Plaan osta BMW-d esimest korda.

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
MartinR
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 03.01.2013 20:14 23

Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartinR »

Hetkel oman autot Mazda 6 2003a. masin ning mootorist 2.0 TDI 89kw.

Plaan on auto müüki panna või otsida vahetusvõimalust silma on jäänud just BMW,kui ma olen otsinud auto24-st autosi. Ei teagi, millest see tuleneb , kas sellest et omada sama moodi noorte seas tuntud automarki BMW või soov omada esimest korda BMW-d. Siiani olen omanud VW passatit ja nüüd siis mazda 6.
Oskab keegi soovitada mingisugust autot? Hinnavahemik 2000€ juures. Silma jäi auto24-st :
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Mis mulle selle auto juures meeldib : Oleks uus kogemus automaat käigukastiga. Mahe hele nahksisu, välimuse eest hästi hoolitsetud ja ilusad veljed ning katuseluuk. Mis te arvate, kes teate BMW-st rohkem?
Smart49
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 31.08.2012 00:57 03
Peamine sõiduk: BMW G30
Asukoht: Tallinn

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas Smart49 »

see e36 tundub seest küll väga viisakas ja korralik.Pole tükkaega sellist isegi näinud.Oleneb mis ta tehnilise poole pealt on aga ülalpidamiskulud on muidu üsna madalad.
MartinR
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 03.01.2013 20:14 23

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartinR »

Smart49 kirjutas:see e36 tundub seest küll väga viisakas ja korralik.Pole tükkaega sellist isegi näinud.Oleneb mis ta tehnilise poole pealt on aga ülalpidamiskulud on muidu üsna madalad.
Üks paneb siiski kahtlema läbisõit: 300 000 km.

http://www.auto24.ee/used/1214539 Selline on ka
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MargusA »

Vaadates et praegune auto on mazda diisel siis võib küttekulu olla talle väga harjumatu :mrgreen:
Äkki mingi 10 keskmine kui mitte rohkem
MartinR
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 03.01.2013 20:14 23

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartinR »

margusa kirjutas:Vaadates et praegune auto on mazda diisel siis võib küttekulu olla talle väga harjumatu :mrgreen:
Äkki mingi 10 keskmine kui mitte rohkem
Siin sul on õigus, ökonoomsete autodega harjunud ;) 10 kuni + sa pakud 323-le ?

Toodud andmete järgi jäävad näidud õnneks maanteel 6kanti - enamasti tiirutan mööda maanteid mööda.
Kui see just bluff ei ole
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MargusA »

Ma arvan et mnt 8 ja linnas 11.Eks ka palju oleneb et kuidas sõidad.Aga uuri "lugejate autode" teemast..otsi samasugune auto,loe teema läbi,vaata uuri.Ja vaevalt et omanik pahaks paneb kui küsid et mitu liitrit sajale läheb?323 puhul võid küsida ka mitu liitrit õli :)
Smart49
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 31.08.2012 00:57 03
Peamine sõiduk: BMW G30
Asukoht: Tallinn

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas Smart49 »

MartinR kirjutas:
Smart49 kirjutas:see e36 tundub seest küll väga viisakas ja korralik.Pole tükkaega sellist isegi näinud.Oleneb mis ta tehnilise poole pealt on aga ülalpidamiskulud on muidu üsna madalad.
Üks paneb siiski kahtlema läbisõit: 300 000 km.

http://www.auto24.ee/used/1214539 Selline on ka
neil bemmidel niivõinaa kõikidel läbisõit keritud,et läbisõitu pole küll mõtet väga vaadata.Ja no e39 ülalpidamiskulud on ikka tunduvalt suuremad eriti kui osta üks turuodavaimaid nagu antud masin.Kui raha vähe siis ei soovitaks e39-at.
Kasutaja avatar
alarh
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 01.02.2010 19:27 57

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas alarh »

Mina julgen öelda, et mazda6 on kindlasti mugavam kui e36. Oli meil peres samuti mazda6 ja samuti 89kW diisel (esimene diisel mazda6 touring eestis). Enda esimene auto oli 328i e36. Minu silmis on kõik esimese generatsiooni "kuue" diislid kehvad mootorite poolest (89kW ja 105kW, 100kW kogemus puudub). Kõik muu on tehnilise vastupidavuse poole pealt üle (sillad, vedrustus). Kered on võrreldavad. e36 ei olnud ka mul nii kehvas seisus kui on meil tänasel hetkel peres olev 06 aasta "kuus". Mis puutub e36te, siis auto on fun. Ise eelistaksin manuaalkasti (ei tea kuidas ajast ja arust kastid on). R6 mootor ei ole eriline joodik oma numbrite kohta. Minu 2,8 keskmine jäi vist 8,6-8,8 peale. Seda siis ostust kuni müügini, julgen öelda et 60% trassi ja 40% linna/külmi otsi. Raha läks tema alla uues vääringus ca 2000€. Võin eksida. Seda siis pooleteise aasta peale ning ca 35000km peale. Sinna alla läksid nii audio "tuunimised", keretööd (värvimine, rooste eemaldus, poleerimine) kui ka porimatid jne. Hoolt sai kas UMis või tuttava töömehe juures, kasutasin alati kvaliteetset varuosa. Esines temaga mul kaks probleemi. Mõlemad tüüpvead. Nimelt uusaasta esimesel päeval kukkus alla juhipoolne aken, mis oli tingitud mingisuguse junni väsimusest, mis maksab ca euri ja teine tüüpviga mis minul esines oli paagisisene pump, mis lihtsalt ühel hetkel ära kooles. Ise eelistaksin e36te kui näiteks toodud e39t.

E: õli neelas küll :D . 10000km peale läheks juurde ca 0,8-1l õli. Varras näitas miinimumi, kuid siis lasin alati õli ära vahetada. Kasutasin täissünti alati, Magnateci 5w-40
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas Henri. »

margusa kirjutas:Ma arvan et mnt 8 ja linnas 11.
Maanteel püsikaga 7,5 ja linnas 11,5 - 4 aasta keskmine reaalne kulu sama moto ja kastiga mul. 6 sajale on ka maanteel kättesaamatu. Õlikulu on tavaline. M-paketti sel 323-l pole. €2000st e39-t ära palun osta.
MartinR
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 03.01.2013 20:14 23

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartinR »

Henri_J kirjutas:
margusa kirjutas:Ma arvan et mnt 8 ja linnas 11.
Maanteel püsikaga 7,5 ja linnas 11,5 - 4 aasta keskmine reaalne kulu sama moto ja kastiga mul. 6 sajale on ka maanteel kättesaamatu. Õlikulu on tavaline. M-paketti sel 323-l pole. €2000st e39-t ära palun osta.
Algaja on ikka algajas bemmi maailmas :roll: ja esimest korda bemmi ostmas. Uurin mis ma uurin , aga mis te räägite e 36 ja e39. Kas lihtsam ei oleks rääkida bmw 323 m-pack ja bmw 525 TDSA touring ? :D
Nagu ma ütlesin, võin esitada totraid küsimusI kuna pole ennem bemmidega kokkupuudet olnud. ;)
Milline neist kahest siis praegu on peale jäänud siin valikus ? Või oskab keegi mingit teist bemmi soovitada sootuks.
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas RaikoK »

Meeldivad küll bmwd ning tõesti pole ühtegi halba sõna öelda ,aga olles kahte e36 omanud siis igapäeva autoks enam küll ei taha , tegemist siiski ~22a vana autoga ning seda on autos sees olles ka tunda , ning sellisele autole minna mazda 6 pealt on päris naljakas otsus .
Mina vaataks pigem juba e46 poole , sisu on väga tänapäevane ning ka sõidumugavus , ning ega ka ülalpidamine eriti kallim pole kui e36.
Aga seda arvesta kindlasti,et raha kulub sul nii kütte kui ka remondi peale rohkem kui praeguse mazdaga
MartinR
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 03.01.2013 20:14 23

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartinR »

RaikoK kirjutas:Meeldivad küll bmwd ning tõesti pole ühtegi halba sõna öelda ,aga olles kahte e36 omanud siis igapäeva autoks enam küll ei taha , tegemist siiski ~22a vana autoga ning seda on autos sees olles ka tunda , ning sellisele autole minna mazda 6 pealt on päris naljakas otsus .
Mina vaataks pigem juba e46 poole , sisu on väga tänapäevane ning ka sõidumugavus , ning ega ka ülalpidamine eriti kallim pole kui e36.
Aga seda arvesta kindlasti,et raha kulub sul nii kütte kui ka remondi peale rohkem kui praeguse mazdaga
Mazda ma olen hinnapoolest lolliks ära lappinud (vastavalt enda ressursidele). Just tuleb Leedust mulle 117 000 läbisõiduga mootor hind 1300.(tagurdamisel viskas rihma üle ja silindrid said pähe ja veel midagi) Rihmakomplekt läks mul koos kõikide rullidega mäletamistmööda 280 töörahaga. Piduri kettad ees ja taga 300+eur kindlasti +muud nipet näpet. Vahetamist tahaks lähitulevikus saada kahehoovaline sidurikomplekt 800€ minimaalselt.
Õpilasena ei hakka enam rahakott peale. :(

Praegu ongi soov soetada endale kasvõi ajutiseks variandiks auto, mis kestab ja mis ei taha lappimist saada.
BMW jäi just millegi pärast silma.
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas RaikoK »

mazda 6 peaks muidu ikka üsna vastupidav auto olema , sattusid ilmselt paraja raipe peale siis . ja pidurikettad need kuluosa mida peab küll iga autoga vahetama niivõinaa. Võibolla oleks targem olnd bensukas võtta aga see selleks.
Seda ikka oled arvestanud,et kütuse peale hakkaks sul ka 2x rohkem raha minema ? Kui otsid ökot ja lollikindlamat varianti siis võibolla oleks targem osta manuaalkastiga ning 1.8IS mootor näiteks.
Muidugi kõige lihtsam oleks lihtsalt mingi golf 3 võtta aganoh oleme ausad kes selle golfiga ikka sõita tahab.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas MartenL »

MartinR kirjutas: Praegu ongi soov soetada endale kasvõi ajutiseks variandiks auto, mis kestab ja mis ei taha lappimist saada.
BMW jäi just millegi pärast silma.
BMW-l peaks sellisel juhul tehasegarantii kehtima :lol:
Precision
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 25.05.2011 23:09 21
Peamine sõiduk: GS430

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas Precision »

Mida uuem BMW seda rohkem remondid :D(ei räägi salongist välja veerenud autodest). Vanematel autodel hakkavad kered küll rohkem väsima, kuid puuduvad jällegi kallid tüüpvead. Korraliku E36-te soovitan küll osta, kuid arvesta et nende eest küsitakse ka tihti rohkem kui 3k€. Ise oman 2.8 R6 manuaali ja sõidurõõmu on küllaga, talvel -10 tuli linnas kuluks 15L/100le, seal sees külmkäivitused, külge ees sõitmised jne. 6L maanteel on ulme number. Suvel Tallinn-Tartu-Tallinn ots tuli keskmine 8L kanti(kahekesi autos) E46 ja E39 madalama otsa hinnaga autodest tuleks mööda vaadata, sest neid kokku lappida läheb väga kulukaks ja nende varuosad ka tunduvalt kallimad kui E36-l.
Kui eestist ei leia, siis mobile.de on ka hea koht kust võib hea aparaadi leida mõistliku hinnaga ;)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas jjanno »

Tere
MartinR kirjutas:Üks paneb siiski kahtlema läbisõit: 300 000 km.
Mis selle numbri juures kahtlane tundub? Liiga väike? Liiga suur?
Endal sama aasta E36 ning 340000 praeguseks ees. Ei tee see läbisõit selle autoga miskit.
MartinR kirjutas:aga mis te räägite e 36 ja e39
E36 ja E39 all peetakse silmas kerekoode. http://www.turnermotorsport.com/t-BMW-C ... Codes.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Kuna näiteks 320 on toodetud väga erinevates ajavahemikes, siis kerekoodi kasutamine on natukene kiirem võimalus näitamaks mis ajastu autost on jutt. Mazdal on ju ka kerekoodid, mida margisõbrad kasutavad. Mazda6 kerekood peaks vist G'ga algama (GY, GG, GH).

jJanno@ex.BG.mazda ;)
exTouring
VisaHing
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 03.10.2010 16:35 32

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas VisaHing »

Precision kirjutas:Mida uuem BMW seda rohkem remondid :D(ei räägi salongist välja veerenud autodest). Vanematel autodel hakkavad kered küll rohkem väsima, kuid puuduvad jällegi kallid tüüpvead. Korraliku E36-te soovitan küll osta, kuid arvesta et nende eest küsitakse ka tihti rohkem kui 3k€. Ise oman 2.8 R6 manuaali ja sõidurõõmu on küllaga, talvel -10 tuli linnas kuluks 15L/100le, seal sees külmkäivitused, külge ees sõitmised jne. 6L maanteel on ulme number. Suvel Tallinn-Tartu-Tallinn ots tuli keskmine 8L kanti(kahekesi autos) E46 ja E39 madalama otsa hinnaga autodest tuleks mööda vaadata, sest neid kokku lappida läheb väga kulukaks ja nende varuosad ka tunduvalt kallimad kui E36-l.
Kui eestist ei leia, siis mobile.de on ka hea koht kust võib hea aparaadi leida mõistliku hinnaga ;)
Enda arvamus:
Ma millegipärast arvan, et kui keegi küsib oma e36 rohkem kui 2200 EUR on see mõttetu pealemaksmine. ( Kui just mingi tuuningpill pole ).
E46 hinnad algavad juba 2000 EURist ( 1.8 plankvarustusega bensukad ).
Kasutaja avatar
RaikoK
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 14.05.2011 18:18 58
Peamine sõiduk: F80 M3 Competition

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas RaikoK »

1500 on juba tõesti viimane piir mida e36 eest maksta vähemalt minu silmis , hiljem kallimalt ei osta sult seda keegi ära , mingi originaal mpaketi ja 2.8 eest võibolla pingutab veel 2000 ka ära . Kabriosi ma muidugi siin ei mõtle.
e46 saab tõesti 2000ga ka kätte aga need jah enamasti päris raiped , korraliku mudeli saad ~3000ga kui otsida
bmwtouring
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 08.05.2011 14:15 18

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas bmwtouring »

Oma kogemusest julgen soovitada e46. Ülalpidamiskulud on seni olnud väga mõistlikud 30k km jooksul (ptüi-ptüi-ptüi :D ). Miinuseks võib olla bensiinimootorite tiba suurevõitu kütusekulu, kuid minu arust dünaamika ja üleüldine sõidumõnu korvab selle kuhjaga. Alla R6-e isiklikult ei ostaks. Varuosade valik on lai ja häid töökodasid leidub samuti.

Tuttava arust, kes ka mazda 6-ga sõitis ennem oli igatahes juhitavuse ja mugavuse vahe kõvasti bmw kasuks kui proovida sai.
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas tonisk »

E36 aeg hakkab otsa saama. Ise korjaks raha ja võtaks ka uuema kolmese ehk E46. E39 ehk viiest ei mõtleks ka, eriti 1500 euri eest.

2000.- euri lingis antud auto eeest ei ole minu arvates küll liiga palju küsitud kui auto korras.
E36 320. 95/11
Vanquish
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 19.08.2011 16:04 37

Re: Plaan osta BMW-d esimest korda.

Postitus Postitas Vanquish »

MartinR kirjutas:
Smart49 kirjutas:see e36 tundub seest küll väga viisakas ja korralik.Pole tükkaega sellist isegi näinud.Oleneb mis ta tehnilise poole pealt on aga ülalpidamiskulud on muidu üsna madalad.
Üks paneb siiski kahtlema läbisõit: 300 000 km.

http://www.auto24.ee/used/1214539 Selline on ka
97 aasta auto kohta arvad,et 300 000km on liiga palju? Sealt on migni 100 000 omalajal veel mahagi võetud ilmselt. Ei saa aru inimestest, kes ostavad mingeid läbisõidu numbreid, mitte autot ennast.
Vasta