BMW E34 525iA '91 - newbie

Moderaatorid: MargusA, Kert, Ander, Caspar, Henri.

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 22.04.2013 03:14 25

Hei, otsustasin ka lõpuks enda autost teema teha.

Hakkasin üle eelmise aasta suve lõpus endale autot otsima ning peas keerles üks kindel mõte, see peab olema e30 touring. Käisin isegi mõnda vaatamas ning üks korralik 318 isegi meeldis väga, kuid siis tehti mulle selgeks, et raudselt peab R6 mootor (tervitaks siinkohal kasutajat Zipp :P ). Ühel õhtul taaskord autokuulutusi sirvides jäi aga üks hiljuti lisatud e34 silma. Järgmine hommik kohe kõne peale ja kuna tegu oli mu esimese autoostuga, siis ei osanud väga nagu mingeid vigu taga otsida..Tegime siis väikse linnaringi ära ning leppisime kokku, et annan teada mis välja mõtlen. Öösel eriti und ei olnud ning 04.09.2011 hommikul sai mindud ning endale oma esimene isiklik auto toodud.

Auto ajaloost ma tean nii palju, et aastal 2006 toodi see Saksast vist kuskile autoplatsile, ning siis rändas kasutaja JanekEnde perekonda. Peale seda vist kuskile Viljandisse ning mina ostsin selle Tartust. Kaasa sain hooldusraamatu ning hunniku arveid. Eelmine aasta leidis sõber telefonist pildi, mille ta oli kunagi Märjamaa Statoilis teinud:
Pilt

Autost siis:

Keretüüp: sedaan
Esmane reg: 04/1991
Mootor: 2.5 24V (141 kW)
Kütus: bensiin
Vedav sild: tagavedu
Käigukast: automaat
Värvus: hall met. Granitsilber metallic (237)

Lisavarustus:

Code Description (interface) Description (EPC)
S288A LT/ALY WHEELS BMW light alloy wheel, cross spoke 29
S320A MODEL DESIGNATION, DELETION deleted, model lettering
S335 M TECHNIC SPORTPAKET
S339A SATIN CHROME Shadow-Line
S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Lift-up-and-slide-back sunroof, electric
S410A WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT Window lifts, electric, front
S415A SUNBLIND FOR REAR WINDOW Sun-blind, rear
S423A FLOOR MATS, VELOUR Froor mats velours
S428A WARNING TRIANGLE Warning triangle and first aid kit
S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Seat heating driver/passenger
S499A HEADRESTS IN REAR, ELECTRIC ADJUSTABLE Headrests electrically adjustable, rear
S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAMHeadlight vertical aim control
S520A FOGLIGHTS Foglights
S529A MICRO FILTER Microfilter
S553A ON-BOARD COMPUTER IV W REMOTE CONTROL On-board computer IV with remote control
S653A BMW BAVIRIA C REVERSE II Radio Baviria C Reverse II
S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM HiFi speaker system
S708A M-SPORT LEATHER STEERING WHEEL II M sports steering wheel leather
L801A GERMANY VERSION National version Germany/Austria

Huvitavamad asjad: M-paketi esistange ja karbikatted, m-tech 2 rool, tagumised elektrilised peatoed.

Müügipildid:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sai auto puhtaks pestud ja lastud sõbral kiiruga paar pilti teha, et oleks kunagi millega võrrelda:
Pilt
Pilt
Pilt

Õnneks, ilmselt tänu pimedale õnnele, suutsin täiesti korraliku auto osta. Vahetamist vajasid ainult esimesed pidurikettad ning klaasipesuvedeliku pump, mis said kohe ära vahetatud.
Õhtud möödusid erinevaid e34ja pilte vaadates ja ideid kogudes ning üks esimesi tuuninguid oli parktulede viimine suundadesse ning numbrimärgi aluste kaotamine.

Kuna autol midagi viga polnud, siis sai hakatud raha kõrvale panema ning kevadel peale pingsaid otsinguid sai Tallinnasse style 5'tele järgi sõidetud:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ees 235/45/17 ja taga 245/45/17

Sri avalaks 2012:
Pilt

Vahepeal sai paar sillaosa ära vahetatud ja uus kasutatud lõpupütt ostetud ning ÜV kiitusega läbitud :)
Suvel ostsin valged tagatuled:
Pilt
Kuna taga olid juba valged, siis sai kiiremas korras esi suundasid otsima hakatud, ning siit samast foorumist ostsin originaal heledad esimesed suunad ning sai kohe sõbraga pildistama mindud:
Pilt
Pilt
Pilt
Pildid: Andreas Jupits

Talve seades:
Pilt
Pilt
Tegelikult raamid ja boks olid ainult ühel nädalavahetusel kasutuses, aga rohkem pilte mul talvest pole.

Kuna ma talvel style 5'tega ei sõitnud, sai otsustatud et teen kiirelt veljed korda. Kuna päris paljud on küsinud, kuidas tegin, siis lühidalt nägi asi välja nii:
1. Mutrid ja poldid küljest.
2. Auto alla ning täpselt samamoodi nagu youtube'i õpetuses.
3. Veljed osadeks ning kärjed pritsi ning pulbervärvi. Poldid käisid ka pritsis ning tsinkimises, kuid kuna tulemus polnud see mida ma lootsin, sai need uuesti minifreesiga üle lihvitud ning ära poleeritud. Kõige tüütum asi, mida ma vist teinud olen. 136 poldiga läks ikka omajagu aega. Mutrid ligunesid erinevates lahustites,muud ma nendega ei teinud.
4. Randid sai korralikult puhtaks pestud ning trelli otsas oleva mingisuguse kaltsuketta ja Autoglymi poleerimispastaga ülekäidud.
5. Kokkupanek.
6. Kuskilt Ukraina kodulehelt sai ka 2 koplekti kleepse kapslitele tellitud.
Pilt
Pilt
Pilt
Piltidel on poldid lahtiselt aukudesse pandud, et mingi suguse pildi silme ette saaks, kuidas jäävad. Kahjuks valmis velgedest eraldi pilti ei teinud, suurest õnnest et valmis sain, läks meelest.
Kuna sügiseks olid tagumised rehvid omadega otsas, sai ostetud ette pmst tutikad 215/40/17 rehvid. Plaan oli ka teine paar samas mõõdus osta, kuid kuna sel hetkel väga valikut polnud ning tänu värvide ja asjade ostule polnud enam finantsi, sai otsustatud, et esialgu lähevad korralikud olemasolevad rehvid taha.

Kuna keegi oli autole kunagi üsna kehva värvitööd teinud, siis tänu soolale ussitasid esitiivad läbi. Kahe ukse nurgas ning bensiinipaagi ümbruses oli ka paar roostetäppi ning kuna ma olin suutnud tänu oma lollusele autole natukene kollast värvi külge saanud (riivasin kergelt tankuri metallpiiret), siis oli asi selge - keretööd.
Ostsin Tartust enamus vajalike asju ära ning sõbraga keretöid tegema asudes oli lootus, et sõidan veel samal nädalavahetusel garaažist välja. Suure kartusega karbikatteid ära võttes olin korraga õnnelik ning kurb. Osa minust arvas, et nende katete alt vaatab vastu suur ja vastik roosteuss, kuid samas lootsin et kõik on korras. Kuna ainult kõrvalistuja poolse tagumise ratta juures oli karp nutuses seisus, sai otsustatud, et teeme selle ilusti korda. Nüüd vähemalt on süda rahul, et kerepoolest on see e34 väga korralik.
Pilt
Pilt
Teine karp täiesti korras. Kahjuks suures tööuhinas eriti pilte ei teinud, ning need üksikud mis tegin, on ka kehva kvaliteediga, seega neid praegu siia toppima ei hakka.

Kuna erinevate asjadega läks meeletult aega ning erinevalt sõbrast tegelesin mina sellise asjaga esimest korda, siis õnneks või kahjuks jäi auto sõprade hoole alla nii kauaks kui mina Tartu tagasi tulin. Iga päev helistades ja lootuses, et valmis on, kuulsin ainult uusi probleeme ning kui lõpuks valmis oli, ei osanud ma enam midagi loota või karta. :D Peale nädalast põdemist sain lõpuks garaaži ning hakkas auto kokku panek. Peale umbes 10tunnist kokkupanekut ja täku saamist sai rõõmsalt kell 2.30 pesula poole sõidetud.
Tehtud sai:
*Uued esitiivad
*Kõik uksed
*Kõrvalistuja poolne tagatiib
*Kõrvalistuja poolne küljekarp ning karbikatted said ka uue värvi.
*Neeruraam

Järgmine hommik kell 9 üles, paar asjatoimetust ning SRi avalaksule:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt: Kristi Kuld
Pilt
Pilt: Kris-Timo Timps

Kui mu auto jäi kellegi kaamerasilma ette veel, siis võib PMi pildi panna.

Selline ta siis hetkel on, poolteist aastat kallanud ja tallanud, vahetanud olen õlisid, mõned üksikud sillaosad ja nipetnäpet. Arved on hetkel autos, hiljem lisan mõned täpsemad vahetatud osad.

Tuleviku plaanid:
*Poleerimine
*Madalamaks, peab ilmselt kõvasti raha koguma hakkama coilide jaoks.
*Taha madalamad rehvid, flantsid
*Sisu osas on ka paar plaani, kuid see ilmselt jääb koos heli parandamisega kaugemasse tuleviku.
*M-paketi tagastange
*Plaan on ka uus tagaluuk osta, et tiib ära kaotada ja mingi lip sinna leida, kuid kuna see tiib mulle ette veel ei jää, siis sellega on samuti aega.

Vabandust, et nii palju pilte on ning et mõni neist natukene suurem on.

Martin
Viimati muutis newbie, 09.09.2013 15:45 00, muudetud 1 kord kokku.

ErrEmm
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: E30

Postitus 22.04.2013 04:25 37

Nillisin seda autot isegi eelmine aasta kui samuti esimest autot soetada tahtsin. Ise läksin E30 teed.
Aga tundub,et said väga korraliku isendi. Viimastel piltidel paistab väga uueväärne välja :)
are you sure it's your diff whining and not your girlfriend cause she has to hold your cup all the time?

janarj
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 22.04.2013 09:20 35

Nähtud ja katsutud auto.
Väga korralik E34. Viimased toimetused on asja ikka väga heaks teinud!

KristjanK
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring

Postitus 22.04.2013 15:32 46

Päris korralik esimene postitus. :D Egas tõesti, tundub, et tegu ikka väga hästi säilinud ja väga heade käte / hea käe all käinud masinaga. Pean ka mainima, et Jupitsa sõidupildid on tõsiselt ilusad!
Edu ja rohkemgi muretuid km!

N4pst3r

allan_d
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: MB W212
Telefon: 56667663

Postitus 22.04.2013 16:43 24

Suurimad tänu Kiltsile juhatamise eest! :D
Väga kena e34 ja m stangesid tahaks omalegi. Edu ja muretuid kilomeetreid!

JanekEnde
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: Passat

Postitus 22.04.2013 19:07 04

Ja lõpuks tuli teema ära! :D
Ajaga ainult ilusamaks muutunud.
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT & Sierra
Kodus on mikrolaineahi tds.

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 22.04.2013 22:04 31

ErrEmm kirjutas:Nillisin seda autot isegi eelmine aasta kui samuti esimest autot soetada tahtsin. Ise läksin E30 teed.
Aga tundub,et said väga korraliku isendi. Viimastel piltidel paistab väga uueväärne välja :)

Eelmine aasta panin kuuks ajaks müüki jah, kuna müügis oli üks konkreetne auto, mida soovisin.

janarj kirjutas:Nähtud ja katsutud auto.
Väga korralik E34. Viimased toimetused on asja ikka väga heaks teinud!

Tänud, millal ma sinu oma näha saan lõpuks? :D

N4pst3r kirjutas:Päris korralik esimene postitus. :D Egas tõesti, tundub, et tegu ikka väga hästi säilinud ja väga heade käte / hea käe all käinud masinaga. Pean ka mainima, et Jupitsa sõidupildid on tõsiselt ilusad!
Edu ja rohkemgi muretuid km!

N4pst3r

Aitäh aitäh! Mulle endale meeldib lugeda selliseid sisukamaid ja piltide rohkeid teemasid ja siis sai mindud ka sama teed.

allan_d kirjutas:Suurimad tänu Kiltsile juhatamise eest! :D
Väga kena e34 ja m stangesid tahaks omalegi. Edu ja muretuid kilomeetreid!

Pole tänu väärt!

JanekEnde kirjutas:Ja lõpuks tuli teema ära! :D
Ajaga ainult ilusamaks muutunud.

Tänud! :)

noody
Huviline

Postitus 22.04.2013 22:44 36

Tere vana kadunud koolivend Herr Palts!
Rõõm näha, et ikka püüad ja vaikselt hakkab asja saama :) .
Kas sa liistuga salongi peale pole mõelnud? Muudab seesolemise minu arvates 2 korda paremaks.
Ja e34 ostuga enamustel nii hästi ei lähe et saavad pm korras auto, seega õnn on igati sinu poolel!
Jõudu.

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 22.04.2013 22:53 36

aleks mart kirjutas:Tere vana kadunud koolivend Herr Palts!
Rõõm näha, et ikka püüad ja vaikselt hakkab asja saama :) .
Kas sa liistuga salongi peale pole mõelnud? Muudab seesolemise minu arvates 2 korda paremaks.
Ja e34 ostuga enamustel nii hästi ei lähe et saavad pm korras auto, seega õnn on igati sinu poolel!
Jõudu.

Tere tere, olen ikka mõelnud ja küll tulevad ka ;)

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 30.04.2013 12:36 48

Eile sai esmasest registreerimisest täpselt 22 aastat :)
Täna otsustas auto selle tähistamiseks kapoti all mingit naljakat heli tegema hakata. Kuna töökodades korralikud järtsid ja homme püha, siis alles esmaspäeval vahetatakse veepump ära.

omega
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 30.04.2013 13:19 31

Kena auto, sain Annelinna majadevahel uudistatud veidi :cool: . Kahjuks olid värvitööd kehvasti tehtud ja väga lähedalt ei tahtnud vaadata, lakil korralik kananahk jne.
Sul paar maja eemal on ju täpselt samaugune masin, sama värvi ja M-paketiga, kuigi kere roostes. Seda pole veel sõitmas näinud, keegi võiks ära päästa selle auto sealt :).
177TGI E34 520i
170BGV E32 735iA

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 30.04.2013 14:35 17

omega kirjutas:Kena auto, sain Annelinna majadevahel uudistatud veidi :cool: . Kahjuks olid värvitööd kehvasti tehtud ja väga lähedalt ei tahtnud vaadata, lakil korralik kananahk jne.
Sul paar maja eemal on ju täpselt samaugune masin, sama värvi ja M-paketiga, kuigi kere roostes. Seda pole veel sõitmas näinud, keegi võiks ära päästa selle auto sealt :).

Kahjuks jah päris apelsin, tegelikult oligi eesmärk odavalt kere korda saada, talvega oli esitiibadel korralik rooste küljes juba. Nüüd vähemalt on roostevaba ning detailid on sama värvi. Eks natukene sai kiirustatud ja ega "värvikamber" ka just hea ei olnud.. Igatahes lähiajal on plaan värvikate ka paremasse konditsiooni saada. :)
Seda sama värvi e34ja nägin isegi üks päev, suht nutuses seisus jah, kuid sellegi poolest see tagastange tekitas küll natukene kadetust..
Sa ise elad ka siin kandis?

oo7
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: BMW 330Ci

Postitus 30.04.2013 17:53 15

Kunagi kui endale autot otsisin oli see tegelikult üks kaalumisvariantidest..

Küll aga läks mul just vastupidi. Ostsin hoopis E30ne. :lol:

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 06.05.2013 22:30 48

Täna vahetati veepump, termostaat ja jahutusvedelik ära, mõnus vaikne sõita jälle. :)

Spectral
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: BMW 330Ci E46

Postitus 07.05.2013 15:30 42

Oma silmaga nähtud, väga korralik E34 :)

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 09.05.2013 16:00 39

Spectral kirjutas:Oma silmaga nähtud, väga korralik E34 :)

Aitäh, sinu e46 on ka väga uhke! :)

Eniveis, täna sai käidud järgi tükil, mida ma olen auto ostmisest peale soovinud. :)
Pilt
Loodetavasti järgmine kuu saab õige värvi alla ning külge.

KristjanK
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 09.05.2013 23:49 48

Purki. See viimane leid tegi mind nüüd küll võrdlemisi kadedaks. :D (peamiselt siis uute plaanide tõttu oma auto juures) Anyways, jääb igatahes lõpptulemusest ilusat pilti ootama. :cool:

Edu,
N4pst3r

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 10.05.2013 10:48 23

N4pst3r kirjutas:Purki. See viimane leid tegi mind nüüd küll võrdlemisi kadedaks. :D (peamiselt siis uute plaanide tõttu oma auto juures) Anyways, jääb igatahes lõpptulemusest ilusat pilti ootama. :cool:

Edu,
N4pst3r

See viimane leid oli päris hea jah, üks päev peaks korralikult puhtaks küürima, kuid esma pilgul tundub täiesti korras olevat. Tahaks juba külge kruvida. :D

KristjanK
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 12.05.2013 21:37 06

Täna kuskil Jazz pesula ees seisis su auto vist (või noh, seal Turu tn kandis)? Sõitsin bussiga mööda ja ikka väga pikalt vaatasin järele... :D 515 jäi kah meelde ja egas mul muud midagi öelda pole kui vaid Gorgeous! ;)

N4pst3r

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 12.05.2013 22:35 30

N4pst3r kirjutas:Täna kuskil Jazz pesula ees seisis su auto vist (või noh, seal Turu tn kandis)? Sõitsin bussiga mööda ja ikka väga pikalt vaatasin järele... :D 515 jäi kah meelde ja egas mul muud midagi öelda pole kui vaid Gorgeous! ;)

N4pst3r

Täitsa minu auto oli jah :)

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 29.07.2013 21:43 25

Viimasest postitusest kõvasti aega möödas, kuid tegutsetud on vahepeal kõvasti.
Üks päev sadas kahe tunniga 65mm vihma alla ning oli vaja ju linna peale vaatama minna, et kus kui palju uputab. Sellega, et bmw'l õhuvõtt nii madalal on, muidugi ei arvestanud ja sai optimistlikult mindud liiga sügavasse vette ja oligi korras.
Lohistasime siis sõbra juurde, võtsime küünlad maha, käiasime nii palju kuni enam vett ei tulnud ning kuivatasime õhulugeja ja asjad ära ja saime mootori käima. Pöörded kõikusid päris korralikult ning kostus mingi kolksatus, peale mida sai mootor seisma jäätud. Paar korda proovisime veel ja peale mõningast töötamist kostus jälle mingi kolks ning jätsime asja sinna paika..
Sai siis auto veetud töökotta, kus mõõdeti, et kahes silindris on kehv kompressioon. Võeti ülemine osa lahti, klapid käisid treimises ja pesad lihviti ära ja läksid kõik uued tihendid ja õlid ja filtrid ja jahutusvedelik jne. Peale seda olevat kompressioonid väga head olnud, kuid need peaks võib olla igaksjuhuks ise ka üle kontrollima.
Kõik olevat tiptop, kuid pöörded ikka kõikusid meeletult, mehaanik midagi arvata ei osanud, et tema seda elektri värki nii väga ei jaga.. Õhulugeja vahetus midagi paremaks ei teinud ning väidetavalt olevat proovitud isegi teist (ilmselt vigast) tühikäigumootorit, kuid ei midagi.
Sai käidud PeeterA juures diagnostis, kuid kahjuks seal ka targemaks ei saanud, kuna mul liiga vana auto. Seal panin jälle üle tüki aja auto käima ning peale mõningast käimist kostus see sama "müstiline" kolks, lohistasime aga rõõmsalt töökotta tagasi ning rääkisin jutu ära ja peale paari päevast seismist, otsustasin et aitab ja lohistasin sõbra juurde.

Algne plaan oli, et võtame radika küljest ja vaatame, et mis seal katki on, et saaks vähemalt midagigi korda teha. Kuna hoovis oli üks väike tõusu koht, kuskohast me üles ei jaksanud lükata autot, siis sai korra tööle pandud, et 10 meetrit edasi sõita, siis tuli sõbra isa ja kuuldes seda kolksu ütles, et tühikäigumootor lööb tagasi, kõne C_Vaherile, et vot sellist juppi vaja ja et annan 10 minutit selle toomiseks ning umbes 15 minuti pärast oligi kohal täpselt sama tootekoodiga tühikäigumootoriga. Võib olla tunnike vahetust ning mootor tegi täpselt sellist häält nagu tegema pidi, vanal tühikäigumootoril oli klapp täiesti lahti ning see pöördeid kõigutaski. Kuigi väidetavalt mehaanik olevat proovinud teise tühikäigumootoriga, ei tea..
Järgmine päev tõin pealinnast uue radiaatori, jahutusvedeliku taseme anduri ning jahutusvedeliku ning saingi üle pooleteist kuu oma autoga sõita :)

Esimese prooviringiga tuli välja kohe 2 viga, esimene pidur oli konkreetselt peal ning peale väikest tiiru ning paariminutilist pausi miski poos nagu mootori kinni, pöörded ei tõusnud üle 1000, natukene seismist ning saime teeäärest jälle koju sõita.
Järgmine hommik vahetasime esimesed kettad ning klotsid ära, väljast korralik pesu ning ülejärgmine hommik võtsin ette 150km'se sõidu lootuses et veab kohale.. :D Pmst vedaski, umbes 5km enne sihtpunkti, peale väikest pausi, jälle sama teema, poob kinni ja pöörded üle 1000 ei tõuse.. Ühendasin õhulugeja lahti, sõitsin vaikselt km edasi, ühendasin õhulugeja tagasi ja sõitsin rõõmsalt kohale. Järgmine hommik tagasi teel oli täpselt sama asi, et 150km sõitu, 10 minutit pausi ja edasi minna ei taha, sama protseduur, et õhulugeja tagant ning sõitsin koju.
Kuna "uus" õhulugeja oli mul olemas, sai see ära vahetatud ning pärast seda pole sellist janti olnud (ptüiptüptüi). Muidugi enne õhulugeja vahetust sai proovitud, et äkki joppab ja saan ÜV tehtud. Täpselt selle sama veidi katkise õhulugeja ning tänu paarile veidi lahtisele/katkisele voolikule sain "ilusa" korduva templi passi. Õhtuks olid need asjad vahetatud ning ÜV'l öeldi, et kõik väga hea ja sellise vanuse kohta on tegu väga korraliku autoga. :)

Kui tehnilise poolega oli kõik korras, otsustasin, et aeg on valmis ostetud värv ja lakk käiku lasta ning värvisime stange ära. Kuna sidemarkeriliiste on võimalik ainult UMist saada, siis sai vanadele liistudele minifreesi näidatud ning sai ka sidemarkerid külge pandud.
Täna panin uued tagumised klotsid, sest midagi nagu käis vastu.. mingi selline metallne heli, täpselt nagu klotsid oleks otsas, kuid kahjuks peale klotside vahetust on see ikka alles, eks peab homme jälle selili auto alla ronima ja uurima, mis nüüd viga on..

Pilt
Pilt
Hetkel siis selline.. jubedalt häirivad lahtised liistuotsad jms pisiasjad, aga eks nendega saab nüüd pikapeale tegeleda. Ehk saab lähipäevil auto ka puhtaks ja sõbral särginööbist sakutada, et "tule lähme teeme pilti ka" :)

JanekEnde
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: Passat

Postitus 30.07.2013 00:46 53

Väga ilus kohe :cool:
e32 735ia -> e36 323iaT/e39 523iaT-> e39 523ia -> e28 520i -> e34 525iaT -> Sierra GT & Sierra
Kodus on mikrolaineahi tds.

darkie
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: E38 750iL

Postitus 30.07.2013 01:23 23

Metalne heli.. kas käsipiduriklotse pole kontrollinud?

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 30.07.2013 01:37 38

darkie kirjutas:Metalne heli.. kas käsipiduriklotse pole kontrollinud?

No metalne sellesmõttes, et nagu mingi plekitükk käiks kuskile vastu..

BMWe34525
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: BMW 525 E34

Postitus 30.07.2013 10:11 00

Mul oli sama jant, et metallne heli käis. Seda tekitab sul keskel olev pütt. Kummkinnitused katki.
Neid 2 tükki. UM-is hind 5,90 €/tk ja Fixuses 0.59 €/tk. Ainult Fixusest ei soovita võtta lähevad kohe puruks.

Metall kinnitusi ka ei soovita panna tekitab veel parema kolina ja kinni keevitada ei ole ka soovitav kuna lõhud väljalaske ära nii.

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 30.07.2013 18:38 56

newbie kirjutas:
darkie kirjutas:Metalne heli.. kas käsipiduriklotse pole kontrollinud?

No metalne sellesmõttes, et nagu mingi plekitükk käiks kuskile vastu..

See sama viga oligi, ühel pool oli see asi ikka väga pude. Kuna nagunii käsipidurit ei kasuta, siis hetkel saigi see pudru sealt välja võetud ja ootab kui üks kord jälle natukene aega on, et uus sisu sisse panna.

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 01.08.2013 16:49 17

newbie kirjutas: Ehk saab lähipäevil auto ka puhtaks ja sõbral särginööbist sakutada, et "tule lähme teeme pilti ka" :)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

JanekT
Kasutaja avatar
Huviline

Peamine sõiduk: e91 320d M-Sport/ e36 kupee 318is

Postitus 01.08.2013 17:54 44

auto on ülikena,hoolt ja vaeva oled sellega näinud,loodame et auto jälle kestaks ja murevabade kilomeetrite arv ikka suureneks :D

Madis.
Kasutaja avatar
Klubiliige - admin

Postitus 01.08.2013 18:19 16

Esimesed rehvid tunduvad jube alamõõdulised. Miks sa taha madalamaid tahad, selle asemel, et ette kõrgemad otsida?

(kui nina alla poole saada tahad, siis mul on selle jaoks lahendus - SIIN) :)

newbie
Kasutaja avatar
Huviline

Postitus 02.08.2013 00:25 04

Madis. kirjutas:Esimesed rehvid tunduvad jube alamõõdulised. Miks sa taha madalamaid tahad, selle asemel, et ette kõrgemad otsida?

(kui nina alla poole saada tahad, siis mul on selle jaoks lahendus - SIIN) :)

Tegelikult ma tahakski järgmiseks aastaks vahepealseid, suuremaid kui ees kuid väiksemaid kui taga.. Mis madaldamisesse puutub, siis see lükkub ka sujuvalt talve/kevade poole. See suvi/sügis ei tahaks suuremaid väljaminekuid rohkem auto peale teha.

Järgmine

Mine Lugejate autod

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: aronz12, Google [Bot], Hendri, oja86, street pirate