E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

Auto on e38 730ia 95aasta bensukas
kui auto omasin, oli see lõdvik, mis on radikal üleval ja mootorivahel, tollel lõdvikul oli väike auk sees, kust tuli ka tosooli välja mingilmääral ja autosse tuli leiget veidi soojemat õhku vaid sõiduajal ehk pöörete peal, tühikäigul oli jää külm. Lõdvikul oli algul veidi teipi pandud ja mis sa sellise lõdvikuga ikka teed. Kombineerisin ise mingi lõdviku kokku ja panin külge, uus tosool sisse ja oli korras nagu. Kuna tegin mitmest lõdvikust ühe kokku, siis liitekohtadele panin toru alla ja klambritega keerasin lõdvikuotsad toru külge ning sealt tosooli välja ei hakand ajama. Auto läks ka soojaks. Auto muidu enamusajast seisnud ja piitsa pole üldse saand õieti, täna sai käima auto aetud ja paarutatud ja kohapeal piirajat lastud mitukorda ning tulemuseks on jällegi lõdvikus auk, kust tuli tosooli välja :|
Millele viitab kõigerohkem, kas siis tõesti selline surve sees, et lööb lõdviku puru vms? Mahlad muidu segamini ei ole, keema ei ole läinud ja temp on kõikaeg sooja mootoriga hästi tsips üle keskmise(ca 92-95kraadi).
See paisupaak on ka muidu nagu on tegelikult, ja jahutussüsteemi õhutades selgus, et nipplit ei saagi täitsa kinni keerata, kuna õhutusnippel ei jää täitsa kinni, vaid keerab nn "üle" lõpust, kuid ega see ei saa ju olla seotud jahutuslõdviku purunemisega?
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

Ei oska siis keegi midagi arvata :D
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Kasutaja avatar
gammy
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 04.11.2012 19:24 57
Kontakt:

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas gammy »

Mul enndal 2.8 l sama teema ja nendel ongi suur rõhk sees, paisupaagi kork hakkab välja laskma minu meelest 2 bari pealt aga kuna auto on juba vana siis lõdvikud on väsinud, vaheta lõdvuikud ära ja kinnnnnnndlasti ka paisupaagi kork kuna see on mega oluline lõpuks lenndab sul radikakõrv pooleks ja siis on kallim teema ja kõige nutisem on siis kui saab nii palju kuuma, et tõmmbab pea kõveraks :cool:


Ja kohapeal piiirajasse , paha mõte mul omad vitsad on peksnud juba :lol:
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

gammy kirjutas:Mul enndal 2.8 l sama teema ja nendel ongi suur rõhk sees, paisupaagi kork hakkab välja laskma minu meelest 2 bari pealt aga kuna auto on juba vana siis lõdvikud on väsinud, vaheta lõdvuikud ära ja kinnnnnnndlasti ka paisupaagi kork kuna see on mega oluline lõpuks lenndab sul radikakõrv pooleks ja siis on kallim teema ja kõige nutisem on siis kui saab nii palju kuuma, et tõmmbab pea kõveraks :cool:


Ja kohapeal piiirajasse , paha mõte mul omad vitsad on peksnud juba :lol:
No minu kogemuste järgi bmw mootor peaks piirajat kannatama küllaga, v8 pole päris selline mootor ka vast, et rahulikult vaid kulgeda. Lõdvik mul juba paigatud ja peaks tegelt nagu hea olema. Huvipärast, et mis vitsad sul bmw mootoriga kohapeal piirajas olemisega on ? :D
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Kasutaja avatar
gammy
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 04.11.2012 19:24 57
Kontakt:

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas gammy »

Lõdvik segamini mahlad väljas plokikaas kõver ja ei ole odav lõbu ja ükski mootor ei taha tegelt kohapeal piirajat ta võib kannatada aga ta läheb kiiresti kuumaks ja tekipki surve jahutusse kuna läheb ju kuumaks ja siis hakkab tükke lenndama . hea auto mida tasub hoida see ei ole bemmu rulla mida peenestada :cool:
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

Igaljuhul tempi ma üle normi pole lasknud veel kordagi
Keegi võiks veel enda teadmisi antud teemal jagada
kas see paisupaak saab sellist asja põhjustada? minu loogika järgi ei saa, kuna jahutussüsteemis ju mingi surve naguni sees ja kui sealt miski annabki läbi, siis peaks ju sealt paisupaagi vahelt kuskilt jahutusvedelikku välja peksma, mitte lööma lõdviku puru?
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Kasutaja avatar
gammy
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 04.11.2012 19:24 57
Kontakt:

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas gammy »

Selleks ongi ju paisupaagi kork mis välja seda laseb ja see ei tähenda et seal peaks seda välja pritsima ja kui kork pees siis lõdvikud ei pea vastu sellele jamale mina vahetasin selle ära omal ja minu mured lahenesid ja teine asi on veel termostaat
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

Paisupaagi korgi viga ei ole
lõdvikut sai jälle paigatud nii et torujupp lõdviku sisse ja klambritega pealt kinni, kuid paari km möödudes hakkab läbi andma, kuid võibolla sellest, et ei ole äkki piisavalt hästi paigatud. hetkel ootan uut lõdvikut
Kuid kas võib üldse mootori poolepeal viga olla, ehk siis plokikaante tihendid või plokikaaned ise? Ehk siis, vedelikud puhtad, mootori temp läheb ilusti soojaks ja nii ka jääb, üle normi pole temp kordagi läind. kas plokikaanega seotud jamad saavad põhjustada üldse, et vaid ühte lõdvikut peksab puru ja muud midagi?
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Kasutaja avatar
pikkpold
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10.05.2012 19:18 12
Peamine sõiduk: BMW 740i
Asukoht: soome/võrumaa

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas pikkpold »

kui mootor saavutab töö temp. kas lõdvikud on kivikõvad?
Kasutaja avatar
bemmv8
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 06.02.2013 21:32 40

Re: E38 3.0 jahutuslõdvik puru

Postitus Postitas bemmv8 »

pikkpold kirjutas:kui mootor saavutab töö temp. kas lõdvikud on kivikõvad?
Päris kivikõvad nad küll ei olnud
VW passat 1.8 92kw 97aasta ja BMW e38 3.0 160kw automaat 95aasta
Vasta