Järjekordne saksamaa teema......

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Järjekordne saksamaa teema......

Postitus Postitas Mardo »

.....arvan et teil vist juba siin hakkab üle viskama kui iga päeva tagant siia stiilis "saksast auto" mingi uus teema tekib, aga kahjuks pidin ise ka seda teed minema et teen teema :( , nimelt oleks tarvis leida mõni inimene, kes tegeleb sellega ja otsib saksamaalt mulle mõne normaalse auto, autost aga lähemalt kui kellegi lahke inimese leian :)

läbi tuhratud juba mõningad leheküljed, aga ma pole eriline netihai ka, niiet sai sis 2 lehte läbi vaadatud....
www.mobile.de ja www.autoscout.de
äkki keegi oskab veel mõned lehed ette lugeda :)
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Marko 52 02 695 Ta päris mitmele foorumikasutajale auto leidnud. Helista ja kurda muret.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

Võid ka uurida Valdeku käest
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
@home
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 16.02.2007 19:50 57

Postitus Postitas @home »

Ega kellelegi sellise firmaga kogemust pole nagu http://www.cargofast.ee/services.html , pidid ka autosid tooma muuhulgas. Huvitaks just eelkõige hinnatase.

Keegi mõnda firmat lisaks sellele docs.ee-le teab, mis toomis teenust pakub ja mille kohta ka mingit infot netis näeks võiks teada anda, oleks tänulik.
marx
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 02.10.2003 10:49 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marx »

Olen ise ka toonud mõned autod. See ei ole põhitegevus, kuid kui keegi autot tahab, võime rääkida. Aga üldiselt alla 100k autosid ei too.
Marko 53436260, ps või marxtriplex@hotmail.com
Kasutaja avatar
MargusM
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 29.05.2003 16:23 54
Peamine sõiduk: E91 330d touring
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MargusM »

:D
Kasutaja avatar
Indrek
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 07.01.2003 17:58 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

Kuna teema nimi oli tore - siis avaks selle üheks väikeseks küsimuseks.


Nimelt - kas Saksast ei oleks võimalik tuua autot sedasi, et ei võta teda Saksas arvelt maha, selle asemel sõidad ise volituse alusel Eestisse.
Eestis lähed ARK'i ja müügilepingu ning autopassi alusel vormistad enda nimele - Eesti ARK kontakteerub Saksa ARK'iga ja auto võetakse Saksas arvelt maha.
Muidugi see eeldab ülevaatuse ja kindlustuse olemasolu.

Oma El Camino tõin sellisel moel Soomest. Väga lihtne ja mugav oli.

Tänan,
Indrek
Kasutaja avatar
FiLV
Huviline
Postitusi: 387
Liitunud: 17.04.2004 10:40 20
Asukoht: Lõuna Eesti

Postitus Postitas FiLV »

Tahaks ka seda teada ...mida just küsis kasutaja nimega Indrek
Ise olen küll näinud Eestis mõnda autot, millel olid Saksa numbrid ja siis pärast Eesti omad. (Liikus ka linnapeal mitte et kuskil platsil ainult seisnud.)
Kasutaja avatar
dellu
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: 10.11.2003 15:18 39
Kontakt:

Postitus Postitas dellu »

FiLV kirjutas:Tahaks ka seda teada ...mida just küsis kasutaja nimega Indrek
Ise olen küll näinud Eestis mõnda autot, millel olid Saksa numbrid ja siis pärast Eesti omad. (Liikus ka linnapeal mitte et kuskil platsil ainult seisnud.)
Ühe Volkswageniga olen ise nii sõitnud küll, kuna punased said läbi ja et mitte politseile silma jääda (kindlustuse kehtivus ju kirjas numbril) siis panin autost leitud vanad numbrid peale. Seega vastus sinu küsimusele on, et ei pruugi veel seetõttu olla kohe kõik ametlik. Aga kuidas tegelikult on, ei tea. Iseasi kuidas sa piiril tõestad, kui kindel on mingi paberil kritseldatud leping. Nagu näiteks SRi foorumis on lugeda olnud, siis peaks nüüdsest ka kollaste numbritega üle saama, aga Poola piirivalvureid see absoluutselt ei huvita ja sõidad ikka rõõmsalt punaseid numbreid tegema. Muidugi augustis isegi nägin poolas paari autot kollastega, seega mõned vist on isegi üle saanud (kui just piiri peal toetust ei makstud).
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

küsimus on esiteks usalduses ja teiseks võidakse piiril sinult küsida notariaalset volitust- eeldan, et selle tegemine saksas on 1) tülikas 2) kallim kui transiitnumbrid.

Et saksa numbritega eesti sõita peab sul olema saksa kodakondsus- usu mind, et neid baltisakslasi seal on- mitte nii palju kui soomes ingerisoomlasi aga siiski.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

Tauri kirjutas:Et saksa numbritega eesti sõita peab sul olema saksa kodakondsus
Ei tahaks uskuda. Mõned tuttavad on selliselt autodega eestisse sõitnud, et sakslane on oma numbrid autole peale jätnud. Üldiselt aga nad seda teha ei soovi - krt seda välismaalast teab, kus ja mis jama ta selle autoga teeb. Kõik käib ju omaniku (sakslase) kindlustuse/rahakoti pihta.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Kasutaja Mickey tõi mulle ja julgelt soovitan. Kontakteerub müüjaga, uurib põhjalikult, soovitab ja lõpuks saad võtmed kätte siin ARK'is.
http://foorum.bmw-club.ee/profile.php?m ... ile&u=8541
serxx
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 04.06.2004 14:13 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas serxx »

Volituse teema jätkuks on mul umbes samalaadne küsimus.
Kas selline variant on võimalik, et vormistad auto saksa arkis oma nimele, sõidad eestisse ning mingil hetkel vormistad siin ümber?
Palju selline toiming saksamaal maksma minna võiks ja kas selline meetod üldse tasub ennast ära?
Sellisel juhul ei tohiks üle piiri saamisega probleeme olla.
marx
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 02.10.2003 10:49 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marx »

Olen tulnud nii autoga saksast. Piire ületada palju palju lihtsam ja kiirem. Piiril vaadatakse ainult auto väikest passi ja juhi ID dokumenti. Ei kontrollita VIN ega muud. Aga sai on ainult ja ainult usalduses eelmise omanikuga. Muid probleeme pole. Muidugi igaks juhuks tasuks võtta roheline kaart saksast.
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

serxx kirjutas:Kas selline variant on võimalik, et vormistad auto saksa arkis oma nimele, sõidad eestisse ning mingil hetkel vormistad siin ümber?
Palju selline toiming saksamaal maksma minna võiks ja kas selline meetod üldse tasub ennast ära?
Nii ju tavaliselt tehaksegi (kui just treilaga ei tooda). Vormistamise kulu saksas ca 100eur
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Vasta