Soovin nõu E39 ostul.

Nõuanded sõiduki soetamisel
Kessu30
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.09.2007 21:16 25

Soovin nõu E39 ostul.

Postitus Postitas Kessu30 »

Tere. Teen lühidalt(või mitte nii väga :lol: . Plaan soetada E39 kerega BMW. Olen vaadanud nii universaalkerega kui sedaani. Kuna meeldib suvel ringi kruiisida, oleks universaalkere nagu praktilisem, kuid üks korralik ja heas korras sedaan ei jäääks ka valikust välja. Kõigepealt- kas V8 mootor on ainult suurtele entusiastidele? Hetkel müügisolevatest jäi silma üks 540.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
M-pakett-mmmm, kuid kütusekulu? Ärge öelge, et see pole oluline, auto ju ikkagi tarbeese. Lihtsalt V8 hääl meeldib, kuid ainult hääle pärast rahakotis mõrva ei sooritaks.
Ja siis paar praktilisema mootoriga sedaani. Kumba neist eelistada?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Kasutaja avatar
qpi
Huviline
Postitusi: 369
Liitunud: 08.09.2006 17:50 50
Peamine sõiduk: Z4 35i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas qpi »

Ütlen ausalt, et sinu autovalikutega võib väga ämbrisse astuda, sest hetkel tundub ainukeseks kriteeriumis auto velg :D
Kindlasti leiab midagi palju korralikumat 16" veljega ja suure velje saab ju alati juurde osta ;)
Muidu seda esimest 540i soovitaks küll, ikka väga korralik näeb välja nii seest kui väljast ja manuuaal + 4.4 mootor pole ka just igapäevane kooslus.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

kütusekulust saad pikemalt lugeda sellest teemast:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... sc&start=0
540 puhul pead linnas arvestama 15-16l/100km või rohkem, 528 võtab mõne liitri vast vähem, aga suurusjärk on sarnane. maanteel on vahe väiksem.
kütusekulust palju olulisem on konkreetse auto seisukord, ehk siis palju tulevikus vaja remondi peale kulutada.. esinduse test autot ostes abiks.
veljed on täiesti teisejärguline, neid saad iga kell vahetada..
emotsionaalsest poolest poleks küsimust ka, 4,4 V8 on ikkagi kõvasti tegijam igast küljest, minek, hääl jms ;)
Viimati muutis TarmoV12, 18.09.2007 22:25 42, muudetud 1 kord kokku.
Kessu30
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.09.2007 21:16 25

Postitus Postitas Kessu30 »

:oops:
No mis ma teha saan- meeldib see M-paketi välimus. Kindlasti peab olema nahksisu. Ja tore on lugeda, et autol on vahetatud see ja see... Sorry :roll:
540 on eriline jah. Kuid auto24s kirjutatu tekitab tõsiseid kahtlusi. 20 liitrit linnas on nagu liialt palju. Seni olen oma autoga(125kW vabalthingav saanud ikka tunduvalt väiksemaid numbreid ja ega ma eriti vajuta ka- see jäägu MEESTE enesevälenduseks).
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Enda harimise eesmärgil küsin:
Kas viimasel lingil toodud autol on stanged koopiad või pakutigi neile ilma liistudeta varianti?

See 540 on peajagu välimuse poolest teistest üle :)

Meelis
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

Kessu30 kirjutas: Ja tore on lugeda, et autol on vahetatud see ja see... Sorry :roll:
540 on eriline jah. Kuid auto24s kirjutatu tekitab tõsiseid kahtlusi. 20 liitrit linnas on nagu liialt palju. Seni olen oma autoga(125kW vabalthingav saanud ikka tunduvalt väiksemaid numbreid ja ega ma eriti vajuta ka- see jäägu MEESTE enesevälenduseks).
müügimees võib kuulutusse midaiganes kirjutada :P katsugu ta seda tõestada ka, mis autol vahetatud :P
20L+ läheb foorist foorini põhjagaasiga kiirendades, ehk siis rullnokaliku sõidustiili juures. inimese moodi sõites ei vasta see number tõele. ja kui sa kütusekulu teemat tähelepanelikult loed, saad aru et see number sõltub väga paljudest muudest asjadest, mootorimaht on vaid üks väike näitaja ;)
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

See 540 on ainult piltidel ilus, käisin seda vaatamas, kui müüki tuli. Välisel vaatlusel kadus juba isu selle auto järele ära. Ilmselt on auto suurema avarii läbi elanud, või lihtsalt sitalt taastatud. Uste vahed olid täiesti paigast ära. Kõrvalistuja uksel võis põhimõtteliselt väikese sõrme ukse ja tiiva vahele lükata ja teisel pool juhiksel samas kohas põhimõtteliselt vahe puudus. Tagastange ja luuk istusid imelikult, ning tagaluuk roostetas.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kui üldist hoodluskulu silmas pead, siis E39 ja eriti 4.4 mootoril on see igas mõistes väga suur. Eriti kui liikled palju. Linnas 18L ja maanteel 9-10 on sellised normaalsed bensukulud.
Igasugu 13-14L sajale linnas (ummikutes) on välistatud. Ei tasu kõiki ka uskuda!
530d
Kessu30
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.09.2007 21:16 25

Postitus Postitas Kessu30 »

Aitäh, Raivo ja Andrus. Raske südamega kuid kriitilise meelega jätan V8 mootori, nagu alguses arvasingi, valikust välja.
PS. Küsin ühe nö teemavalise küsimuse ka- kaua aega oli mõte soetada Saab 9-5. Ja antud margil on olemas nö paandunud margifännidest maaletoojad. Huvi kadus lihtsalt erinevate autode sõiduomadusi võrreldes(ei pea siin silmas paljukiidetud Saabi kiirendust möödasõitudel, vaid rooli tundlikkust ja auto üleüldisest käitumist). Kas on ka mõni BMW maaletooja, keda saaks usaldada, et temalt autot ostes ei peaks sattuma ebameeldivate üllatuste osaliseks.
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

Kessu30 kirjutas:Aitäh, Raivo ja Andrus. Raske südamega kuid kriitilise meelega jätan V8 mootori, nagu alguses arvasingi, valikust välja.
PS. Küsin ühe nö teemavalise küsimuse ka- kaua aega oli mõte soetada Saab 9-5. Ja antud margil on olemas nö paandunud margifännidest maaletoojad. Huvi kadus lihtsalt erinevate autode sõiduomadusi võrreldes(ei pea siin silmas paljukiidetud Saabi kiirendust möödasõitudel, vaid rooli tundlikkust ja auto üleüldisest käitumist). Kas on ka mõni BMW maaletooja, keda saaks usaldada, et temalt autot ostes ei peaks sattuma ebameeldivate üllatuste osaliseks.
kas sa saab 9-3 1.8 turbot oled proovinud ?
ise olen sõitnud ja väga mõnus oli. Ei jäänud hätta ja rool oli täpne käes. Lisaks välimus on uudsem kui 9-5 -l ning Kütusekulu oli ka masendav. maanteel 6 sajale. Isend millega mina sõitsin oli 2003a oma.

siit saad infot usaldusväärsemate maaletoojate kohta.

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... t=saksamaa
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: Soovin nõu E39 ostul.

Postitus Postitas Anti »

Kessu30 kirjutas:Hetkel müügisolevatest jäi silma üks 540.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
M-pakett-mmmm
See "M-pakett" on sellele autole küll ise hiljem aretatud, 97.a. M-paketti veel ei pakutud ja seest pole M-paketist jälgegi...
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

V8 kohta võid otsingut kasutades palju infot saada.
Ja keegi röökis siin Saabi . Pointless auto. töökaaslasel on ja laguneb nagu Opel mida ta tegelikult ju on.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

no niipalju kui mul Saab-iga kogemusi on ja neid on 2-he auto näol. Siis võin julgelt öelda, et laguneb vähem kui bemm. Ja see et ühel vennal lagunes jutte oleme me kõik kuhjaga kuulnud. Auto tervislik seisukord oleneb ikka rooli ja istme vahelisest tihendist. Kui autot ainult hoorata ja tln-a teedel kiiremini kui 50km/h sõita siis ma usun küll, et Saab laguneb. Lagunevad kõik teised autod ka ja veel rohkem. Samas võibolla vennal lihtsalt ei vedanud, ostis peldiku auto mille oli juba keegi teine ära hooranud... Nii arvan mina sellest :) Sry for OT
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Meil siin foorumis ju kaks Saabi-guru. Küsige neilt, kui tegelikku elu teada tahate.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
FiLV
Huviline
Postitusi: 387
Liitunud: 17.04.2004 10:40 20
Asukoht: Lõuna Eesti

Re: Soovin nõu E39 ostul.

Postitus Postitas FiLV »

Kessu30 kirjutas: Ja siis paar praktilisema mootoriga sedaani. Kumba neist eelistada?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
See 528 - SIIN ka müügis ...rohkem infot, pilte jne...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kui Saabi hingeelu kedagi veel huvitab, siis selle jaoks on SAABNET.

Siin foorumil ei hakka jälle pihta sellega, et ühele ema, teisele tütar.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

priitv8 kirjutas:Meil siin foorumis ju kaks Saabi-guru. Küsige neilt, kui tegelikku elu teada tahate.
Vabandust OT pärast,aga ei saanud kirjutamata jätta.
Päevast päeva neid remontides ja ise mitmeid omades peab kahjuks nentima, et kui sa vähegi oma rahast hoolid siis jäta ostmata. Sellised asjad,mida BMW juures puutumagi ei pea(ketimajandus näiteks) on Saabil "kulumaterjal"... Ma ehitan oma 850 praegu ja uus mootor on just pulkadeks võetud. 350000km läbisõidu juures ei suutnud ma ketitaldadel isegi kulumisjälgi tuvastada aga Saabil on 100000km -ga järel ainult peotäis pudi ja masendavalt lagisev mootor...
Minu arvamus on,et suvaline 540 on kordades parem valik kui kõige uuem Saab 9-5.... :shock:
Ps-loodan,et keegi Saabnetist seda ei loe,muidu on lintšimine kindel :( :(
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Hornet
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 12.02.2006 22:56 13

Postitus Postitas Hornet »

meelis k kirjutas:Enda harimise eesmärgil küsin:
Kas viimasel lingil toodud autol on stanged koopiad või pakutigi neile ilma liistudeta varianti?
Ei, see on isetehtud tjuuning.
`93 525i M50
Madis399
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 09.10.2005 21:01 30
Asukoht: Tallinn/Koluvere

Postitus Postitas Madis399 »

iisak kirjutas:
priitv8 kirjutas:Meil siin foorumis ju kaks Saabi-guru. Küsige neilt, kui tegelikku elu teada tahate.
Vabandust OT pärast,aga ei saanud kirjutamata jätta.
Päevast päeva neid remontides ja ise mitmeid omades peab kahjuks nentima, et kui sa vähegi oma rahast hoolid siis jäta ostmata. Sellised asjad,mida BMW juures puutumagi ei pea(ketimajandus näiteks) on Saabil "kulumaterjal"... Ma ehitan oma 850 praegu ja uus mootor on just pulkadeks võetud. 350000km läbisõidu juures ei suutnud ma ketitaldadel isegi kulumisjälgi tuvastada aga Saabil on 100000km -ga järel ainult peotäis pudi ja masendavalt lagisev mootor...
Minu arvamus on,et suvaline 540 on kordades parem valik kui kõige uuem Saab 9-5.... :shock:
Ps-loodan,et keegi Saabnetist seda ei loe,muidu on lintšimine kindel :( :(
loeb:D....aga tegelt, ega te midagi valesti öelnud! ise omanud e39t ja hetkel oman 03 a. 9-5t...sõidavad mõlemad:)
Köster
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 17.05.2007 07:39 40
Kontakt:

Postitus Postitas Köster »

Ka mina pean kahjuks või õnneks SAAB vs BMW teemal oma kogemuste põhjal pemmi kordades takka kiitma. Saab oli 9-5AERO- peale oma musta värvi, ilusa velje ja hullu kiirenduse oli kahjuks tegemist jubeda raha röövliga :S mida enam kogeda ei tahaks.

Bemmi aga tänaseks juba mitmendat omades kiidan ja ilmselt oman neid ka edaspidi. On head nii diislid kui pensukad.

Küll aga soovitaksin sul soojalt 528 asemel 530d peale mõelda. Kütuse kulu ja dünaamika omadused ikka hulka diisli kasuks räägivad.


Edit: kõne all olev must 528 iseenesest on muidugi seksikas ja ekslusiivne isend.
Omega 3,0 vagun, 330xd vagun
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Köster kirjutas:Ka mina pean kahjuks või õnneks SAAB vs BMW teemal oma kogemuste põhjal pemmi kordades takka kiitma. Saab oli 9-5AERO- peale oma musta värvi, ilusa velje ja hullu kiirenduse oli kahjuks tegemist jubeda raha röövliga :S mida enam kogeda ei tahaks.

Bemmi aga tänaseks juba mitmendat omades kiidan ja ilmselt oman neid ka edaspidi. On head nii diislid kui pensukad.

Küll aga soovitaksin sul soojalt 528 asemel 530d peale mõelda. Kütuse kulu ja dünaamika omadused ikka hulka diisli kasuks räägivad.


Edit: kõne all olev must 528 iseenesest on muidugi seksikas ja ekslusiivne isend.
saab 9-5 aero ja hull kiirendus, midagi läks vist nihu? :lol:
Madis399
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 09.10.2005 21:01 30
Asukoht: Tallinn/Koluvere

Postitus Postitas Madis399 »

aise kirjutas:
Köster kirjutas:Ka mina pean kahjuks või õnneks SAAB vs BMW teemal oma kogemuste põhjal pemmi kordades takka kiitma. Saab oli 9-5AERO- peale oma musta värvi, ilusa velje ja hullu kiirenduse oli kahjuks tegemist jubeda raha röövliga :S mida enam kogeda ei tahaks.

Bemmi aga tänaseks juba mitmendat omades kiidan ja ilmselt oman neid ka edaspidi. On head nii diislid kui pensukad.

Küll aga soovitaksin sul soojalt 528 asemel 530d peale mõelda. Kütuse kulu ja dünaamika omadused ikka hulka diisli kasuks räägivad.


Edit: kõne all olev must 528 iseenesest on muidugi seksikas ja ekslusiivne isend.
saab 9-5 aero ja hull kiirendus, midagi läks vist nihu? :lol:
mõeldi äkki 200 km/h´ni ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

aise kirjutas:
Köster kirjutas:Ka mina pean kahjuks või õnneks SAAB vs BMW teemal oma kogemuste põhjal pemmi kordades takka kiitma. Saab oli 9-5AERO- peale oma musta värvi, ilusa velje ja hullu kiirenduse oli kahjuks tegemist jubeda raha röövliga :S
saab 9-5 aero ja hull kiirendus, midagi läks vist nihu? :lol:
2,3 turbo ... päris käbedalt liigutab seda vidinat.
Indrek
Köster
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 17.05.2007 07:39 40
Kontakt:

Postitus Postitas Köster »

to aise: maantee kiirendus omadused ja oleme ausad ka foorist minek on selle autoga päris arvestatav. Ei ole palju neid kes rütmi kaasa teha suutsid rääkimata sellest, et tegemist siiski 2,3liitrise, esiveolise pere universaaliga :D ...omasuguste seas on kindlasti tegemist kiire autoga.
Omega 3,0 vagun, 330xd vagun
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

minu 535 ei saanud igatahes AEROle lähedalegi foori tagant minnes ;)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Köster kirjutas:to aise: maantee kiirendus omadused ja oleme ausad ka foorist minek on selle autoga päris arvestatav. Ei ole palju neid kes rütmi kaasa teha suutsid rääkimata sellest, et tegemist siiski 2,3liitrise, esiveolise pere universaaliga :D ...omasuguste seas on kindlasti tegemist kiire autoga.
automaadil on 8.4sec 0-100km/h
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

Rando535 kirjutas:minu 535 ei saanud igatahes AEROle lähedalegi foori tagant minnes ;)
tean mida räägid, ise sai mõni aeg 225kw aeroga liigeldud :)
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Köster
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 17.05.2007 07:39 40
Kontakt:

Postitus Postitas Köster »

Internetis surfata ikka võib aga reaalne elu on reaalne elu.


...kisub ära see teema ! vabandused !
Omega 3,0 vagun, 330xd vagun
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Köster kirjutas:Internetis surfata ikka võib aga reaalne elu on reaalne elu.


...kisub ära see teema ! vabandused !
internetis-internetis, sõbral on 9-5 aero 2,3 turbo 184kW 2004a ja mingit räiget kiirendust sel küll ei ole, täiesti tavaline pereauto. :D minu poolt lõpetatud OT.
Kessu30
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.09.2007 21:16 25

Postitus Postitas Kessu30 »

Teema lukku.
Vasta