E53 või E83

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Tere,
Praeguseks olen juba päris mitmed aastad BMWst eemal olnud, aga nüüd tekkis idee üks pealkirjas mainitud liikur osta. Olen siin foorumis vist enamiku neist mudelitest rääkivaid teemasid läbi lugenud, kuid küsiks siiski paari nõuannet. Esiteks olgu öeldud, et otsin kindlasti 3,0 diiselmootoriga autot, hoolimata selle võimalikest probleemidest. Minu küsimus spetsialistidele oleks siis selline, et kas on tänasel päeval üldse lootust Eestist leida enam-vähem heas korras X5 või X3 7 - 10 tuhande euro eest? Eelistaksin X5te aga X3 on ka okei. Olen juba päris mitmeid vaatamas ka käinud, aga päris seda õiget pole nagu leidnud. Kuulutustes tunduvad mõned tõesti väga siledad, aga kohale minnes kipuvad just salongid olema suht räsitud. Minu, kui suhtelise võhiku jaoks BMW osas, on sõidumuljed olnud täitsa okei, kastid vahetavad käike sujuvalt, mootorid käivad kõigil väga vaikselt ( proovinud olen 135kw, 150kw, 160kw) , ükski pole kolisenud... Lihtsalt kõhutunde põhjal oleks võinud neist 2 tükki ära osta küll, aga foorumit lugedes jäin nagu kahtlema.
Sai natuke lohisev jutt vist, aga äkki keegi viitsib paar rida kirjutada.
Tänan.
Kasutaja avatar
mj6u
Huviline
Postitusi: 1090
Liitunud: 06.04.2010 22:49 00
Peamine sõiduk: Lexus GS300

Re: E53 või E83

Postitus Postitas mj6u »

Selle ajastu X3 näeb ju nii peletis välja, et siin ei tohiks midagi mõtelda ollagi. Ideaalkorras autot leida ilmselt väga keeruline, kui põhiasjad ( mootor, kast ja kere ) korras siis pisiasjade kallal jõuad peale ostu nokitseda. Salongi liigne kulumine võib viidata nii suurele läbisõidule kui ka ebapiisavale hooldusele. Panoraamluugid lähevad katki ( kui juba ei ole ), heli on piix nagu ikka. Ukselingid kipuvad E53 purunema lisaks võib esineda probleeme vahekastiga ( tavaliselt plastmass hammakas ebayst tellitav ), poolteljed jms. Enne ostu hea kui ikka asjatundlik inimene üle vaataks.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Eks mulle endale meeldib ka X5 rohkem, lihtsalt siin mõnda teemat lugedes tekib küsimus kuidas mõni asi niimoodi laguneda saab. Kas Carmasters on endiselt normaalne koht ülevaatuseks? Või on nüüd mõni muu koht populaarne / hea. Eriti just huvitakski mootori ( ka pihustite) põhjalikum kontroll.
Kas ma olen õigesti aru saanud, et Itaaliast toodud autode nö esinduse hooldusajalugu ei ole võimalik UMis kontrollida?
hobo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 19.10.2012 22:02 30
Peamine sõiduk: Liisingupill
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas hobo »

Kui on Itaalias esinduses käinud, siis peaks info UM-ist ikka nähtav olema. Kui omale autot ostsin 2,5a tagasi, siis UM-is hooldusajalugu kontrollides oli näha, millal auto viimati Itaalia esinduses käinud oli.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Okei, tänan. Ma siis ikkagi uurin järgi. Praegu tundub, et umbes pooled just Eestisse toodud autod on Itaaliast..
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Raivo »

Üldistamine ei ole hea tegevus aga kes on Itaalias käinud ja nende autokultuuri näinud siis tuleks ikka väga hoolikalt jälgida mida sealt osta ja mida mitte.
530d
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Ma®tin »

martin54 kirjutas:Kas Carmasters on endiselt normaalne koht ülevaatuseks?
Lasin enda E61 seal kontrollida üle kahe aasta tagasi.. (Carmastersi ja Hobujõu ühistöö) Lõppsõna Patriku poolt oli "halb ei ole".
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Okei, tänan hoiatuse eest. Mulle juba hakkabki tunduma, et läheb ostuks nagu tavaliselt - ilma mingi kontrollita ja lootes parimat. Loll taktika, aga lihtsalt pole aega rohkem otsida/kontrollida.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Jättis väga sileda mulje http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1992180
Kõik arvamused on teretulnud.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Raivo »

Talvel kombinatsioon nahkiste ilma istmesoojata ei ole eriti mugav variant.
Ja nagu ikka, kontrolli lisaks muule ka hooldusraamatut (kas kõik hooldused jms klapivad), uuri ega pole olnud suuremaid avariisi (pool nina läinud, raam kõver, tagaots sodi jne), kas äkki pole mingite Leedu tuuningumeistrite käeall lisalihvi saanud jne, kuidas käigukast toimetab (ka kiirendamisel ja foori taga seisma jäädes), 4wd toimimist.

Läikivast/lakutud välimusest ei tohi lasta end ära pimestada ;)
530d
markedmen
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 28.09.2014 20:07 27
Peamine sõiduk: BMW E60 525d

Re: E53 või E83

Postitus Postitas markedmen »

istmesoojendused annab alati juurde lisada, mingi 100 eur ja olemas
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Raivo »

Kas tõesti saab nii odavalt originaal soojendused koos vastavate nuppude ja funktsionaalsusega?
Automaailmast mingid mummulised sigaretisüütajasse käivad võib vast küll 30-40€ eest leida.
530d
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E53 või E83

Postitus Postitas ttsys »

Vaatad 10 aastat vana odavama otsa omasugust.
Tõsiselt võetaval (võrreldaval) turul maksab müüja poolse garantiiga poole vähem sõitnud 2005 aasta X5 umbes 2 korda rohkem. http://www.autoscout24.com/Details.aspx ... asrc=st|fs
See tähendab seda, et kui see 200k sõitnud auto on täna 100% ideaalses töökorras siis lähema ca 2-3 aastaga vajab see sõiduk umbes 18 000 - 9000 = 9000€ investeeringuid, et seda samal tip-top tasemel hoida. Samas ma väga-väga kahtlen selles, et see siin müügiks pakutav sõiduk läbib veatult BMW max punkti testi(!)
See asjaolu aga on just selgitus, miks meie lähiturg on räimeid täis. Sellise odavama otsa X5 ostja on reeglina orki istunud, sest räimestumisega võitlemine, ise mitte autoremondiga tegelevale subjektile, tähendab siis piltlikult öeldes pere eelarve kallale ronimist. Head asjad maksavad ja tuleb alati meeles pidada, et suurema kerega sõidukid kaotavad alati rohkem hinda, mis omab väga palju seost ka sellega, et ülalpidamise kulud on oluliselt suuremad.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Te mehed hirmutate mind täitsa ära juba. Kui kulukas see auto siis lõpuks olla saab?? Need samad mootorid ja kastid on ju X3e peal ka ja selle kohta eriti halba sõna ei räägita. Keskmisest suuremate jooksvate kuludega ma olen harjunud, see pole siiani väga häirinud. Teine asi on jah kui automaatkast või mootor laiali jookseb. Selge on see, et Saksast 100 000 sõitnud masin oleks parem, aga just üritaks vältida liisingu võtmist ja mingi 15 000 korraga maksta ei saa. Kusjuures facelift mudel polegi eesmärk omaette, võiks vanem väga korralik auto ka olla kui sellise kuskilt leiaks.
Igatahes tänan vastuste eest. Mõtteainet on rohkemgi kui oodata oskasin.
hobo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 19.10.2012 22:02 30
Peamine sõiduk: Liisingupill
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas hobo »

9000€ 2-3 aasta peale tundub suhteliselt lambist võetud summa, aga kindlasti need odavama otsa X5-ed nõuavad rohkem kulutusi kui ilmselt ükskõik mis jaapanlane. Lugedes kui õnnetu mõni oma E39 või E60-ga on, siis ei usu, et X5-te oleks oluliselt kulukam pidada. Auto remontimist investeeringuks ei nimetaks, kuna seda raha sa niikuinii enam kunagi ei näe.
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Rist0 »

Ma®tin kirjutas:
martin54 kirjutas:Kas Carmasters on endiselt normaalne koht ülevaatuseks?
Lasin enda E61 seal kontrollida üle kahe aasta tagasi.. (Carmastersi ja Hobujõu ühistöö) Lõppsõna Patriku poolt oli "halb ei ole".
Martini öeldud jutt keerati peapeale?? Alles jäeti see mis pole oluline,väga huvitav lähenemine..
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E53 või E83

Postitus Postitas ttsys »

BMW on komposiitne investeering, sh elustiili, mida ei saa öelda mitteühegi jaapanlase kohta ehk, mis on tõesti ainult tühm kulu. Unistamine pole keelatud ja ilmselt pole ka seni inimesed teil mälupilt täiega kustunud nendest kiiresti-põllule-kips ehitajatest, kes esimese asjana siis X5 hankisid, et nähtavad olla. Ühelt poolt investeering elustiili ja teiselt poolt demonstratsioon, mis enamusele päädis "meistrivõistlustega üle oma varju hüppamises", kus ei ole võitjaid. Elustiil on invest ja selle tallel hoidmisel ja edasi kandmiseks on vaja omada lähteallikaid. See 9000€ on muidugi lambist võetud. Aastavahetusel nägin just sellist "projekti", kus võeti analoogne X5 ja elu läks kohe lõbusaks. Omanik ladus sinna üle 7000€, kusjuures ise on veel automehhaanik ning kõik tööd tegi ise, va käigukasti remont koos mehhatroonika vahetusega, mida tehti Lätis. Jah 2-3 aastat on lambist võetud - see kõik toimus ca 3 kuuga. Küsite, mis vea ta tegi? Lihtne vastus ongi see, et ostis odavama otsa 2005 aasta X5, mida alahindas seniste E39 ja E60 jne kogemuste najal. Mõni võib nimetada seda ebaõnneks aga teine jällegi toitumisahela äraarvamise mänguks. Selles ei ole midagi halba, et inimene soovib elustiili või oma enesetunde tõstmisesse investeerida aga kurb on see, kui liitutakse sisuliselt tundmatu klubiga, kus pealegi kohe esimesest päevast alates tasuta lõunaid ei pakuta.
Väljajuhatuseks veel see, et mõelge hoolega, miks italiano-germano just nüüd müüb oma auto(?) Miks need autod, mis sealt tulevad on meil siin veel "soodsama" hinnaga, kui seal kust need tulid, kus valitseb tegelikult tige turu-sisenõudlus. Mõelge hoolega.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Mul seda elustiili teemat pole muidugi, lihtsalt on vaja suurt ja natuke kõrgema kliirensiga autot. Palju lapsi jne:) Esimese põlve X5 on lihtsalt koguaeg meeldinud, sellest siis huvi. Näiteks selle järglane (olgu see siis parem või halvem) ei paku mingit huvi, selle raha eest valiks iga kell enne Mercedese MLi. Jaapani omadega ei taha enam sõita, lihtne asi - on liiga igavad ja ilmetud. Ja olgu öeldud, et odavalt pole siiani ka Japsidega pääsenud, ükskõik kui palju neid ajakirjanduses kiidetud on. Ma ise mõtlesin, et praegu on võibolla viimane aeg E53 osta, enne kui korralikke pole kuskilt enam leida, aga tundub, et ongi juba liiga hilja. Tänan härraseid põhjalike vastuste eest.
Nii vist ei tohi küll teha, aga ma ikkagi mainiksin, et kui keegi foorumikasutaja tunneb, et tal on väga korralik X5 millest oleks valmis loobuma, siis võib julgesti ühendust võtta.
Veelkord - suur tänu.
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1742
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Mart_L »

rustisan kirjutas:
Ma®tin kirjutas:
martin54 kirjutas:Kas Carmasters on endiselt normaalne koht ülevaatuseks?
Lasin enda E61 seal kontrollida üle kahe aasta tagasi.. (Carmastersi ja Hobujõu ühistöö) Lõppsõna Patriku poolt oli "halb ei ole".
Martini öeldud jutt keerati peapeale?? Alles jäeti see mis pole oluline,väga huvitav lähenemine..
Kui Martin ise seda ei teinud, siis on "foorumi jumalad" ikka väga alatu teoga hakkama saanud :?
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Raivo »

Nagu ikka autode puhul - mida parema ajalooga (st õige ja korrektse) auto leiad seda vähem üllatusi tuleb.
Teinekord tasub ka nt uurida kohalikust(UM-idest) esindusest äkki neile mõni vanem X5 tagasi tulemas või siis hoolega Saksamaa saite kammida või lasta seda teha mõnel spetsialistil.

EDIT:
Ega sellest infost siin ei maksa ära ehmuda :) Võib-olla leiad siiski väga sileda ja korrektse isendi millega liiklemine on puhas sõidurõõm :)
530d
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E53 või E83

Postitus Postitas ttsys »

Igasugune ajalugu on ilus asi aga sellega on vähe midagi peale hakata, kui üle 10 aasta vana autoga tegemist. Itaalia kliimas 10 aastat vana asi on ilusti kikkis ja viskab üleöö "kõrvad lonti" nagu iga asi, millel lasub materjali väsimuse algoritm. Esimene külm Eesti talv käib üle ja ilusad italianod tilguvad mahladest. Kõik on vaja remontida, mida seal üle-üldse saab või pärast mingi sõlme lahti võtmist on vaja asendada. Italiano ei lase enne auto müüki seda remontida selleks, et siin mõnda eestlast õnnelikuks teha. :D
X5-e juures on muidugi fenomenaalne üks asi, et isegi, kui see tilgub, haiseb, koliseb ja rapub siis sellega võib suht-koht kaua sõita enne, kui see otseselt teepeale jätab. Sealt ka see räime kuulsus, et seest kõik ilus puhas, auto isolatsioon ka enam-vähem, mis ei lase nendel "pisiasjadel" kasutamist segada. Teh. ülevaatused sunnivad neid autosid remontima ja muidugi väga tihti on nende autode puhul asi remondist ikka väga kaugel. Uusi orig. varuosi näevad need sõidukid harva. Eriti üle 11 aastased, mis iga aasta peavad TÜ läbima.
sigaelmar
Huviline
Postitusi: 3716
Liitunud: 02.07.2006 16:24 43

Re: E53 või E83

Postitus Postitas sigaelmar »

ttsys kirjutas:X5-e juures on muidugi fenomenaalne üks asi, et isegi, kui see tilgub, haiseb, koliseb ja rapub siis sellega võib suht-koht kaua sõita enne, kui see otseselt teepeale jätab. Sealt ka see räime kuulsus, et seest kõik ilus puhas, auto isolatsioon ka enam-vähem, mis ei lase nendel "pisiasjadel" kasutamist segada.
Ma olen E65 kohta umbes sama kuulnud :D
316ti E46; 325i E36; 325iA E36; 328iA E36; 520iA E34; 520iA E34; 525tdsA E39; 525dA E61; 528i E39; 530dA E60; 730d E65; 730iLA E38; 740iA e38; 750iLA E38; 750iLA E38; 750i E65; X5 4.4i E53
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E53 või E83

Postitus Postitas Rain. »

Mart_L kirjutas: Kui Martin ise seda ei teinud, siis on "foorumi jumalad" ikka väga alatu teoga hakkama saanud :?
Ei ole foorumi jumalad ühegi alatu teoga hakkama saanud. Alusetult ei ole vaja ühtegi ettevõtet siin süüdistada. Patrik kirjutas väga selge ja arusaadava põhjenduse, miks Martini autol seda viga ei leitud. Edasi paluks seda PS-is arutada, mitte teemas kus võrreldakse kahte X-seeria autot.
patrik kirjutas:Auto ostueelsesse kontrolli ei kuulu mootori lahtivõtmine veendumaks kas plokikaane varuosakood vastab tehase andmetele, absurd on ette heita meile selle mitte tähele panemist.
martin54
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 11.05.2015 21:36 14
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D

Re: E53 või E83

Postitus Postitas martin54 »

Ikkagi ostsin selle auto ära mille lingi ma siia panin. Nüüd pole enam midagi teha, esialgu ei kahetse. Mingeid illusioone ka pole, ei eeldagi , et kogu see protsess odavaks kujuneb. Esimest korda mõne auto puhul otsustasin kõik kulud kirja panna, et oleks lõpuks näha kui kulukaks asi kujuneb.
Kuna teemale tuli väga põhjalikke vastuseid, siis ma arvan, et äkki võiks autost teema ka teha siia. Võibolla huvitab kedagi teist kellel samuti soov X5te osta/omada.
Minu poolt siia teemasse kõik, tänan.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E53 või E83

Postitus Postitas ttsys »

Igati põnev ja õnnitlused! Meelsasti jälgin edasisi reportaaze nii, et kui eraldi teemat ei tule siis võiksid aeg-ajalt kasvõi siia mõne reaga märku anda, mis ette tuleb.
markedmen
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 28.09.2014 20:07 27
Peamine sõiduk: BMW E60 525d

Re: E53 või E83

Postitus Postitas markedmen »

Raivo kirjutas:Kas tõesti saab nii odavalt originaal soojendused koos vastavate nuppude ja funktsionaalsusega?
Automaailmast mingid mummulised sigaretisüütajasse käivad võib vast küll 30-40€ eest leida.
ei maininudki originaale, aga selle raha eest võetakse iste lahti ja pannakse sinna sisse nii, et välja näeb nagu originaal. nupp peaks olema nüüd küll kõige väiksem mure, kui leiad neile tehasenupu siis ühendavad lihtsalt selle külge.
tiit001
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 04.12.2004 20:12 59

Re: E53 või E83

Postitus Postitas tiit001 »

Kas martin tegi teema? Kui siis viidake palun, olen ka sama masina otsingul.:-)
Vasta