Uue liikuri soetamine

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Tere, plaanis siis osta järgmine BMW. Hind oleks kuskil 4000 euri või sutsu rohkem. Tahaks liisinguga osta. Mure selline ainult, et enam ei oska lihtsalt valida millist, silmad juba kirjud peas. Universaali ei taha, võiks olla bensiinimootoriga ja mitte üle 2.8L. Ehk keegi oskab nõu anda siin foorumis, endal on juhe ikka koos korralikult. :roll:
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Henri. »

Sa tahad, et keegi sinule sobiva auto sulle välja valiks?! :shock:
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Ei, ei sa said valesti aru. Mõtlesin rohkem nagu suunavaid soovitusi. Ei ole väga pädev selle teema kohapealt.
Ei tea täpselt mille eest võib maksta 4-5 tuhat euri ja mille eest mitte.
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas foxy007 »

Ma kirjutan siia oma arvamuse! Selline teemapüstitamine ei vii eriti kuhugile. Võta auto24 ( võid ka muid lehti ) lahti. Paned omad autosoovid kirja ostingusse koos summadega. Valid välja mis ENDALE meeldib. Seejärel kui oled välja valinud vastava bmw seeriamudeli ja siis väljavalitutega kas surfad ise netis või palud konkreetse auto kohta kommentaari, kas keegi vaatamas käinud vms ? Aga sellise teemapüstitusega nagu praegu on palju vahtu ja seebimulle!

Tänan tähelepanu eest! :cool:

Kristo

EDIT: nagu sa näed on siin teemas juba niipalju küsimärke, aga infot, mis viiks sind autole lähemale ei ole. Seega konkreetsemalt palun !
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Sain aru nüüd, et küsisin veidi liiga ümmarguselt.
Kuna olen võhik siis oli raske valida endale. Silma jäid 2 isendit, üks vähe kallim ja teine suts odavam.
http://www.auto24.ee/used/680780

http://www.auto24.ee/used/605469

Teisel sõidukil lisainfos väga ilus jutt. Äkki on kellelegi kokkupuudet olnud kummagi autoga.


EDIT: Sain ka ühelt foorumlaselt privaatsõnumi
http://www.auto24.ee/used/726841 Väga sümpaatne masin tundub, neist kolmest kõige meeldivam.
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas foxy007 »

No viimast linki kommenteerides siis bmw omanikele on M pakett ikka oluline :lol: . Aga minu arvates peaks autole peale välimust ka sisu olema. Mõtlen just korras südant ja sinna juurde kuuluvat. Selle teise e39 kohta, kus jutt on ilus siis, kui ma ausalt ütlen siis minu auto vahetatatavate juppide nimekiri oleks veelgi värvikam kuna tõesti e39 oskab raha küsida ja võrreldes e46 on see märkimisväärselt kulukam auto. Seega soovitan otsida võimalikult korralik e39 v e46 v hoopiski e34 või e36. Kui sõidad palju siis vaata diisli suunas ja kui sõidad vähe ja kulutada aega rohkem auto pesemiseks ja vahatamiseks siis peaks vaatama bensiini poole!
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Aga viimase e39 kohta mis kirjutasin, tundub et omanik on väga hoolas olnud. Niiet peaks ka süda autol korras olema. Tundub üks korralikemaid mis selle raha eest saada.
Kasutaja avatar
copypaste
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 21.04.2008 10:01 08
Peamine sõiduk: X5 3.0sd
Asukoht: Tallinn

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas copypaste »

See viimane 528 m pakett on küll väärikas pakkumine! Arvan et on mõtet küll seda vaatama minna ;)
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Kuna 528 M pakett läheb vist Homme ära, siis vaatan teisi variante.
Jäi silma üks odavapoolsem masin. Kas kellelgi on kokkupuudet Auto Quatroga?

http://www.auto24.ee/used/963384

Hind tundub päris stiilne, aga ei tea mida sealt oodata sellise raha eest.
Auto on muidugi suhteliselt lisadevaene. Pole kursis mis raha eest normaalse e39 saab.
ramman
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 06.02.2011 23:07 14

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas ramman »

AutoQuatro plasti kohta tean niipalju öelda, et natuke rohkem kui aasta tagasi käisin seal ühte Audit vaatamas. Olin põhimõtteliselt valmis auto ostma aga enne tahtsin teha korraliku proovisõidu. Ei lubatud, sain ainult kärutada platsi peal. See auto jäi minust sinna. Kui müüja ei luba autoga proovisõitu teha, siis tundub asi kahtlane ja suure tõenäosusega on autol mingi oluline viga/vead, mida müüja püüab varjata. Iga endast lugu pidav automüügiplats annab kasvõi proovinumbritega auto proovisõiduks.
Hea kogemus oli vennale E36 ostmisega. Tartus Nemm auto platsilt jäi masin silma. Küsisime proovisõitu, öeldi, et auto pole arvel aga proovinumbritega saate sõita küll. Viskas numbrid lauale ja küsis, kas ise saame külge pandud. Saime autole numbrid külge ja auto käima. Ütlesime, et läheks siis teeks tiiru ja kontrolliks auto üle. Müüja ütles, et tema poolest võib sõita kas UMi või ükskõik millisesse suvalisse kohta autot kontrollima, auto on korralik. Juba see äratab usaldust, et müüja ei pelga autot Potentsiaalse ostjaga kontrolli saata.
Suvel - Chevrolet Camaro Z28 5.7 V8; Iga päev - Grand Voyager 3.8 AWD
Uunikum - ZAZ; Tööl - MB Sprinter
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Artur_L »

MIks sul see sinise sisuga e39 silma hakkas ? :roll:

Isiklikult soovitakse e46. Kuna sa pole varem vist bmwga kokku puutunud? Siis e39 võib ära ehmatada oma tüüpvigadega.
Alusta väiksemast/odavamate ülalpidamiskuludega ja sellest mis paremini hinda hoiab, ehk e46´st :)
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Mina soovitaks ka e46 poole piiluda rohkem.
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Artur_L kirjutas:MIks sul see sinise sisuga e39 silma hakkas ? :roll:

Isiklikult soovitakse e46. Kuna sa pole varem vist bmwga kokku puutunud? Siis e39 võib ära ehmatada oma tüüpvigadega.
Alusta väiksemast/odavamate ülalpidamiskuludega ja sellest mis paremini hinda hoiab, ehk e46´st :)
E34 oli varem aga üsna lühikest aega. Silma jäi sellepärast et madal hind ja sile nägi välja.
Aga ma olen avatud ka e46tele. Eks ma üritan võimalikult palju uurimustööd teha enne ostmist. Kaks korda olen autoga persest saanud enda süü tõttu nüüd tahaks korraliku saada.
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Madal hind ja sile auto ei käi kokku, just selliseid tasuks vaadata eriliselt kriitilise pilguga. Elektroonikat, mootorit ja käimakasti tasuks väga hoolikalt lasta kontrollida. Mina eelistaks pigem mõne mõlgi ja roostetäpiga odavamat autot. Ei tekita need „lakutud” autod erilist usaldust. Läbisõite ei ole ammu enam mõtet vaadata, need jäävad kõigil lootusetult 200kkm kanti. Kui platsilt osta siis igaljuhul vahetada kõik vedelikud uuesti ära(isegi kui on vahetatud), sest t*** seda teab mis p**** sinna sosse on valatud,(ilmselt kõige odavamat) sest reeglina need platsikad on ostetud odavalt, mingi tehnilise või visuaalse veaga plangud pannid. Need tehakse võimalikult odavalt ilusaks ja pannake siis lollile eestlasele müüki.
Eelistaks pigem siit foorumist mõne kasutaja autot, kellel on ka teema auto kohta ja sealt saad täpsemalt olukorra teada reeglina...
4000€ eest peaksikkagi suht normi saama juba, kui otsida.
Minu arvamus.
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Täitsa õige jutt, mulle tundus endale ka veidi kahtlane see teema. Hind tekitaski sellise tunde et midagi on kahtlast. Aga no, ega enne ei tea kui kohapeal käidud ja üle vaadatud.


edit Henri_J: Palun ära tsiteeri eelmist postitust sellele vastates.
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas marek555 »

Ise soovitaks ka E46 poole vaadata. E39 nõuab ikka ulmelisi summasid, kui lugeda fooumikasutajate autode teemasi.
Mis puutub eelevalt viidatud 323i-sse, siis see on nautke kahtlane masin. Paistab olema USA versioon, spidokas ka miilides ja päiksevarjudel suured hoiatus kleepekad peal. Pealegi on autol facelift esiots, mida sellele masinale ei saanud tehasest. Ehk siis on kas väiksemal või suuremal määraal avariilise autoga tegemist (ei usu , et omanik oli selline E46 fanatt, kes pidi lihtalt fl välimuse saama autole).
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Selle esimese e46 unustasin ka ära juba pärast seda kui mainiti et asjal pole õige välimus.
Nüüd vaatasin e46te poole ja uurisin mitmeid.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=804503 See hakkas täitsa meeldima. Kas hind on mõistlik selle aasta ja neliku eest? Ma mõtlen, et kas ei peaks rohkem olema, või tundub mõistlik?
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Ei ole kellelgi arvamust viimase e46 kohta?
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Eks sa pead ise minama ja üle vaatama, kui tundub korralik siis sõit um-i või sarnasesse kohta ning põhjalik ostueelne kontroll, kui asi korras võta ära. See mida räägib omanik korras mootorist, vanosest, käigukastist , vahekastist, diffritest ja ülejäänud jamast see unusta kohe, veelgi parem ära kuulagi teda. Igasugused puksikesed, kondid ja õõtsad on minu arust kuluosa, nende pärast autot ostmata pole mõtet jätta. Need pead niikuinii mingiaeg ära vahetama. Seega vaata ise, kui midagi suuremat endale silma ei hakka siis viige kontrolli.
Teijo
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 17.10.2011 22:30 54

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Teijo »

http://www.auto24.ee/used/975294 Muidu see ka sama hinnaga, ise ei oska väga midagi öelda. See gaasiga (0.80 senti liiter)millega tunduvalt odavam sõita aga eks ise tead. Endal 330xd ja kuu aega olnud. Siiani rahul. Kohapealt minnes käib mingi õrnalt kolks. Seega reduktor või miski kardaani osa kulunud aga kunagi peaks lähedalt uurima. Aga muidu rahul ise.
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Gaasiseadmed on head niikaua kuni nad ******* ei hakka. Pealegi on neile vaja eraldi diagnostikaseadmeid ja tarkvara. Gaasiseadmega auto ostmisel oleks hea teada kes on seadme tootja ja kes paigaldaja. Odav ja valesti paigaldatud gaasiseade põhjustab kindlasti rohkelt probleeme ja on kulukas üleval pidada. Foorumist peaks mõne teema nende kohta leidma kui otsida. Ja pealegi, oleks hea kokku arvutada kus on lähim koht kus sa gaasi saad. Kas tasub ära ikka.
Kasutaja avatar
Incognito
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 26.07.2010 09:24 13

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Incognito »

Ma neid gaasiseadeid ei usalda eriti, pole kahju ka suksusse kütust panna kui hästi teenib. Muidugi mul ei ole kokkupuudet olnud ühegi gaasiseadmega niiet see ebausk on põhjuseta, lihtsalt tundub kahtlane. Aga kuna see ka samas hinnas tundub olevat siis mul süda rahul, niiet võtan omanikuga kontakti ja vaatan üle.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Henri. »

Suvel sai nädalake mööda Saksamaad ringi kulgetud ja hiljem läbi Tšehhi, Poola, Leedu, Läti koju tagasi.
Saksamaal jäi 10 päeva jooksul silma vist 2 gaasitanklat ja otseselt mitte ühtegi gaasiautot (kuigi neid naljalt ei eristagi). Samas nii palju gaasiautosid kui Poolas ja Leedus pole ma elu sees näinud. Ei pruugi muidugi sealt olla aga gaasiseadmega pille vaataks isiklikult topelthoolikusega üle.
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Lisaks sellele on nendel poolas/leedus paigaldatud seadmetega ilmslt topelt oht maha põleda, arvestades seda millist jama seal kokku keeratakse.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Uue liikuri soetamine (606BFM E46 330XI Tallinn)

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Teijo kirjutas:http://www.auto24.ee/used/975294 Muidu see ka sama hinnaga, ise ei oska väga midagi öelda. See gaasiga (0.80 senti liiter)millega tunduvalt odavam sõita aga eks ise tead. Endal 330xd ja kuu aega olnud. Siiani rahul. Kohapealt minnes käib mingi õrnalt kolks. Seega reduktor või miski kardaani osa kulunud aga kunagi peaks lähedalt uurima. Aga muidu rahul ise.
Jäi endalegi see auto silma. Pole vaatama läinud. Müügis juba mõnda aega olnud ning hinda tiksutatakse alla. Kui keegi kohapeal käib, siis saab ehk paar sõna selle kohta kirjutada. Tollel autol on väidetavalt gaasiseade paigaldatud Saksas.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Rõhutaks siis sõna väidetavalt. Kuna mingiaeg tagasi tahtsin ka autot liisingusse(seb) saada(ometi jäi see diil tegemata) aga seoses sellega sai vaadata nii mõndagi autot ms toodud „saksast”, ometi tuli välja lõpuks, et suurem osa vaadatud autodest olid itaaliast, belgiast mistõttu seb neid suure riski pärast liisingusse ei ole nõus andma. Ja ega endalegi ei tundu eriti usaldusväärne selline firma, kes juba kuulutuses ajab jama. Ega neid firmasid kuulata ega usaldada pole mõtet kõik tuleb ise järgi vaadata.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas Henri. »

siiim_k kirjutas:ometi tuli välja lõpuks, et suurem osa vaadatud autodest olid itaaliast, belgiast mistõttu seb neid suure riski pärast liisingusse ei ole nõus andma.
Oot, mismoodi on Itaaliast / Belgiast toodud auto suurema riskiga kui Saksamaalt toodu? Oskad ehk seletada?
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Uue liikuri soetamine

Postitus Postitas siiim_k »

Jap , auurem risk tuleneb pangale sellest, et seal ei liigu näiteks varastatud autode kohta info meile nii kiiresti nagu näiteks saksast. Pankur luges mulle neid riike rohkem ette aga enamus ei ole meeles. Tahtid vist isegi seda, et auto oleks kuus kuud eestis arvel olnud kui on nimetatud riikidest toodud(kui tegu ei ole just nende koostööpartneri poolt müüdavate autodega).
Kuulus sinna kindlasti Belgia, prantsusmaa, itaalia ja vist kolm riiki oli veel.
Tuletan meelde, et tegu SEB pangaga, teistel minuteada sellist poliitikat ei ole.
Mina näiteks kaotasin 100€ sellega, et maksin nende(seb) poolt soovitud hindamisaktid kinni, nemad tahtsid veel auto tehnilisepassi koopiat ja sealt tuli välja, et auto pole mitte toodud saksast vaid hoopis belgiast. Ometi telefoni teel väitis müügimees, et saksast, kohapeal oli sildil: Otse saksast ja auto24 oli päritolumaa saksamaa?!
Kel nende maade vastu huvi, küsigu seb-st järgi, autot vaatama minnes vaadake dokumente ennem kui lasete hindamisakti koostada ja liisingut soovite seb pangast.
Selline värk siis.
Vasta