Sooviks arvamusi suverehvide valikul

Nõuanded sõiduki soetamisel

Millise rehvi krutiksid oma autole suveks alla sina?

Falken
42
38%
Kumho
21
19%
Maxxis
2
2%
Maragoni
3
3%
Pneumant
1
1%
Fulda
17
15%
Hankook
24
22%
 
Hääli kokku: 110
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Sooviks arvamusi suverehvide valikul

Postitus Postitas Indrek_M »

Aeg hakata autole suveks uusi jalavarje vaatama aga olen veidi raske valiku ees - milliseid?
Mõõduks siis 235/45 R17 ja allikaks äkki see Reifendirect.com.
Eesmärk oleks saada autole vaiksed märja ja vihmaga hästitoimivad jalavarjud.

Aga ... paluks nüüd foorumirahva arvamust järgmistest markidest:

Falken
Kumho
Maxxis
Maragoni
Pneumant
Fulda
Hankook

Lisasin küsitluse ka, vastajad võiks põhjendada, miks just selline valik.

Ülejäänud seal Reifendirect.com all on kas teada tuntud firmad või absoluutselt mingi sürri nimega tootjad. Välja toodud markide kohta aga ei oska ma midagi tarka arvata, et mis need endast kujutavad. Kuulnud nagu olen ... ja see on ka kõik.
Viimati muutis Indrek_M, 04.03.2008 21:49 53, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kui aus olla ei kruviks sealt ühtegi, kõik sellised ???? nimed .
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

Fulda Carat Exelero XL
Maxxis MA V1
Olen ka valiku ees kumba võtta.
Ootaks ka arvamust, kuidas need rehvid meie tingimustes toimivad.

Siit vaadates http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/index.html
tunduvad Fulda omad päris head ja ega Maxxis omadel viga pole.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Cardo kirjutas:Kui aus olla ei kruviks sealt ühtegi, kõik sellised ???? nimed .
Falken, Kumho :roll:
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Minu rohelisel on 2 aastat olnud all 225/45/17 Maxxis MA-Z1 ja nende pidamine on ikka väga eeskujulik, nii märjal kui kuival. EBK Cup sari nendega sõidetud ja ainult head sõnad. Suure miinusena märgin aga müra, mida see kuusekujuline muster suudab salongi tekitada. Kuigi mustrit on mul seal veel vähemalt kolme aasta jagu, mõtlen siiski müra tõttu need välja vahetada... Hobirallikale aga paneks vabalt sellised alla, kui mõõt klapiks.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Miks mitte Nokian veel siia listi lisada, reifendirektis antud firma rehvidel väga soodsad hinnad ja ka väga palju kiidusõnu saanud rehv.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Rain530 kirjutas:Miks mitte Nokian veel siia listi lisada, reifendirektis antud firma rehvidel väga soodsad hinnad ja ka väga palju kiidusõnu saanud rehv.
Minu jaoks jagunevad Reifendirect'i all rehvid kolme rühma - odavad säästurehvid, pooltundmatud ja kvaliteetrehvid.
Eesmärk oli rohkem saada arvamusi pooltundmatutest rehvidest ... Nokian, Dunlop, Goodyear, Pirelli, Michelin, Continental, Bridgestone ... need on ikka klass kõrgemad rehvid nii hinnalt kui tõenäoliselt ka kvaliteedilt.
Säästurehvide proovimiseks ma veel vaimselt valmis ei ole :lol:, minu jaoks pooltundmatuid rehve olen kiitvate hinnangute puhul valmis proovima ;), kui ühtegi väga ei kiideta siis valin kvaliteetrehvide hulgast midagi :)
Indrek
Aleksei_K
Klubiliige
Postitusi: 839
Liitunud: 10.02.2007 14:11 50
Peamine sõiduk: F20'LCI M140i xDrive
Asukoht: Turku

Postitus Postitas Aleksei_K »

Mul iseendal on Fulda, midagi halba ei oska öelda, hästi vaiksed ning hoiavad hästi teed. Fulda on saksa firma, loodetavasti need rehvid saksa kvaliteediga ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:235/45R17 on meie olude jaoks juhitavuse tõttu VÄGA paha valik.
Tehase poolt soovituslik valik :)
Indrek
KappOtt
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 11.08.2005 12:04 44
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas KappOtt »

Fulda on tegelikult suht kvaliteetne saksa rehvitootja. Sellest nimekirjast kindlalt parim. Fulda kuulub ka nende tootjate nimekirja,mida BMW originaalis mõnedele oma mudelitele tehases alla monteeris.
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

minulgi oli üleeelmisel autol Fulda rehvid all, kui osta sai auto. Pidamine hea ja oli vaikne sõidul :cool:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Minu poolt teema ammendatud - Falken FK 452 tellitud. Alla saan rehvid siis jagan muljeid.
Indrek
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Indrek_M kirjutas:Viimased kaks postitajat pole vist küsimusest aru saanud...
Minu poolt teema ammendatud - Falken FK 452 tellitud. Alla saan rehvid siis jagan muljeid.
Omalt poolt julgen isegi Falkenit soovitada. Olid autol all üleeelmine suvi ja sai isegi Rapla kardirajal need rehvid proovile pandud. Pidamine oli piisav minu auto kohta, kuid siiski ainsa miinusena tooksin välja lõpu kiire ja ootamatu kulumise, mis minul kulmineerus 110km/h maanteel rehvi katki minemisega. Teisisõnu see rehv hakkas lõpus äärtest meeletult kuluma, kuni lihtsalt katki läks.

Pirelliga seda probleemi ei olnud.
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Postitus Postitas tramtram »

Kas Falken ja Kumho on vaiksed rehvid? On kellelgi ehk mingeid ametlikke andmeid nende rehvide kohta st. mitu km. keskmiselt sõita saab ja rehvimüra etc. ?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

tramtram kirjutas:Kas Falken ja Kumho on vaiksed rehvid?
Suhteliselt rumal küsimus - vaikus oleneb ikka konkreetselt mudelist ja mustrist. Võrrelda saab siiski mingit konkreetset rehvi mitte tootjat.
Mida tihedam ja rohkemate pikisoontega muster, seda vaiksem. Kalasabamustrid on lärmakamad.
Indrek
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Suhteliselt rumal küsimus - vaikus oleneb ikka konkreetselt mudelist ja mustrist. Võrrelda saab siiski mingit konkreetset rehvi mitte tootjat.
Mida tihedam ja rohkemate pikisoontega muster, seda vaiksem. Kalasabamustrid on lärmakamad.
Jätkuks...
Lärmakaks teevad rehvi põiki ja diagonaallõiked ning kummisegu. Samas diagonaallõiked suruvavad mustri vahelt vett välja ja annavad talle märjaga parema pidamise.
BMW - Big Mexican Woman
2002 E46 320d touring - igapäeva liikur - müüdud
1990 E30 316i kupee (M50b25 3l stroker) - pühapäevane projektikas
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

chulo kirjutas:
Suhteliselt rumal küsimus - vaikus oleneb ikka konkreetselt mudelist ja mustrist. Võrrelda saab siiski mingit konkreetset rehvi mitte tootjat.
Mida tihedam ja rohkemate pikisoontega muster, seda vaiksem. Kalasabamustrid on lärmakamad.
Jätkuks...
Lärmakaks teevad rehvi põiki ja diagonaallõiked ning kummisegu. Samas diagonaallõiked suruvavad mustri vahelt vett välja ja annavad talle märjaga parema pidamise.
Mingist rehvitestist lugesin:
Müra põhjustaja on ratta veeremisel rehvimustrisse pressitud õhk. Üldiselt, mida suuremad kanalid, seda lärmakam rehv.
Indrek
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Postitus Postitas M. »

Endale hankisin eelmine suvi Fulda exelero rehvid sama mõõduga, ainult ette panin vähe kitsamad ehk siis 225/45 kaitserandiga variandi. Suhteliselt vaikne ja mis põhiline ei otsi meeletult teed. Töötab väga hästi ka madalamatel temperatuuridel ja isegi lumel enne talvekate vahetust sai autoga liigeldud edukalt.
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Mingist rehvitestist lugesin:
Müra põhjustaja on ratta veeremisel rehvimustrisse pressitud õhk. Üldiselt, mida suuremad kanalid, seda lärmakam rehv.
Jutt jumala õige. Kunagi ammu-ammu sai tööga seoses ühel rehvikoolitusel käidud, kus sarnane lause öeldi.
BMW - Big Mexican Woman
2002 E46 320d touring - igapäeva liikur - müüdud
1990 E30 316i kupee (M50b25 3l stroker) - pühapäevane projektikas
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

diislijoodik kirjutas:Väitesse tuleks suhtuda kriitiliselt, sest sellisel juhul oleks tõene ka järgmine väide: tee ebatasused loksutavad autot, kuna nende kohal on õhk. Ehk eelmine väide oleks õigem, kui ta kõlaks nii: rehvimüra tekib rehvi mustri ja teepinna koosmõjust. Kui ainult õhk asjasse puutuks, siis müriseks märgatavalt ka ülestõstetud, õhus pöörlev rehv.
OT: tähenärija :)

Veeremise all ongi ju peetud silmas rehvi kokkupuudet mingi pinnaga. Loogiliselt võttes teepinnaga. Kui pinda ei ole, siis veeremise asemel ratas pöörleb :P

Ja kuna müra tekitab mustrisse pressitud õhk, siis kokkupuutepinnata õhku mustrisse ei pressi.

Edaspidi - jäägem teemasse.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Ehk eelmine väide oleks õigem, kui ta kõlaks nii: rehvimüra tekib rehvi mustri ja teepinna koosmõjust.
See väide oleks siiski veel õigem kui ta kõlaks nii: rehvimüra tekib rehvi mustri, teepinna ja õhu koosmõjust ;)
Nagu vilistamine ... on vile, on õhk ja on puhuja.
Noh muidugi on veel ka müra (vibratsioon), mis tekib lihtsalt ebatasasest teekattest aga selle edasi kandumine oleneb rohkem vedrustusest, auto heliisolatsioonist, rehvirõhust, rehvi profiilist. Aga see ei puutu antud kontekstis väga asjasse kui võrrelda samal teekattel sama profiiliga aga erinevaid rehve.
Indrek
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Nokian NRY is the magic word. Minu 255mm lai NRY rull on väga vaikne ja pidamist jääb vihmaga ülegi. Kulumine on selline keskmine.

Ei saa hääletada ka, kuna kõik normaalsed nimed on puudu. Makaroni :lol:
Viimati muutis Kustas, 29.02.2008 16:40 42, muudetud 1 kord kokku.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

ma tean niipalju, et Kumho on mingi mõttetu hiina rehv, mis on pehme nagu kassi hannaalune ja suht kiirelt saab traate tervitada.

kuidas muidu Sportiva Z40 on? ka mingi mõttetu plastmass ja märjas pole juhitavust vms?
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

diislijoodik kirjutas:E46-l 330-l on tehase poolt soovitatud 225/45R17 ja üle mõistuse halb juhitavus.
ahh??? :shock:

mul on nii suvel kui talvel 225/45R17 ja väga hea on... ei kisu ega uju erinevalt sõbra 245/35R18

e36 olid 215/65R16 ja ka need ujusid kuidagi ja kiskusid, lükkaks su väite täiega ümber! ;)
On the 8th day, God created boost.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tire_companies
http://www.euroshina.com.ua/en/brands/
hiina kumme vist ei soovitaks eriti

fulda vist on hea, kui see test usaldusväärne on:
link
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

diislijoodik kirjutas:E46-l 330-l on tehase poolt soovitatud 225/45R17 ja üle mõistuse halb juhitavus. Normaalne oleks 205/50R17 (sellised on talvekad plekkvelgedel ja püsib hästi teel). Uued suvekad 225/45R17 asemele (valuvelgedele) tellisin nüüd 215/50R17. Kui sul teelpüsimise probleeme pole, siis unusta mu jutt ära.
On halb juhitavus. Firmaks Continental, mitte tundmatud. Siiski 225/45 rehv istub täpselt 8" Style 44 peal ja kitsama panek jääks rõvedaks nn "saksa tjuuninguks". Peab vist olukorraga leppima, sest minu meelest on sobivaimad veljed e46 all :)
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Kel Falken 452 on kogemusi siis enamus muid enam ei vaata. Tegemist on põhimõtteliselt maailma parima hinna ja kvaliteedi suhtega rehvidega.
High-perfomence rehvid, üli hea pidavusega ja suhteliselt madal müratase. Olen kasutanud neid rehve mõlema auto all ja väga eri mõõtudega. Minu hinnang 5 palli süsteemis neile on 5+. Kiirusindeks Y(300km/h) peaks juba palju ütlema. Mitte miski ei pane mind mingeid good yeare vms tuntud ja üle makstud rehve ostma. Kui nüüd uskuda üht maailma suurimat rehvitesti saiti siis need samad falkenid panevad peaaegu kõigile pika puuga ära.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Seda saiti uurides ei ole Falken 452'le vastast. Igasugused Toyod ja muud kõvad kummikeemikud jäävad alla või samale tasemele.
http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/index.html
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

diislijoodik kirjutas:Viitad saidile, millelt regamata ei näe mitte essugi? Ilma hoiatamata väga paha komme. Avalikkuse jaoks on selliste argumentide väärtus 0-lähedane.
Huvitav... mina pole sinna reganud ja näen kõike. Kui tahad hinnata siis pead regama.
http://www.tyretest.com/
Võtad menüüst Summer car tyres ja uurid hinnanguid.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Isegi selle saidi järgi on Falken 452 praktiliselt excellent.
Vasta