BMW 525 D Touring 3.0 145kW - Võru Autopood

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
minarainz
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 25.05.2015 15:23 56

BMW 525 D Touring 3.0 145kW - Võru Autopood

Postitus Postitas minarainz »

Paluks nõu auto otsingul. Kas keegi on antud autot vaatamas käinud? Asun ise Pärnus ja oleks suureks abiks kui keegi kes juba käinud seal jagaks muljeid. Või teavad äkki midagi antud auto taustast?

http://www.auto24.ee/used/2000652" onclick="window.open(this.href);return false;



Tänud juba ette ära.
Kasutaja avatar
bukake
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 10.08.2008 10:35 42
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 525 D Touring 3.0 145kW - Võru Autopood

Postitus Postitas bukake »

Huvitav vaadata kuidas inimesed tahavad imedesse uskuda. Kas sa tõesti arvad, et sellise hinnaga saab midagi korraliku leida? Odav juust on ainult hiirelõksus. "Heal" hinnal on ALATI põhjus! :D

Auto on Saksast. Saksas analoogsete norm seisukorras autode hinnad algavad ~11 tuhandest.
+ seda autot Eestisse tuua maksab ~450-500€.
+ selle välimuse korda tegemine ~100-150€ (eeldame, et kõik tehnika jne on täiesti korras ja nokitsemist üldse ei vaja, "istu ja sõida" variant).
+ vahendaja tulu, mis on tavaliselt mitte vähem kui 10% investeeritud summast, ehk antud juhul ~1100+€ (ok, eeldame et Võru autoaed tegeleb heategevusega ja see on 0€ :D :D :D )

Lõpuks tuleb välja, et selliste normaalsete autode hinnad Eestis peavad algama 11000+450+100=11550€
Kuid kahjuks mitte kõik kasutatud autode müüjad on nii head, nagu Võru autoaed, ning tahavad natuke raha teenida. :D Arvestades sellega peaks normaalse sarnase auto hind Eestis algama 11550+1100= 12650€.

Eeldame, et ma olen eksinud ja normaalse auto hind Saksas algab mitte 11000€ vaid 10000€.
Lõplik tulemus 10000+450+100+1000= 11550€.
Võru autopoes oleva autoga võrreldes u 1000€ suurem. Ja mida võib siin loota?

PS kõik need hinnad on reaalsed, mitte laest võetud. Arvestage ka sellega, et need on minimaalsed kulud, tavaliselt kulud on palju suuremad, sest isegi heas korras autod vajavad tavaliselt natuke korrastamist.

PSS Kallid sõbrad! Palun õpige juba asja analüüsima ja järeldusi tegema! Petta saab see, kes tahab petetud olla.
Viimati muutis bukake, 06.07.2015 15:36 32, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
karlhobe
Huviline
Postitusi: 592
Liitunud: 08.03.2010 23:48 18
Peamine sõiduk: Bmw 523 F11

Re: BMW 525 D Touring 3.0 145kW - Võru Autopood

Postitus Postitas karlhobe »

Võimalik, et see on minu subjektiivne arvamus, aga sellise masina eest ei saagi küsida rohkem kui antud kuulutuses küsitud. Tegemist on siiski sisuliselt plank E61-ga, millel pole ka veel kõige nõutum mootor. Kaltsusisu, halogeen tuled jne ei vii just hinda üles. Ma ütleks, et kui selline masin leiab omale 10k-ga uue omaniku, on vägagi hästi saadud... :roll: Loomulikult erand kinnitab reeglit, kuid ma arvan, et kallimalt müües lihtsalt poleks huvilisi antud masinale - turg on täis sarnase hinnaga ning parema varustusega masinaid.

Ei tea antud auto seisukorda, kuid kõige lihtsam on minna kontrollima. Kui võimalik pane kohapeal juhtmed taha ning uuri mis vead on/ei ole. Visuaalne ülevaatus ja sõit - kui need kõik ok, siis vii teenindusse või mujale, kus saaks kontrollida põhjalikult tehnilist olukorda - nii lihtne see ongi.

Loomulikult ei tooda ideaalses seisukorras masinaid, kuid lollus oleks ka arvata, ainult need mis maksavad üle teatud piiri on kõik heas korras ja vastupidi. Võib leida ka palju odavamalt väga heas korras masinaid, kui nö piirhind.

Minu E61 LCI 530d, millega vahepeal sõitsin oli vägagi normaalses korras ning sain ta omale kõvasti odavamalt kui antud kuulutuses oleva auto - loomulikult oli kulumist ja mõni asi kindlasti oleks vajanud vahetamist, kuid üldiselt oli auto aus ning eeldada, et sellise vanusega/läbisõiduga auto on ideaalne on omaette lollus :D

Ja Võru autoaiast rääkides siis tegemist võrdlemisi ausa ettevõttega, vähemalt ma pole küll halba kuulnud nende kohta. 10% hinnale otsa on üsnagi tavaline, kuid sellised ettevõtted saavad palju suurema osa oma kasumist järelmaksuga müües (ca 70-80% oma üldisest kasumist). Jällegi on see minu kogemus antud äriga tegelevatest ettevõtetest.
BMW 535iA '98 -> BMW 525iA M-Sport '00 -> BMW 330dA M-Sport '02 -> BMW 325iA '05 -> BMW 530xi E60 '08 -> BMW 330XD E90 -> Octavia VRS '13 -> 523iA F11 -> Civic Type-R FK2 '16
Vasta