E90 BMW 320

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

E90 BMW 320

Postitus Postitas RainerT »

Oleks abi vaja otsustamisel, kas selline E90 BMW 320 on mõttekas ost endale või mitte.
Seega on oodatud kõik tähelepanekud ja soovitused, mida kindlasti kontrollida.
Käisin korra vaatamas ning nägin järgmist:
- parempoolne tagumine uks ja natuke tagumisest diivast on kergelt kriibitud, oli juhtunud garaazist välja sõites;
- parem esistange nurk kergelt kriimuline;
- juhiistme seljatoe äär õmblusest lahti;
- mingi õlivoolik on mõraline, mis vajab vahetust, väidetavalt maksab UM's 150 - 170€. Omanik kahjuks ei osanud seletada rohkem, kuid pidi mingi voolik olema, mis talvel kokku tõmbab ja suvel paisub ning tänu sellele ka katki läinud, selle tulemusena peab iga 5 kuu tagant u 1 liiter õli peale valama (see kõik kõlas kuidagi veidralt, kuid suhtlesin omanikuga inglise keeles, sest ta vene rahvusest ega oskanud eesti keelt).
- mootor töötas ühtlaselt, kuid minu meelest rohkem selline tiksuv hääl nagu diislitel, kas selline asi on selle mootori puhul normaalne?
- kõik muu tundus toimivat, nii palju kui proovida oskasin.
- omaniku jutu järgi on toodud 2 aastat tagasi Saksamaalt, läbisõit siis oli 65 000km, avariivaba, 2011 september tehtud UM's hooldus, kus vahetatud õlid ja filtrid ning kogu ajalugu peaks UM's olema.

Masina kuulutus: http://www.auto24.ee/used/939872
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas MartenL »

" onclick="window.open(this.href);return false; Õlilekete kohta :mrgreen:

Kas N46 on legendaarselt sita N42 parendatud variant?
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas RainerT »

Tänud selle õlilekete video kohta.
Kas on veel tähelepanekuid?
Kuidas sellel masinal cruis aktiveeritakse, ma ei saanudki aru, kas see on või mitte?
Kasutaja avatar
Leedu
Huviline
Postitusi: 636
Liitunud: 30.05.2008 15:24 56
Peamine sõiduk: M4
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas Leedu »

Pildil küll püsikiirushoidjat ei ole, seega aktiveerida pole seal midagi. Kui õnnestub kusagilt leida püsikiirusehoidja kang (e90 on see koos suunatule + kojameeste kangiga), keegi ära ühendab ja alles siis on võimalik see funktsioon omale saada.

Uuemad bmw bensiinimootorid tõepoolest teevad natuke diisli häält tühikäigul käies.

See, et autol on 1 hooldus UM-is ei tähenda küll kogu ajalugu. UM e. United Motors on bmw ametlik esindaja Eestis, seega Sakast tulnud autol ei saa kuidagi kogu ajalugu sellel asutuses olla.
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas RainerT »

Tänud info eest.

Vaatasin, et üks pisut odavam (9990€), väikse läbisõiduga diisel e90 on ka müügis:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1015686

Kumba pigem eelistada, kui tehnilised seisukorrad osutuvad võrdväärseteks?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas Tauri_J »

2.0 bensiin vs 2.0 diisel, võtaks ma muidugi diisli
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas MartenL »

Nendest valikutest kindlasti 2.0 diisel. Kütusekulu vahe on meeletu, probleeme võib olla mõlemaga.
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas RainerT »

Tänud vastuste eest, ilmselt on mõistlik teostada auto ostueelne ülevaatus ning siis parim välja valida.
Leidsin siit foorumist mõned kohad mida soovitatud on, kuid kas on eelistusi nende osas?
http://www.bayermotors.ee/
http://www.audacer.ee/
http://www.carmasters.ee/
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas mytology »

MartenL kirjutas:Nendest valikutest kindlasti 2.0 diisel. Kütusekulu vahe on meeletu, probleeme võib olla mõlemaga.
Kui meeletuks sa seda pead?
Vanal klassivennal on 320d, mul endal 320i. Meie kogemuste põhjal on vahe ca 1-1,5l bensuka kahjuks. Temal linnas 8,.. minul linnas 9,.. Maanteekulude vahe on umbes sama suurusjärk, õige pisut ehk väiksem. Meil mõlemal automaatkastiga autod.

RainerT, see vene mees ajas sulle tõenäoliselt jama. Õlilekkeid sel mootoril on, üks tüüpvigadest on näiteks vaakumpumba leke. 2010 aasta lõpus andis tehas ettekirjutuse, et selle tüüpvea likvideerimiseks tuleb korraga vahetada nii klapikambrikaane tihend kui vaakumpump. 12.2010 läks mul UM-is see maksma 5979,16+km. Minu autol vahetati need umbes 75000 läbisõidu juures. Peale olen õli valanud 1l 14 000km peale, mis pidi UM sõnul olema väga hea tulemus. Nende praktika näitab enamike puhul pealevalamise vajadust 5-7k km vahel.

Mootori hääl on tõepoolest tiksuv, natuke diislit meenutav.

Saksamaa annab minuteada andmed ühisesse andmebaasi, niiet esindusest peaksid saama kontrollida läbisõidu jutu õigsust.

Oma kogemuse najalt ütleks, et varustuses peaksid kindlasti olema sportistmed, automaat ja püsikas. Need on minujaoks suurimad sõidumugavuse mõjutajad. Ekraan jne on suhteliselt tähtsusetu, tore kui ta olemas on aga seda eelkõige järelturu jaoks.

Diisel on tore kuna liigub paremini aga olen enam kui kindel, et head 320i on kergem leida. Üldisemast turuseisust ülevaate saamiseks võiksid sirvida nt mobile.de saiti ja sealt omale statistikat teha(autod excelisse koos läbisõitudega ja keskmised nt võtta). Selline analüüs peaks näitama tõenäosust kumba autot on võimalik leida paremat ja mis hinnataseme juures.
F11
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas Tauri_J »

Võrdle kiiruslike näitajaid ja kütusekulu, eelis on selgelt diislil.
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas mytology »

e46xxx kirjutas:Võrdle kiiruslike näitajaid ja kütusekulu, eelis on selgelt diislil.
Aga mida ma siis kirjutasin?

Lihtsalt lisaks neile omadustele peab valemisse panema ka riskifaktori ja tõenäosuse leida hea auto.
F11
RainerT
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14.02.2007 10:04 24
Asukoht: Tallinn

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas RainerT »

mytology, suurimad tänud asjaliku vastuse eest!

UM's lasin kontrollida läbisõitu, see vastab tõele. Kuna viimane hooldus on nende juures tehtud, siis uurin, kas neil on õlilekke kohta mõni täpsem märge. Kuid kindlasti tahaks ennem ostu üle lasta kontrollida, et asi kindel oleks.

Püsikas ja automaat on minu jaokski primaarsed, huvitav oleks teada suurusjärku, millega saaks püsika kangi koos paigaldusega.
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: E90 BMW 320

Postitus Postitas mytology »

RainerT kirjutas:mytology, suurimad tänud asjaliku vastuse eest!

UM's lasin kontrollida läbisõitu, see vastab tõele. Kuna viimane hooldus on nende juures tehtud, siis uurin, kas neil on õlilekke kohta mõni täpsem märge. Kuid kindlasti tahaks ennem ostu üle lasta kontrollida, et asi kindel oleks.

Püsikas ja automaat on minu jaokski primaarsed, huvitav oleks teada suurusjärku, millega saaks püsika kangi koos paigaldusega.
Minul läks püsika paigaldamine ca 100 eurot. Peale panin/me ise koos ühe asja jagava tuttavaga. Vaja oli leida õige kangide komplekt(kõik kangid peavad klappima, st doonor peab samuti olema nt sama tüüpi kere(tagaakna kojamees), mf rooli ja vihmasensoriga kui need sinu autol on). Tänaseks olen 2a sõitnud ja asi töötab kuigi programmeerimisele pole jõudnud. Auto tuleb täielikult üle kirjutada, see pidavat võtma 3-4h ning teha saab seda UM-is või Troost autos. Erilist hinnavahet neil asutustel ei ole. Seega tuleks arvestada ca 200 euroga. Ma pole seda oluliseks pidanud kuna ainuke asi, mille ma selle raha eest saan on roheline tuluke armatuuril.

Siin lehel on toodud erinevad variandid, mis olemas on.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/S ... ng_column/
F11
Vasta