kass oleks väljalaske peal.muud ei oska öelda :(
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Vaata ega mootor väljast õline pole?????
Bmw 520 i 110kw
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

vaata kaitsmed üle, kui juba suitsu oli siis peaks mingi kaitse läbi olema. e46´l on disladel mingine elektriline lisasoojendi mis maha kipub põlema, kas 39 ei või see sama jupp olla :roll:
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

aise kirjutas:vaata kaitsmed üle, kui juba suitsu oli siis peaks mingi kaitse läbi olema. e46´l on disladel mingine elektriline lisasoojendi mis maha kipub põlema, kas 39 ei või see sama jupp olla :roll:
E39 ei ole sellist asja.
E34 M5
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Valdek kirjutas:haisu suudad kirjeldada?
pidil näidatud piirkonnas asub jäme elekrikaabel...kontrollige selle kinnitused ja ühenduskohad üle.
Kapotilaune + kaabel tasuks jah üle vaadata.
M2ki
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 15.12.2006 11:56 27

Postitus Postitas M2ki »

diislijoodik kirjutas:Seal kohas peaks asuma elaktriline eelsoojendi. Tõenäoliselt läksid selle lõputransid.
Sa ajad vist e46'ga sassi, e39 pole elektrilist soojendit webasto ainult.
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Pudel head vahuveini sellele, kes mõistatuse lahendab :cool: :D

Kohalik automehaanik arvas, et kui plaksu põhjustanuks elektriviga, oleks midagi kindlasti pidanud maha/ära põlema. Aga mina sõitsin ju veel 35km + järgmistel päevadel ka. Auto käivitub endiselt veatult, ükski jubin ei streigi.
Kui õli või mõni muu vedelik välja jookseks, peaks ju kompuuter sellest teatama. Minu oma aga vaikib...

Tema arvab, et vast tegi plaksu Webasto, mis temperatuuri langedes tööle läks ja seal sees oleva sodi süttimine plaksu tekitaski. Minu jaoks suhteliselt kahtlane variant - kas tõesti läheb Webasto ka siis temperatuuri langedes käima, kui auto sõitnud juba kilomeetreid ja ka kohapeal seistes mootor töötab? (ehk mootor oli juba sõitmisest ja kohapeal töötamisest soe)

Kuna minu kodulinnas diagnostikat ega muid moodsaid võimalusi ei ole, siis kas peaksin sammud seadma Tartusse diagnostikasse või mingisse muusse stendi?
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

Annely kirjutas:Pudel head vahuveini sellele, kes mõistatuse lahendab :cool: :D

Kohalik automehaanik arvas, et kui plaksu põhjustanuks elektriviga, oleks midagi kindlasti pidanud maha/ära põlema. Aga mina sõitsin ju veel 35km + järgmistel päevadel ka. Auto käivitub endiselt veatult, ükski jubin ei streigi.
Kui õli või mõni muu vedelik välja jookseks, peaks ju kompuuter sellest teatama. Minu oma aga vaikib...

Tema arvab, et vast tegi plaksu Webasto, mis temperatuuri langedes tööle läks ja seal sees oleva sodi süttimine plaksu tekitaski. Minu jaoks suhteliselt kahtlane variant - kas tõesti läheb Webasto ka siis temperatuuri langedes käima, kui auto sõitnud juba kilomeetreid ja ka kohapeal seistes mootor töötab? (ehk mootor oli juba sõitmisest ja kohapeal töötamisest soe)

Kuna minu kodulinnas diagnostikat ega muid moodsaid võimalusi ei ole, siis kas peaksin sammud seadma Tartusse diagnostikasse või mingisse muusse stendi?
Tuleb see hais külma või sooja mootoriga?
Bmw 520 i 110kw
katkine
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 13.02.2008 21:35 14
Asukoht: seal

Postitus Postitas katkine »

kas sul webasto on kellaga või töötab siis kui ise seda vajalikuks peab?
et nagu kas saad seda salongist ise sisse lülitada?
hei-hopsti
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Annely kirjutas:Hais on... hais :D No kuidas ma kirjeldan haisu :D
Ei ole magus tosoolikas, pigem selline mürgine kärsakas, plastmassi põlemise kõrbehais? 19 tundi peale intsidenti panin auto käima ja lõi jälle haisu salongi, justkui oleks just alles see plaks käinud :?

Elektri osas on asi ka kummaline - kõik, mis töötama peab, töötab. Tuled põlevad (nii sees kui väljas), ventikad, istmed, näidikud, raadio... Mitte kuskilt ei saa aru, et midagi EI töötaks.
Äkki midagi akuga? Genekas? Auto käivitus iseenesest ideaalselt.

Nagu te aru saate, olen ma ikkagi NAINE ja ei mõika kapotialusest suurt midagi... seega ära mu kahtlustusi päris välja naerge :roll:

EDIT: ja naise mõistus mõtles Webasto peale. Võib olla?
Mina vähemalt ei naera(naisterahva kohta ikka suht pädev jutt), mingi juhe on tõenäoliselt läbi hõõrdunud, ei pruugi olla kogu aeg lühises, vaevanõudev töö sellise leidmine. Kui selline mürgine plastmassikas on, siis 99% juhe.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Webasto on ilma puldita ja väidetavalt saab salongist sisse lülitada. Eile sai näpitud, puhurid kukkusid möllama küll, aga kuna väljas oli väga soe, siis ahi ise tööle muidugi ei läinud.

Termostaat küll katki ei tohiks olla, kuna alles hiljuti vahetasin ära EGR-termostaadi ja nüüd on mootori temp normis, aeg-ajalt ikka vaatan varjatud menüüst. Samuti ei langenud välistemperatuur nii drastiliselt, võibolla +4 pealt +2 peale, sellistel temperatuuridel peaks Webasto pea padja peal tukkuma...

Kindlasti ei olnud hais tossav diislikütus, isa istus kõrval ja tema väitel diislihaisuga tegu ei olnud.
--------------------------------

Aga okei, tänaseks olen jõudnud teadmisele, et kellelgi pole sarnast kogemust olnud ehk mõistatus jääb sellisel kujul lahendamata.

Ent minu küsimus jääb õhku - millise asjamehe juurde ma minema peaks, et plaksupoiss üles leida? Tundub, et niisama mehaanikud ei suuda ennast piisavalt motiveerida ega viitsigi viga otsida.
Soovitage kohta Tartus, vahuveini pakkumine on endiselt jõus, ka sellele, kes juhib mind õigete inimeste juurde ;)

Nädalavahetusel vaja sõita Tartu-Riia-Tartu-Tallinn-Tartu, ei tahaks eriti tee peale jääda :?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Annely kirjutas:Nädalavahetusel vaja sõita Tartu-Riia-Tartu-Tallinn-Tartu, ei tahaks eriti tee peale jääda :?
Noh ma alustuseks tegeleks vea otsinguga ja pikemat reisi ei planeeriks. Oht auto maha põletada on täiesti olemas.
Indrek
katkine
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 13.02.2008 21:35 14
Asukoht: seal

Postitus Postitas katkine »

diislijoodik kirjutas: Webasto tõrge läheb arutlusest maha.

mul veel üks küsimus selle kohapealt et kui webasto salongist käsitsi sisse lülitada ja puhur möllama hakkab aga webasto tööle ei hakand... minu teada peaks ikka webasto end sellisel juhul igatahes sisse lülitama, hoolimata temperatuurist ja ilmas ning aastaajast ja isegi umbes pool minti enne kui puhur...vähemalt minul sellised kogemused.nii et äkki ikkagi põles webastos midagi maha... või on bmw-l webasto teistmoodi
hei-hopsti
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Homme (kolmapäeval) Henrik88 juurde, ehk leiame plaksupoisi üles.
Soovige mulle siis edu ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Annely kirjutas:Soovige mulle siis edu ;)
Edu ;)
Indrek
katkine
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 13.02.2008 21:35 14
Asukoht: seal

Postitus Postitas katkine »

Annely kirjutas:Homme (kolmapäeval) Henrik88 juurde, ehk leiame plaksupoisi üles.
Soovige mulle siis edu ;)
minugi poolt edu siis ;) :)

kui teada saad mis viga siis anna meilegi teada, ehk läheb seda teadmist endalgi kunagi vaja :D :D
hei-hopsti
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Eks edu on kõigile vaja. Kohalik nõid on ka kohale kutsutud kasevitsaga ja kõikide uskude esindajad , loodame selle ussi autost välja ajada.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8452
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

No kas saite jagu ???
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Mingil hetkel ütles Henrik mootorikatet peale pannes: "Müstika!"
Kõik kaablid imeilusad, nagu uued, ausõna :) Mootor puhas :)

AGA! Ega niisama ei saa ühele plekiliisule ka alla anda!
Niisiis mehed, vaadake ja õppige. Ausalt öeldes on see lugu ikkagi müstika, sest teoreetiliselt oleks Webasto pidanud lõpetama töötamise, aga võta näpust, mingil põhjusel podises edasi.

Nüüd aga pildimaterjal:
Peale kõikide elektriühenduste, turbo, starteri ja muude tegelaste ülevaatamist läks auto tõstukile, ratas alt ja logar maha ning pätipoiss oligi paljastatud - Webasto tosooli tsirkulatsioonipump oli "plahvatanud", aga kaas oli enam-vähem ikka peal ja hämmastaval kombel autot käivitades läks ahi tööle :?
Pilt

Webastot autol enam küljes pole
Pilt

ja katkise kaanega tsirkulatsioonipump
Pilt

AutoExperdist sain uue pumba (1950,-), Henrik monteerib selle Webastole külge ja järgmine nädal opereerib Webasto uuesti auto peale.

--------------------------

Niisiis, see mõistatus sai lahendatud, kuigi paugutaja läks kalliks maksma...
Kes tunneb huvi, mismoodi see lollus haises, siis vana pump on mul olemas, tulge nuusutage :D
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Imelik asi jah, need kes webastot süüdistasid olid asjale kõige lähemal.

Kusjuures ahi on komplektselt alates kell 18,00 kannatamatult autosse tagasironimist luninud ja kurvalt riiulis kössitanud :D
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas confu »

hmm.. mul ka webasto korra lõi suitsupilve üles kuigi nägin alles läbi akna et suitsu tuleb.. aga peale seda pole enam suitsenud aga töötab..
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

dj: kusjuures ahi töötas ja soojendas ka :idea:

aga kapotialusega natukenegi tuttav inimene oleks nagunii veale jälile saanud - haisu levimise kohas oli tunda tosoolihaisu (selle mainis Henrik ka kohe ära) - ja niisama tosoolikas ju kapoti all ei luusi. Ehk aega võttis, aga asja sai.
Auto läheb harjumatult kaua soojaks, muud häda ei midagi :)
Vasta