E34 salongi soojendus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
marcc
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 16.07.2004 19:13 07
Asukoht: Tallinn

E34 salongi soojendus

Postitus Postitas marcc »

Tere!

Mul mureks, salongi tuleb ainult kuuma õhku.Suvel ei ole muud lahendust kui kõik löörid kinni lükata, kuid siis tundub et kuumendab makki.Kui makki käega katsuda, siis peaaegu et kõrvetab.Talvel nagu muret ei ole, sest jahedat õhku eriti vaja pole aga suvel ajab lausa hulluks.Tegemist tavalise ilma konditsioneerita variandiga.On ehk kellelgi ideid kust viga otsima hakata?
Kasutaja avatar
antennipea
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 14.06.2004 12:17 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antennipea »

Kontrolli soojendusradika kraani ja selle kraani trossi.(ärge lööge kui ma mööda panin)
marcc
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 16.07.2004 19:13 07
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas marcc »

Kuidas ma peaksin sealt aru saama kui midagi viltu on?Mis moodi see kraan töötab?Ja kust täpsemalt selle kraani leida võiksin?

Autoks siis 520 E34 1988 automaatkastiga,kunagi oli veel selline jama, et kui sõitsin suurel kiirusel, siis hakkas jääkülmaõhku sisse puhuma, kuid see fenomen kadus ära.Nüüd just mure see, et ajab ainult kuuma õhku sisse.Kas kuskil võib olla mingi klapp mis õhusoojust reguleerib ja nüüd on see otsad andnud? :shock:
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

sellel autol on kaks kraani ja ei käi nad mitte trossiga vaid elektriga asuvad nad kapoti all vahetult kaitsmeploki juures kaks metallist otsaga ümarad asja ka kolme juhtmega pistik läheb neile külge ja kui sul tuleb ainult sooja siis tavaliselt on kraanid kinni jäänud neid saab lahti võtta käivad kuue kruvuga siis puhastad kõik ära tavaliselt mingi sete neil peal ja kokku ning salongis on taas jahe õhk .tean sest olen omal seda juba 2x teinud ja aitab loomulikult saab ka ju uued kraanid panna aga odavam siiski puhastada ja asi ok

edu siis kruvimisel
Primaator
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 10.08.2004 22:11 39
Asukoht: Paide, tartu

Postitus Postitas Primaator »

Autoks 525 90a. kliima, ja nupudeks siis 3 rullikut.
Mul mure selline et juhi poolt puhub useseest ja juhipoolsest kesmistest avadest ainult sooja õhku, kõrvalistja kohal on asi korras, kiu vaja siis puhub sooja kui vaja siis külma. Puhastasin neid klappe ka kapoti all, miski ei aidanud.
Kusjuures need elektrilised klapid on kas avatud või suletud. Küsimus ka siis et mis nupust saan mina neid klappe liigutada? (klapid on töökorras katsetasin vooluga) Proovisin igat värki ja nupe kliimat aga klapid ei mõelnudki ennast liigutada. Kas need pole mitte klapid kui kliima sisse lülitdad siis sulgeb sooja sisemisseradikasse et auto seest ikka külmaks läheks.
Miks neid klappe 2 on, kui põhimõte selles et need on kas ainult suletud või avatud, vahepealset varianti pole.(ei ole ju ainult ni et juhil täis soe ja kõrvalistujal täis külm või vastupidi)

Tegelikult peaks siis ju rullikutest sooja keeramine mõjuma mõnele elekrimootorile mis avab ja sulgeb plastik uksi vastavadlt kui palju sooja lasta.

armatuuri Keskmista avade vahel ka sooja regulaator. on se elktriline aru ei saa?(kuidagi imelikult liigub)Mis otstarve?(nagu aru saan siis et kui autos puhub sooja saan selt keerata keskmistesse avadesse eraldi külma)???

Je ega see pole ka normaalne ju vist et akendesse ja jalgadesse puhub ainult sooja. jalgades saan õhu peale ja maha keerata aga külmaks ei saa, sama esiaknas.

Oleks tänulik kui keegi seletaks nupude tõõpõhimõted ja asjad selgeks
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

sorry et nii teise mehe teemasse ronin..aga mure selline et mul tuleb ainult külma keskmistest.... kui nendest lülititest juttu oli..siis sealt kaitsmeploki juurest otsisin peris korralikult...kuid.... räägite äkki täpsemalt kuidas ma keskmisesse sooja saaksin-..suht külm juba..520 `89


tänud
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Margus_L kirjutas:sorry et nii teise mehe teemasse ronin..aga mure selline et mul tuleb ainult külma keskmistest.... kui nendest lülititest juttu oli..siis sealt kaitsmeploki juurest otsisin peris korralikult...kuid.... räägite äkki täpsemalt kuidas ma keskmisesse sooja saaksin-..suht külm juba..520 `89


tänud
Kas sul üldse peaks keskelt sooja puhuma ?
Muidugi kui on rullik kust saab sinise ja punase peale keerata, siis peaks saama.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

Kas sul üldse peaks keskelt sooja puhuma ?
Muidugi kui on rullik kust saab sinise ja punase peale keerata, siis peaks saama



mnjaa.... rullik tähendab seda nuppu mis reguleerib sooja-külma???seal mul nagu igal E34JAL kaks krutipulka aga miks mul ikka keskelt ei puhu
??? äkki oskad seda komenteerida?
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Margus_L kirjutas:Kas sul üldse peaks keskelt sooja puhuma ?
Muidugi kui on rullik kust saab sinise ja punase peale keerata, siis peaks saama



mnjaa.... rullik tähendab seda nuppu mis reguleerib sooja-külma???seal mul nagu igal E34JAL kaks krutipulka aga miks mul ikka keskelt ei puhu
??? äkki oskad seda komenteerida?
Sooja jaoks peaks olema kolm krutitavat rattakest - keskmistel puhuritel kummaski ääres kinni-lahti jaoks ning kahe puhuri vahel kolmas sooja-külma jaoks.
Indrek
Kasutaja avatar
lauri86
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: 27.01.2004 18:51 51
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas lauri86 »

Mul siis mure järgmine: igalt poolt mujalt puhub täiesti normaalselt, aga kõrvalistuja aknale puhub vaid kuuma, kust nüüd viga otsida? Kasutasin otsingut, kuid ei leidnud lahendust ka probleemile, et soendus töötab vaid viimasel astmel ja harvemealt selle rullikuga mängides ka kolmandal astmel.

Oskab keegi aidata? Ise täitsa nõutu
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

kui sa otsingut kasutasid ja kasvõi sellesama teema üle vaatasid siis
vast märkasid, et sellise vea põhi tekitaja on kinnijäänud klapp.

Leiad nad kui siin skeemil 15'ga tähistatud jubina lahti kruvid. (vaja Tx10 kruvikat)
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... af2adabfbf

Muidugi võib teoreetiliselt viga olla ka lülitis millega sooja regullitakse aga
sellest vast räägib keegi kes rohkem teab.


see oli siis selle kohta aint miks kuuma tuleb kõrvalistujapoolt
Kasutaja avatar
petzz
Huviline
Postitusi: 817
Liitunud: 11.07.2005 23:43 56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas petzz »

Väga loll ja kiire küsimus. Kuidas ma saan selle kraani kätte??? hetkel tegelen selle asjaga. Pildil on näha punane ring ümber. seda asja siis vaja tervelt kätte saada ja teisega asendada. ja kas nendest voolikutest tuleb midagi välja ka??


http://images.koffer.ee/images/petzz/kraan.jpg


Lihtsalt kõik asjad mis seal on lahti ja tõmman välja??

okay...selgus ikka see, et nendes torudes on vesi ka sees:D igatahes kuidas nii oleks võimalik, et ainult see pealmine elektron blokk ära vahetada. siis ei pea selle vedelikuga jamama. kruttisin need kuus kruvi mis seal kahe püti juures on maha aga ikkagi ei taha maha tulla:(

nu nii..nüüd on asi nii kaugel et asi on põhimõtteliselt lahti..aga ma pole julgenud neid voolikuid ära võtta... kas sealt tuleb midagi välja või mitte????
The BMW E36 M3 is considered to be one of the better-handling cars of all time, and was awarded "Best-Handling Car" award by Car and Driver magazine in 1997.
Kasutaja avatar
petzz
Huviline
Postitusi: 817
Liitunud: 11.07.2005 23:43 56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas petzz »

NU nii.. sain vahetatud. polnud tegelt eriti raske..ex nüüd vaatab kas töötab kah.
The BMW E36 M3 is considered to be one of the better-handling cars of all time, and was awarded "Best-Handling Car" award by Car and Driver magazine in 1997.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

petzz kirjutas:NU nii.. sain vahetatud. polnud tegelt eriti raske..ex nüüd vaatab kas töötab kah.
Kust klapid ostsid ja palju maksid?
Kasutaja avatar
petzz
Huviline
Postitusi: 817
Liitunud: 11.07.2005 23:43 56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas petzz »

sauelt, siiimu käest. 200. aga **** ikka on mingi jama. ei tea... nüüd on nagu nii et juhi poolt saad kõike kontrollida.. et nagu kui paned kuuma siis kõik kuum ja kui pane külma siis kõik puhuvad kylma..et kas see on normaalne??? kuidas see kontrollimine käis? kas see värgendus töötab normaalselt? patrik näitas mulle kord aga mul juba meelest läinud.:=( mingi sädeme teema oli :D
The BMW E36 M3 is considered to be one of the better-handling cars of all time, and was awarded "Best-Handling Car" award by Car and Driver magazine in 1997.
marx0
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 19.11.2006 20:33 12

Postitus Postitas marx0 »

kas keegi teab kus 524 e34 need kraanid asuvad?
Vasta