E36 kommentaarid

Nõuanded sõiduki soetamisel
Vasta
Thesaarlane
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 09.12.2007 18:46 30

E36 kommentaarid

Postitus Postitas Thesaarlane »

Teen eeltööd autoostuks ja uurin siis, et kas muidu e36 (320 ja 325) automaat käigukastid on vastupidavad (üldiselt) ?
Kumba soovitaksite kas autom. või manuaal ? miks ?
Kuidas ülalpidamis kulud on ?
On ka vastupidav auto ja kas näiteks kupeega on võimalik sõita kui sees on 5 inimest ?
Rääkige ka tüüpvigadest, mis võivad esineda ?

Suured tänud ?
Tulevane võimalik Bmw omanik !
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

E36 on täiesti vastupidav auto- oleneb muidugi kuidas seda tarbida!

kupees on kindlasti võimalik sõita 5-kesi aga ise eelistaks neljast seltskonda- samas arvesta, et autoomanikuna istud sa reeglina ikka esiistmel! Teine teema on, et kui mugav sinna taha ronida on ja kui näed ette tihti suurema seltskonna sõidutamist siis ma soovitaks küll sedaani või touringut!

320 ja 325-l kasutatav automaat kast on igati OK- muidugi saab alati väita, et manual on vastupidavam- odavam remontida! Küsimus on ka sinu enda eelistuses siiski.

ülalpidamiskulud sõltuvad siiski sellest, et mis korras isendi saad või kui palju sa sinna sisse kohe investeerid! Kui kõik ok siis sõidad õlivahetusest õlivahetusse ja korra 100000 km kohta teed sillaremonti. Varuosad ise-enesest kallid ei ole!

Head ja vead, kas 320 või 325 ja kas ATM või manual? ole hea ja kasuta otsingut või lappa 3 se remonditeemat- need asjad on siin ribadeks lahatud!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
taunod
Huviline
Postitusi: 3973
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas taunod »

kupeega on võimalik sõita kui sees on 5 inimest ?
Oleneb inimeste suurusest :D
2X328 '95
Source
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.07.2006 09:18 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Source »

Mina valisin endale sedaani kuigi algues mõtlesin ka kupeed. Aga tead ma usun et see on kole tylikas kui alati pead tooli tõstma, et keegi taha ronida saaks või sealt välja. Ikka on vaja vahest inimesi sõidutada, kuigi ehk enamus ajast sõidan yksi.
Mina valisin 1,8 mootori, kuna soovisin väiksemat kytusekulu. Hetkel vähe kahetsen et 2,5 ei võtnud, oleks parem minek aga samas 2,5 pidid meil vääääga kohvid olema. 2l ei soovitata, et mineks suht sama mis 1,8 ja kytusekulu nagu 2,5l.
Auto on olnud nüüd nii 1,5a ja raha parandamise alla läinud ca~15k, km vist 40-50k läbitud.
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Postitus Postitas MSW »

Ise ostsin ka mõned nädalad tagasi E36 320 kupee ja aut kastiga :) Pikkust mul mingi ~193cm ja mahun väga ilusti sisse, isegi pea ja lae vahele jääb piisavalt ruumi. Neljakesi vast mahub ka ära, kui eesistujad väga suured inimesed ei ole.....teoreetiliselt peaks isegi 5 inimese auto olema :lol: Tegelikult alguses otsisin üldse E30-t (320IA/325IA), aga suht võimatu midagi normaalse hinnaga leida.
Automaadi võtsin sellepärast, et olin E39-ga natuke sõitnud ja ikka siga mugav on - ei mingit käikude lappamist. Kuna enamuse ajast sõidan linnas ka, siis praegu ei kujutaks manuaaliga sõitmist ettegi. Tegelikult maitse asi, kas automaat või manuaal - mina igaljuhul olen 100% aut kasti inimene :P Automaadiga tuleb lihtsalt mõistlikult ümber käia ja küll ta siis ka vastu peab ;) E36-e hooldus ei tohiks ka väga kallis olla. Ise arvestan hoolduse peale keskmiselt ~1000.- kuu, aga eks paistab :)
jyrxixx
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 31.07.2007 18:08 14
Asukoht: Kuressaare saaremaa

e- 36 (Y)

Postitus Postitas jyrxixx »

soovitan kindlasti soojalt 325 manuaali!! isiklikult istub manuaal rohem ja pakub ka korraliku mängulusti .. Mootor on vastupidav ( ka piinamisel ) .. varuoasd on ka suht mõistliku hinnnaga . Kui ostad sisi kontrolli kindlasti küljekarpe .. Need kipuvad otsa saama .. mm kuludekohta niipalju et maanteel ( isiklikult ) .. võtab ca 7,0 .. 6,8 .. mingi nii 95km / h sõites .. linnas saab 10 ga hkkama .. kui just raske jalaga pole. Kindlasti soovitan kütuseks kasutada 98 !! .. või nitro 3000 hoiab mootori puhtana , kulutab vähem!! .. tunduvalt!! ..
325i e36 EX
525 TDS touring - Lagisteades läbi eestimaa
Source
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 07.07.2006 09:18 05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Source »

10ga linnas? vb tõesti Kuressaares, no krt tlns ma väga kahtlen et 10L saab 325 sõidetud, pead liikuma vaikselt et sellist kulu saavutada aga njah eks siis on kytusekulu kohta teemad olekmas, eks uuri ise sealt :)
Kasutaja avatar
ats87
Huviline
Postitusi: 1020
Liitunud: 11.07.2005 23:15 40
Peamine sõiduk: Subaru Forester '15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ats87 »

Kuressaares võtab rohkem kui Tallinnas minu kogemuste põhjal. Kuna siin ei anna linnas üldse pikka distantsi läbida, saad 50-60km/h sisse ja juba ristmik... Ja 325-ga linnasõidul 10l on ikka väga ebareaalne.

Sõbral on 325 coupe autom., võttis ikka linnas päris ilusti, kuskil 12-14.
Kahesel peaks sama olema. Osta parem IS kui ökonoomsust taga ajad või kui minekut, siis osta 323, 325 või 328. IS-e on küll vähe automaate, aga leidub, üks ilus roheline m-paketiga just oli müügis ka.
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Ja veel, viiekesi kupeega on ikka väga ebamugav sõita, vähemalt kolmel tagumisel inimesel küll mugav pole. Siiski nelja inimese masin rohkem.
hotwing
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.10.2003 00:43 52

Postitus Postitas hotwing »

MSW kirjutas:Ise ostsin ka mõned nädalad tagasi E36 320 kupee ja aut kastiga :) Pikkust mul mingi ~193cm ja mahun väga ilusti sisse, isegi pea ja lae vahele jääb piisavalt ruumi. Neljakesi vast mahub ka ära, kui eesistujad väga suured inimesed ei ole.....teoreetiliselt peaks isegi 5 inimese auto olema :lol:
Mis jutt see on :? Ma olen korra (proovisõidul) E36 kupees kõrval istunud, sama pikk kui sina, sellest piisas et veenduda, et igapäevaautoks selline mulle ei kõlba (ei olnud ise ostuhuviline, olin kaasas lihtsalt).
taunod kirjutas:Oleneb inimeste suurusest Very Happy
Täpselt. Kui oled lühike ja seltskond ka lühike, siis pole probleemi. Mina ei eelistaks isegi 3. seeria sedaaniga neljakesi sõita. Ja E39 tagaistmel ka jalgadega laiutada pole kui 190 cm juht ees on.
Samas on mul E30 jääraja jaoks ja vahest sõita (max kahekesi) pole viga, elab üle ~3 cm pea ja lae vahel :D
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Postitus Postitas MSW »

Mis jutt see on :? Ma olen korra (proovisõidul) E36 kupees kõrval istunud, sama pikk kui sina, sellest piisas et veenduda, et igapäevaautoks selline mulle ei kõlba (ei olnud ise ostuhuviline, olin kaasas lihtsalt).
No ma ei tea....iste võimalikult taha lükata ja rool ka kõige kõrgemasse asendisse ning ära mahtumisega küll probleemi ei ole. Muidugi taha jääb siis suhteliselt vähe ruumi ;)
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kasuta otsingut - E36-st väga palju räägitud.
1 teema näiteks SIIN.
Pane otsingusse E36 ja alamfoorumiks "Ostuabi" ning leiad kümneid teemasid, kus E36 hingeelu lahatud.
Vasta