E70- imelik kahin aeglustumisel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
JAWAmees
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 29.11.2015 18:15 31
Peamine sõiduk: X5 E70 '07 3.0d

E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas JAWAmees »

Tere,

Prooviks selgeltnägijate abil diagnoosimist, sümptomid järgnevad:
1) Kahin tekib aeglustades(gaasi maha lastes).
2) Ei saa asukohast täpselt aru, aga tundub, et tuleb eest.
3) Hääl on sarnane metallini kulunud klotsiga pidurdamisele.
4) Eriti hästi oli kuulda viaduktil laskumisel parempööret tehes(Tallinna ringtee-Pärnu mnt).
5) Väiksel kiirusel 10-20 kmh kui pea aknast välja pistsin, siis kõrvalisi helisid ei kuulnud. Samas kui
aken kinni lasta ja kiirendada-aeglustada, siis on kuulda.
6) Sama heli tekkis eelmise aasta kevadel(25000-30000km tagasi), kuid mingi hetk kadus ära.
7) Siis kui esines eelmine korda, sai auto uued esi + tagapidurid- seega ei tohiks olla nende süü.
8) Tavaliselt käsipidurit ei kasuta, kuid mõned päevad tagasi üle pika aja rakendasin- kokkusattumus või
potentsiaalne süüdlane?

Autoks 2007 173kw diisel.

J.
Kaldvee
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 10.08.2015 23:36 51
Peamine sõiduk: BMW 330xd (E91)

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas Kaldvee »

" onclick="window.open(this.href);return false;

Midagi sellist? Mu E91 330xd esikardaani risti laager tegi täpselt samasugust häält.
JAWAmees
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 29.11.2015 18:15 31
Peamine sõiduk: X5 E70 '07 3.0d

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas JAWAmees »

Kaldvee kirjutas:

Midagi sellist? Mu E91 330xd esikardaani risti laager tegi täpselt samasugust häält.
Minu auto esikardaanil ei ole risti- kummileevendi hoopis.

Igatahes- täna vahetasin profülaktika korras esi- ja tagadifri õli. Vahekasti õli sai vahetatud peale seda, kui
eelmine kord sama jama esines. Katsusin üle ka kardaani ja esimeste veovõllide lõtkud- pole teisi väga.
Rattaid keerutades ei tundnud/kuulnud ka midagi kahtlast. Ideid?`

J.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2090
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas BumBum »

Ma tean, et paljudel uutel autodel tekib kahtlane kahin, kui pidureid näpitakse. Jäetakse vedru vist allpoole keeramata ja siis see hakkab käima vastu trumlit.
JAWAmees
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 29.11.2015 18:15 31
Peamine sõiduk: X5 E70 '07 3.0d

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas JAWAmees »

BumBum kirjutas:Ma tean, et paljudel uutel autodel tekib kahtlane kahin, kui pidureid näpitakse. Jäetakse vedru vist allpoole keeramata ja siis see hakkab käima vastu trumlit.
Mõtled siinkohal käsipiduri manuaalset regulli?

J.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2090
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas BumBum »

Jah kui seal on ikka tavapärased klotsid sees, mis vedruga pingule tõmmatakse, trummli sees. Meil oli üks mehaanik, kelle käealt tulid alati autod tagasi sellise probleemiga. Erinevus oli küll selles, et see kahin oli koguaeg, aeglaselt sõites. Kiiremal sõidul ei saanud enam aru.
Pikapeale kadus ära vähemaks jäi siis, kui korra sõiduaeg käsipidurit sai tõmmatud.
JAWAmees
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 29.11.2015 18:15 31
Peamine sõiduk: X5 E70 '07 3.0d

Re: E70- imelik kahin aeglustumisel

Postitus Postitas JAWAmees »

BumBum kirjutas:Jah kui seal on ikka tavapärased klotsid sees, mis vedruga pingule tõmmatakse, trummli sees. Meil oli üks mehaanik, kelle käealt tulid alati autod tagasi sellise probleemiga. Erinevus oli küll selles, et see kahin oli koguaeg, aeglaselt sõites. Kiiremal sõidul ei saanud enam aru.
Pikapeale kadus ära vähemaks jäi siis, kui korra sõiduaeg käsipidurit sai tõmmatud.
Tänud nõu eest- proovin lähipäevadel kontrollida, kas tuleb sealtpoolt midagi.

J.
Vasta