E39 orig. maki juhtmemajandus.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

E39 orig. maki juhtmemajandus.

Postitus Postitas marko9bbb »

On mul orig. makkide kompott. Ülemine osa 2001 auto pealt, seega juba uuema pistikuga ja alumine 1998 autolt, ehk vanema generatsiooni MID ja enda auto 96 aastast ja vana pistikuga. Kuna pole minu valduses olnud aja jooksul mul orig. makki olnud, siis ei ole eriti tuttav makiühendustega. Makk ning pistikud näevad välja järgmised:
Pilt
Pilt
Pilt
Alumisel pildil, siis ülemine e. must pistik mul MIDil.
Tahakski teada kust või mis kaablid jooksevad MIDi. Kas nad tulevad ülemise osa suure pistiku alt parempoolsest väiksemast pistikust, kus väiksed PINid ja jookseb MIDi?
Jutt vähe segane, kuid ehk saab keegi aru.
Makist endast ka tagant piltPilt
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 orig. maki juhtmemajandus.

Postitus Postitas enn1 »

MID'i pistik ühendatakse kaitsmeplokki ja kindalaeka taha ühendus punkti, makiga suhtlemine käib üle i-bus'i.
Mõistlik oleks UM'ist järelpaigaldus juhe tellida (u.20.-EUR'i), sellel kõik õiged otsad ja üleminekud juba küljes.
Vanemalt makipistikult on samuti uuemale üleminek olemas, aga see oli päris jabura hinnaga u. 800.-eek'u
Odavam on mõnelt uuema pistikuga lammutamisele minevalt autolt, see maha lõigata ja oma autos pistik välja vahetada. :roll:
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: E39 orig. maki juhtmemajandus.

Postitus Postitas marko9bbb »

Selge, tänud!

Kas oleks võimalik saada selle ühenduspunkti pilti ning mis juhe kuhu läheb nii seal ühenduspunktis kui ka kaitsmeplokis? Uuema tüübi pistiku ilmselt saan carway oü-st, seega mõnest lammutusele minevast autost.

Saaks ka aimu kust hakata näiteks juhet ostima, kui teada mis juhtmest otsima hakata. Vaevalt et keegi selle pistiku maha lõiganud on, ehk lihtsalt kuskile vahele kukkunud seal taga kust ei leia, kuid ei või iial teada, inimesi on igasuguseid.
Vasta