Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas xtrcraz »

E36 328 06.1995. Mootoriõli vahetatud, aga mis veel vaja vahetada ja kuskohast teada saaks, kui palju ja mis õli osta? (soovin osta kindlast kohast ja lasta mujal vahetada)
Selline nimekiri hetkel:
käigukast -
diferentsiaal -
roolivõim -
pidurivedelik -
jahutusvedelik -

Veel midagi? Kui keegi nüüd aitaks kogused ka kirja panna ja hea margi ka. Kas BMW sisse võib valada samu vedelikke, mis uuema Renault sisse või on mingid kindlad margi/tüübivahed õlidel?
Vabandust, kui liiga rumalad küsimused on :oops:

EDIT: Ja küünalde teema ka, mille järgi valida?
Viimati muutis xtrcraz, 19.12.2010 14:49 57, muudetud 1 kord kokku.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le?

Postitus Postitas Pedak »

Pilt

Piduri vedelikku peaks minema mingi liiter. Ostad selle Dot 4 purgi ja peaks piisavalt olema. Roolivõimu läheb mingi spets õli. Pole ise vahetanud ei oska täpsustada. Käimari õli kohta pead UM-ist küsima, mis sinna hää oleks. ;)
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas marek555 »

Küünaldega on asi väga lihtne, lähevad sinna NGK BKR6EK.
Muudes küsimustes võid vaadata ka:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=38&t=99759
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le?

Postitus Postitas Henri. »

sarge20 kirjutas:Roolivõimu läheb mingi spets õli. Pole ise vahetanud ei oska täpsustada.
Mis seal nii spetsi ikka, tavaline Dexron III tähisega ATF läheb, mida saab igalt poolt. Ise olen nt. Ben Autotarbest / Autoeksperdist Castrolit ostnud kui lativahetuse ja lekkiva roolivõimutorustiku tõttu vahepeal tarvis oli.
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas xtrcraz »

Veel palju küsimusi...
marek555 kirjutas:Küünaldega on asi väga lihtne, lähevad sinna NGK BKR6EK.
Veidi nuuskisin netis ka: NGK vs Bosch(F7 LDCR) on selline teema, et kellele ema - kellele tütar?

Jahutusvedelikest siis ei tohiks lihtsalt sisse valada Kiviõlis toodetud rohelist/sinist/punast, mida tanklas müüakse vaid BMW antifreeze(kas seda saab ainult esindusest?) + vesi? Kas on alternatiive?

Pidurivedelik - Suvalise firma DOT 4 sobib või on mõni rohkem eelistatud?

Roolivõimule sobiv õli peaks siis olema tähistatud Dexron III ATF? Kas Dexron IV ka sobib? Kas mõni tootja on eelistatum kui teine? Ja kas roolilati ja roolivõimu õli tähendab ühte ja sama?

Diferentsiaaliõli saab mujalt ka kui esindusest - autopoest ja suvaliselt määrdeainete tootjalt? Kas on tähistatud ka nii nagu selles tabelis või kuidagi teisiti?

Käigukasti õli tüüpi oleks ka hea, kui keegi saaks täpsustada, Bentley BMW manuaalis oli kirjas ainult et ATF.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas Pedak »

Mina panin ka seda suvalist sinist mis autoeksperdist ostsin. Ja ei lahjendanud ega midagi. Auto töötab nagu kell, ma ei oska nüüd kommenteerida kas ma olen valesti teinud või mitte :roll: . A pidurivedelik sobib see samune oranzis pudelis olev DOT 4. Kui tavakasutuseks auto, siis ei tohiks suurt vahet olla, mis firma DOT 4-ja sa sinna sisse paned.
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas Artur_L »

Sul oleks kergem auto Um-i viia ja las seal pannakse ette kõik see, mis ette nähtud on!
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas xtrcraz »

Artur_L, kahtlemata oleks lihtsam... Kõige lihtsam oleks uus Subaru osta ja 3a tasuta hooldust saada? Eks mul ole ikka omad põhjused, et ma asja niimoodi soovin ajada. Hobiauto kallal võib ju nokitseda ja oma kallist aega raisata.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Kui palju/milliseid õlisid/vedelikke vaja E36-le? Ja küünlad

Postitus Postitas marek555 »

xtrcraz kirjutas:Veel palju küsimusi...
marek555 kirjutas:Küünaldega on asi väga lihtne, lähevad sinna NGK BKR6EK.
Veidi nuuskisin netis ka: NGK vs Bosch(F7 LDCR) on selline teema, et kellele ema - kellele tütar?
Ei ole, Boschi omadega ei olda nii rahul kui NGKdega. Pealegi on NGKd palju lihtsam leida (enamus autopoed pakuvad).
xtrcraz kirjutas: Jahutusvedelikest siis ei tohiks lihtsalt sisse valada Kiviõlis toodetud rohelist/sinist/punast, mida tanklas müüakse vaid BMW antifreeze(kas seda saab ainult esindusest?) + vesi? Kas on alternatiive?
Segamiseks mitte kasutada tavalist vett, vaid ikka destilleeritud vett.
Kunagi uurisin UMist, et kas suvalist rohelist/sinist jahutusvedelikku võib kasutada. Vastus oli, et võib küll. Eelkõige tuleb pidada kinni vahetusvälbast.
Välismaa foorumites soovitavad kasutada jahutusvedelikku, mis on fosfaatide ja nitraatide vaba. Samuti võiks olla vähese silikaatide sisaldusega (või parem, kui ei sisaldaks üldse).
xtrcraz kirjutas: Roolivõimule sobiv õli peaks siis olema tähistatud Dexron III ATF? Kas Dexron IV ka sobib?
Minu meelest pole olemas Dexron IV, vaid ikka Dexron VI. Uuemad Dexronid sobivad ka sinna, kus on ettenähtud vanemad. Kui vastupidiselt ei või kasutada (kuhu on nõutud uuemat, ei tohi panna vanema tüübi oma). Ja roolivõimu sobib ka veel Dexron IID.
xtrcraz kirjutas: Käigukasti õli tüüpi oleks ka hea, kui keegi saaks täpsustada, Bentley BMW manuaalis oli kirjas ainult et ATF.
Sama jutt mis roolivõimu õli puhulgi. Ja käigukastil küljel on silt, mis ütleb, millist õli täpselt sisse panna.
Vasta